• vjeko1701
    8k
    Jel u cijelom svijetu ne postoji neki milijarder Dinamovac koji bi bio voljan nešto ulupati u klub čisto iz ljubavi? :D
  • DiddyGuela
    2k


    Kako ono kazu neki na ovom forumu... tamo neki Danci, neki Midtjylland.
  • mali M
    5k
    Zasto se vise ne prica o zeljama iz Championshipa i Ligue 1? Uvjeren da sam da bi nam one bile 3x bolje rjesenje od Soticeka i Kolumbijca.NitkoBitan

    ja ti brijem da se nešto sprema po tom pitanju. Nema šanse da se proda kaneka i špikića i dovedeš potencijalne kolumbijca i šotičeka. Nema smisla bez da se nešto već ne priprema u tišini. To bi meni više bio minus sportskoj politici nego prodaja Sučića za kojeg ima dovoljno veznih igrača, ne nužno kao on, ali bi se dala prilagoditi taktika i formacija, dok ako ostaneš bez i jednog krila svjesno, je već loše odlučivanje.

    Ali, kako sam već napisao, već se pokazalo u nekoliko navrata da ni novinari niti mi nemamo stopostotnu informaciju, a kamoli uvid da se nešto kuha na nekoj nepoznatoj adresi. Čekamo i vidjet ćemo...
  • Zagi
    7.6k
    To je lijepo , za njega. No koliko praktične koristi od toga ima Midtyland?
    Odnosno , posluju li (zbog svoje poslovne politike) u plusu ili on pumpa novac?

    Možemo uzeti i primjer Bodo Glimta koji svake godine vrati gotovo sve novce od izlaznih transfera u pojačanja dok hladni pogon i plaće igrača financira samo od europe i nešto fixnih prihoda.

    Uglavnom , moje pitanje unatrag nekoliko sezona je..
    Ako u našem proračunu 20ak m odlazi na plaće igračima, na kaj odlazi još 40-45 ?!
    I kako to ti skandinavski klubovi operiraju za nekoliko puta manje novaca?

    Mi doslovno moramo ući u ligu prvaka i još na to prodati nekog igrača za 10m eura da bi bili na nuli.
    To je dugoročno neizdrživo.
  • NitkoBitan
    17k
    Dovoljan nam je jedan klinac na desnom krilu dok uz njega mora biti ozbiljna opcija sa iskustvom. Tu je po meni bolji Soticek jer je ipak domaci igrac i znamo o njemu vise nego nekom Kolumbijcu ili Australcu. Nemres ic na Ligu prvaka sa dva klinca na jednoj poziciji koji se tek trebaju dokazat...

    Nisam ni za nakrcavanje kadra jer postoje troskovi transfera i placa i jos das proviziju nekom na temelju posudbe. Na kraju krajeva smanjujes si dostupan novac za dovodenje igraca na drugim pozicijama.
  • DiddyGuela
    2k


    Jednostavno Skandinavski nacin razmisljanja i pristup poslu opcenito. Iza svega mora stajati plan i svrha sto znaci prije svega poslovati unutar ekonomski isplativih okvira.

    To znaci bez obzira s koliko novca raspolagao, bitno je biti isplativ. Cilj nije rasipnistvo nego razvoj. Kako sam proveo određeni period zivota tamo mogu reci da je to opcenito neki njihov mindset.

    Nema bljestavila ni napametnog razbacivanja, sve je ugrađeno unutar zadanih principa poslovanja. Kako u nogometu tako i u vecini stvari u ekonomiji i zivotu opcenito.
  • IstokKa96
    671
    Onako povrsno zakljucujuci reklo bi se da je 'teta u racunovodstvu' najbitnija osoba u skandinavskim klubovima...kod nas je to ovisno o situaciji kako kome 'koristi'...
  • CastAway1986
    1.4k
    Pričalo se o tom Buksi kao mogućem dolasku samo ja mislim da se neće dovoditi napadač ako Petkovic ne ode iz kluba..Da se razumijemo ja sam za dovođenje pojačanja u napadu jer ovi koji su tu ruku na srce nisu golgeteri..Naravno ,da bi doveo nekog trebaš se rjesit jednog a najmanje dionice su Brodicu koji bi mogao na posudbu negdje !
  • DiddyGuela
    2k


    Pa recimo da si bilizu istini, da. Nije cilj potrositi vec uloziti da bi za 5 godina zaradio. To je neki njihov nacin poslovanja. Mi smo za njih rastrosni na svim razinama iako smo siromasniji. Pogledaj si sad taj banalni primjer odnosa koliko na place trosimo mi a koliko Danci, uz odprilike slican budžet odnosno prihode.

    Zato cu jos X puta podrzati novu upravu koja radi sve da financije kluba stavi pod kontrolu i da racionalizira troskove prve momcadi ma koliko god kmecali pojedini navijaci i novinari.
  • Zagi
    7.6k
    Koliko smo mi zadovoljni obranom?
    Bekovi rekao bih vrlo dobri
    Ogiwara, Mauro + RPG, Mikić. Tu ništa ne bih mijenjao .

    Ali stoperi? Hrpa kvantitete ali koliko je tu kvalitete?
    KTC,Max, Perić, Torrente , Rile
    Jakirović i Zebic su talentirani ali ipak pre mladi za tu poziciju.
  • CrouchTomislavgrad
    323
    Pretiho je zadnja dva dana na temi, očekujem u kasnim satima ili sutra neku novu bombu hahaha
  • Olmic
    3.6k
    bu miro dosao i bacio kost
  • Paggini
    19.7k
    Ajmo jednu "Baturina za 12 milijuna eura u Lokomotiv Moskvu" ili "Bruno za 1.3 milijuna eura u AEK" da se zakuha tema malo
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Ma izgleda da imaju, Kao prvo vlasnik im je bogatas ,jedan od najbogatijih u Danskoj, plus kupili su klub i portugalu Cd mafra gdje salju mlade talente na brusenje . Jbg izgleda da njima vise nije problem platin 5 milja Kao nama
  • Daliban
    1.6k
    Ajmo jednu "Baturina za 12 milijuna eura u Lokomotiv Moskvu" da se zakuha tema maloPaggini

    Lokomotiv bi svakako pristao na ovo jer od viška glava ne boli, ali oni već imaju skroz dobre opcije na toj poziciji i u liniji iza napadača općenito.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions