• Bosskovitz
    8.4k
    Gradsko rivalstvo bi mogli biti pozitivna stvar, a oni i jesu nekad bili Lokomotiva..emilperska

    Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi na to reagirali ljudi koji su Dinamovci, ali su neupitno cibonaši kaj se tiče košarke. Nezavidna situacija, moram priznati.
  • Zagreb1992
    1.4k
    Danas svatko može biti novinar ...Nema ovo veze s vezom ..Klub je isto demantirao
  • NitkoBitan
    13.5k
    On topic: da se mene pita, ja ne bih napadao nabavku audija za direktore ni za vrijeme Bandića. Mislim da ako želimo dobre menadžere u javnim poduzećima, moramo im ponuditi dobre uvjete. Inače ćemo dobiti, a nije da ih već i nemamo, stranačke debile kojima je to vrhunac života.Bosskovitz

    Stari mi je bio ranih 2000ih marketinski direktor jedne velike privatne kompanije, a kao sluzbeno vozilo je imao neku verziju Fiat multiple. Ne znam jel se nesto promijenilo do danas al sumnjam da doticne Audije imaju direktori nasih privatnih kompanija, odnosno da im firme placaju takve aute (privatnim novcem mogu radit sta oce).

    Ako radis u javnom gubitasu u kojem tesko da ces odgovarat za los poslovni rezultat onda je i vise nego moralno upitno da ti se javnim/gradskim novcima uzimaju nabrijani auti jedne od najluksuznijih automobilskih marki.

    Ne trebaju direktori vozit Škodu Octaviu, ali neka se mjera mora znat. Uostalom ne znam tko bi od naseg kvalitetnog odbio radit dobro placen posao zbog neimanja nabrijanog Audija kao sluzbenog automobila. Funkcija sluzbenog automobila je prijevoz od tocke A do tocke B, a ne "mjerenje tko ima veceg" ispred Minta.

    U krivu je bio Bandic po tom pitanju, a Tomasevic radi istu gresku.
  • mali M
    4k
    Znači tetejac baš voli Bandića...Patak

    Davno sam ja rekao da je jedina razlika između MB i TT vremenski period na vlasti. Da damo TTjcu vremena ko Bandiću ovaj nebi ostavio dugove ko Bandić nego spaljenju zemlju.
  • Draž
    1.2k
    Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi na to reagirali ljudi koji su Dinamovci, ali su neupitno cibonaši kaj se tiče košarke. Nezavidna situacija, moram priznati.Bosskovitz

    Cibonaš sam otkad znam za sebe. Kao klincu mi se urezalo u pamćenje kako mi je stari skakal 1986. kad smo osvojili drugu Europu (prve se ne sjećam). Cibona mi je emocija i prva ljubav kao i Dinamo. Jednako!!
    U nekom hipotetskom slučaju da se Cibona uključi u to frankenštajnsko sportsko društvo, jednostavno bih ju prestao pratiti i ostavio osjećaje u toj nekoj prošlosti.
    Cibonu su sjebali isti tipovi ljudi koji su nam sjebali i Dinamo. Dinamo se srećom izvukao, Cibona nažalost neće.

    Dokle god je Cibone navijat ću za nju, ali ću se u isto vrijeme veseliti i uspjesima KK Dinama za kojeg (iskreno) još ne mogu razviti neku pripadnost osim imena.
    Iskreno se nadam da će KK Dinamo u svojoj skoroj budućnosti ostvariti iste uspjehe kao i Cibona nekad.
  • Bosskovitz
    8.4k


    Preletio sam ono od Peteka, sve je jako parcijalno i ne vidim tko je točno dobio koje aute i jesu li to iste pozicije kao i prije, ali ne vidim dramu u službenim autima osim ako se stvarno radi o nekoj perverziji od auta, tipa A8-ice, ili neki nedovoljno visokim funkcijama.

