• Bosskovitz
    8.7k
    Ne ulazim u politiku, aliMihaljević

    Ne možeš govoriti o tome kako ruski Gazprom sponzorira Zvezdu u Vučićevoj Srbiji, a da ne govoriš o politici. To je oksimoron. Ne misliš valjda da su sponzor zato kaj im se isplati reklama na dresu?

    svi redom su potpuno "neprirodni" za dinamo.NORTE

    Taj rozi dres je jednako neprirodan i nepovijesni za Dinamo kao i crni.

    Već sam ostalo objasnio milijun puta. Osim par kolekcionara, gotovo nitko neće kupiti tri dresa svake godine. Dinamo ima sasvim dovoljno ispisane povijesti da svake sezone može imati jedan tradicionalniji gostujući dres inspiriran nekim dijelom te slavne povijesti (svijetloplavi, tamnoplavi, bijeli, zuto-crni, narancasto-zuti i sl.) i jedan gostujući dres koji inovira i donosi nešto novo (zlatni, crni, žuti, rozi i sl.). I zaista ne vidim gdje je problem u tome za bilo koga tko iole racionalno razmišlja o toj tematici. Nije to nikakvo robovanje trendovima nego vrlo jasan i dokazano uspješan poslovni model.
  • Mihaljević
    8.7k
    Zato jer su nam najveći rivali, evo YB sa kojima smo u PlayOFF-u ima Plus500 za sponzore, što je brutalno. Nisam rekao da Zvezda dobro radi nego da sa tim sponzorima imaju privilegije koje mi nemamo.
  • IstinaZaDinamo
    1.6k
    Imali smo i mi Siemens pa sta. To sto je neki sponzor na dresu ne znaci puni, mislis da YB, Legia i Atalanta dobiju isto?

    Po cemu su nam to cigani najveci rivali?
  • Bosskovitz
    8.7k
    evo YB sa kojima smo u PlayOFF-u ima Plus500 za sponzore, što je brutalno.Mihaljević

    Svaki normalan klub ima za sponzora onog od kog ima najveću zaradu, kako mi, tako i YB. YB vjerojatno ima jači ugovor od nas, kao kaj recimo Ajax, Porto, Feyenoord, Shaktar, Celtic ili PSV imaju jači ugovor od YB-a iako ti Ziggo, Betano, Euro Parcs, Favbet, Dafabet ili Brainport nisu neki globalni brendovi.

    O ovome s rivalima neću, nisu nam rivali već 30+ godina i besmisleno je uopće uspoređivati članski, demokratski Dinamo s Vučićevim državno-stranačkim projektom Zvezde. Naša društva, realnosti i okolnosti gotovo da nemaju dodirnih točaka.
  • scooniepenn
    2.3k

    Od Favbeta i Castorea cemo napokon dobivati ozbiljne novce pa ne kuzim iskreno o cemu pricas.
    Vlasnik Favbeta je milijarder koji investira ozbiljne novce u hrvatsko gospodarstvo pa u svakom slucaju podrzavam da ako vec zaradjuje od kladionice u svom vlasnistvu sto vise vrati hrvatskom sportu s naglaskom na Dinamo.
  • Mihaljević
    8.7k
    Po cemu su nam to cigani najveci rivali?IstinaZaDinamo

    Daleko najveći Dinamov rival je Crvena Zvezda. Te utakmice su uvijek išle pod nož, navijači, povijest, dva kluba koja su čista suprotnost. Samo pogledaj kad smo u playoff trebali snjima, ta utakmica je izazvala više tenzija nego River - Boca. Te utakmice su imale i puno više od nogometnog značaja. Moje mišljenje.
  • blue heart 72
    1.5k
    kada smo to mi trebali igrati play off sa cigojnerima?
    I da smo slučajno trebali, to je neusporedivo sa RP-BJ
  • Bosskovitz
    8.7k
    to je neusporedivo sa RP-BJblue heart 72


    Da, ali iz posve drugih razloga. River nema ispred stadiona tenk kojim su prije 30 godina pobili tisuće navijača Boce, nit Riverovi navijači veličaju genocide, nit njihov predsjednik uzdiže ratne zločince šurujući s Putinom. River i Boca je vrhunsko nogometno rivalstvo, Dinamo i Zvezda nema gotovo nikakve veze s nogometom.
  • NitkoBitan
    13.6k
    Taj rozi dres je jednako neprirodan i nepovijesni za Dinamo kao i crni.Bosskovitz

    Jasno mi je za povijest, al kaj to znaci da je neka boja prirodna za Dinamo? Dinamova boja je plava, sve ostale su u teoriji neprirodne. Mozes ti pikirat neku boju iz grba al jednostavno nije to to, nekom bojom koja cini detalj ofarbat cijeli dres.

    Inace sto se povijesti uvijek se trebalo krenut od 0 sa nekom bojom te je ona zatim postala povijesna. Danas to mozemo isto sa crnom napravit.

    Takoder se treba sagledat i marketinski aspekt, vjerujem da je ovosezonski crni medu prodavanijim rezervnim dresovima u posljednje vrijeme, a osim dizajna veliku ulogu igra i sama boja dresa. Pa zasto onda ne iskoristit marketinski potencijal sa bojom koja ti dobro prodaje dres...
  • Bosskovitz
    8.7k


    Znaci slazes se samnom da treba nekada probati i nesto novo, sto nema veze s tradicijom, ali bi moglo funkcionirati? :)
  • NitkoBitan
    13.6k
    i jedan gostujući dres koji inovira i donosi nešto novo (zlatni, crni, žuti, rozi i sl.).Bosskovitz

    Nije to nikakvo robovanje trendovima nego vrlo jasan i dokazano uspješan poslovni model.Bosskovitz

    Ako smo kroz proslost imali gostujuce dresove odredenih boja (bijela i crna) i prodaja im je isla dobro zasto onda ne uhvatit neki kontinuitet?

    Kad je eksperimentiranje sa "egzoticnim" bojama (zlatna, roza ili neka treca) proslo dobro sto se tice prodaje? Volio bih vidjet podatke.

    Moze se napravit i neka anketa da vidimo koje boje gostujucih dresova preferiraju Dinamovi navijaci.
  • Nolifer
    7.1k
    Samo tradicija. Nema potrebe za modernim glupostima. :smile:
  • Patak
    2.6k
    I bez "knjige standarda" i monokromatskih izvedbi grba. Samo pravi Dinamov grb na svim dresovima ubuduće. Moja mala željica.
  • Ivanmtk
    859
    i kapetanska traka u bojama trobojnice
  • Mali Zeus
    10.6k
    Vidim ista rasprava od jučer osim kolege koji jako voli gledati sve što zvezda radi. :D
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.