• marcio amoroso
    36.4k
    Ovako hladnije glave smatarm da treba ići na sve ili ništa protiv Talijana i da treba napokon senatore stavit u drugi plan.
    Znam da od toga neće biti ništa, ali sanjam ovakav sastav:

    Livaković - Gvardiol, Šutalo, Erlić, Stanišić - Kovačić, Majer, Sučić (Baturina) - Ivanušec (Pjaca), Petković, Marco Pašalić (Kramarić)
    Teofil Kateran


    Mario Pašalić i Kramarić su zaslužili startati.
  • MarK
    646
    umjesto toga dobivaš ovo:
    Livaković - Perišić, Gvardiol, Šutalo, Stanišić - Kovačić, Modrić, Sučić - Kramarić, Bubimir, Mario Pašalić
  • Droljo
    8k
    BubimirMarK

    Nemoj triput ponovit ime...
  • Sibirski plavac
    1.7k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/euro/skupina-b/video-odabrali-smo-ovo-je-momcad-s-kojom-dalic-treba-krenuti-protiv-italije-15473818

    4-2-3-1

    Livi, Stanišić desno, stoperi Šutalo i Erlić, lijevo Gvardiol, zatim u sredini Kova i Modrić ispred kojih je Sučić ili Baturina, desno Pašalić , lijevo su prvo rekli Ivanušec a zatim ipak odabrali Kramu za lijevu stranu dok je Ivanušec kao "b opcija", i na kraju u vrhu napada Budimir.
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Protiv Italije bi trebao ili Kramaric u špici ili Petković počet, a igra da nam se ne svodi na 1000 ubačaja u šesnaesterac, nego na igru po krilima i kreaciju kroz sredinu kao protiv Labanije drugo poluvrijeme(sa tim da nam krila igraju igrači koji to jesu, ne neki imaginarni Majeri i Kramarići) pa po sredini ih lomit, nema veze dal im igrao spori Jorgihno ili nista više od mesara Cristante.

    Talijani ako ništa imaju dva tornja(Karfioli ili kako već i Bastoni) koji su odlični u igri sa glavom i odbrani od igre ubačaja, ali su u istoj i opasni, kad se uzme i Scammaca.

    sa pravim lijevim krilom koji nije naravno istrošeni antiforma Perišić, mogli bi Di Lorenzu napravit puno problema, naprimjer Ivanušec jedno i Pašalić(svejedno koji) drugo.
  • Lihtmašinac
    177
    Talijani ako ništa imaju dva tornja(Karfioli ili kako već i Bastoni) koji su odlični u igri sa glavom i odbrani od igre ubačaja, ali su u istoj i opasni, kad se uzme i Scammaca.

    Upravo to. Čitao sam danas ovdje kako neki ismijavaju visinu talijanske obrane na foru "Budimir i nabacivanja će to već sredit, jer ovi su uglavnom mali i ne znaju glavomet kao mi". Samo si malo pogledajte centimetre obrambenih Talijana pa ćete vidjeti da su, uz ova dva standardna koje kolega gore navodi, tu još 4 druga lika sa 188+ cm. Neovisno o tome koliko će visine Spalletti poslati na teren, vjerovati samo u nabacivanja bilo bi ipak malo neozbiljno. Tako da bih i ja igrao, između ostalog, više na brzinu na tlu. Po meni bi najvažnije bilo još u prvom poluvremenu stisnuti bolestan pressing - barem više puta periodično - s igračima koji imaju formu (ništa veterani), uz neostavljanje Šutala na brisanom prostoru. Tu se Talijani gube kao mi. Dakle, bilo bi cool da se repstacja u tri dana uspije prešalta iz jedne spike u jednu skroz drugu.

    Kako mi se to čini manje vjerojatnim (jer je kadar takav kakav je i jer su načelne ideje izbornikovog stožera još od 2018. takve kakve su), očekujem stihijsku tekmu koja bi, ako se nitko (slučajnim golovima ili bljeskovima pojedinaca) ne odlijepi na 2-3 razlike, u zadnjih 15-20 minuta mogla biti Divlji Zapad.

    OK Italija mi se čini malo čvršća i žilavija od nas, ali nije nepobjediva niti su po kvaliteti puno dalje od Hrvatske. Može biti X, 1 i 2. Jedino ne znam koliko nam je pametno proći dalje s obzirom na stanje repke i atmosferu oko nje.
  • NitkoBitan
    17.3k
    Jedino ne znam koliko nam je pametno proći dalje s obzirom na stanje repke i atmosferu oko nje.Lihtmašinac

    Atmosfera bi se prolaskom skupine vjerojatno digla u nebesa. U prvoj KO rundi ce nas cekat protivnik slabiji od Italije i Spanjolske. Ali korak po korak...

