• mali M
    5.1k
    tako je, postoji razlika između nekadašnjeg obrazovnog sustava i današnjeg. Danas ti se pokušava indoktrinirati djecu, što je apsolutno neprihvatljivo. Nudi im se neki sadržaj što je skroz nepotrebno za njihovu razinu razumjevanja i funkcioniranja, a nekad ih se obrazovalo. Da imaju otprilike svi isto znanje i iste početne postavke za uspjeh. Odgajalo ih se samo u vidu društveno prihvatljivog ponašanja. U naše vrijeme su delikventi imali ozbiljne posljedice, današnji delikventi dovedu roditelja koji stisne šamar profesorici i zaprijeti se cijeloj školi..
    Kažem ja, dobra vremena za koja smo se borili su iznjedrili slabe generacije. Roditelji se ne bave djecom, ali ne žele ni da se obrazovni sustav bavi s njima. Baš mi je žao klinaca koji nemaju roditelje s čvrstim uvjerenjima i zdravim pogledom na svijet, nego neke njonjavce koji im usađuju da ne moraju ništa zaslužiti nego je njihovo pravo da dobe što god požele bez truda. Da nema posljedica za izbore i da mogu živjeti bez odgovornosti... Ma, više mi nisu jasni ljudi koji tu osnovu života ne prepoznaju i potiču takav isprazan i besmisleni život.
  • Patak
    2.9k
    Ti ne pratiš "napredne" tekovine revolucije?

    Pa učit će ih da je bilo nepošteno im prilikom rođenja dodijeliti spol na osnovu pregleda imaš li pišu ili nemaš i da si možda rođen u suprotnom "rodu". To što će tako zbuniti brojne generacije djece i učiniti ih sklonim samoubojstvu, to ih nije briga.

    American Medical Association Recommends Removing Sex From Birth Certificates
  • Bosskovitz
    11.7k
    kosi li se ti sa svjetonazorom njegove obiteljiPatak

    Svjetonazor obitelji nije apsolutan, zato i postoji javni odgojno-obrazovni sustav. Ljudi ima svakakvih sa svakakvim stavovima koji nisu uvijek u interesu društva, dok je javni sustav tu u interesu društva kao takvog. Neki ne vjeruju da djecu treba educirati o seksualnosti, neki ne vjeruju da ih treba učiti teoriju evolucije, neki ne vjeruju da je zemlja okrugla, neki ne vjeruju da žene i muškarci trebaju imati jednaka prava... svjetonazor sve više postaje izlika za petljanje u teme koje sa svjetonazorom nemaju veze kako bi se ograničio pristup nekim objektivnim informacijama i znanju.
  • mali M
    5.1k
    svjetonazor sve više postaje izlika za petljanje u teme koje sa svjetonazorom nemaju veze kako bi se ograničio pristup nekim objektivnim informacijama i znanju.Bosskovitz

    a tko to radi Boss?! Kako do sada to nikad nije radilo probleme? i iznjedrili smo nobelovce, znanstvenike, doktore, jedne od najcjenjenijih fakultetski obrazovanih ljudi, vrhunske poslovne stručnjake! Kako je do sada se to sve moglo, što se promjenilo? Svjetonazor obitelji nije apsolutan, slažem se sa time, a kako do sada to nije radilo probleme i zašto? I malo se deset puta bolji pristup znanju. Svi okolišaju, šeću ko mački oko vruće kaše, a svi znamo odgovor. Samo neki taj odgovor ne žele reć jer se kosi sa njihovim uvjerenjima...

    šta si sve nadrobio, "neki ne vjeruju da je zemlja okrugla", tko to ne vjeruje? Par mentalno potkapacitiranih osoba!? Doslovno su svi koji to vjeruju za psihijatriju, kao i oni koji misle da mogu mjaukanjem završiti fakultet jer im se nesmije uskratiti njihovo "pravo" da su "ono", a ne biološki određene jedinke.. "neki ne vjeruju da žene i muškarci trebaju imati jednaka prava" tko to ne vjeruje!? Muslimani kojih je debela manjina u državi!? A i oni sad dobivaju sve više pravo glasa oko ovoga, baš zbog istog uzroka problema u školstvu kao i za gore navedeno..
  • NitkoBitan
    17k
    Ljudi ima svakakvih sa svakakvim stavovima koji nisu uvijek u interesu društvaBosskovitz

    U interesu drustva je govorit djeci da spol/rod odreduju sami i da nisu musko/zensko rodenjem? Kakav je to interes drustva u guranju tema koja posljedicno uzrokuju opadanje nataliteta?
  • Bosskovitz
    11.7k
    U interesu drustva je govorit djeci da spol/rod odreduju sami i da nisu musko/zensko rodenjem?NitkoBitan

    To nigdje ne piše u onom dokumentu.

