• Tradicija bunta
    6.4k


    Fd i KKD su nastali na istoj ideji. Oba kluba su nastala na istoj platformi i istom razmišljanju, čak i isti ljudi su sudjelovali u nastanku obje priče. Cibona je tu sličnija Cedeviti, prosječan, čak i beznacajan klub dok ih nije preuzela korporacija.
  • Izet Hajrović
    2k
    Svako bu svoj brend zastitil kaj je normalno..samo eto Dinamo to ne smije..
    svako nek trosi svoje novce kak hoce i tu nema dileme..ali da se spocitava to jer se zeli zastiti grb i ime kluba i to se doceka na noz.
    Jurki

    Ovo je totalno krivo shvaćanje kritika. Nisam dobio dojam da je problem u tome, naravno da Dinamo treba zaštititi svoj grb i ime kluba, ali to neće riješiti problem jer svatko može na majicu staviti neki natpis (najte kaj zameriti, to ti tak ide i to ti je tak) koji Dinamo jednostavno ne može ograničiti i onda dolazimo do ovog da svako nek troši svoje novce kak hoće pa je normalno da svatko ima svoje razloge zašto bi kupio baš taj proizvod koji nije službeni proizvod kluba. E sad, naravno da se treba raditi na širenju svijesti o kupovanju proizvoda iz kluba jer se tako pomaže klubu i na tome se radi, isto kao što se treba raditi na puno većoj ponudi u klupskom fan shopu jer to do sada nije bio slučaj i taj će se problem riješiti jer je i to bio jedan od razloga kupovanja random majica koje nemaju veze s klubom. Mi tek trebamo početi razvijati kulturu sličnu Liverpoolu kako je naveo kolega, ali trenutno takve stvari ne smiju biti predmet razdvajanja po pripadnosti Dinamu. Kao što sam prije naveo, nespretno je na vizualu napisano da nisi Dinamovac ako ne kupuješ Dinamovo. Iako konktetno ta rečenica ima drugačije značenje, nije autor to mislio tako doslovno kako piše, naravno da će mnogi koji samo prate Zonu na Instagramu i Face-u to shvatiti doslovno kako piše jer nisu upućeni u tematiku kao i većina drugih navijača.
  • Mali Zeus
    12.8k
    Dosta reakcija je kaj koga boli k. kaj ja kupujem, dakle potpuno su krivo shvatili inicijativu, kao da im zona nešto propisuje i naređuje.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Dinamo je sam na svojoj stranici objavio brand guidelines.

    https://gnkdinamo.hr/en/press

    Ta je objava mnoge ljude ovdje razveselila jer su dobronamjerni i super je kad Eduardo slaže svoje video kompilacije da može na materijal staviti Dinamove vizuale.

    Kad smo kod korištenja istih, to je kao i sa vatrom i vodom kak bi se reklo “dobar sluga, loš gospodar.”

    Ako će se tim simbolima služiti dobronamjerni ljudi za prezentacije i bildanje Dinamove prepoznatljivosti kroz video uradtke ili druge vizuale koji nemaju svrhu ostvarivanja prihoda onog tko ih pri tome upotrebljava, onda je to ok.

    S druge strane, objavljivanje guidlinesa je dobro i zbog dobro znanih slučajeva objavljivanja Dinamovog grba sa zvijezdom u nekim medijima kroz najave utakmica u Europi. Sad niti jedan novinar niti redakcija ne može reći da nema odakle skinuti materijal za objave kad je sve to dostupno na Dinamovoj službenoj stranici.

    Opet, to olakšava posao plagijatorima.

    I prije nego je ovo bilo dostupno jasno je da su plagijatori radili svašta i činjenica je da se već dugo prije utakmica prodaje sve i svašta sa Dinamovim grbom. To u svakom slučaju nije poželjno, a opet svi smo svjedoci fake dresova koji se nalaze u svakom kutku zemaljske kugle pa je iluzorno očekivati istrebljivanje takve prakse.

    Na kraju krajeva, koliko će nas kupiti službeni Nike dres reprezentacije bilo sebi bilo djetetu ili ćemo uzeti neku kopiju kad i tak dijete preraste taj dres za par mjeseci.

    Stvar je kombinacija kupovne moći s jedne strane i svijesti o pripadnosti s druge strane.

    Zato je na Dinamu da radi širok dijapazon proizvoda koji zadovoljava i one tanjeg i one debljeg budžeta.

    Siguran sam da Dinamo može napraviti izvrsno dizajnirane, a ujedno i jeftine artikle pa nitko neće imati potrebe kupovati stvari po štandovima.
  • NORTE
    11.4k
    Malo sam i šokiran koliko su ljudi jadni da daju npr 35 eura nekom jebivjetru za fejk robu jer im je 70 eura previše dati svom klubu za original proizvod.

    Bolesno. Ali ima nas svakakvih.