    Holding je ogroman sustav s tisućama zaposlenih i znam direktore privatnih firmi, manjih od Holdinga ali i dalje velikih, koji imaju službene aute ranga Audi A6, pa i bolje. Znam i one koji se voze u Octavijama također, znam i one u Tucsonima - nema nekog pravila, ali ja osobno ne vidim problem s time da top menadžment tolike firme ima takve aute. Odnosno - ako rade dobro svoj posao onda ih i zaslužuju, ako ne rade dobro posao onda ne zaslužuju ni ugovor, a kamo li ikakav službeni auto.
  • Sad opet
    201
    ja se slažem s tobom za aute, al ovdje je problem što je TT radio dramu, performans za iste, možda i manje stvari od Banditića ( konkretno za aute) . Lova opet curi, samo drugim "pajdama". Možda manje al nije opravdao očekivanja. Ja sam se iskreno nadao da će nas "popišat" i da će nam pokazati. Al svakim danom ispada da gledamo isti film, samo su se glumci promjenili
  • dumitrumitu
    910
    I ja inače ne vidim problem s tim da direktori Holdinga voze takve aute. Problem je što je Tomašević plakao protiv toga dok je Banditić vladao a sada to isto radi.
  • Bosskovitz
    8.4k


    Sve je jasno. Napisao sam još u prvom komentaru: ako se radi o istoj situaciji, trebao im je ili dati aute niže klase ili se posuti pepelom i priznati da nije bio u pravu kad je napadao nabavku takvih auti.

    Al svakim danom ispada da gledamo isti filmSad opet

    Tu se nećemo složiti, ali to je okej. Bandić je bio dijete vremena, bio je okružen takvim mutnim likovima i cijelo upravljanje gradom je bilo samo u interesu njega i njegove klike, identično kao s Mamićem u Dinamu, samo s puno više dostupnog novca. Ja kod ovih vidim neke glupe poteze, neke loše poteze, neke koji su poput ovog s autima samo PR-ovski failovi jer problem ne bi postojao da ga oni iz oporbe nisu problematizirali, no naprosto ne vidim tu "kriminalnu volju" koja je postojala u starom gradskom vodstvu.

    Kažem, možemo se ideološki slagati s nekim ili ne slagati, ali dobro je to odvojiti od toga je li netko kriminalan ili nije. Ja se recimo ideološki u većini stvari ne slažem s Mostom, ali na nekoj skali od idealista koji mrava ne bi zgazili do oportunista koji su u politici isključivo zbog imovinske koristi - ja mislim da su i Možemo i Most podjednako bliže ovoj prvoj krajnosti, dok je Bandić definicija druge krajnosti. Oni imaju ideološki temelj na kojem su definirali svoju politiku i sigurno se tu zalomi neka loša osoba, ali Bandić je bio političar bez ideologije kojem su jedini interesi bili bogaćenje na javnom novcu i vlastiti ego.

    EDIT: jedna mala usporedba, ali simbolična: kad su Tomaševića pitali za koga navija, on je rekao "naravno da navijam za Dinamo". Kad su Bandića (tada počasnog predsjednika Dinama, op.a.) pitali za koga navija, on je rekao "imam hajdučko srce i dinamovu dušu".
  • xavier
    11.4k
    identično kao s Mamićem u Dinamu, samo s puno više dostupnog novcaBosskovitz

    Postojala je ipak još jedna bitna razlika. Da se razumijemo, Bandića nisam volio i smatram da je vodio grad na pogrešan način te, još bitnije, orkestrirao sustavom koji je ciljano protupravno usmjeravao enormne iznose novca podobnim firmama i osobama.