    Svjetonazor obitelji nije apsolutan, slažem se sa time, a kako do sada to nije radilo probleme i zašto?mali M

    Ovo je argument u stilu "mi smo bili sretni s dvije naranče", odnosno "kako su nas učili pa smo ispali dobri?". Možemo biti i bolji, to bi trebao biti cilj, pogotovo za državu poput naše koja zaista ima jako puno potencijala za napredak. Društvo napreduje, izazovi se mijenjaju, a sustav im se mora prilagođavati. Kako je Vlado Gotovac rekao: "vrijednosti ne treba samo čuvati, treba ih i stvarati".

    Mislim, ovo je potpuno besmislena rasprava jer ako ne brojimo Ivu Andrića koji nije bio znanstvenik nego umjetnik, jedina dva Nobelovca koja imamo to su postigla zahvaljujući uvjetima koje su im pružile naprednije, inovativnije i liberalnije zemlje od naše: Vladimir Prelog je studirao u Pragu i vratio se u Zagreb da bi zbog ustaškog režima trajno otišao u Švicarsku, upravo na poziv Lavoslava Ružičke koji je studirao u Karlsruheru i gotovo cijelu znanstvenu karijeru proveo u Švicarskoj. Jako je malo za te uspjehe zaslužan naš odgojno-obrazovni sustav i neće nitko ni postati nobelovac niti ne uspjeti postati nobelovac, vrhunski menadžer, liječnik ili nešto deseto zbog ičega što je u gornjem dokumentu.
  • serbus
    4.1k
    nigdje ne piše u onom dokumentu.Bosskovitz

    Ipak si pročitao :) :) ja kad sam vidio 68 strana odlučio sam čekati zalazak sunca.
  • mali M
    5.1k
    Jako je malo za te uspjehe zaslužan naš odgojno-obrazovni sustav i neće nitko ni postati nobelovac niti ne uspjeti postati nobelovac, vrhunski menadžer, liječnik ili nešto deseto zbog ičega što je u gornjem dokumentu.Bosskovitz

    nisam spominjao gornji dokument nego cijelu doktrinaciju djece koja se odvija i uči ih da se bilo što može postići bez truda i zalaganja. Znaš ti jako dobro za šta sam argumentirao, ali ti se pravi opet da ne razumiješ. Kažeš obrazovno-odgojni sustav nema veze sa brojem kvalitetnih liječnika, menadžera ili drugih uspješnih stvari.. Kakav argument, bravo striček "ja sam kakti liberal"..
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Sve škole i vrtići su odgojno-obrazovne ustanove.Sljeme


    U cijelom svom školovanju nisam imao ni jedan predmet, kolegij koji je u svom nazivu imao riječ "ODGOJ".

    Odgojili su me roditelji, moja obitelj... država tu nema što petljati svoje prste. Ako netko želi, slobodno, nemam ništa protiv, tuđe dijete nek država i roditelji odgajaju i preodgajaju kako god hoće... međutim, mom djetetu ne treba nikakav drugi odgoj, ni preodgoj.

    Prste k sebi...
  • Patak
    2.9k
    Pišeš puno teksta, pokušavaš ubaciti znanstvenost u rodnu ideologiju koja nema veze s nikakvom znanošću pa ubaciš po potrebi Andrića, okruglu zemlju, Nobelovce, evoluciju i koješta.

    U tekst piše da spolni odgoj počinje od rođenja, piše o samoodređenju i rodnim ulogama. Sve je to antiznanstvena ideologija kojoj ne bi trebalo biti mjesta u obrazovnom sustavu, pogotovo ne u vrtićima.

