• NORTE
    9.8k
    Ma na te eu izbore nema smisla izlaziti.Kruno
    Apsolutno, ovo je isključivo direktno uhljebljivanje.
    Na ove izbore izlaze samo članovi stranaka i ljudi koji žive politiku.
  • The Undertaker
    4.5k
    Izlazak na izbore je obaveza prema društvu i državi.
  • masacusec
    3.2k
    Indolencija naroda na izborima, indolencija vlasti nakon izbora!
  • Bosskovitz
    8.4k


    To sam govori koliko je naša demokracija nezrela i nerazvijena te koliko se na njoj treba raditi, a nazalost ne radi se nego se love parcijalni interesi. Kad se pogleda izlaznost na Europskim izborima, uz pokoju iznimku točno se vidi razlika između zemalja s dugom demokratskom tradicijom i onih post sovjetskih/socijalistickih.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Kada predsjednici Europske komisije Ursuli nadu SMSove u kojima je sa drugovima (prijateljima iz farmaceutske industrije) dogovarala vise milijardi vrijednu nabavu cjepiva koja je nadaleko nadmasivala potrebu za istima onda cu izac na te izbore. Do tada nema smisla, to jednostavno nije pokazatelj demokratske tvorevine.

    Partijski pijuni i interesne skupine neka izlaze na EU izbore. To i je vise manje svaki peti covjek u Hrvatskoj.
  • Bosskovitz
    8.4k


    Potpuno promasena logika. Ako zelis da nesto funkcionira drugacije, kaj god to bilo, dok god se radi o politickom tijelu u demokraciji, onda glasas za promjenu toga. Nikog u EU nije briga sto misle ljudi koji ne glasaju jer su politicki nebitni.

    I da, ovo sam ja koji uvjeravam tebe da glasas za nesto s cim se vrlo vjerojatno politicki ne slazem, ali eto :D
  • Jaro
    6.1k
    EU nije drzava... Ovih 12 uhljeba tak i tak ne sluzi nicem (osim eto da su tamo pa ih ne slusamo ovdje) i bitni su ko Zivi Zid ono kod nas kad je bio u Saboru..
    EU nam da neku lovu, za uzvrat ce nam nametnuti par tisuca talibana godisnje. Wooohooo...
  • NitkoBitan
    13.5k
    EU nam da neku lovu, za uzvrat ce nam nametnuti par tisuca talibana godisnje.Jaro

    + gay parade, "zelene" uredbe, covid potvrde (nikad zaboravljene)...

    Da, dobivamo nesto vise love od EU nego sto dajemo, al kad se sve stavi na vagu pitanje je je li vrijedno toga. Mozemo mi od drzave napravit dionicko drustvo pa privredivat tako novac, bez icijih nametanja uvjeta :sweat:
  • The Undertaker
    4.5k
    Mi smo dio suvereniteta vlastitom voljom (referendumom) ustupili EU i tamo se donose odluke koje se itekako odnose i na nas. Naših 12 sami ne mogu napraviti puno ali europska politička mapa se mijenja i ako bude tijesno možda bude ovisilo i o njihovom glasu.

    Meni je tvoj stav prilično nejasan. Nisi zadovoljan EU politikom a kad treba napraviti minimum napora da se to promijeni (izbori), ne želiš sudjelovati.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Meni je tvoj stav prilično nejasan. Nisi zadovoljan EU politikom a kad treba napraviti minimum napora da se to promijeni (izbori), ne želiš sudjelovati.The Undertaker

    Glasanjem za HDZ po mjeri Bruxellesa ili SDP/Mozemo koji su krojeni po politikama Bruxellesa? Ostali nece prec izborni prag izuzev DPa, medutim oni su razocarali mnoge. I da ne zaboravim Most, koji se skoro raspao kao Zivi zid zbog jednog zastupnickog mjesta gore.
  • Dino
    2.3k
    Logika s neizlaskom na izbore je jednaka kao i nedolazak na stadion zbog mamica tijekom zadnjih godina.

    Zato i koriste jer nas sve “boli briga” dok istovremeno gundamo kak nis ne valja.
  • The Undertaker
    4.5k
    Barem na ovim izborima imaš izbora. I kako će tvoj kandidat proći izborni prag kad nećeš izaći na izbore? Ako je netko proteklih godina radio kako treba zar ne zaslužuje tvoj glas bez obzira da li će biti konkretne koristi od njega (mandat)?
  • Mlađi referent
    11.4k
    Hrvatski konzervativci pokazuju da nisu sposobni ni zahajat desni val koji se očekuje, a žele bit faktor.

    Ako su konzervativci ikad trebali izaći na EU izbore, to je bilo ovaj put.
  • The Undertaker
    4.5k
    Bingo. Ali će svejedno "plakati" sljedećih 5 godina.
  • Papastrumf
    10.6k

    Lakše je pisati po forumu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.