• Jurki
    9.5k
    Ovaj manjak kvalitetnih kadrova mozemo ponajvise zahvaliti savezu.
    Dovoljna je referenca da je bivsi nogometas, dobije licencu.
    Nisam cul da neki bivsi nogometas nije uspio poloziti za trenera. Polozili su apsolutno svi.
    I onda takve ljude zaposljavaju klubovi i tek onda se vidi kak nemaju pojma.
    Nema selekcije, zaposljava se po vezama u klubovima i starim zaslugama.
    Profesionalizam je kod nas znanstvena fantastika.
    Zapravo je cudo kolko smo nogometasa uspjeli proizvesti.
    Nazalost proizvodimo talente a ne gotove nogometase. Koji se tek odlaskom prek granice uce kaj je profesionalizam i pravi odnos prema poslu.
    Nadam se da cemo mi u buducnosti poceti proizvoditi trenere i da u Dinamovom sustavu budu radili treneri za koje budu vrijedili malo visi standardi od onih kaj ima Hns.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    Dobra nogometna karijera, bez toga gotovo su nikakve sanse da netko dobije sansu kao trener u prve 3 lige Hrvatske ili da bude sportski direktor. Zato se kod nas nikad nece izrodit neki Nagelsmann, Jaissle, Will Still i drugi.Dzoni

    Hajduk je nedavno za trenera imao mislava karoglana, kakva je bila njegova nogometna karijera?

    Prije toga im je trener bio i recimo sinišao oreščanin, kakva je bila njegova nogometna karijera?

    Gorica je pružila priliku ljudima iz litve!? Kakva je njihova nogometna karijera bila? Gdje je igrao dambrauskas?

    Kakvu je to posebnu karijeru imao mario kovačević?

    Gdje je igrao silvio čabraja?

    Ante čačić, dinko jeličić...gdje su oni igrali?

    Uostalom, kakvu je to posebnu igračku karijeru imao i sergej jakirović?
  • NORTE
    9.8k
    kakvu je to posebnu igračku karijeru imao i sergej jakirović?db-izbjeglica
    Dobro, Jakir je ipak bio poznato Hnl ime, a trenersku je gradio od manjih prema najvećem, Gorica, Zrinjski, Rijeka, dinamo.
  • Mr Anderson
    5.9k
    Dobro, Jakir je ipak bio poznato Hnl ime, a trenersku je gradio od manjih prema najvećem, Gorica, Zrinjski, Rijeka, dinamo.NORTE

    Da, i solidnu karijeru je imao kao igrač. A kao trener je počeo još niže, Dugo Selo pa Sesvete i onda Gorica.
  • Cosey
    467
    Ako stavimo po strani medijski narativ, mi imamo užasne suce, ali i trenere. Imamo par solidnih trenera, ali nemamo još vrhunskih. Glavni problem je ova niža razina koja bi vodila drugu ligu i većinu klubova prve lige.
    Recimo, meni ni Biščan ni Jakirović nisu za voditi Dinamo, ali koga umjesto njih? Jedini koji su se pokazali kao jako dobri treneri za Dinamo su Bjelica koji je napravio rezultat i Halilhodžić koji i nije napravio.
    Daliću ne možeš ništa reći jer ima rezultat, ali taktički nije za voditi ovu reprezentaciju, samo se to ne smije reći na glas. Otprilike kao kad dobro igraš, a izgubiš 3:0. Smiješan si ako kažeš da si dobro igrao.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Vaha nije napravio rezultat? Nokautiranu momcad koja je gucala golove na sve strane je poslozio i okrenuo sezonu. Aha, jedini rezultat koji se priznaje je europsko proljece.. Ruki u spici, Sammir u biblioteci, krila toliko da ih igraju Badelj i Ibanez, promovirao 16 godisnjeg Kovacica.. Dobri su svi oni kakvi su "objektivni" promatraci.
  • xavier
    11.4k
    mi imamo užasne suce, ali i trenereCosey

    Kad kažeš "mi", na koga točno misliš? Govoriš o hrvatskim trenerima ili trenerima koji su vodili Dinamo? Hrvatska ima nekoliko više ili manje renomiranih trenera na europskoj razini (Kovač, Bjelica, Leko, Jurić, Tudor, Bilić...), ali pretpostavljam da misliš na trenere koji su vodili Dinamo ili je realno da ih Dinamo dovede u budućnosti? Vidim da dolje navodiš Halilhodžića koji baš i nije "naš" trener...
  • Cosey
    467
    Sorry, ali meni nije napravio Rezultat. Uzeo je prvenstvo, velika stvar, onda je Jurčić trenerčina, pogotovo kad krene sa svojim spikama o taktici.
  • Cosey
    467


    I jedno i drugo.

