• Str1nger Bell
    832
    Jer ako damo novac za Vidovića neće nam baš puno ostati za druge igrače tj. pojačanja.deda

    Od kud sad to ? Par ozbiljnih Football Manager igrača i ljubitelja transfer tema ovog foruma tvrdi da smo puni kao brod i da moramo uložiti bar 10milijuna ove godine...i dovesti Ojedu i Despodova.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Par ozbiljnih Football Manager igrača i ljubitelja transfer tema ovog foruma tvrdi da smo puni kao brod i da moramo uložiti bar 10milijuna ove godineStr1nger Bell

    Ajmo realno, prvi put da smo usli u prijelazni rok sa 15 milijuna u dzepu, a nadomak smo 35 milijuna s tim da smo sa svim protivnicima egal u play-offu osim sa Galatasarayem. Pa kad necemo ulozit znacajne novce ak ne sad i ne govorim to zbog nekog "fetisa" na trosenje para nego zbog ciste realnosti da momcad trebamo slozit sto prije.

    Uostalom danas je 10 milijuna skoro pa nista. Na jednog Cerina ce otic 2,5/3 milijuna, i "ostatak" (koji ne znamo koliki je) ti ostane za dovest jos 5 igraca za koje u klubu kazu da ce bit pojacanja.

    Ako se pametno ulozi novac i preko 10 potrosenih milijuna ne trebamo zalit. Ako ispadnemo u EL imat cemo slozenu momcad za uc u top24, nabit koeficijent i lagano osvojit prvenstvo.
  • Orc123
    5.9k
    ovako iz glave odmah bi izabrao Asana...igrac sa ogromnim iskustvom, tu negdje s godinama kao i Pjaca, slobodan igrac.....definitivno bi dao razinu vise...
  • Str1nger Bell
    832
    Ajmo realno, prvi put da smo usli u prijelazni rok sa 15 milijuna u dzepuNitkoBitan

    Prvi put smo puno lakše i ranije došli do tih 15 milijuna. Nije tih 15 milijuna bonus, i dalje su to novci s kojima prvo pokrivaš godišnji budzet.
  • Dudu9
    561
    dinamo ulazi u godinu sa 60mil€ minusa, tih 15 je tek dio fali samo jos 45mil€ da pokrijemo ostatak proračuna, ili mislite da kad osvojimo ligu dobijemo milijune eura za to? samo pogledajte prihode Dinama valjda će biti jasno da je prodaja igrača samo punjenje proračuna.
  • Patak
    2.5k
    Pa koliko bi Oršić došao? Ako je oporavljeni, bolji je i od Pjace i od Vidovića...
  • austrijanac
    2.9k
    Mi bi za Bulata, Ljubičića, Spikića i slične rado inkasirali 4-5 milijuna koji su nam 13, 14 i 15 igrači po hijerarhiji, ali nam je puno dat 3 milijuna za igrača koji je naš drugi najkorisniji igrač ove sezone (ne računam Brodića koji je u Varaždinu skupljao statistiku).



    3 milijuna je ništa u današnjem svijetu, pogotovo kad ne znamo kako će nam napad izgledat iduće sezone ako Petković ode.
  • Paggini
    10.1k
    Mi bi za Bulata, Ljubičića, Spikića i slične rado inkasirali 4-5 milijuna koji su nam 13, 14 i 15 igrači po hijerarhiji, ali nam je puno dat 3 milijuna za igrača koji je naš drugi najkorisniji igrač ove sezone (ne računam Brodića koji je u Varaždinu skupljao statistiku).austrijanac

    Mi nismo u financijskoj situaciji kao klubovi kojima prodajemo igrace, samim time mi nemamo cesto luksuz da placamo "realne" cijene.

    Ne prodajemo mi nekom Slovanu, Sparti nego Feyenoordu, Ajaxu, Feneru, Southamptonu koji mogu platiti i platit ce "realne" cijene

    Nisam zicer koliki nam je transfer budzet, ali rekao bih da je oko 8-10 milijuna za ovaj transferni rok.

    Jel bi ti stvarno pola tog budzeta dao na Vidovića, a treba nam i stoper, desno krilo, špica uz Petka i možda špica umjesto Petka?

    Kao što sam spomenuo, 2 do 2.5 milijuna eura je sweet spot za Gabija jer ima još dosta mušica za ispraviti, Bayernu dobro, nama dobro.
  • Brusa
    971
    mislim da bi ga 1.5 mil turci dali odmah... Ne računaju na njega uopće čini mi se
  • austrijanac
    2.9k
    Mi nismo u financijskoj situaciji kao klubovi kojima prodajemo igrace, samim time mi nemamo cesto luksuz da placamo "realne" cijene.Paggini

    Mi nabrojane igrače prodajemo AEKu i sličnima. Ne govorim o klincima, nego našim backup opcijama.

    Jel bi ti stvarno pola tog budzeta dao na Vidovića, a treba nam i stoper, desno krilo, špica uz Petka i možda špica umjesto Petka?Paggini

    Mi u ovom trenutku nemamo definiranu niti formaciju niti igrače za napad iduće godine. Možda nećemo ni igrat s krilima, a tek onda Vidović dolazi do izražaja. U slučaju da ode Petko, nama krila i napad čine isključivo limitirani HNL igrači. Stojkovića i Kačavendu ne brojim jer su bili ozlijeđeni godinu dana skoro, a opet niti jedan od njih nije ni krilo ni napadač. I na to sve ljudi hoće Oršića i Pjacu. Hoće nam napad činit 90% igrača čiji ligamenti izgledaju kao stara gitara?