    Baš zato je vrijeme za konačni obračun s onima koji profitiraju na štetu kluba i grupe.

    Sad je jasno da bi valjalo odmah pripremiti robu s bilo kojom idejom koja se tiče kluba, poput ove najte kaj zameriti.
  • Bosskovitz
    11.8k
    Ja recimo, kao netko tko je odrastao s Dinamom i Cibonom, nikad necu prihvatiti KK Dinamoscooniepenn

    I to je skroz okej. Ja recimo uopće ne pratim košarku, drago mi je kad pobjeđuju i jedni i drugi. Nitko nije napadnut da mora navijati za KK Dinamo, Futsal Dinamo ili bilo koji "Dinamo" osim GNK Dinama, pa nema ni potrebe da se ljudi brane ili opravdavaju.
  • scooniepenn
    3.3k

    Taj dio s ulaganjima nije upitan odnosno zbog nedostatka istih smo i došli u situaciju u kojoj je hrvatska košarka. Zadnja ozbiljna priča bila je želja Emila za fuziju Cibone i Cedevite, i to je prema svemu sudeći bila očito zadnja opcija spasa. Volio bih zbog svega što osjećam za Cibonu da sam u krivu. Mi kad je riječ o KK Dinamo govorimo o klasičnom "bandwagoningu", isti bi bio slučaj i da se osnuje RK Dinamo. Nemam ništa protiv, neka ljudi rade što misle da je najbolje, ali meni taj klub ne izaziva nikakvu emociju.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Iako se slažem da treba poticati kupovinu u klupskom fan shopu, razumijem i da određeni broj ljudi jednostavno ne može platiti toliki novac za (najčešće) dresove, pa se kupuje na raznoraznim mjestima. Iako nije moguće točno “popisati” svaku takvu osobu, mislim da bi bilo dobro da dinamo barem socijalno osjetljivim skupinama omogući dosta povoljnije cijene, pa će se barem malo smanjiti broj dresova/majica s ostalih stranica.
  • scooniepenn
    3.3k

    Mogli su nastati na istoj ideji, ali za mene postoje dvije bitne razlike. Prva je ta da je futsal Dinamo platforma na kojoj je započela borba za ovo što imamo danas u GNK Dinamu, a druga stvaranje tradicijskog, od navijača podržavanog futsal kluba u Zagrebu, što ranije nisu bili ni Uspinjača ni Nacional. KK Dinamo niti ima takvu podršku navijača niti se treba stvarati tradicijski klub u Zagrebu jer tu postoji rupa kad je to apsolutno po svemu Cibona. Osim toga, koliko god KK Lokomotiva nije imala iti izbliza uspjeha do preimenovanja u KK Cibona 1976., nekoliko 2. i 3. mjesta u Saveznoj ligi i Kup Radivoja Korača su daleko od ničega. Da ne govorim o popularnosti u Zagrebu koji je Lokomotiva uživala. Uglavnom, promašio si point, jer povijest Cibone kroz prvotno Slobodu i kasnije Lokomotivu seže u daleku 1949. i zna se koji je 2. najznačajniji sportski brend grada Zagreba oduvijek bio. No, da ne idemo u offtopic sve sam rekao što sam imao na ovu temu.
  • Sportskifanatik
    556
    Zna li neko kaj je sa majica prvaci 23/24, sprema li se kaj do tekme?
  • scooniepenn
    3.3k

    Slažemo se u potpunosti, svatko prema vlastitom izboru i osjećaju. Samo sam iznio svoje mišljenje i ispravio nekoliko netočnih informacija. Naime, u zadnje vrijeme sve češće vidim pokušaje da se brend Cibone sa svime što on nosi sa sobom "izbriše" uz narativ da imamo napokon svoj košarkaški klub KK Dinamo.
  • seljak86
    2.6k
    Građanski je osmišljen kao sportsko društvo i toga bi se trebalo držati. Uvjeren sam da je SD Dinamo Zagreb jedini način ka oživljavanju sporta u Zagrebu.

    Ali ok, o tome se mogu valjda romani i znanstveni radovi napisati, ali daj reci mi konkretno gdje vidiš pokušaje da se Cibona izbriše?
  • scooniepenn
    3.3k

    Meni je iskreno žao da se spajanje najvećih sportskih kolektiva u Zagrebu nije napravilo jer bi to i za Cibonu i za VK Mladost bila najbolja opcija. Nije nažalost postojala volja odgovornih za takvo nešto. Napisao sam pod navodnicima, valjda ne moram objašnjavati što je preneseno značenje. Kao što sam napisao gura se taj narativ, viđam takva razmišljanja sve češće.
  • NitkoBitan
    17.3k
    Kad ce sampionske majice?
  • BW1986
    112
    za sampionske majice se ceka mozda jer su spremna dva dizajna ako uzmemo rabuzina ili ne. Samo pretpostavka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.