    Nismo mi slabi niti zaboravili igrat nogomet nego nam ponizni ne zna pogodit sastav i fulava taktiku. Nadam se da ce sad profunkcionirat stvari kad smo pod brutalnim pritiskom.

    Da iz prve postave maknes Brozovica, Periju i Juranovica i vec si za 20-30% bolja momcad. Jos na to ubacit Pasalica umjesto Majera/Kramarica i bit ce to pjesma.

    Ne bi bilo lose ni 4-4-2 sa Kramaricem i Petkovicem/Budimirom naprijed. Slicno spominju Talijani za sebe jer imaju valjda problem kao i mi sa neefikasnim krilima.
  • emilperska
    5.5k

    Sve šta ti veliš je načelno točno..
    Ali mi pod Dalčićem zadnjih 6 godina igramo relativno slično uz neke sitne korekcije. Rekao bi da je najljepši nogomet bio 2018. s dva prava krila i "najbolji vezni red" na svijetu. Poslije tog je to bilo sve sporije i sporije. Ja fkt ne vidim šta će on sad u ovih 3 dana promjenit uz ovaj roster koji ima (nema alternative amateru Brozu) + objektivne datosti u vidu tog da Modrić s 39 mora igrat svaku tekmu 60+. Šta god da on napravi lijevo dolje, lijevo gore, desno gore, to je sve isti kurac dok igramo najsporiji nogomet na Euru s veteranima i amaterima..
  • mali M
    5.1k
    Nismo mi slabi niti zaboravili igrat nogomet nego nam ponizni ne zna pogodit sastav i fulava taktiku.NitkoBitan

    ovo... koliko mi se sviđalo prije što je ustalio dobre igrače, postavio ih na pozicije kako spada, sada je već zbilja naporan.. Ja nemogu to shvatiti, sportaši su, financijski su osigurani, sve znaju, i rok trajanja nogometaša koji je na vrhuncu i taktike u odnosu na profil igrača koje imaš i kada više nemaš snage za donjet svojoj državi razliku na terenu.. i onda se tako i dalić i senatori pokenjaju po svemu što su napravili (to im nitko neće nikad oduzeti, ali..) i vuku se ko mrtvi magarci po terenu, a dalić vjerojatno šuti i moli se da se nekako iskemija nešto kako nebi morao smišljati isprike kasnije.. ne kužim to... repka je to brate, šta nakon svih rezultata koje su napravili ne kuže da sad više škode nego koriste... baš mi je to teško pojmiti
  • Eduardo
    20.1k
    Dalčić ne podnosi Dinamoemilperska

    Sumnjam da je baš tako ekstremno, ali to bi bila teška ironija pošto je vrli izbornik dobio ime po našem golmanu Zlatku Škoriću.
  • nemapredaje
    3.2k


    Ali nije ni daleko.

    Ono što je sigurno je da ne podnosi Petkovića
  • emilperska
    5.5k

    Ja nisam vidio nijednom da je on pozvao nekog iz Dinama u ovih 6 godina tko bi bio ruban ili potencijal. To si morao višestruko zaslužit poziv..
    Oršić je konstantno bio diskriminiran, Petko mu je ispušni ventil, Livi je postao prvi golman jer je Kalinić postao 4.golman Aston Ville pa bi bilo ekstremno i za njega da je ostao prvi golman, Perić je kao LP stopera zvao da ga spasi protiv Slovačke kad mu se 7 stopera ozljedilo, Baturina je poziv dobio nakon 2 jako dobre sezone, Mišić nikad nije pozvan, Nevistić nikad neće biti pozvan (ovog se sjetite)..
  • Sajla
    5.1k
    Nevistić nikad neće biti pozvan (ovog se sjetite)emilperska

    dulje će trajati dobra forma Nevistića nego ostatak Dalićevog mandata na klupi reprezentacije. možda neće biti reprezentativna jedinica, ali bit će pozvan, uvjeren sam u to.
  • emilperska
    5.5k

    Ja sam uvjeren da on ide do SPa 2026, tj kraja kvala za istih. Predobar je ovo posao za njega da ode s njega..
  • flexXy
    2.3k
    Baturina je poziv dobio nakon 2 jako dobre sezoneemilperska

    Baturina je do prije pol godine igrao u ocajnoj formi tako da mu je nagrada samim time sto je na prvenstvu. Ivanuseca i Pjacu je stavio u hijerarhiji ispod Baturine tako da ne vidim neko sikaniranje. Livakovica je isto realno mogao sjest na klupu bez da mu se ista prigovori. Petkovica i Livaju ne voli iz istog razloga zasto ih i mi navijaci ne volimo vecinu sezone, samo sto eto kad je reprezentacija su nasi i odjednom bogovi nogometa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.