    Uz to je i opasna ideologija, jer djeca koja krene na opasan rodni put imaju veliku vjerojatnost da će razmišljati o samoubojstvu i isto tako veliku vjerojatnost da će pokušati samoubojstvo.
  • Nolifer
    8.1k
    Sad će bit na kraju da bu i pedofilija legalna i da je to stvar gradjanskog odgoja :lol:
  • Bosskovitz
    11.7k
    isam spominjao gornji dokument nego cijelu doktrinaciju djece koja se odvija i uči ih da se bilo što može postići bez truda i zalaganja.mali M

    Ako od mene očekuješ da podržavam ili branim "participation awards" i slična sranja, morat ću te razočarati :)

    Kažeš obrazovno-odgojni sustav nema veze sa brojem kvalitetnih liječnika, menadžera ili drugih uspješnih stvari.. Kakav argument, bravo striček "ja sam kakti liberal"..mali M

    Ne, kažem da ovo što je Patak linkao nema veze s brojem kvalitetnih liječnika, menadžera i slično. Moj problem je što se 90% kritika odgojno-obrazovnog sustava u Hrvatskoj svodi na tri teme:

    • rantove desničara na spominjanje ljudske seksualnost u svakom mogućem obliku
    • rantove ljevičara na vjeronauk u školama
    • rantove i jednih i drugih na podučavanje povijest 20. stoljeća, odnosno "mi smo bili savršeno dobri, oni su bili ultimativno zli" - samo ovisno o stajalištu

    I ne kažem da je to nevažno, ali postoje puno važnije teme od toga ako želimo gledati dobrobit naše djece i naše zemlje:

    • ako se ne varam, hrvatski odgojno-obrazovni sustav je EU rekorder po oslanjanju na vannastavno samo-obrazovanje, odnosno domaće zadaće i dug rad od kuće uz pomoć roditelja, instruktora i slično
    • Druga važna tema, Europska komisija je svojedobno navela da Hrvatska ima manje od 500 sati godišnje poduke u školama, odnosno upola manje od npr. Danaca
    • Treća važna tema, nemamo niti jedno sveučilište u top 500 sveučilišta svijeta u čemu nas šišaju čak i Srbi

    To su stvari koje su zaista bitne, a ne ove pizdarije.

    U tekst piše da spolni odgoj počinje od rođenjaPatak

    Pa zato što počinje. Kad djetetu objašnjavaš da postoje dječaci i djevojčice - to je spolni odgoj. To što ti očito ne svaćaš da je spolni odgoj prilagođen dobi djece pa... ne usudim se ni pomisliti kaj misliš, to je uglavnom tvoj problem.

    Sve je to antiznanstvena ideologija kojoj ne bi trebalo biti mjesta u obrazovnom sustavu, pogotovo ne u vrtićima.Patak

    Daj pročitaj jebeni dokument jer napadaš teze koje u njemu ne postoje.
  • Patak
    2.9k
    U dokumentu se spominju rodovi ali ne u kontekstu jezika, dakle muški, srednji, ženski rod nego zamjena za spol. To nije znanstveno, to čak nije ni pseudoznanstveno, to je opasna ideologija kojoj nije mjesto u obrazovnom sustavu, jer vodi djecu koja nasjednu na te idiotarije u ozbiljne poremećaje gdje jedino rješenje vide u pokušaju samoubojstva.
  • Bosskovitz
    11.7k


    A i ja sam realno bedast kaj ti uopće odgovaram kad si ti toliko uvjeren u svoje da je svako objašnjavanje gubitak vremena. Ajde samo molim te nemoj ponavlajti ove gluparije o samoubojstvu kao jedinom rješenju jer si i tu nešto potpuno pogrešno shvatio i još pogrešnije to interpretiraš, a osjetljiva je stvar.
  • mali M
    5.1k
    Ako od mene očekuješ da podržavam ili branim "participation awards" i slična sranja, morat ću te razočarati :)Bosskovitz

    Opet, spominjem doktrinaciju djece, a ne da ti to radiš. Hvala Bogu ako ćeš me razočarati po tom pitanju.

    Slažem se da ratovi desničara i ljevičara ne spadaju u obrazovni sustav, ali... Kad je svoje prste ljevo nastrojena strana počela gurati u obrazovanje kvaliteta je samo padala.

    Neznam koliko si upućen, uvijek vjerujem da jesi, ovo za kvalitetu naših fakulteta. Nekad su prije 15-20 godina vani obožavali zapošljavati naše inženjere jer su deset puta bolje obrazovani, a bili su 3 puta jeftiniji od lokalnih.
    Opet ponavljam pitanje, što se promjenilo, koja politika se počela mjenjati? Možda ona koja "ne želi da ostanemo zatucani i pratimo napredak". Sve ti je ti povezano moj Boss, samo treba ići u nazad do uzroka i vrlo se brzo nađe nulta točka.

    Bogu hvala imamo isti stav o problematici obrazovnog sustava, tko god ne vidi problem i sam je dio problema. Ali ako se izbjegava reć zašto se počelo drastično padati s kvalitetom onda nema nama dalje napred...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.