• Mikina lijeva kopačka
    1


    Prije se zvao Endi Valentić, sa 18 je uzeo ime od tate valjda, inače je bliži rođak Dariu i Josipu Šimiću. Identičan Josip Šimić je bio ko klinac. Igrao kao u Dinamu, pa otišao u Segestu - njegov kum je nabio trenera jer ovaj nije igrao - ako se dobro sjećam za vrijeme tekme.

    Otišao u Deportivo La Corunu ?!!?!, ali igrao kao na posudbi,pa u poljsku ligu. Samo se pojavio kao jaki menadžer nakon toga.


    On je navodno "navijač dinama" - on je navijač svoga džepa i prijatelj smrada iz međugorja
  • blackbully
    4.5k
    Samo se pojavio kao jaki menadžer nakon toga.Mikina lijeva kopačka

    U Inkubatoru ili kod Breke je pričao kako je došao do posla menadžera.

    Ako se dobro sjećam, sad mi se ne da tražiti... Dok je igrao za Legiu imao je XY suigrača koji nije imao agenta, ali je klub za njega dobio ponudu iz Bundeslige (čini mi se Frankfurt). Kako XY nije znao ispregovarati stavke ugovora, Bara ga je nagovorio da ide s njim u Njemačku da mu pomogne i savjetuje.
    Tamo je Bara uveo neke čarobne stavke u ugovoru nakon kojih su pali na guzicu i XY i klub.
    I nakon toga je shvatio da je rođen za taj posao, završio sa igračkom karijerom i krenuo za agenta.

    Ako je netko pogledao isječak na YT-u i sjeća se bolje neka me ispravi.
  • veselko tenžera
    1.5k
    Od 6:30 do prije 15 minuta nisam stigao dići glavu, na poslu ludnica. Maloprije otvorimo internet i vidim Mesijin otkaz.

    Sve što mogu reći je: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • NitkoBitan
    13.5k
    Ako Kalinic moze bit sportski direktor onda i Ođiđa moze bit trener :rofl:

    Nije skup, ima iskustvo u inozemstvu, respect u svlacionici, poznaje mentalitet i domacu kuzinu...
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Meni je žao što se nije realiziralo jer bi to bio cirkus :sad:
  • San Lorenzo
    12.5k
    Ma oni su pod Jakobušićem živjeli iznad svojih mogućnosti, to su takve glave da se ne bih čudio da je njihov plan za pokrivanje tog lifestylea bio 'samo' osvojiti hnl i 'samo' se plasirati u LP, pokupiti 40 milijuna, lovely jubbly...zato je i dao petama vjetra čim su popušili od nas 2x u 3 dana i kad je postalo jasno da je opet ćorak.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Još gradi i terene za padel za dodatnu fizičku spremu igrača! :)
  • NORTE
    9.8k
    Ako Kalinic moze bit sportski direktorNitkoBitan
    Zašto on to ne bi mogao biti?
  • Zagi
    5.8k
    jer od uvjeta za SDa ima samo mobitel
  • NORTE
    9.8k
    Koji su uvjeti i koje su reference ljudi koji obavljaju te poslove u našim prvoligašima recimo?
    Bota isključi, on je doveden s iskustvom.
    Evo stvarno ne znam pa pitam.
  • Droljo
    6.2k

    I po meni se previše omalovažava kalinića a nije niti jedan potez napravio. Dajmo čovjeku polusezonu pa bumo sudili. Mi se sprdamo nekome a 25 godina nismo imali sd-a. Al bmk, izđipajte se, samo da nebi poslije bilo češkanja po glavi. Niš ne tvrdim nego bi malo usporio oko ruganja a nikome niti pripreme nisu počele...
  • Zagi
    5.8k
    Kaj bi radili sa tom marvom osim sprdanja?
    Ne kužim.

    Možda ispadne top, ok. Ali trenutno je sd koji tjedan dana prije priprema nema trenera, a referenca mu je pun mobitel brojeva.

    Kaj da radimo sa tim činjenicama?
    Ak budu dobri sve pet, razbit ćemo ih na terenu i tribinama. Opet.

    Ali trend je...
  • Nino Bule
    12k
    Svi ljudi koji obavljaju posao sd-a u hr su kvalificraniji od kalinica, ovo iz kopacka na mjesto sd je komedija, moze on i uspjet na toj poziciji ali to je tesko kockanje, ljude se uvede u sustav kroz neke manje odgovorno pozicije pa doguras do sd-a
  • Paggini
    10.2k
    Biti SD je ekstremno deficitarna i zahtjevna pozicija koju se plaća poprilično.

    Ako to uzmemo u obzir kao cinjenicu, po kojoj logici ce Kalinic mozda biti dobar SD? Jer to nije "nabavit cu igrace, nabavit cu dobrog trenera." Kalinic je svoje neznanje pokazao prije svega loveći jebenog Gattusa koji veze nema s treniranjem i ulaženjem all in u Jurića koji je najgori mogući fit za Hajduk. To što je on "ime" pokazuje da Kalinic ne zna sta radi.

    S druge strane evo ajde primjer Marića, za kojega nismo sigurni hoce li biti dobar SD, ali za njega se može reći da će možda biti jer razumije što priča i ima neku viziju.

    Recimo AGČ. Normalna osoba bi rekla "sto ce nam vezni" i bila bi u pravu. Ali s druge strane, Marić osjeti priliku da uzme fantastičnog igrača, znajući da će za koji mjesec vjerojatno prodati Bulata, da Ademi nije u ozbiljnom nogometu i da Mišić treba odmor, a na Roga ne možeš računati. Kad se tako postavi AGČ ima itekako smisla. Isto tako sam apsolutno siguran da Vidovic nece biti potpisan osim ako bude dobra cijena.

    S druge strane, imas Kalinića koji uzima Jurića koji ni ne zna da se moze igrati s 4 u obrani. Svaki put kad su uzimali trenere koji su igrali s tri iza dozivjeli su kolaps - Tušo koji je umro sa 352, Leko koji je morao odustati od svog 352 i svejedno odjebo. I sad ajmo dovesti Jurića, koji je konfliktan i igra sustav koji hajduk ne moze i ne zna igrat, potpisat ga na milju eura godisnje, koji ocekuje 4 5 pojacanja koja ne mozes platiti... Kakve to logike ima?

    Kalinić će MOŽDA za tri, cetiri godine biti ok SD al nema šanse da će on odradit dobar posao ni ove ni iduće sezone. Nikolicius je za njega izmislio posao.
  • Dzoni
    245

    Dobra nogometna karijera, bez toga gotovo su nikakve sanse da netko dobije sansu kao trener u prve 3 lige Hrvatske ili da bude sportski direktor. Zato se kod nas nikad nece izrodit neki Nagelsmann, Jaissle, Will Still i drugi. Dzaba svo skolovanje i znanje ako nisi ili nogometas ili ako nisi clan odredjene stranke. Siguran sam da mozemo stvorit jednog trenera svjetske klase ili sportskog direktora da mu damo sansu, do tad, uzivajmo u majstorijama Nikole Kalinica i drugih nekvalificiranih umirovljenih nogometasa
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.