• Krpa
    2
    po mom mišljenju je bitno da nema kragne, pošto je ona po meni za polo majice i ne za dresove. Pogotovo zato sto je igračima “udobnije” kad prsima prime loptu bez dugmića na dresu i zato što im kragna ne smeta tokom tekme ;)
  • Ero
    942
    Ne znam proizvode li se više dresovi dugi rukava. Mislim da u zadnjih 7-8 godina nisam vidio nijedan klub da ih ima
  • xavier
    11.2k
    Evo recimo meni je naš crni ovosezonski dres pun pogodak, a mnogima je katastrofaBosskovitz

    Moram priznati da nisam sreo još nikog kome se taj dres ne sviđa.

    po mom mišljenju je bitno da nema kragne, pošto je ona po meni za polo majice i ne za dresoveKrpa

    Ni ja ne volim dresove s kragnama, ali rekao bih da smo u manjini :sweat:
  • Paggini
    8.6k
    A kad se gleda općenita estetizacija tih dresova u zadnjih godinu dvije među "mladeži", hit su retro dresovi, koji su često imali kragne, pa je dosta dresova u zadnje vrijeme baš s kragnom. Meni je hit jer se da isfurati i za po gradu, iako furam i ovako jel.
  • Krpa
    2
    Retro dresovi su sigurno hit i meni je ovaj naš pre brutalan, ali nevjerujem da bi igračima bilo drago u dresu sa takvom kragnom igrat. Estetika je sigurno bitna i tu je teško svima ugoditi, ali najvažnije je valjda da dresovi igračima ne smetaju tokom tekme i zato sam ja uvijek za dresove bez kragne.
  • Bosskovitz
    7.9k
    nevjerujem da bi igračima bilo drago u dresu sa takvom kragnom igratKrpa

    Nije to neka drama, nisu to kragne kao na ovom retro dresu Gradjanskog pa da plešu na sve strane kad trčiš.

    Moram priznati da nisam sreo još nikog kome se taj dres ne sviđa.xavier

    Prigovori su da crna boja nema veze s Dinamom, da je monokromatski grb... ali kužiš kaj pričam - to je okej. Ne mora se svaki dres svidjeti svakome. Ako se nekome sva tri dresa sviđaju, ili si nerealno jebeno ubo s dizajnom ili vrlo vjerojatnije imaš masu ljudi kojima ni jedan nije lijep jer je to stvar ukusa, nije znanost, nema točnog i netočnog. Zato je dobra komba gstujućeg/trećeg dresa da jedan bude tradicionalniji, a drugi slobodniji i moderniji.

    Recimo Inter ima gostujući bijeli s crnom i plavom prugom (tradicionalne boje), a treći je narančasti sa sivim. City ima gostujući bijeli s bordo detaljima, a treći crni s neon plavom i magentom. PSG ima gostujući bijeli s crvenim i plavim detaljima, a treći crno-sivi s leopard uzorkom. Arsenal ima treći dres plavo-zeleni kao throwback na dres iz 1980-ih, a gostujući neon žuti s crnim i plavim. To je dobra komba koja funkcionira.
  • xavier
    11.2k
    Prigovori su da crna boja nema veze s Dinamom, da je monokromatski grbBosskovitz

    Ma jasno mi je, ali čak i ti koji se inače žale na monokromatski grb i boje koje "nisu dinamove", ovaj put uglavnom nemaju ništa protiv jer je cijeli dres baš sjajna cjelina.

    A što se tiče "boja koje nisu dinamove", i dalje mi nitko nije rekao koje to boje jesu dinamove i smiju biti na dresu. Vidim da dobar dio mlađih ima nešto i protiv bijelog dresa jer to isto nije dinamova boja, a radi se o boji koja je većinu vremena bila na rezervnom dresu.
  • Bosskovitz
    7.9k


    Dinamova boja je plava. Sve ostalo nisu Dinamove boje, osim možda bijele koja se uvijek tradicionalno kombinirala s tom plavom.

