• Patak
    2.9k
    U krivu si. Oni drže edukacije iz znanosti, fizike, biologije i kemije. To su dijelovi školskog kurikuluma. Ne drže iz futsala, plesa, itd. .
  • Ludovic IX
    7.3k
    možda si manjeg intelektualnog kapaciteta pa ću ti objasniti malo jasnije - znači, jednostavni ekspermineti koji sluze da djeci priblize znanost i da ju zavole. to što u kurikulumu nema dovoljno eksperimenta niti opreme za njihove izvodjenje, to je drugi par cipela. Znači, napravi program neki, pomogni djeci u necemu i sumnjam da će te skole odbiti jer oni opremu za tako nešto nemaju niti volje da organiziraju tako nešto.

    ja se nadam da nisu svi konzervativci ovako ograničeni kao ti jer ako jesu a sudjeluju u vlasti, jao si ga nama
  • Crle
    540
    Aj te fore prodaji nekom drugom, tvoj i opus par ljudi je da se nakačite na možemo gdje stignete i onda mi moramo čitat te vaše debilne stvari po cijelom forumu.

    Oni drže edukacije iz znanosti, fizike, biologije i kemije.

    Ajde malo detaljnije o tome, što točno rade, kakav im je program tih edukacija i što je u njima krivo?
  • Patak
    2.9k
    Osim što sam bolestan sam i smanjenog intelektualnog kapaciteta. Ja bi rekao da si ti zaslužio odmor od foruma na par dana.

    Ne shvaćaš da su znanost, fizika, biologija i kemija malo preteške teme za needucirane "edukatore" da dolaze u školu educirati djecu pored živih profesora sa završenim fakultetima.

    Po tebi je dovoljno otići na ebay kupiti neku opremu i pojaviti se u školi i objašnjavati fiziku djeci..
  • Jaro
    7.4k
    nekoliko puta ti je napisano/odgovoreno - rade jednostavne ekperimente kako bi priblizili znanost klincima. Ne drze kolegij fizike...
  • Crle
    540
    Ma lik je uporan jer nije ni bitno što rade. Čak ni on ne zna što rade osim: "Oni drže edukacije iz znanosti, fizike, biologije i kemije."

    No zna da to ne bi smjeli raditi. :lol:
  • Ludovic IX
    7.3k
    @Patak, znaš da Damir Markuš isto ide po školama i predaje o obrani Vukovara. Ima toliko profesora povijesti koji to bolje znaju predavati ali eto ide Damir Markuš.. jel ti ta činjenica smeta?


    Inače, slušao sam to predavanje i koliko god Markuša ne volio ( a poznam ga, i znam što je bio prije rata), jako je zanimljivo kad predaje sa strane ratnika gdje je stvatno zanimljivo čuti te priče.. ali uvijek zabrazdi u politiku i onda pljuje po bilo kome tko ne razmišlja kao on. A djeca upijaju i onda se vrijeđaju po školi sa "ti si srbin" jer je njima to uvreda..

    a sumnjam da ovaj reper pljuje po nekome dok izvodi eksperimente
  • Patak
    2.9k
    A tko objašnjava te eksperimente djeci? I čemu služe škole onda i fakulteti? Mali je jasno rekao da na zabavan način pokušavaju educirati djecu o znanosti, kemiji, biologiji, fizici ...
  • Patak
    2.9k
    ... Damir Markuš je branitelj pa iz prve ruke može pričati o vlastitim iskustvima, ali to radi pored profesora povijesti koji djeci objašnjava povijesni kontekst događaja o kojima priča Markuš. Jer je završio povijest, a Markuš nije

    Ja kad želim djecu naučiti futsal odem u Futsal Dinamo, kad ih želim naučiti plesati, odem u neku plesnu školu gdje ih uče plesači sa iskustvom, za fiziku, kemiju, biologiju dovoljna mi je škola u kojoj predaju profesori sa četiri godine PMFa iza sebe.
  • Crle
    540
    Fakulteti sigurno ne služe da bi djecu učili o znanosti, kemiji, biologiji, fizici...

    No tebi je očito teško skužiti da će možda neko dijete kada vidi neki pokus biti zainteresirano pa će od učitelja kasnije naučiti nešto više o tom pokusu, bilo to pitanje fizike, kemije ili biologije.

