• Sljeme
    2k
    Zamislite koliko se toga moglo u Zagrebu napravit s lovom koju klošar podijeli tim udrugama. Mogel je platit ekipu koja će mu napisat EU projekt kad su oni već nesposobni, čuda se mogu napravit, a Zagreb nikad prljaviji i zapušteniji.
  • Jaro
    6k
    al evo sad ce sredit Kranjcu, Maksimir, vodovod.... Oh, wait....

    Bar je slozio natkrivenu biciklisticku stazu :rofl:
  • Aggro
    602
    gotovo se u potpunosti slažem s tobom, ali spominješ i uspoređuješ ovo s građevinom... ako igdje ima utaje i manipulacije troškovima i javnim novcem i porezima to je građevina u Hrvata.

    Druga stvar, svako društvo pa tako i naše bi trebalo imati nekakve proklamirane vrijednosti. Teško je pronaći tržišnu vrijednost djeteta oboljelog od leukemije ili nezbrinutog kučeta na cesti ili zaštite silovanih, diskriminarih i slično. Tu tržišna vrijednost ne postoji, ali je jako bitno za funckionalnost i kvalitetu života svih. Problem je što mi niti imamo proklamirane vrijednosti, barem neke bazne oko kojih se svi slažu, niti imamo konkretan uvid i transparentnost rada udruga, niti znamo za koju pm mora postojati 50 udruga za promicanje iste stvari na istom mjestu.
  • mali M
    3.9k
    "sposobni" su stručni ljudi sa adekvatnim školovanjima i iskustvima bar u djeliću spektra koji obuhvaća njihov posao. Fiktivne udruge koje nazoveš "institut" i aktivisti NISU sposobni. Zabijanje zastave na Jakuševac NIJE preporuka, lupanje loncima i valjanje po Varšavskoj NIJE preporuka, borba za minorno brojčani dio populacije je lijepa stavka AKO ti oni nisu jedini za koje brineš kad dođeš na vlast. Vođenje grada/države nije lagano i u svijetu je pokazano višestruko da aktivisti, glumci, pjevači na kraju uvijek ispadnu očajan izbor, ali eto... mi nemoramo naučiti ništa iz povjesti (i sadašnjosti) pa idemo ko Mujo...
  • dumitrumitu
    871
    Bojim se da neće uopće biti sposobne opcije na izborima. Birat ćemo između nesposobnih i onih koji su nesposobni i korumpirani.
  • db-izbjeglica
    13.6k
    sve je to meni jasno.

    međutim, u toj istoj građevini imaš analizu cijena, norme, dokaznice.
    svakome je jasno da će čovjek pronaći način da to izmajmunira, ali uhodana praksa postoji.

    međutim, na temelju čega neka udruga koja se bavi:

    KONTEJNER je udruga iz Zagreba osnovana 2002. godine. Bavi se kustoskim radom, organizacijom umjetničkih festivala i javnih kulturnih događanja, produkcijom umjetničkih radova, edukacijom, izdavaštvom i teorijom. Naše glavno područje interesa je progresivna suvremena intermedijska umjetnost, umjetnost zvuka i eksperimentalna glazba, s posebnim naglaskom na projekte koji istražuju ulogu znanosti, tehnologije i tijela u suvremenom društvu, kao i one koji se bave relevantnim i aktualnim fenomenima, provokativnim i intrigantnim temama te društvenim tabuima.

    dobije 400 000 eura javnog novca?
    mora postojati nekakav kriterij kojim se to vrednuje, barem u fomalnom smislu!
  • mali M
    3.9k
    Birat ćemo između nesposobnih i onih koji su nesposobni i korumpirani.dumitrumitu

    ne slažem se nimalo. Problem je što je trenutno u Zg floskula da su trenutni nesposobni, a drugi nesposobni i korumpirani. Moj stav je da su sadašnji ovo drugo. I bivši su bili. Ono što mene zanima da li si gradonačelnik svih ili samo nekih. Možeš ti u svoje vrijeme živjeti svoja uvjerenja uvijek, to nitko ne brani, nije ni Bandić bio slika hrvata/katolika ali je znao da ako želi biti duže na vlasti da mora biti gradonačelnik svih. Uvijek ima sposobnih, ali mi biramo po načelu "oni nesmiju nikako". Zna se moj stav tu na forumu, meni je bitno da vidim moralnost u nekome kojeg god on spektra bio. Nemam problem sa strankama. Sad govorim iz moje perspektive, bolji je izbor bio Fokus jer bi gradonačelnik bio netko sa direktnim iskustvom u vođenju grada, bolji bi izbor bio i Most jer je ako ništa nudio iskusne i renomirane ekonomiste. Možemo! je odmah pokazao da nema dume o ničemu i da su se i sami iznenadili sa rezultatom i da nude samo aktivizam... i zato nam grad sad trune.. tko kaže da to nije tako, laže, jer i sam ima oči i vidi što se događa... Možeš ti žmiriti čvrsto, ali smrad ćeš osjetiti... po novome i u parku prirode...
  • dumitrumitu
    871
    nekima od njih će i ići moj glas, ali očekujem da će borba za vlast biti između hdz-a i možemovaca.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Smatram da je lose da se ovaj projekt ne financira putem EU fondova.
    Cija je krivica, ne znam, po sada dostupnim informacijama ne znam ni sto bih mislio, ali za sada cu se sloziti s tim da je projekt lose napravljen.

