• Eduardo
    19.9k
    To bi samo mi napravili jer bi opet pozvali Grdovića da pjeva na pijanku nakon polufinalaemilperska

    Gareth Southgate je svojima ako se ne varam prije Slovačke doveo Ed Sheerana kako bi moglo odahnuli uz glazbu i pivicu.
  • javolimtebejako
    1.5k
    to im je bila kazna, nakon tog su krenuli bolje igrat da ga ne moraju slušat više
  • Str1nger Bell
    1.2k


    Grdović za sirotinju.
  • Mali Zeus
    12.4k
    To bi samo mi napravili jer bi opet pozvali Grdovića da pjeva na pijanku nakon polufinala..emilperska

    Pijanka ili je čovjek samo otpjevao 2, 3 pjesme?
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ja ono ne bi sudio za penal dinamu, u finalu LP u kojem se igra protiv zvezde.

    Apsolutno besmisleno!

    Kane je sa udaranjem lopte u tolikoj blizini protivničkog igrača ušao u rizik, čisto pogodio loptu, promašio i tu sva priča po meni prestaje... on je udario nizozemca, a ne obrnuto!

    Opasna igra?
    Pa onda nek sudi indirekt!
    Ne možeš za ono dat penal u polufinalu eura, to je zločin protiv nogometa.
  • Zambatine škude
    2.6k
    Opasna igra?
    Pa onda nek sudi indirekt!
    db-izbjeglica

    Opasna igra (a onda indirekt) postoji samo kad protivnik izbjegne opasan kontakt. U trenutku kad dođe do kontakta to može biti samo prekršaj.

    Penal je nekonvencionalan, čak mogu shvatit argument i da je "nenogometni", ali ovo s nekom epskom krađom je masovno pretjerivanje. Čovjek prvi dolazi do lopte, puca, ovaj mu stavlja otvoreni đon u vrlo očitu putanju kretanja noge koju ovaj nikako ne može izbjeći.

    To što je lopta otišla od šutera ne znači da ga možeš osakatiti. Ni u nogometu ni u jednom drugom sportu.
  • Maksim Maksimirski
    5.3k
    Ja sam iskreno razočaran kvalitetom nogometa na ovom prvenstvu i ne sviđa mi se već duže vrijeme smjer u kojem ide nogomet. Ne govorim tu o broju golova po utakmici niti o tome je li bilo preokreta i ludih utakmica nego govorim o samom načinu igre.

    Evo jedno pitanje: koji genijalan potez, fintu, prodor ćete pamtiti sa ovog prvenstva? Je li bila ikakva rolica, sombrero, la roulette, rabona, elastico? Nije. Nije bila nijedna finta, nijedan jebeni potez vrijedan pamćenja a odigrano je 100 utakmica. Kada smo bili djeca na svakoj utakmici smo gledali finte i pokušavali smo ih kopirati na školskim igralištima i ispred zgrada. Što sada djeca mogu kopirati? Šablonsku igru, trčanje do besvijesti i radne nekreativne igrače?

    Okrene mi se želudac kada vidim da još ljudi simpatiziraju najmanje kreativnu i najviše šablonsku reprezentaciju a to je Austrija. Skup discipliniranih mišićavih terijera sa čeličnim plućima koji ne znaju istehnicirati 5 na nozi ali zato znaju trčati i to je kao ''atraktivno''.

    U današnjem nogometu se izgubila kreativnost, individualnost, nadarenost, finte, ljepota a dobili smo šablonizirane atletičare koji ne znaju puno s loptom. Zato i imamo situaciju da su pravim majstorima Petkoviću i Livaji vrhunac karijere Dinamo i Hajduk a da ona bukva od Haalanda igra za City. Petko i Livaja mogu sa narančom istehnicirati ono što Haaland ne može sa loptom ali jebiga on može trčati i životinja je a to se cijeni u današnjem nogometu više od talenta i znanja.

