• Droljo
    5.5k

    Točno to. Onda igrač popizdi i ode direktoru pitak koji je njima k. i šta glume s tolikom odštetom.
    Nećete me pustit? Ok. Bum pričekao kraj ugovora a vi više nemate igrača nit lovu a ja plaću bum dobivao. Karikiram. Netko neće riskirati karijeru ako ima 5 godina ugovor još ali tipa brodić kad nam je dolazio...
  • Captain America
    14.6k
    Ne govorim da je ovo idealno, ali skoči mi tlak na 200 kad se sjetim da će onaj mamlaz za Šotičeka tražit 2,5 mil EUR navodno.emilperska

    Mi moramo shvatiti da je inflacija nabila cijene igrača prema gore, a mi i dalje kupujemo i prodajemo po cijenama kao prije 10 godina. Sami smo si krivi što smo poklonili 3 startna reprezentativca za 35 milijuna eura.

    Šikić je golmana Grbića prodao za 3.5 milijuna, a Roka Šimića za 4 milijuna nakon što je zabio 3 gola u onoj raspaloj Lokomotivi. Šotiček ima triput više golova od Šimića u skoro istom broju utakmica. Dobro je rekao Marić, ovakve igrače treba loviti dok ne eksplodiraju...

    Poznavajući nove ljude u klubu, znam da neće platit za Šotičeka 2,5 mil. Što znači da Šotiček ide negdje drugdje za manji iznos, skoro pa garantirano..emilperska

    Ovako smo se tješili lani u ovo vrijeme dok su trajali pregovori za Frigana, a onda je otišo u belgijski klub za koji skoro nitko nije čuo za dupli iznos koji je nudio Dinamo.
  • Droljo
    5.5k
    onda je otišo u belgijski klub za koji skoro nitko nije čuo za dupli iznos koji je nudio Dinamo.Captain America

    I neka je! Nije sve u lovi. Možda bi išao sad na euro da je prešao tada nama i zabio sto golova...
  • emilperska
    3.4k

    Ok, otišao je. Mi te pare defitnitivno tad nismo imali niti sad imamo. A mali gleda kak da pobjegne od tam. Tak da ono, to je priča s 2 strane..
    Cokaj, Laszlo, Mierez, Hodža.. Oni su svi na kraju ili ostali gdje jesu ili otišli za manje pare od onog što smo svi mi davali. Mislim sve je to legit. Ali mislim da je vrijeme da sami sebi onda izbijemo iluziju da ćemo se kroz HNL popunjavat ili pojačavat. Više nećemo nego što hoćemo. Klubovi traže previše i u nekim trenucima imaju neke alternativne kanale koji su (rijeđe) isplativi. I to je sve meni ok jer je to tržište.
    Ali me frustrira da se svaki put milijun puta izvrti priča oko Šotičeka i sličnih.
    Onda je razdoblje masovnih HNL transfera gotovo. Što očito i je imenovanjem Marića jer je za ovu praksu koju smo imali dosad gdje mlađi glavati brat dođe u Šibenik i Osijek (Banja Luka) i da za Bulata i Bočkaja gotovo 5 mil EUR, gotovo. Ja bi rekao na sreću, neki nažalost jer i dalje maštaju da ćemo svako ljeto opustošit HNL. Na taj način kako novinari kladioničarskih portala i handžar medije žele našu transfer politiku, dovoljna je i Perasica da bude SD. Dođeš kod Šikića, pitaš koliko za Šotičeka, on veli tražimo 4 mil EUR. Ona veli, mi dajemo 3,8 i svi sretni.
    Prilično sam siguran da nas kroz naredne 2 godine čeka dosta više RPG-ova, Maxa i Ogiwara nego Bulata, Špikića, Bočkaja, Tolića itd.
    Plus Pjaca i Čavlina odnosno dečki koji imaju fiksne klauzule kao Livi i tu nema mrdanja.
    To je moje mišljenje..
    Dakle niti će Šotiček doć u Dinamo, niti će Zelenika bit rezervni golman.
  • marcio amoroso
    33.1k
    Ja sam uvjeren da ima bar 20 klubova u Europi koji bi za Šotičeka platili 2,5 miljuna eura. Jednostavno ima brdo klubova koji imaju 20, 30 ili 40 milijuna za transfere i kojima je to ulaganje sitniš.

    Još uvjereniji sam da je za Šotičeka najbolje doći u Dinamo. Na desnom krilu imamo realno dva igrača protiv kojih se može bez problema izboriti za minute, a kad igraš u Dinamu samo nebo je granica.
  • Zagi
    5.6k
    Lokomotiva nam je i nastaviti će biti zlatni rudnik.
    Ljutite se u stvari što su nam marže smanjene.
  • The Undertaker
    4.3k
    Ako mi kupujemo skupo a prodajemo jeftino (a ja mislim da nije tako) onda je isključivo do nas i do aranžmana koji se pri tomu dogovaraju. Svaki igrač ima managera i sa managerom se može razgovarati u bilo koje vrijeme. Ako govorimo o igračima koje mislimo dalje preprodati onda nam se suradnja sa HNL klubovima, specijalno Lokomotivom, pokazala isplativom i ne znam zašto bi tu nešto mijenjali i tražili kruha preko pogače. Gledajući iznose za koje su otišli vani igrači koje smo i mi pikirali (Frigan, Beljo), nitko nas nije ucjenjivao i tražio da ih preplatimo. Kao što Marić i rekao, ima svijeta i ima igrača na tržištu više nego dovoljno za sve džepove.
  • Captain America
    14.6k
    Ali mislim da je vrijeme da sami sebi onda izbijemo iluziju da ćemo se kroz HNL popunjavat ili pojačavat. Više nećemo nego što hoćemo.emilperska

    Da. I Marić je to natuknuo sa spominjanjem dovođenja igrača dok ne eksplodira i bude kasno.

    Onda je razdoblje masovnih HNL transfera gotovo. Što očito i je imenovanjem Marića jer je za ovu praksu koju smo imali dosad gdje mlađi glavati brat dođe u Šibenik i Osijek (Banja Luka) i da za Bulata i Bočkaja gotovo 5 mil EUR, gotovo.emilperska

    U ovo sam gotovo siguran. Naravno, ako se pojavi neki Marko Rog, onda ni 5 milijuna nije puno jer ćeš tu lovu vratiti trostruko kada ga budeš prodavao. Igrače poput Bočkaja nećemo sigurno uzimati u Hrvatskoj jer se neki Wdowik može dobiti za skoro duplo manji iznos vani.
  • Droljo
    5.5k
    I Marić je to natuknuo sa spominjanjem dovođenja igrača dok ne eksplodira i bude kasno.Captain America

    Pa za 2 mil eura što uštediš ako prepoznaš igrača dok je u juniorima ti plati 300 skauta koji će sjediti po stadionima i pratiti te sve juniore i kadete po hrvatskim, bih i slovenskim pašnjacima. Koliko godišnjih plaća možeš dati skautima iz 2 mil eura?
  • DiddyGuela
    1.1k
    Ne bas u juniorima ali recimo vec u prvoj sezoni procijeniti tko bi mogao biti za Dinamo. Moj prvi pick koji pada pod navedenu kategoriju je Canjuga iz Lokomotive. Njega treba zakapariti i ostavit na posudbi u Loksi 6-12 mjeseci.