    E sad. Ono sto mene jako zanima je kriterij po kojima se odabire tko ce dobiti EU fondove.
    Inace taj natjecaj je objavilo Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja. Dakle, projekt nije odbijen od strane EU, nego od strane naseg ministarstva,
    Zagrebacki projekt obnove vodovoda nije završio ni među 15 prvih projekata.
    Bas me zanima kako ovakav projekt ne bude u prvih 15, i to po odjelu 'odrzivog razvoja'. Zagreb ima najlosiji sustav vodovoda, gubimo 50% vode zbog starih cijevi, a grad broji 750k stanovnika.
    Kako je moguce da 50% gubitaka vode na 750k stanovnika nema prioritet naspram jednog vodovoda grada Šibenika, Slavnoskog Broda i slicno.

    Ovo me zanima bez obzira tko je na vlasti u gradu i državi, baš me jako zanima kako se takvi projekti vrednuju?

    EDIT: vidim da je rezultate natjecaja objavilo ministarstvo, ali nisam siguran da li oni to ocjenjuju, ili to ocjenjuje EU, a ministarstvo samo objavljuje rezultate. Pa ako netko zna da me rasvijetli.
    U svakom slucaju moje pitanje i dalje stoji, nebitno da li odlucuje nase ministarstvo ili EU

    EDIT 2: evo opet cu se ispraviti. Izgleda da to ocjenjuje bas ministarstvo. Evo citiram iz jednog clanka:
    ''Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja je, naime, kao posredničko tijelo provelo postupak prioritizacije sukladno propisanim kriterijima objavljenim u okviru prioritizacijskog poziva na dostavu projektnih prijedloga.''
  • The Undertaker
    4.4k
    Za prvu iteraciju trebaš pogledati tko je dobio i tko je na vlasti u tim gradovima. Ako je tu sve u redu (nisu sve HDZ općine), onda ideš dalje
  • jedan u nizu
    6.7k


    Ma sve je meni jasno da se HDZ priprema za Zagreb i da ovo ne mora biti slucajno.
    Mijenjas narativ javnosti o trenutno vladajucoj stranci na sve moguce nacine.

    Uvjeren sam da ce ici zalba ili nesto.

    Ali da je to istina, ili da nije uopce, jako me zanima sta se onda smatra prioritetnim projektima ministarstvu za održivi razvoj.
  • Sljeme
    2k
    Nije ovo nikakva urota HDZ-a, već klošari iz Možemo nisu poslali potpunu dokumentaciju, a samim time prijava se automatski odbija. Tak da radi vlastitite nesposobnosti se nemaju kome žalit.
    Najavljuješ projekt na sva zvona, hvališ se i onda na prijavi nisu u stanju priložit potrebnu dokumentaciju. Teška blamaža, koja nažalost ne čudi nikoga jer se prema dosad prikazanom od ove gradske vlasti bolje ni ne očekuje.
  • Jaro
    6k
    Osim stadiona kao vjecne teme bez zavrsetka, imamo u Zagrebu obnovu Katedrale. Nakon sto je i skela postala spomenik za sebe, sada su i tornjevi iza nje nestali...
    https://www.24sata.hr/news/video-katedrala-je-ostala-bez-tornjeva-niza-za-cak-30-metara-bili-su-opasni-za-radnike-trg-984042?24sata_ref=frontpage-home

    Kaj cemo prije docekat - obnovu katedrale ili izgradnju Maksimira?
  • mali M
    3.9k
    Katedrala je priča za sebe. Kao i katedrala u Koelnu i bazilika Isusova groba u Jeruzalemu, to će se uvijek obnavljati. Nema kraja. Kad se nešto završi uvijek se nešto novo može obnavljati. Može se privremeno stati da se dobi malo mira i da ljudima da uživaju u onome što gledaju, ali to su građevine kojima nema kraja obnovi jer se grade za tisuću godina, a stadion dok ide ide.. Kužim analogiju, ali čisto sam htio dat mali imput.
  • jedan u nizu
    6.7k


    Po ovome sto pise, prijava nije odbijena, vec samo nije zavrsila medu prvima (niti prvih 15) zbog bodovanja prijava.
    Zato me i zanima kriterij bodovanja\vrednovanja tog natjecaja
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.