• Nino Bule
    12.2k
    Pa odgovaras s glupim smajlijima na spomen tribine, ocito te muci nesto pa moras zakmeknut ovdje na spomen grupe.
  • Keyser Soze
    8.7k
    Ljudi prije svega nisu naučeni da kupuju isključivo klupsku robu, do prije par mjeseci nisu bili naučeni ni da se klub bodri sa stadiona, a kamo li ovo. Tih ljudi koji kupuju fejk robu će uvijek biti, možda im se svima svidjela majica, možda ih je povuklo to kaj su je nosili naši igrači, možda nemaju dovoljnu platežnu moć da kupe 3 majice iz klupskog fan shopa za sebe i djecu, uglavnom nitko nije kupio majicu iz želje da našteti klubu. Ljudi su tek uskočili na ovaj vlak dinamovštine, treba ih se polako učiti, a ne po tribini gledati ko ima majicu iz klupskog shopa, a ko "najte kaj zameriti". Da je klub pustio tu majicu nakon kupa prodala bi se u puno više primjeraka jer bi ju kupovali i ljudi koji kupuju isključivo u Ilici ili shopu, netko drugi je to prepoznao i napravio i sad su svi nešto ljuti, kao da prosječni simpatizer zna da je dizajn smislio netko prije , ti ljudi su kupili majicu jer im je dobra i to je to. Ponavljam, ljude treba polako učiti, a ne raditi razliku i bit ljut na nekog jer je kupio majicu koja nije službena jer ta osoba nije upućena.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Nino, u 99,9% si konstruktivan lik, ako ti nešto povrijedi osjećaje, nemoj gubit smirenost

    Smajlić nije na spomen grupe kao takve da podsmijeh ide grupi. Uopće je bezvezno govorit da sam i sam toj grupi pomogao kad god sam mogao, koliko sam mogao, na te načine o kojima se priča jer takva argumentacija je šrot, ali očito nužno potrebna.

    Smajlić je zato kaj upravo taj dio komentara vraća raspravu u kružni tok i pisanje 50 istih komentara.
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Koji su benefiti ove rasprave?

    Šalu na stranu, poanta svega ovog je da među Dinamovcima ne postoji takvo razmišljanje o protoku novca od takvih sadržaja i apsolutno treba poticati sadržaje koje nudi klub pogotovo u ovim novim vremenima kada bilježimo rast u smislu navijača, buđenje starih navijača i treba širiti svijest o doprinosu klubu. Jedino pogrešno u cijeloj objavi, a vjerujem da je to mnoge i pogodilo jer su se mnogi pronašli u tome, je da netko nije Dinamovac ako ne kupuje samo i isključivo Dinamove proizvode. Naravno da Dinamo treba ograničiti korištenje klupskih obilježja, ali to neće riješiti problem kad svatko ima pravo otisnuti na majicu natpis kakav želi (Najte kaj zameriti nije Dinamovo obilježje, jedini problem s tom majicom je da je ideja ukradena sa Zone kolko sam skužio) i isto tako svatko ima pravo kupovati što želi i kakvu kvalitetu želi, o ukusima se ne raspravlja.
  • Oluja
    3.8k
    Ljudi moji, ovo je Dinamovo proljeće i Dinamov puk se budi nakon dugogodisnje depresije. Jasno je da nam je svima u interesu da se kupuju sluzbeni artikli ali tako nesto nece doći preko noći. Što se mene tiče neka se za sada Dinamovo znakovlje vidi gdje god je moguće bez obzira gdje je i od koga kupljeno, a s vremenom i razvijanjem svijesti da je Dinamo naš doći će i do toga da će neslužbanim artiklima prodaja toliko opasti da će se izgubiti iz ponude. Naravno da klub treba raditi na tome da ima artikle u svim cijenovnim kategorijama da si svatko može priuštiti nešto iz ponude.
  • Eduardo
    18.1k
    Jedino pogrešno u cijeloj objavi, a vjerujem da je to mnoge i pogodilo jer su se mnogi pronašli u tome, je da netko nije Dinamovac ako ne kupuje samo i isključivo Dinamove proizvode.Izet Hajrović

    Sad ovako gledano s odmakom od nekoliko sati prije bih rekao da je ispalo nespretno sročeno nego pogrešno. Savršena lopta na volej onima koji su samo čekali priliku da uhvate slamku na koju se mogu pošteno nakačiti i interpretirati je za njihove potrebe u pogodnom smislu na nekoliko različitih načina, negativnih naravno. Šteta što je jedna dobronamjerna gesta usmjerena prvenstveno ka boljitku kluba naišla na toliku količinu nerazumijevanja i hejta.
  • Paggini
    11k
    Jel vrijeme za četvrti krug na BSN krpi?
  • Gelipter
    3.5k
    čini mi se kao da je dio ljudi samo čekao i najmanji povod da bi zašiljili protiv ekipe sa Zone. Ipak mi je nevjerojatno da bi baš toliki broj ljudi ovako savršeno promašio poantu i poruku ovog vizuala prikazujuči ga kao naredbu "Zoninih elitista" koji nastoje biti univerzalni arbitri Dinamovštine i koji nemaju sluha za siromašan narod koji je prisiljen kupovati proizvode upitnog podrijetla.
  • Bosskovitz
    8.7k
    Pročitaj još koji put moj komentar gdje ćeš vidit da sam 100% za zaštitu dinamovih obilježja, a da me muči nešto drugo.Mlađi referent

