• ZgDLions
    31

    Neeee, a Holding out for a hero na japanskom, gdje toga još ima.
    :lol:
  • Majki2111
    2.8k
    Danas sam pročitao prvih 30ak stranice Moje borbe od Hitlera. Ide brže od očekivanog. 2 točke zasad bi istaknuo ko bitnije.
  • NKDZ86
    632
    Fargo 5 serija brutala
  • Captain America
    15.3k
    2 točke zasad bi istaknuo ko bitnije.Majki2111

    Koje?
  • Majki2111
    2.8k
    Zapravo možda i više. Jako je lik bio samouvjeren u sebe. Ego veliki. Ko klinjo se okarakterizirao nacionalistom i bio uvjeren da će upast na umjetničku akademiju.

    Prvi obrisi nacionalizma kod njega kaže da se javljaju dok mu je otac bio živ, da je našao neki priručnik o Francusko-Njemačkom ratu i da si je krenuo postavljati pitanja: "Postoji li razlika između Nijemaca koji su se tukli u toj bitci i onih drugih? Zašto u tom ratu nije sudjelovala Austrija, zašto nije ratovao njegov otac i svi drugi također. Kaže da je trebso uzimati u obzir i odgovor ds nemaju svi Nijemci sreću pripadati Bismarckovom carstvu.

    Jako ga je mučilo pitanje Nijemaca u Austriji i vladavina Habrsburga. Spoznajom toga da je Austrije višenacionalna država, samo on je došao do zaključka da" ukolilo u Austriji nebi bilo Nijemaca, i to još od najbolje krvi, ona nikada neće moći posjedovati onu snagu neophodnu državi od 52 milijuna stanovnika s tako jako utisnutim njemačkim pečatom..."

    Govori negstivno o Franzu Ferdinandu jer je on bio glavni za slaveniziranje Austrije

    Volio je povijest i geografiju u školi.

    Mučilo ga je klasno pitanje u Beču. Stalni mijenjanje posla i krpanje kraja s krajem. Centralizacija Austrije. Kontrast luksuza i aristokracije te s druge strane preživljavsnje familija za svaki cent i kidanhe brakova. Tu ima razvijenu empatiju definitivno za nešto što se zove obitelj. Čeže za stabilnošću jer ju i sam nema a i vidi da i drugima nije lako.


    Dakle nacionalizam u ranim tinejdžerskim godinama i klasne borbe nakon srednje škole

    Prvih 30ak strana od 670
  • Majki2111
    2.8k
    Ok, pročitao sam par strana još prije spavanja i pošto sam već tu napisao a i tema je knjige, nek ostane tu koja crtica o tome.

    On je 2 stranice opisivao kako preferira konceptualno znanje u odnosu na činjenično ili kvizaško. U suštini se slažem.

    Al kroz priču inzistira na tome kako je samouk kroz dane u Beču, a opet 2 stranice potroši na nešto kaj sam ja mogao reći u dvije rečenice. I to nije reda radi, nego se fakat trudi detaljno objasnit to konceptualno znanje i koji je minus oslanjanja na činenjično znanje i objasniti pojmove.

    Ja za sebe smatram da nisam načitan čovjek, a on za sebe smatra da je jako puno učio i prošao u to doba.

    Zapitam se jesam ja lud ili on? :brow:

    A možda mu je samo falilo vokabulara...

    Kaj se tiče netrpeljivosti prema Slavenima kaže kako sumnja u državotvornu snagu Slavena u kontrkstu hipotetske Slavenizacije Austrije-kompromis koji bi trebao doći da se održi država jer po njemu nemože se održati bež žrtvovanja Nijemaca.... Povezuje sa socijaldemokracojom to i njemu mrskim Habsburgovcima.


    Kaj se tiče Socijaldemokrata, odbacuje sva njohova stajališta, jer su u srži kontra nacionalista ukratko. Nije mu intuitivno takvo razmišljanje. Imzistira na tome da je spojio životno iskustvo komunikacije s radnicima i čitanje knjiga za koje je dobio vrijeme kad se stabilizirao s poslom u Beču.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.