    Tako da ne postoje "Dinamove boje", to je fama.
  • Fićo1986
    992
    boje vena boje dinama :cool:
  • Matoš
    1
    Mislim kako jedna "sitnica" koja nije dres, ali je itekako vidljiva i dio vizualnog identiteta kluba, zaslužuje biti raspravljena. Naime, već nekoliko godina Dinamov kapetan na ruci ne nosi kapetansku traku u bojama hrvatske trobojnice i osobno me zanemarivanje tog "detalja" zabrinjava i žalosti. Zašto? Prvenstveno zato što se na taj način svjesno/nesvijesno odričemo jednog izuzetno važnog, a za mene osobno daleko najvažnijeg dijela klupskog identiteta - hrvatstva. Nije potrebno ovdje tumačiti i prepričavati kako su Dinamovi kapetani u vrijeme Jugoslavije namjerno okretali kapetansku traku ne bi li im oko ruke bile
    stegnute hrvatske boje. S obzirom na zaista veliki broj vrsnih poznavatelja klupske povijesti na ovom forumu vjerujem kako je ova crtica sasvim dovoljna za početno stjecanje predodžbe o važnosti ovog pitanja. Slobodno ju produbite i proširite. Što napraviti? Pod preduvjetom da postoji još netko kome ovo ispuštanje trobojnice nije po volji, naravno.

    Siguran sam kako bi klub, na inicijativu navijača/ članova, uz minimum truda i napora, neovisno o tome tko je dobavljač opreme, odnosno tehnički sponzor, to mogao riješiti vrlo, vrlo brzo i lako. Zaista mislim kako se ovdje radi o neprocjenjivoj klupskoj baštini i nečemu što bi moralo biti samorazumljiv dio vizualnog klupskog identiteta, a ne nečemu što će biti prepušteno stihiji, nebrizi, zaboravu i pomahnitaloj komercijalizaciji. Postoji li još netko sa sličnim ili istim razmišljanjem i željom da se trobojnica vrati?

    Ako je o ovome već raspravljano unaprijed se ispričavam, slobodno obrišite tekst.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Naime, već nekoliko godina Dinamov kapetan na ruci ne nosi kapetansku traku u bojama hrvatske trobojnice i osobno me zanemarivanje tog "detalja" zabrinjava i žalosti. Zašto?Matoš

    Iz UEFA-inog propisa…

    The armband may contain one team identification not exceeding 50cm². The armband must be free of any decorative elements, except for the word "captain" or an abbreviation thereof. No manufacturer identification is allowed. UEFA may provide captain's armbands for certain competition matches in support of UEFA campaigns.Jun 1, 2022

    Meni isto nedostaje traka crven-bijeli-plavi, ali ona u HNL-u ima smisla koliko i prefiks hrvatski u nazivu nogometnog kluba. Malo.
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    Ja se nadam da cemo nastaviti praksu crnih dresova her ovaj zadnji adidasov mi je mozda i nabrutalniji ikad
  • Igor VG
    58
    Uobičajena praksa u svijetu je da prvi dres bude 2 sezone, a druga i treća varijanta se mijenja svake sezone. Nadam se personaliziranoj varijanti ostale opreme od strane novog dobavljača, a ne kao ovo što je bilo od adidasa. To je njihova standardna ponuda i samo nakeljen grb od kluba. Ništa tu nije bilo samo za Dinamo!
    Vjerujem kako ćemo tek krenuti u kupovinu u narednim godinama i priskrbiti klubu ozbiljnija sredstva u proračunu!
  • nemapredaje
    2k


    Ajde nađi mi klub koji ima prvi dres dvije sezone.
  • Igor VG
    58
    Svaki klub Premier lige ima tu praksu, a ako se ne varam to je bilo regulirano nekim pravilnikom. Zapravo siguran sam da je bilo, a da li je još uvijekt nisam siguran. Ima veze to pravilo sa zaštitom kupca i te fore. Jedino kada mijenjaju dobavljača onda se ta praksa mijenja. Nisam rekao kako je to svugdje praksa ali u uređenim društvima i klubovima moraš osigurati kupcu neku vrijednost za novac. Dresovi su u zadnjih 10ak godina imali poskupljenje od preko 100% i nisu svi punih džepova bez obzira što žive u bogatim državama. Jbg, tako je kako je!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.