    A ti i dalje nisi rekao što točno to oni rade i obrazložio na tom primjeru zašto je to problem? I možeš li navesti o kojim se točno razredima radi?
  • Mali dioničar
    15.3k
    Reper dolazi držati edukacije učenicima o znanosti, fizici biologiji i kemiji pored profesora i učitelja sa završenim PMFom. I to je ok, nije društveni problem. Ek škole daju otkaz učiteljima i zaposle "edukatore", sve ok...Patak

    Neki jebivjetar za tri i pol pokusa sa youtubea ili modra galica u najboljem slučaju uzme 50 eura po djetetu za 4 dolaska mjesečno po jedan školski sat. Satnica ludilo.Mali dioničar

    Složit ću se s tobom da je žalosno da u jednu školsku ustanovu koja sigurno ima djelatnike kvalificirane za to dolaze nekakvi obrti naplaćivati eksperimente iz polja prirodnih znanosti.

    Možda je vrijeme da ti priznaš da to što taj reper predaje u školi NIJE obvezno i da to ne plaća država nego RODITELJI.

    Ne znam imaš li dijete koje je školarac pa znaš kako ove stvari funkcioniraju ili štancaš postove jer ti je dosadno.
  • mali M
    5.2k
    ja se nadam da nisu svi konzervativci ovako ograničeni kao ti jer ako jesu a sudjeluju u vlasti, jao si ga namaLudovic IX

    kako nije svatko sa lijevog spektra gej, nije ni svaki konzervativac ovako naporan... Pa ovdje se vjerojatno nitko ne slaže s njim s koje god političke pozicije gledao.. Doslovno postoje na stotine takvih programa po školama, samo se sad zakačio na Možemo pa tupi ma koliko više bilo nelogično.
    @Patak ako ja ko amater nogometaš napravim mali mikronogometni program koji kroz zabavu uči djecu prve dodire s loptom i netko zaključi da na taj zabavan način mogu više zainteresirati djecu nego da ih upišeš u futsal Dinamo pa urlaš na njih s tribine ko frustrirani tatek, zašto nebi samnom netko napravio suradnju? Baš si zapeo u krivo, a kladim se da neznaš ništa o dečku osim da je "reper". Kao da reperi ne završe ni osnovnu školu.. Ajde brate ohladi malo, ne volim kad su ljudi ovako tvrdoglavi jer onda daješ ljudima ko Crle municiju da je svatko tko ne voli Možemo takav i takav, jer živi za etiketiranje, kao i ti sa Možemo. Stani više...
  • Patak
    2.9k
    Fakulteti služe da bi osposobili učitelje da prenose znanja djeci. Da mogu objašnjavati i educirati djecu iz područja za koje su se školovali i za koje su osposobljeni i za koja imaju višegodišnje iskustvo u radu s djecom. I za koje se školuju dodatno kroz cjeloživotno obrazovanje.

    Što točno rade u toj udruzi neka sami objasne na svojim web stranicama, i tko izvodi te pokuse i kako su ti edukatori osposobljeni za to jer ja te informacije nisam pronašao na web stranicama. Ja sam se referirao isključivo na rečenicu da oni na zabavan način educiraju djecu o zna osti, fizici, biologiji i kemiji. Pa postavljam pitanje o njihovoj kvalifikaciji koja bi morala biti veća od samih profesora kojima dolaze u goste...

    Pogledaj radionice za osnovne škole koje organizira sam PMF.. Tu se radi o ljudima iz znanosti koji sigurno mogu školama pružiti dodatna znanja i uvide u pojedine predmete, ne samo učenicima nego i učiteljima...Tu je jasno da se radi o visoko educiranim i kvalificiranim edukatorima.

    https://www.pmf.unizg.hr/oldwww/suradnja_sa_skolama
  • Patak
    2.9k
    Imam djecu u školi, aktivan sam roditelj i ne plaćam svaku glupost koju im škola servira. Za ovu udrugu piše da ih financira MZOŠ.
  • Crle
    540
    A kaj ti "ljudi poput mene"? Zapamtio sam njega, onog gajia i perasku pošto na temama o dinamu moram čitat njihove proljeve, bilo na temi o stadionu, bilo onda o Naukoviću, bilo o proslavi, o možemo u dinamu... Kog sam ja etiketirao? Tak da ohladi malo sa "ljudima poput mene".

    Ti si se referirao da je to loše i društveni problem a da nemaš blagog pojma što oni konkretno rade, kao što i sam kažeš.

    I tko brani drugim radionicama da to rade?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.