    Ovo uopće nije rasprava o zaštiti Dinamovih obilježja, to je notorna stvar. Svi ti odgovaraju na dio komentara u kojem kmečiš zakaj su u sve ubačeni BBB i zakaj bi tebe trebalo biti briga hoće li se financirati šaner ili koreografija, a doslovno nitko ti nije rekao da ti treba biti stalo. Nekako je zdravorazumski da navijač Dinama radije kupovinom navijačkih artikala financira navijačku skupinu Dinama nego nekog preprodavača jeftine i često ilegalne robe - ali hej, nitko ne kaže da to itko mora raditi. Pa ni ti. I to nema veze s time jesi li ti pripadnik grupe ili nisi - evo ja nisam, ali će uvijek imati moju podršku jer su za ovaj klub iz čistih ideala napravili toliko koliko većina vanjskih ljudi neće ni znati. Ja to cijenim. Ti ne? Ok, nemoj. To je tvoje pravo.

    Ali nemoj onda sarkastično i bahato ostavljati emotikone u nedostatku argumenata jer je infantilno. I kao što te nitko ne tjera da kupuješ nečije proizvode, nitko te ne tjera ni da navijaš za Futsal Dinamo ili KK Dinamo, ali shvati da postoji određena masa ljudi koja je prepoznala te klubove kao zaista lijepe priče kroz koje su se čuvali i duh Dinama, i ideja demokratskog kluba i na kraju navijačka grupa koja je iznijela ogroman dio ove borbe.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Znate koliko bi ovih najte kaj zameriti i sličnih majica bilo da smo završili drugi ili treći? Nula, isto kao što bi posjećenost osim sjeverne tribine lagano mogli prepoloviti, pa i jače.

    Neki dibidusi uzimaju pare na valu euforije i uspjevaju u tome jer nam taj segment još kaska, ali bude to već!

    Jedan mudri gospodin je davno rekao "iznenadit ćete se kakvih sve navijača ima"

    Keyser je dobro napisao, ne treba raditi razliku, treba raditi na školovanju navijača. Svih ovih godina većina nije kupovala merch, većina je sjedila u birtiji i maksimum njihove dinamovštine je bilo ostaviti komentar na društvenim mrežama u stilu "haha opet fritula". Trebat će nam vremena, trebaju nam klinci, novi boysi, novi kibici, veterani, svi nam oni trebaju a za to nam treba svijest, zato samo poticati pozitivu i širiti priču. Klub prije svega, upravljačko tijelo a zatim navijači. Mi smo Dinamo!
  • Eduardo
    18.1k
    čini mi se kao da je dio ljudi samo čekao i najmanji povod da bi zašiljili protiv ekipe sa ZoneGelipter

    To sigurno, bez dileme. Što se mene tiče, dok je konstruktivno svatko ima pravo na to iz kojih god razloga bilo, ali kad prijeđe u vrijeđanje tu povlačimo crtu.

    Ipak, mi je nevjerojatno da bi baš toliki broj ljudi ovako savršeno promašio poantu i poruku ovog vizuala prikazujuči ga kao naredbu "Zoninih elitista" koji nastoje biti univerzalni arbitrbi Dinamovštine i koji nemaju sluha za siromašan narod koji je prisiljen kupovati proizvode upitnog podrijetla.Gelipter

    Dio ga je 'promašio' namjerno i s ciljem, dio se na to nadodao, a dio se nakačio iz čistog nerazumijevanja poruke. Tu se već skupila solidna masa.
  • Sportskifanatik
    436
    Slažem se sa stavom da treba kupovati isključivo u fan shopu ili u bbb shopu ali moramo gledat da imamo puno ljudi van Zagreba i da ne mogu kupiti u bbb shopu jer nema dostave a žele imate neke navijačke majice . Ja tu i tamo svratim i uzmem nešto ali neko malo dalje ne moze i nije mu praktično, a i pogledajte te majice koje se prodaju na netu, 90% su PLAVE BOJE,u shopu imamo jednu "purgeri", NEDOVOLJNOOOO
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ne postoji kod mase ljudi još ta "plemenska svijest", gledanje na klub kao nešto svoje, lako za grupu, tamo su se te fele davno ispravile. Fali to osnovno samopostovanje di čovjek sebi kaže rade ću kupit zadnje smeće u klupskom shopu jer to ostaje nama, unutar našeg svijeta... nego dat nekom debilu koji je okrao nečiju ideju, ime, naziv, nadimak, grb... za sebe i samo za sebe! Nadoci će i to, samo neće pomoći posipanje pepelom za nešto što je ispravno razmišljanje. Nekad se treba i otvoreno zamjerit neznanju i nerazmišljanju.
  • rioda
    3.5k
    bbb shopu jer nema dostaveSportskifanatik

    BBB shop ima dostavu
  • Sportskifanatik
    436
    pitao sam par puta,nije bilo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.