    Recimo nema više ni pozicije klasične desetke a znamo da smo kao djeca svi željeli biti desetke jer su igrači na toj poziciji bili najkreativniji, najveći znalci, mozgovi ekipe. Sada su oni višak jer što ćeš igrati mozgom kada imaš noge koje trče? Ja bih rekao da su zadnja utočišta onog pravog nogometa ostale male lige poput HNL-a i eventualno južnoamerička natjecanja. Tu još možeš vidjeti finte, poteze, Petka, Livaju, nekog talentiranog lijenog Brazilca koji zna sve s loptom ali mu se ne da trenirati a u ovim velikim ligama i natjecanjima vidiš samo ''give and go'', šablone i trčanje prije svega. Prosinečki bi danas igrao u Rijeci i to bi mu bio vrhunac karijere a Brozović koji ne može ni na playstationu napraviti ono što Žuti može u stvarnosti igra u najvećim klubovima. To je meni žalosno. Nekad se možda manje trčalo i tadašnje ekipe bi vjerojatno izgubile 5-0 od današnjih ali si imao što vidjeti na terenu.
  • hardek
    2.8k
    I to će biti tako dok ne dođe neki genijalac od trenera i sa ekipom španera ne napravi rezultat. Tako je to uvijek u sportu, trenutno je ovo u modi dok ne dođe "new shiny thing"
  • Maksim Maksimirski
    5.3k
    Bojim se da neće. Nogomet ide u tom fizičkom smjeru i teško tu može biti povratka osim ukoliko se nekim čudom ne smanji lova u nogometu ili ukoliko se ne smanje dimenzije terena. Prosinečkog, Petka, Livaju, Riquelmea, Sammira će uvijek pobijediti (nadtrčati) Brozović, Olić, Juranović, Mandžukić i Casemiro i zbog toga će veće karijere praviti ovi drugi nego ovi prvi.

    Mislim da je sljedeći korak u ''evoluciji'' nogometa ono što se dogodilo NBA košarci a to je da više neće ni biti pozicija nego će svaku poziciju moći igrati svaki igrač. U NBA nema više klasičnog centra od 2,15 ni klasičnog playa od 1,85 nego svi igraju sve i svi mogu pogodit tricu. Tako će vjerojatno i u nogometu u bliskoj budućnosti svi biti jednolične mašine, klonovi na terenu, šablonski igrači sa približno istim fizikalijama i mogućnostima.

    Već to donekle imamo u tragovima. Recimo sve je manje igrača sa nekim trademark potezima, sve je manje igrača individualista i onih koji se ističu po nečemu. Nekad smo imali raznovrsne legende. Imali smo Zidanea, Ronaldinha, Figa i tako dalje da ne nabrajam sve velikane od kojih je svak imao neki svoj stil. Sada imamo Italiju koja je osvojila EURO a meni svi njihovi igrači djeluju isto. Nisu pamtljivi osim Chiellinija i Bonuccija koji su old school. Ove ostale ne raspoznajem a ljudi su osvojili EURO. Prije 20 godina je Češka sa Poborskim, Nedvedom, Barošom i Kollerom imala više osobnosti nego današnji prvak Europe sa ovim bezličnim klonovima. Nemaš šta pamtit od ovih Lokatelija i Florencija, svi djeluju ko blizanci i svi igraju šablonski. Nema trademark poteza, nema la roulletea, nema elastica...trči ko vol i to je to.
  • Tom Hanks
    3k
    Od igrača na ovom euru ću pamtit Olma kao i mnogi vjerujem
  • ZgDLions
    395

    Istina je negdje u sredini i nije da sad baš nema ni jedan fantazista i igrač poteza, ali dobro si spomenuo NBA koji ima sto utakmica po sezoni, a sve manji interes.
    Oni su otiš.i u drugu krajnost da svi mogu zabiti tricu, da bude milion koševa po utakmici i da se ruše neki izmišljeni rekordi.
    U nogometu su se prebacili na brzi reposjed i visoki presing da što prije vratiš loptu i možeš ponovo ko Mcity širit kolo okolo do neke hokejaški uigrane akcije, da daš gol, pa držat loptu po mogučnosti do kraja tekme.
    Ne mislim da velika većina igrača nije tehnički potkovana i da ne bi mogli malo pokazati čarolije, ali osim izolacije jedan na jeda na krilu, pa krilo može nešto izvesti, izgubiti loptu na sredini ili u nekoj opasnoj zoni je zabranjeno.
    Samo ti dodaj prvom do sebe i nemoj da izgubimo loptu.
    Po meni su treneri i staromodna pravila malo pogurala nogomet u tom fizikalnom smjeru.
    Nije da će se preko noći nešto mijenjati, ali nada postoji da će se vratiti neka romantika u nogomet.
    Čava Dimitrijević bi se složio da je živ da je nogomet otišao tamo gdje on nije htio.
  • Slavonski Plavi
    40
    Španjolci ovo moraju osvojiti za dobrobit nogometnog svijeta. Englezi nikakav dojam nisu ostavili te se ovakva ekipa tri put provukla na mišiće i to protiv ekipa koje kvalitetom nisu ni blizu.
  • Eduardo
    19.9k
    Večeras završavaju i Euro i Copa America.

    Predviđanja?

    Ja ću reći svim srcem za Španjolsku i Argentina na mišiće. Inače, Kolumbija je u nizu od 28 tekmi bez poraza, a zadnji im je bio upravo protiv Argentine još tamo 2022. godine. S druge strane Gaučosi imaju deset uzastopnih pobjeda.

    BTW, doček Gruzije nakon nastupa na Euru.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.