• hardek
    2.8k
    Po meni je ovo najbitnija sezona za osvojit naslov. Znam da smo se često sprdali s tezom "sljedeća tekma je ključna" ali ova sljedeća sezona je ona koja može dati za pravu svima u klubu da pomisle da su na prvom putu. Tu prije svega mislim na SDa kojem je ovo prva prava sezona formiranja rostera i vjerujem da mu nije lako.

    Ugl suma sumarum nadam se da uzimamo HNL sljedeće sezone i sa time bi mogli postaviti čvrste temelje za sljedeće desetljeće dominacije.
  • veselko tenžera
    2.1k
    kako @Captain America reče, još uvijek dosta stvari može poći ukrivo, ali jedna stvar me ne brine, to je osvajanje naslova.

    Hajduk jednostavnost nije konkurent, dižu halabuku oko ničega. U stvarnosti nisu doveli nijednu prinovu, a kamoli pojačanje. Putem medija od klinca prave čudesne igrače što će im se odbit o glavu kad ih Šibenik, Istra ili Lokomotiva okrenu, a hoće sigurno. Da nam više nitko ne dođe ovo što imamo je dovoljno za naslov. Rijeka prošle sezone nije iskoristila šansu koju neće imati još duuuugo, Osijeku dužno poštovanje, ali ne mogu nam blizu.

    Jedino je pitanje hoćemo li složiti europski konkurentnu ekipu i skupiti 10-14 bodova za koeficijent čemu se nadam. Ako i ne uspijemo, toliko smo bolji od konkurencija u HNLu da ćemo se, u najcrnjem scenariju, nekako dovući do naslova.
  • ZgDLions
    395


    Evo malo zabave dok se čeka tekma.
    Nakon tekme otišo sa ekipom na trg, a žena doma i sa zgrade snimila procesiju.
    Nije najbolje ispala slika zbog pirotehnike, ali se možda neko sa zone prepozna.
    :grin:
  • Ivdzo11
    4.2k
    Nevistić muku muči s leđima, standardni vratar Dinama još nije odradio niti jedan golmanski trening sa svojim konkurentima. Dok Zagorac, Filipović i Rajić svakodnevno rade punim angažmanom, Nevistića još niti jednom nismo vidjeli na treningu s ostatkom momčadi. Radi po posebnom programu u teretani, ali na terenu ga i dalje nema.

    Arbera Hoxhu pak muči tetiva. Te je probleme osjetio u četvrtak na treningu, zbog toga bi preskočio dvoboj s Bešiktašem. Kako saznajemo, nije riječ o nečem bezazlenom, isti su problemi mučili Hoxhu krajem prošle sezone (poslije Osijeka), zbog njih nije zaigrao u posljednje dvije utakmice prvenstva. A s tim se mučio i na Europskom prvenstvu.

    Dinamo je svoje redove već osnažio s jednim (Raul Torrente) stoperom, drugi (Samy Mmaee) bi u Maksimir trebao stići sljedećih dana. I sve je izvjesnije kako u ovom trenutku "padaju dionice" Maxima Bernaeura. Francuski branič trenira punim gasom, ne štedi se niti u jednom trenutku, ali tu je i neizostavni Kevin Theophile. (Tironi)
  • Crni86
    3.5k
    Prema clanku Peric nece biti spreman za pocetak sezone. Kad se on uopce ozlijedio? Imam osjecaj da je ozljeden od pocetka 2024. Par puta je vec bio i u kadru, mislim da je to to od naseg Perketa…
  • Marley
    1.6k
    odakle taj clanak, na nalazim nigdje?
  • Marley
    1.6k
    Mozda pretjerujem i panicarim bezveze, ali ne svidja mi se to s Nevisticem. Pocetak sezone pred vratima, on nije branio 2 mjeseca. A taman je sve bilo sjelo na svoje mjesto.
    Nadam se da nece potrajati ovo.
  • Yovitssa
    624

    I ja sam mislio napisati isto... Nadam se da nije ozbiljno i da neće opet psihički potonuti...
  • NORTE
    11.4k
    23.7. igramo pripremnu protiv Vardara.
    Nadam se da ćemo ipak odigrati i protiv Bešiktaša koji je doveo Immobilea.
  • Krizy
    43.2k
    24h o međusobnoj utakmici

    Reveal
    Nevistić je po prvi put trenirao s ostatkom momčadi, a Plavi su na trening utakmici s 4-2 svladali Crvene. U hotelu su ostali Perić, Rog, Ogiwara i Hoxha, dok se Perković vraća u ponedjeljak

    Dinamo je u subotu ostao bez planirane utakmice s Bešiktašom, pa su "modri" u nedjelju ujutro odradili trening utakmicu. Sergej Jakirović prvo je igračima pripremio trening, a na kraju i međusobni dvoboj 2x20 minuta. Po prvi put na treningu je s golmanima radio i Ivan Nevistić iako standardni vratar kasnije nije branio na trening-utakmici.

    U hotelu su ostali još Hoxha (problemi s tetivom, sutra kreće u puni trening), Ogiwara (prehlada), Rog (osjetio zadnju ložu) i Perić (još nije blizu punog oporavka), ta je četvorka radila u teretani. U Bad Radkerbsurgu nema ni Perkovića koji je dobio dva slobodna dana zbog kako ne bi propustio bratovo vjenčanje, sutra će se i on pojaviti na pripremama.