    Ti naši renomirani europski treneri su vodili europske klubove, ali daleko je to od razine Zebeca ili Ivića koji su napravili rezultate. Jel imaju potencijala, imaju, ali za početak ne bi bilo loše da imaju neki kontinuitet. Niko Kovač je uzeo prvenstvo Njemačke s Bayernom, lijepo, ali veći uspjeh mi je kup s Eintrachtom. U zadnje vrijeme samo dobija nogu. Od svih njih mi je Jurić još najveća faca.
  • Jos-Optimus
    747
    Pa Tudor je je s istom omčadi Verone napravio bolji rezultat. Zašto tako veliku facu ne traže bolji klubovi?
  • Captain America
    15k
    ali i trenereCosey

    Kako možemo imati užasne trenere kad smo u 24 godine triput uzimali medalje na SP? Kako možemo imati užasne trenere kad imamo igrače u najmoćnijim klubovima svijeta? Gvardiol, Kova, Luka, Brozović i ostali su postali igračine sami od sebe ili ih je netko vodio kroz karijeru?

    Jedini koji su se pokazali kao jako dobri treneri za Dinamo su Bjelica koji je napravio rezultat i Halilhodžić koji i nije napravio.Cosey

    Toliko osporavani Čačić je uzeo 1 bod manje od Bjelice sa manje kvalitetnom ekipom u jačoj grupi u Ligi prvaka. Pod tim istim Čačićem je repka igrala oku najugodniji nogomet.

    Daliću ne možeš ništa reći jer ima rezultat, ali taktički nije za voditi ovu reprezentaciju, samo se to ne smije reći na glas.Cosey

    Bez taktike je uzeo 2 medalje?

    Još dok je Los vodio A1 nogometni podcast, u jednom podcastu se pričalo da će te klubovi iz lige petice angažirati kao trenera bez iskustva samo ako si napravio ime u domicilnoj ligi i zato imamo Kovača, Tudora i Jurića u ozbiljnim klubovima lige petice.
  • Cosey
    467


    Slažem se, ali to ne smiješ reći jer je vodio Olympique i druge klubove Lige petice.
  • Jos-Optimus
    747
    Ne kužim što točno to, ja se ne slažem s tobom. Mislim da imamo izvrsne trenere i mislim da je Jurić daleko od toga kakvim ga se predstavlja. Mislim da je Dalić kriminalno podcijenjen, njegove socijalne vještine, kao i vrhunsko delegiranje ga čini majstorom. Ljudi zaboravljaju kako smo igrali protiv Brazila, vjerovatno najače momčadi koja se pojavila na zadnja 2-3 SP. Što se tiče Čačića, njegova mana je taština, da ima malo te famozne Dalićeve poniznosti onda bi sa sobom imao nekoga tko je sve to prošao (tada mu je Ćiro bio preporučivao Otta Barića) i pomoćnike koji su skloni suvremenim metodama - uvjeren sam da bi čuda napravio.
  • Cosey
    467
    Kako možemo imati užasne trenere kad smo u 24 godine triput uzimali medalje na SP? Kako možemo imati užasne trenere kad imamo igrače u najmoćnijim klubovima svijeta? Gvardiol, Kova, Luka, Brozović i ostali su postali igračine sami od sebe ili ih je netko vodio kroz karijeru?Captain America

    Upravo si potvrdio kaj sam gore rekao. Ne smiješ mu ništa reći jer je napravio rezultat.

    Za Čačića uzmi cijeli kontekst u Dinamu kao i za Bjelicu.
  • Cosey
    467
    Ne kužim što točno to, ja se ne slažem s tobom.Jos-Optimus

    Ok onda. Za mene je precijenjen, iako ima rezultat.

    Izvrsne trenere nemamo sigurno, ali taj dio je ionako subjektivan.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.