• Orc123
    8k
    Frende moj, ne kužim kakve veze imaju pojačanja sa postojećim kadrom ako je jasno komunicirano da nam treba 6 igraca na postojeći kadar. Zašto bi potencijalni dolasci ovisili npr. o vracanju s posudbe jednog Bockaja , Lukanića, Štefulja, Brekala i sličnih ili zašto bi ovisili o ostanku jednog Šutala, Špikića i sličnih...ako je jasno iskomunicirano da nam trebaju ti igrači, te pozicije onda kakve veze imaju igraći koji su tu ili koji se vraćaju s posudba. Nije da ce nekim cudom proigrati i postati Maradone ili Gvradioli. Svatko tko je gledao proteklu sezonu je svijestan kakav kadar imamo i gdje su nam nedostatci...ajmo bit realni mi smo u 2 utakmice s Rijekom izvukli na iskustvo a oni pukli pod pritiskom iako su ako realno gledamo bili alpari s nama čak i prema igri nešto bolji kombinirano te dvije utakmice. Da je ona lopta u 86minuti išla pola centimetra desno ne bi završila na vratnici nego u golu i moguće da bi se sezona otišla u totalno krivom smijeru. Definitivno sezonu koja je pred nama moramo ući pametnije i jaće i ne ponavljati pogreške iz prošle godine kad smo govorili kako ima vremena. Istina, imamo sada nikad više vremena pripremiti i pojačati momčad ali za mene najveći dio pojačanja mora biti tu najkasnije, ali najkasnije do 15.7...i to ne ovisi o nikakvim igračima koji su označeni kod nas kao višak jer svijesni smo da se nećemo svih moći odmah riješiti. Puno je posla pred našima i siguran sam da rade punom parom ali ne treba spuštati očekivanja jer npr. ja očekujem jako puno od njih. Jasno je ko dan da nam treba barem jedan stoper,vezni i oba krila i možda još jedan stoper ili l. bek. Mislim da nikome nije cilj samo da se uđe u LP pa da budemo tamo da drugi popravljaju bodovni učinak na nama nego da budemo konkurentni i potučemo se sa svima , a sa postojećim kadrom to nije moguće. Svima je to jasno jer ako nam je Rijeka radila tolike probleme šta će onda klubovi iz EL ili LP.
  • NitkoBitan
    17.3k
    Old Orc is back.
  • hardek
    2.8k
    Orc budi brat udari koji puta enter
  • Nogo
    3.6k


    Orc, 100% sam siguran da nećemo dovoditi 6 pojačanja prije nego neki igrači naprave transfer ili posudbu. Nakrcani smo s igračima drugog reda i to će biti najveći kamen spoticanja. Koliko godina je transferni rok bio banana. Nema šanse da mi to u jednom uspijemo riješiti i dovesti na željenu razinu.

    Vjerojatno će Čavlina, Pjaca i netko doći prije, a ostali ovisno o prodaji/posudbama.
    Treba vidjeti šta s Vidovićem i Kanekom. Ogiwara i Rog ostaju do kraja godine pa se za njih lako odluči kasnije.
    Stojkovića vidjeti kakav će biti, Kačavenda još veći upitnik.
    Bruno, Bati? Hoće li ostati. Olmo, ide li prodaja i novi novac u klub itd.

    Najgore šta ljudi očekuju da dovedemo 6-7 novih igrača do 1.7. I da to napravimo visili bi tu i željeli još i još jer je rok dug. Pa nije ovo football manager!
  • Orc123
    8k
    Ovdje vjerojatno aludiraš na mene!? Ja uopće ne očekujem 6-7 igraca do1.7. vec ocekujem da se do 15.7. dovedu igraci na kriticne pozicije koji se moraju dovesti ukoliko zelimo da uđemo u sezonu spremnije nego prethodna 3-4 prijelazna roka.

    Praksa koja je dokazano loša, i koju ne ocekujem od ovih novih ljudi je da se čeka kraj prijelaznog roka jer se u pravilu ništa nije dobilo s tim do sad.

    Definitivno ne ocekujem da se do sredine 7.mj zaokruzi kadar za narednu sezonu ali ocekujem da se dovede najmanje jedan stoper, krilo i vezni igrac i to je minimum minimuma neovisno o odlascima Petka i Baturine, 3 do 4 igraca i mislim da je to vrlo realno i izvedivo s obzirom na to da imamo konacno poslozenu strukturu odlucivanja i da ulazimo sa povoljnom financijskom bilancom.