    Jakirović je svoje igrače podijelio u dvije momčadi, za Plave su igrali Zagorac - Gabriel, Theophile, Torrente, Mikić - Sučić, Mišić, Baturina - Kačavenda, Petković i Pjaca, Crveni su bili Filipović (Rajić) - Ristovski (Zebić), Bernauer, Jakirović - Špikić, Vrbančić, Ademi, Pavić, Horvat - Kulenović, Brodić.

    Bilo je vrlo napeto, završilo pobjedom Plavih 4-2. Za pobjedničku momčad zabili su Kačavenda, Baturina, Sučić i Mišić, za poražene su pogodili Kulenović (11m) i Brodić. Dečki su po velikoj vrućini zaigrali iznenađujuće žestoko, Mišić je u jednom trenutku opasno startao na Ademija, kapetan "modrih" glasno jauknuo, poslije toga je Kulenović zabio s bijele točke.

    Iznenadio nas je i mladi Zebić (ušao u drugom poluvremenu nakon što je Ristovski osjetio leđa) koji je jednom oštro krenuo prema Pjaci, na kraju čisto odnio loptu bez prekršaja. Plavi su na poluvremenu vodili 3-0, mogli zabiti još nekoliko golova, a onda su Crveni stisnuli gas, došli do 3-2, zamalo i velikog preokreta. Brodić se napromašivao, a onda je u posljednjim sekundama Mišić zabio za 4-2.

    Dominirao je - Bruno Petković. Dinamov napadač bio je razigran, cijelo vrijeme razigravao svoje suigrače, ta napadačka linija Petković, Pjaca, Baturina, Kačavenda... uz potporu Mišića i Sučića djelovala je jako dobro. Odličan je i na lijevom boku bio mladi Mikić, taj dečko ima nevjerojatna pluća i ozbiljan potencijal. Petković je bio najglasniji na terenu, cijelu utakmicu bodrio svoje suigrače, dizao svoju momčad.

    A najviše se ljutio na samog sebe. Tako je u jednoj situaciji mogao izbaciti Kačavendu samog na Filipovića, ali mu poslao netočnu loptu.

    - Sorry, Kač, promašio sam te za 50 metara, nemoguće.

    Mišić je u zadnjim sekundama zabio za 4-2, kraj utakmice i veliku ljutnju Arijana Ademija. Kapetan je u tom trenutku "pukao", skinuo marker i bacio ga na pod, nikako se nije mogao pomiriti s tim porazom.

    - Nevjerojatno, primamo glupe golove. I vičemo si "bit će bolje, dobro je". Nevjerojatno, uvijek isto. Ne mogu vjerovati - vikao je Ademi na sav glas, samim time prilično iznenadio i mlađe snage u Jakirovićevoj momčadi.

    Dečki su vjerojatno prvi put vidjeli ljutitog Ademija, osjetili kako to izgleda kad se kapetan naljuti. I neka su to vidjeli, Ademi je na treningu išao "kao avion", dugo se smirivao poslije poraza - na treningu
  • Crni86
    3.5k
    Ovo sve bas veseli, nabrijani petko, nabrijani aki, dobra atmosfera. Po ovome bi rekao da petko ostaje jer sumnjam da bi bio toliko unutra da se dvoumi oko nekih ponuda (ukoliko ih uopce ima).
  • veselko tenžera
    2.1k
    Ogiwara prehlada - pa jel moguće?!?! Ne može čovjek povezati 2 tjedna da ne pokupi nešto. Uspio je i prehladu fasovat usred ljeta.

    Ne sviđa mi se Rogova loža, kao ni ovo s Hoxhom. Očito je nezaliječen otišao za reprezentaciju. Razumijem da se tu srcem razmišlja i ja bih uradio isto na njegovo mjestu, ali klub tu trpi. Tek sad se kreće s oporavkom, pripreme se propuštaju.

    Kako netko reče mi imamo puno više zdravstvenih nego igračkih upitnika.
  • Jurki
    11.7k
    Ogiwara prehlada - pa jel moguće?!?! Ne može čovjek povezati 2 tjedna da ne pokupi nešto. Uspio je i prehladu fasovat usred ljetaveselko tenžera

    I to profesionalni sportas koji se pretpostavljam zdravo hrani, u treningu je i ima kompletnu lijecnicku sluzbu pored sebe..
    da ne vjerujes
  • veselko tenžera
    2.1k
    ajde, ljeto je, preznojiš se pa uletiš pod klimu, možda je pokisnuo po onoj mećavi prije utakmice, može se dogoditi.

    Fascinantno mi je da je baš njemu uvijek nešto. Došao je ozlijeđen, nakon mjesec dana je što odigrao pa opet neka ozljeda, prehlada, kurje oko... Dovedem kao rješenje lijevog boka u kritičnoj polusezoni, na kraju se priključio kad smo riješili sve. Nadam se da će što prije biti 100% fit, a želim mu da nam riješi to pitanje beka.

    Inače, na germanijaku pohvale za Mikića, za njega treba izmisliti minute, makar nešto odigrao i na lijevom beku, samo da igra.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.