• ZgDLions
    399

    Neeee, a Holding out for a hero na japanskom, gdje toga još ima.
    :lol:
  • Majki2111
    3.1k
    Danas sam pročitao prvih 30ak stranice Moje borbe od Hitlera. Ide brže od očekivanog. 2 točke zasad bi istaknuo ko bitnije.
  • NKDZ86
    1.5k
    Fargo 5 serija brutala
  • Captain America
    17.7k
    2 točke zasad bi istaknuo ko bitnije.Majki2111

    Koje?
  • Majki2111
    3.1k
    Zapravo možda i više. Jako je lik bio samouvjeren u sebe. Ego veliki. Ko klinjo se okarakterizirao nacionalistom i bio uvjeren da će upast na umjetničku akademiju.

    Prvi obrisi nacionalizma kod njega kaže da se javljaju dok mu je otac bio živ, da je našao neki priručnik o Francusko-Njemačkom ratu i da si je krenuo postavljati pitanja: "Postoji li razlika između Nijemaca koji su se tukli u toj bitci i onih drugih? Zašto u tom ratu nije sudjelovala Austrija, zašto nije ratovao njegov otac i svi drugi također. Kaže da je trebso uzimati u obzir i odgovor ds nemaju svi Nijemci sreću pripadati Bismarckovom carstvu.

    Jako ga je mučilo pitanje Nijemaca u Austriji i vladavina Habrsburga. Spoznajom toga da je Austrije višenacionalna država, samo on je došao do zaključka da" ukolilo u Austriji nebi bilo Nijemaca, i to još od najbolje krvi, ona nikada neće moći posjedovati onu snagu neophodnu državi od 52 milijuna stanovnika s tako jako utisnutim njemačkim pečatom..."

    Govori negstivno o Franzu Ferdinandu jer je on bio glavni za slaveniziranje Austrije

    Volio je povijest i geografiju u školi.

    Mučilo ga je klasno pitanje u Beču. Stalni mijenjanje posla i krpanje kraja s krajem. Centralizacija Austrije. Kontrast luksuza i aristokracije te s druge strane preživljavsnje familija za svaki cent i kidanhe brakova. Tu ima razvijenu empatiju definitivno za nešto što se zove obitelj. Čeže za stabilnošću jer ju i sam nema a i vidi da i drugima nije lako.


    Dakle nacionalizam u ranim tinejdžerskim godinama i klasne borbe nakon srednje škole

    Prvih 30ak strana od 670
  • Majki2111
    3.1k
    Ok, pročitao sam par strana još prije spavanja i pošto sam već tu napisao a i tema je knjige, nek ostane tu koja crtica o tome.

    On je 2 stranice opisivao kako preferira konceptualno znanje u odnosu na činjenično ili kvizaško. U suštini se slažem.

    Al kroz priču inzistira na tome kako je samouk kroz dane u Beču, a opet 2 stranice potroši na nešto kaj sam ja mogao reći u dvije rečenice. I to nije reda radi, nego se fakat trudi detaljno objasnit to konceptualno znanje i koji je minus oslanjanja na činenjično znanje i objasniti pojmove.

    Ja za sebe smatram da nisam načitan čovjek, a on za sebe smatra da je jako puno učio i prošao u to doba.

    Zapitam se jesam ja lud ili on? :brow:

    A možda mu je samo falilo vokabulara...

    Kaj se tiče netrpeljivosti prema Slavenima kaže kako sumnja u državotvornu snagu Slavena u kontrkstu hipotetske Slavenizacije Austrije-kompromis koji bi trebao doći da se održi država jer po njemu nemože se održati bež žrtvovanja Nijemaca.... Povezuje sa socijaldemokracojom to i njemu mrskim Habsburgovcima.


    Kaj se tiče Socijaldemokrata, odbacuje sva njohova stajališta, jer su u srži kontra nacionalista ukratko. Nije mu intuitivno takvo razmišljanje. Imzistira na tome da je spojio životno iskustvo komunikacije s radnicima i čitanje knjiga za koje je dobio vrijeme kad se stabilizirao s poslom u Beču.
  • Eduardo
    20.1k
    LALIGA: All Access - nema se tu što pisati... ako volite sport, konkretno nogomet a volite onda je ovo top emisija koju ne bi trebali propustiti. Od naših su svoju rolu u emisiji dobili Rakitić i Budimir.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Boy swallows universe...jako dobra australska serija, 7 epizoda, taman pogledat prek vikenda.

    https://m.imdb.com/title/tt10399902/?ref_=ext_shr_lnk
  • mlinchica
    1.8k
    Hvala za ovo, upravo pogledala, odlična preporuka.
    Prezanimljivi likovi da se ne mogu odlučiti koji mi je omiljeni, lude 80e, masa događaja koji ti zaokupe pažnju, tužna priča ispričana s gledišta klinca koja onda ispadne najmanje tužna, malo crnjaka i krimića, Tytus Broz :lol:
    Jedino si još nemrem objasnit crveni telefon. :chin:

    Meni odlična, preporuka proslijeđena.
  • The Undertaker
    5.2k
    Pogledao. Odlična serija. Preporuka i od mene.
  • Kralj77
    30
    Preporuka serije: Person of interest

    Strpljivo gledat, jel se ne razumije sve od početka (skakanje u prošlost glavnog aktera i drugi osoba)

    Meni jedna od draži serija i stalno želiš gledati iduću epizodu.

    https://m.imdb.com/title/tt1839578/

    Inače još breaking bad i better call Saul i ako vjerujem da je većina gledala. Meni se osobno BCS bolje sviđa zbog detalja i storytellinga
  • Droljo
    8k
    Boy swallows universe.Mr Anderson



    Nisam vidio jel tko već predložio ali super serija. Radnja se odvija u Australiji od osamdesetih na ovamo i (da ne spojlam) radi se o obitelji i njihovom životu kroz jednog dečkića. Ima 7 epizoda i meni je super.
    Boy Swallows Universe
    Netflix
    Droljo
  • Eduardo
    20.1k
    The Tattooist of Auschwitz

    Serija koja prati priču slovačkog Židova koji je 1942. godine kao mladić završio u Auschwitzu gdje mu je zadatak bio tetovirati brojeve na ruke novopridošlih zatvorenika. U biti to je ljubavna priča koju glavni lik priča desetljećima kasnije spisateljici koja piše svoju prvu knjigu. Radi se o tome da se "Lali" na prvi pogled zaljubi u jednu od zatvorenica pa je pomoću privilegija koje mu je donosio posao koji je obavljao uspio održati romansu i preživjeti.

    Ima svega šest epizoda pa tko voli tematiku neće izgubiti previše vremena ako odluči pogledati, a tko propusti nije propustio ništa spektakularno.

  • mali M
    5.1k
    Zapitam se jesam ja lud ili on? :brow:Majki2111

    neznamo Majki... vidjet ćemo kolko ćeš ti milijuna ljudi ubiti kroz život, možda će biti uska borba...
    Tvoja knjiga neka se zove Mein Geldbörse, čisto da mu lupiš kontru!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.