    Ne kazem da moramo dati te milijune, ali ljude si ovdje čude kao da je Bayern tražio 12 milijuna eura. Moramo razmišljat da u ovom trenutku se ne zna da li nam je napad ili obrana u goroj situaciji i morat će se trošit. A klubovi našeg ranga koji su kupili sveti gral u vidu tamnoputog crnca, sigurno nam ga neće za 2 milijuna plus rate po nastupu.


    Generalno, nadam se da ćemo odustat od sistema igre s krilima, jer ih nemamo, ni prvi ni zadnji klub koji se za to odlučio.
    Imaš dobre bekove napokon, zarotiraj.
  • Endeavour
    496
    ↪NitkoBitan
    dinamo ulazi u godinu sa 60mil€ minusa, tih 15 je tek dio fali samo jos 45mil€ da pokrijemo ostatak proračuna, ili mislite da kad osvojimo ligu dobijemo milijune eura za to? samo pogledajte prihode Dinama valjda će biti jasno da je prodaja igrača samo punjenje proračuna.
    Dudu9

    I dodao bi što mnogi zaboravljaju, kredite koje imamo... Jedan od glavnih naših zadataka je racionalno poslovanje. Ako zaradiš 30 nečega, možeš potrošiti 5. Ostalo je da pokriješ "hladan pogon".

    A što se Vidovića tiče, ako se može produžiti posudba - da. 3,5M za jednog igrača je previše. To je polo našeg budžeta...
  • jedan u nizu
    6.7k
    Mi nismo u financijskoj situaciji kao klubovi kojima prodajemo igrace, samim time mi nemamo cesto luksuz da placamo "realne" cijene.Paggini

    Oprosti, ali ovo je kao da kazes kada netko prodaje/kupuje kucu.
    Netko prodaje kucu za 500k eura, i ti ju hoces kupiti. Istovremeno prodajes svoju od 500k. Koja kuca je bolja, ne znas, svaka ima svoje mane i svoje prednosti, recimo da su podjednako dobre.
    I onda se ti zalis kako ova koju zelis kupiti je preskupa, i da ces ju kupiti ako spuste cijenu na 300k, a istovremeno ti svoju ne zelis prodati ispod 450k.

    A kao argument za to kazes, moji kupci su vece platezne moci nego ja i zato svoju zelim prodati za 450k, ali ovu zelim kupiti za 300k jer sam domaci decko koji si manje toga moze priustiti.

    Zasto bi onda nama netko sputio cijenu? Zasto taj isti nebi to prodao ovima vece platezne moci koji ciljaju tvoju kucu? Kada bi realno drugu mogli dobiti za 150k manje.

    Cijenu odreduje trziste.Dirigira ju ponuda i potraznja. Nitko nece prodati svoju kucu za 150k manje osim ako misli da je nikad,nikad nece prodati ili ako mu ne gori pod nogama.

    Bayern ce moci prodati Vidovica i slijedecih par godina jer je jos mlad.
    A nikako mu ne gori pod nogama. A mi se ponasamo kao da smo jedini zainteresirani za njega, i da on teski visak Bayernu i da ce oni pristati na milion manje jer im igra ulogu. Ne, ne igra im ulogu.

    Da li bi bio sretan da ga otkupimo za 100k? Apsolutno. Navijam da ga kupimo za sto manju cijenu mogucu, ako ljudi iz kluba uspiju to pregovarati skidam im kapu.
    Ja se samo cudim ljudima koji kazu da je 3,5mil daleko previse za njega, a istovremeno nase manje vrijedne eksponate ne zelimo pustiti za takvu sicu.

    Nemam nikakvih problema da netko kaze Vidovic je preskup. Istina, igraci od 3,5mil nam mozda i jesu prevelik zalogaj. Ali imam problema kada netko kaze da je preskup jer je prelos, a bolji je od vecine nasih igraca koje mi cijenimo kao suho zlato.
  • Paggini
    10.1k
    Ja se samo cudim ljudima koji kazu da je 3,5mil daleko previse za njega, a istovremeno nase manje vrijedne eksponate ne zelimo pustiti za takvu sicu.jedan u nizu

    Ja kažem da je NAMA previše dati 3.5 milijuna eura za Vidovića jer nije pokazao toliku dominaciju a iskreno ni toliki veliki potencijal da bismo mi skoro pa 35-40% transfernog budžeta potrošili na njega u ekstremno bitnom transfernom roku gdje trebamo dovesti 3, 4 igrača na deficitarnije pozicije u ekipi.

    Mi nemamo budzet 50 milijuna eura za transfere pa da uzimamo godisnje 4,5 razvojnih igraca za 4 milijuna pa ako jedan, dva uspiju super, ako ne uspije, ha jebatga imamo para.

    Ima on svojih prednosti, ali je spor kao blato što je ogroman red flag za svakog krilnog igrača, a ovo malo što je igrao na nekoj poziciji 10ke je bilo jako, jako loše.

    Kažem, dao bih za njega 2 do 2.5 milijuna jer je ipak kakav takav potencijal, ali više od toga ne jer nam i 1 milijun radi ogromnu razliku u ovom trenutku.

    Plus ovi argumenti što je transfer politika kluba "kupi jeftino, prodaj skupo", ne razumijem što je pogrešno u tome? Mi smo još uvijek klub koji ovisi o transferima i to je jedina logična politika.
  • DiddyGuela
    1.3k
    Nije problem Vidovic i njegova potencijalna vrijednost, problem je nas tanak buđet. Kao sto je Maric objasnio na presici, mi izvana mozemo dovesti jedino igraca koji ima neki problem pa ako ubodemo nesta na free super, ako ne jbg. Vidovic ne spada u tu kategoriju jer nam je on preskup.
  • emilperska
    4.1k
    Jel se desilo što po pitanju otkupa odnosno neotkupa ili se tema zakoprcala sama od sebe?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.