    Kako ne ocekujemo da se ovaj prijelazni rok ispravi sve lose sto se radilo do sad. tako ne ocekujem da se provodi ustaljena praksa koja je dokazano losa sa cekanjem zadnjih dana prijelaznih rokova i onda kupavanja macaka u vreci pod mus i na silu. Imamo dovoljno vremena za odvagnuti i izdogovarati što nam treba. Ako se kasnije uđe u LP lako se onda momcad nadogradi sa 2 vrhunska igraca kad vec imas poslozen kostur za narednu sezonu.

    ps. nasao sam enter na tipkovnici. :rofl:
  • Droljo
    8k
    If my grandmother had wheels, she would have been a bike"GOAT

    Baba nema zube i nemre jesti špek.
  • NitkoBitan
    17.3k
    Izgleda da Cerin nije zaduzio Panathinaikos.
  • Facke
    3.6k


    A zake bi Panathinaikos gace spustil? Ajd da ima same jos lete dan ugovor al ovak? Jos ak decko odigra dober Euro znaju da budu mogli vise dobiti. Ok cenkame se , se vredu, ne treba odma najvise moguce ponuditi.
  • rioda
    4.8k
    Ma dat ćemo im neki postotak od idućeg transfera i svi zadovoljni
  • IvanS
    162
    Ja ne vjerujem kako se olako netko želi riješiti Petkovića. Igra s 0 napadača??? Ova sezona je zorno pokazala da je teže igrati s 0 krila i neučinkovitim veznjacima nego li s bilo kojim napadačem.
    Petković je ostao u Dinamu i jesenas produžio ugovor u situaciji kada nam je bilo najgore i kada je prije njega otišlo 5 glavnih igrača (ako gledamo i Oršin i Ademijev raniji transfer), dok se nije dovelo niti jedno zvučno pojačanje.

    A ranijih godina, samo treba vidjeti statistiku koliko su veznjaci (uključujući i krila) zabili golova. Dakle nebo/zemlja u odnosu na ovu sezonu.

    U redu je ako Petkovića netko baš "ne šmeka", ali nakon svega što je odradio za klub i što je postigao, ne treba mu umanjivati zasluge.

    Da dovedeš i Haalanda, a ostane ti isti roster kao i sada vidio bi da nije baš lagano zabiti cca 20 golova i to još ako se ne forsira igra na tog istog Haalanda.
    Možda bi tada Petkov učinak bio više cijenjen.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    "Novinari" pokupili Celara sa Zone pa kad je vec Sporar brzo razotkriven kao patka uhvatili se samo drugog Zlovenca :lol:
  • Izet Hajrović
    2k
    još kad bi znali prepisivati, ne znaju mu niti prezime napisati.
  • Chempers
    145


    Postoje očito neki ljudi koji idu protiv zdravog razuma i prihvatit će bez kritike apsolutno bilo koji potez samo zato što vjeruju bezrezervno vjeruju u ljude u klubu, pa se zato unaprijed priprema teren. Što je smiješno, jer čak da i Petkovic ode ovi novi su tu najmanje odgovorni, nisu oni potpisali takav ugovor a njim prošlo ljeto.

    Ne rješavas se najboljeg igrača preko noći i ne možeš preko noći primijeniti stil igre. Pogotovo se to ne radi pred ovakvu sezonu. Ako želimo rekonstrukciju iz temelja onda treba 3 prijelazna roka unaprijed definirati što želimo.

    Ne postoji baš ni jedan strateški razlog zašto Dinamo ne bi dao sve od sebe da Petkovica zadrži bar još ovu godinu. Sve suprotno je mazanje očiju i pad kvalitete.

    Ako ga se ne može zadržati onda ne može. Ali ove floskule kako je to dobro i kako ćemo bit bolji bez njega su najblaze rečeno infantilne.
  • Orc123
    8k
    Inace Celar je za razliku od Sporara top igrac koji nama uopce ne bi bio dostupan da nije u zadnjoj godini ugovora.

    Nekih 3mil eura bi trebala biti njegova cijena i mislim da za nas to ne bi trebao biti problem. Stvarno top igrac kojem bi Dinamo sigurno bio primamljiva opcija, pogotovo ako uspijemo ispregovarati i drugog slovenca Gnezdu Cerina.

    To su bas 2 igraca koja bi se vrlo lako uklopila kod nas i sigurno bi digli kvalitetu.

    Celar mi po stilu igre bas nekako slican Manđukicu, tu su i po visinimi konstituri negdje. Celar brz, okretan, zavrsnica s obje noge, dobar u skoku, voli raditi presing. Slovenci bas imaju puno dobrih napadaca. Celar bi bio zalog i za buducnost. Veliki palac gore ako se on ispregovara.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions