• FLYZG
    27
    Poanta žutih dresova je u tome što ih je Dinamo jedne polusezone 60-tih godina nosio nakon turneje po Južnoj Americi,ti dresovi su bili poklonjeni Dinamu od uprave i igrača Penarola,i isključivo njima u spomen ti dresovi egzistiraju samo jednu polusezonu kao što sam već napisao,da bi se odmah iduće sezone vratili tradicionalno bijeloj gostujućoj varijanti,i najobičnije su gluposti priče o žutim pročeljima zgrada,tramvaju od prije sto godina žute boje,a da ne govorim žutim sjedalicama na stadionu 80-tih godina,žutoj mreži koji su isključivo takvi zbog dobavljača tadašnjeg i ničega više!
  • Krizy
    38.4k
    34b1bvx4x1fr7gsd.jpg
    :fire:
  • ZGV
    3.2k
    Nije si dobro počupala brčiće
  • Đuka
    91
    Vidim da jako veliki broj ljudi ima problema sa žutim dresovima, a i ja sam jedan od njih. Klubu sam prije mjesec dana poslao poruku u kojoj sam ih pitao misle li vratiti bijele dresove u nadolazećim sezonama. Klub mi nije odgovorio na upit (klasika) te sam nakon toga isto pitanje postavio jednom svojem poznaniku koji je napisao nekoliko knjiga o povijesti Dinama, a blizak si je s upravom kluba. On mi je odgovorio da je bijela boja dresa maknuta jer su je navijači, posebice u Jugoslaviji; smatrali znakom lijenosti i komocije klupskih dužnosnika te da je plan kluba zadržati žutu gostujuću garnituru jer ona simbolizira grad Zagreb. Također mi je napisao da su po njemu jedine boje koje dolaze u obzir kao boje gostujuće garniture žuta i svijetlo plava.
    Nažalost čini mi se da vodstvo kluba iskazuje animozitet prema bijeloj boji iz meni stvarno nepoznatog razloga, ali barem više nećemo gledati zlatne, narančaste, srebrne i slične eksperimente.
  • marcio amoroso
    33.6k

    Meni osobno žuta boja dresa ne smeta. Volio bi da je bijela ali mi je i ovo ok.
    Meni a i svima koje poznajem najviše smeta što europske utakmice ne igramo u svojim domaćim dresovima.
  • Dudu
    2.6k
    Žuta mi je ok, samo bih volio da je manje fluroscentna, odnosno više žuta :D
  • Đuka
    91
    Meni je bila ok ona pumina žuta, ova florescentna mi je iskreno bezveze, ali ipak bih više volio bijele dresove.
  • FLYZG
    27
    ...eto tu nailazimo na "problem" žute koja je ok jednom/dvoje ljudi koji odlučuju u klubu o tim stvarima i sada ispada da su oni "pametniji" i više u pravu od nas velike večine koja je "protiv" žute...,ja iskreno nikada neću prihvatit Dinamo u žutom i apsolutno ne vidim dinamovu poveznicu s tom bojom po ničemu osim po nametanju vlastite volje ljudi koji odlučuju o tome i kojima se bijela boja ne sviđa i onda se progurava raznim glupim izjavama o tramvajima,pročeljima zgrada,vratima na grbu grada itd.,ljudima se mažu oči i kao bezbroj puta dosada falsificira Dinamova povijest!
  • Đuka
    91
    Tu se slažem s tobom, mislim da bi bilo najpravednije da se pokrene anketa u kojoj bi članovi kluba izabrali boju rezervne garniture, ali naravno da to upravi kluba nije palo na pamet. Navodno su navijači pokušali izboriti žutu boju dresova u 50im i 60im godinama, a bijela je bila tu jer nije bilo bolje ideje. Izgleda da će žuta postati "nova bijela" tj. biti će standardna boja rezervne garniture. Iako baš nisam fan toga, više mi se sviđa stalna žuta nego skakanje s boje na boju.
  • FLYZG
    27
    ...to sa žutom je falsifisiranje povijesti kluba,jer ta boja je nametnuta iz sasvim drugih razloga od onih koje ti je dotični gospodin naveo,jer ljudima je danas nažalost vrlo lako "prodati" bilo kakvu priču i oni će ju nažalost "popušit",a uostalom da je ta žuta boja imala toliku težinu zaživjela bi puno prije,bilo bi možda čak super da malo izmjenimo i tekst Dinamove himne npr.,"nebo se plavi žuti se Zagreb grad",zamisli samo,sigurno bi i tad "prodali" priču da je '82 autor teksta upravo htio tako sastaviti popularan tekst pjesme,ali se isprijećila neka komunjara u ex jugovini koji je to izričito zabranio...strašno!
  • Đuka
    91
    Gle je ne mogu znati govori li on istinu ili laže jer nisam živio u to doba, a kao što sam već napisao i sam želim povratak bijelih dresova jer ipak imaju tradiciju staru nekoliko desetljeća.
  • FLYZG
    27
    ...,kad smo već kod toga nije niti dotični živio u to doba jer vrlo dobro znam o kome se radi,evo npr. pokojni Kramer je napisao i surađivao u gotovo svim monografijama kluba i apsolutno nigdje ne ističe žutu boju kao poveznicu s Dinamom,a vjeruj mi da je ta boja na bilo koji način tada bila zanimljiva bilo kome u klubu i oko kluba zaživjela bi već davnih dana,a ne prije pet,šest godina kada se nekom da oprostiš digne i eto idemo malo sad ovako,uglavnom...
  • Đuka
    91
    Postoje razni načini na koji povjesničari dolaze do informacija koje su se dogodile prije njihovog rođenja, inervjui naprimjer. Ja razumijem što pokušavaš reći i čak više vjerujem u tvoju verziju priče, a kao što sam već napisao osobno sam pisao klubu u nadi da će barem promisliti o povratku bijele gostujuće garniture. Ni samom mi nije jasna ta poveznica žute boje sa Zagrebom, a klubu nikako ne ide u prilog činjenica da je trebalo promijeniti još nekoliko garnitura da bi se došlo do te željene žute.
  • FLYZG
    27
    ...eto o tome ti ja pričam između ostalog,o toj nedosljednosti ljudi u klubu tkz. kroničara,jer nemožemo mijenjati,donositi odluke kako nama(čitaj njima) paše na temelju nekih samo njima znanih intervjua,eto tako i ja npr.mogu slobodno reći da sam od xy nogometaša ili dužnosnika kluba od prije 50 godina čuo nešto i to "prodat" bilo kome i sada se to mora prihvatit zdravo za gotovo...,zašto se jednom nebi recimo otvorila rasprava gdje bi sva javnost navijačka dinamova bila upućena u neki od tih silnih intervjua,da recimo nas nešto malo više čuje o tome nešto,jer ovo su sve samo naklapanja i provođenje tuđe samovolje!
  • Đuka
    91
    Intervjui se u pravilu objavljuju u časopisima itd., nažalost nema više Dinamove revije, meni je ta revija fenomenalna te mogu bez problema čitati brojeve iz osamdesetih iako su stariji od mene petnaestak godina. Mislim da sadašnjem vrhu kluba ne pada napamet otvarati neke rasprave s navijačima iako mi se čini da se odnos polako popravlja, pogotovo kada se sjetim koliko su se trudili učiniti klub nedostupnim vlastitim navijačima dobar dio prošlog desetljeća.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.