    To je igrac o kojem se jos uvijek ne prica toliko kao o Šoticeku, definitivno ima potencijal za Dinamo i ne vjerujem da bi nam bio skup ako reagiramo dovoljno brzo tj. prije nego eksplodira kao Šotićek.
  • Petar86
    611
    Jeli itko zna sto se dogada s Markom Brkljacom? Ponajveci talent zemlje odjednom ga nema na mapi
  • keppi
    130
    Uzeti jeftinog i perspektivnog igrača koja možda u budućnosti može igrati u Dinamu najlakše je u mlađim uzrastima. Primjerice ...Gorica je prva u pionirskog prvenstvu HNL, te treba hitno vidjeti ima li tamo tko za Dinamo, te ga kroz kadete i juniore dodatno formirati pa možda od njega nešto bude.
    Čim mladi hrvatski igrač u HNL zabije 3-4 gola odmah se odšteta broji u milijunima, a neki nam igrače više neće niti prodati. Recimo kakve su šanse da Matković iz Osijeka završi u Dinamu...realno nikakve.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Nemojmo se čuditi da klubovi traže više novca od Dinama nego od nekog drugog kluba.

    “ It is thus not surprising to notice that the prices of players recruited by English Premier League clubs have increased more than those of footballers signed by teams outside of this championship: +12.6% as opposed to 8.0% annually. Inflation was also particularly marked for centre backs (+12.5%), full backs (+11.1%), as well as for players aged 21 or under (+12.8%).”

    Pa moraš biti nepismen da ako jedan klub ima 60 milja eura budžeta, a drugi idući klub u ligi ima 30 milja, da ne računaš premiju 1-2 milje eura ovom klubu koji ima duplo viši proračun.

    Rekao bih da je za Dinamo bolje platiti značajne novce za igrača za kojeg je siguran da je potencijal nakon što se igrač već dokazao nego kupovati igrače koji nisu pojačanja za Dinamo za relativno manji novac.

    Na temu skautiranja igrača protiv kojih se igra, zaključili smo i da je hrpa stranih klubova kupila Dinamove igrače nakon utakmica Dinama i tih klubova.

    Opet iz povijesti kluba vidljivo je da je dobro kupiti jednog Mujčina ili Olića ili Mandžukića ili Roga nakon što se igrač debelo dokazao u HNL, a još nije za transfer vani.

    Ako se kupuje samo potencijal onda se može završiti i u Ligi za bedaka iako si kupio cijelu mladi reprezentaciju. Recimo na primjeru Danijela Pranjića vidi se što znači krivi tajming. Sigurno da igrač koji je igrao i za Bayern je bio igrač i za Dinamo, ali kad ga se kupilo sa hrpom mladih “potencijala” dobilo se to što se dobilo.

    Ali onda treba biti spreman na odluku da se pričeka sa ponudom za Šotičeka pa ako se dokaže na jesen, kupiti ga na zimu. Neće igrati Europu gdje bi mu eventualno mogla narasti cijena.

    Na kraju krajeva, Hajduk je išao u bezglavu jurnjavu pa ima svemirca Perišića, bivšeg reprezentaivca Kalinića, polureprezentativca Brekala i penzioniranog reprezentaivca Livaju.

    Uzeo je Laszla, uzeo je Žapera.

    I treći su na tablici.

    Vezano za Živkovića, sad kad je tu, mora igrati. Mora igrati ove dvije utakmice u prvenstvu i na jesen mora biti starter protiv Gorice i Belupa i na takvim utakmicama loviti standardnu poziciju u momčadi.
  • Zagi
    5.6k
    Daj taj isti princip primjeni na nas.
    Kaže lik na forumu RBSa , zakaj mi tom dinamu plaćamo toliko puno? Treba gledati koga guraju i već u prvoj polusezoni im ponuditi pare dok nije postao skup.

    Ajmo mi za idućeg Baturinu ponuditi 3-5m odmah.
    Naravno, mi odbijemo jer nismo ludi. I gdje su onda?

    To kaj se o Canjugi ne priča puno ne znači da Šikić nije svjestan njegove kvalitete.
  • Zagi
    5.6k
    Ponajveci talent zemljePetar86
    Brutalno precijenjen.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.