    No razlika je u tome što je čovjek morao izaći na izbore i tamo je bio izabran svaki put. Za razliku od toga, Mamiću članovi kluba nikad nisu dali legitimitet.
  • Sad opet
    201
    slažem se da nemaju iste osnovne postavke. Bandići i njegova ekipa su bili "zlo". Kriminalci koji su postavili sustav za izvlačenje novaca s prodavanjem "magle" i kupovinu glasova. Ja iskreno mislim da je Možemo (van ideoloških neslaganja) u suštini ekipa s poštenim namjerama ALI iz dana u dan pokazuju da NE ZNAJU ( nadam se da je samo to). "Padaju" na onim stvarima za koje su se zalagali prije izbora i za koje su bili najglasniji. Smeće, prijevoz, a sad i na ovim "manjim" galamama" kao ovi auti. Ne provode one ideje koje su im donjele vlast ( smeće i Pripuz...). Majke odgajateljice su jedna stvar koju su napravili. Koja je druga?
  • Bosskovitz
    8.4k
    Koja je druga?Sad opet

    Sad opet zbog rasprave ispada kao da ih branim, ali napravljeno je puno stvari, samo što mnoge kapitalne nisu dovršene do kraja ili nisu baš najbolje implementirane. Najveće su greške napravili u tome što su davali preambiciozna predizborna obećanja, ne u smislu da su obećavali nemoguće nego su obećavali ono što je realno teško dostižno u jednom mandatu. Ne možeš u jednom mandatu i riješiti problem smeća koji se vuče dvadeset godina i riješiti promet i izgraditi nove tramvajske linije i garažu i stadion i paromlin i dvadeset vrtića i nove tramvaje i obnovu doma sportova i bazen na španskom i sve pripremiti za Maksimir i xy drugih stvari, a paralelno s tim i imati proračunski suficit da normaliziraš gradske financije i racionalizirati poslovanje Holdinga i smanjiti broj zaposlenih u administraciji i opet xy trećih stvari, kad preuzimaš jedan ogroman i trom sustav koji je duboko neefikasan i još u velikoj mjeri nastrojen protiv tebe i onoga što želiš napraviti. Neke stvari ćeš uspjeti, neke ćeš moći dovršiti tek u drugom mandatu (ako ga dobiješ), a neke možda naprosto nećeš. Stvar je kvalitete PR-a i marketinga hoće li ljudi, kad dođe vrijeme za lokalne izbore, percipirati prvenstveno ono što si napravio ili ono što si propustio napraviti.
  • emilperska
    4.4k
    Ma nabavka auta je najmanji problem. To je samo izdrkavanje desnih medija i dijela oporbenih zastupnika po TTu jer je kenjao Bandiću za isto, a sad radit identično. Na razini prometa i prihoda u ZGu i samom Holdingu, hoće se vozit Uprava u Audiju, Škodi Octaviji ili Daiciji Duster je tako nematerijalno..

    S neke apolitične strane (mičemo ideologiju jer se tu ne slažemo u ničemu osim da navijamo za Dinamo), tetejcu najviše zamjeram da u 3 godine nije napravio ama baš ništa kapitalno u gradu. Grad je po dosta toga u gorem stanju nego kad ga je preuzeo. Promet je gori nego ikada, javni prijevoz isto, odvoz smeća također. Ništa, ama baš ništa kapitalno nije napravljeno. Usprkos demografskom kolapsu i treću godinu zaredom ne uspijevamo upisati dijete u gradski vrtić jer je ukinuta mjera roditelj odgajatelj i koliko god mi demografski propali, vrtići će bit krcati naredne 3 godine..

    Npr. jučer su mi iz Zrinjevca i Čistoće rekli da ne mogu zbrinuti veće količine biotpada (vadili smo živicu jer stavljamo ogradu) jer je kompostana zatvorena ili radi s minimalnim obujmom, a depozitni centri nisu zamišljeni da išta veće prime. Na moje pitanje šta da ja sad točno radim s tim kao osoba koja 10 godina plaća Čistoću, a da nijedanput nije iskoristila ikakav odvoz. Rečeno mi je "krivi tajming rezanja živice".

    Živicu ću naravno spalit, ali htio sam izbjeć to ako mogu..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.