• Banana 2
    469
    Ne znam, nekako mi se čini da iz tog bazena možemo dovesti uglavnom trenere na silaznoj putanji. Radije bih nekog mlađeg koji gleda prema naprijed nego nekog lika kojeg je pregazilo vrijeme. Mourinho bi mi npr. bio najgora noćna mora sve kada bi i bio realan.

    Problem je što se sa mlađima kockaš. Bayer je pogodio sa Xabijem, ali to lako može otići i suprotnim smjerom.
  • Sibirski plavac
    1.4k
    Bruno Lage, Rui Vitoria, Andre Villas Boas.

    Tri Portugalska trenera, svi slobodni,a imali su uspjehe u prošlosti.

    Villas Boas sa Portom (osvojio ligu, kup i europsku ligu i sa Zenitom ligu,kup i superkup).

    Lage sa Benficom (prvak lige, četvrtfinale europske lige, šesnaestina finala europske lige, nagrada za najboljeg trenera lige,) i Wolvesima ( pet puta dobio nagradu za trenera mjeseca).

    Vitoria sa Benficom (četvrtfinale lige prvaka, dva puta prvak države, tri puta osvajač kupa, osvajač superkupa, srušio Benficin rekord pobjeda u gostima u nizu u svim natjecanjima, čak 11), s Al Nassrom (osvojio ligu i kup), prije toga s Vitoriom Guimaraes uzeo portugalski kup, i na kraju dosta čudan mandat u Spartak Moskvi ( u Europa ligi završio u skupini ispred Leicestera i Napolija, čak i dobio Napoli i doma i u gostima, ali na neku foru je istovremeno bio deveti u ruskoj ligi i tamo spušio otkaz). Nedavno bio izbornik Egipta, imao u 18 tekmi na klupi skor 12-5-1, ali su ga otpustili nakon ispadanja na AFCON-u u osmini finala nakon penala.

    Još jedno ime koje je na ljeto slobodno, Christian Streich. Čovjek je cijelu karijeru u Freiburgu, ovog ljeta odlučio da odlazi nakon 12 godina. Mislim da većina ljudi koji prate nogomet zna kaj je sve uspio sa "malim" Freiburgom.

    E sad, koliko su sva ova imena financijski moguća i dolazi li im se u Hrvatsku nakon treniranja klubova u ligama petice i ligama poput Portugalske i Ruske, pitanje je.
  • Noel
    4k

    Streich je legenda Freiburga. On je Freiburg i veći je skoro od kluba. Dao je sve za taj klub i od najmanje stvari do najvece sve je on napravio u tom klubu. Ne vjerujem da bude on radio nakon ove više ide u mirovinu ili ako ostane radit jedino da preuzme reprezentaciju Njemačke.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Ove floskule tipa ''ako ne Jakir, tko onda?'' su postale tako izlizane.


    Jel trebamo Vlatku/Jakira za sportskog direktora? APSOLUTNO NE. Ali to sto trenutno nema nekog ogromnog imena, ne znaci da Vlatka treba ostati na funkciji.
    Evo, nađe se ime za kojeg svi vjerujemo da ce odraditi dobar posao, mozda genijalan. I svi znamo zmirecki da ce biti miljama iznad tada trenutne sitacije SDa.

    Jesmo trebali ostaviti takvu situaciju i cekati da nam se sami ponude jedan Marrota, Lusi Campos, Mislintat ili netko??

    To što nema drugog kandidata iza ugla, ne znaci da sadasnji trener treba ostati ako ima lose rezultate, losu igru i losu sezonu (ne samo kod dinama, nego opcenito).

    Bolje je dati nekome drugom priliku da pokaže da MOŽE, nego ostaviti istu osobu koja je vec dokazala da NE MOŽE.
  • Orc123
    5.2k
    Dinamo ko ime je interesantno svakome treneru pa cak i treneru vise kategorije, treneru koji je trenirao klubove u ligama petice....i glupost je da si dinamo ne moze priustiti takve trenere jer smo za svakakve poluproizvode potrosili tolike pare da smo mogli Zidana platiti! Figurativno pricam ali da, jbt na otkazima smo popusili tolke novce da je to sramota a nije da i Jakir i ovi prije njega su trenirali za kikiriki...dinamo moze dovest odlicnog trenera, a kad bi tek dosao Luka onda bi marketinski privukli i top igrace i top trenere!
  • Banana 2
    469
    Bolje je dati nekome drugom priliku da pokaže da MOŽE, nego ostaviti istu osobu koja je vec dokazala da NE MOŽE.jedan u nizu

    Trenutno igramo jako dobar nogomet, a cijela stvar još nije ni ušpanana kako spada. Ne znam kaj vama treba crtat.

    Igramo dobar nogomet i pronašli smo sustav koji nam odgovara? Aha, najbolje treneru dat otkaz i dovest nekog lika koji je zadnji ozbiljan posao imao prije 5 godina u Benfici i vraća nas na 4-3-3 da lutamo novi krug iz početka.
  • Endeavour
    419
    Poprilično sam siguran, osvojili prvenstvo/kup ili ne, Jakirović će nas voditi i u novoj sezoni. I iskreno ne znam zašto je to i tema razgovora u ovom trenutku.
  • Dudu9
    447
    Mislim ipak da mu prvenstvo odlučuje jel ostaje ili otkaz dobija
  • Praskaton
    1.8k

    Poprilično sam siguran kakav god rezultat imao da nece bit trener iduce sezone.Ako je sve ono sto su ljudi iz Dp pričali vjerujem da se klub diže na višu razinu i za trenere tip Jakir više nema mjesta.

    Ako nekome treba objašnjavat zasto nije zasluzio onda prati Dinamo tek od zadnjih derbija u Splitu.
  • don
    1.9k
    da, ne znam da netko dovodi u pitanje hoce li mu otkaz dati ako uzme duplu krunu a mozda i samo sa ligom ostane, no moje misljenje samo.
  • austrijanac
    2.7k
    Igramo dobar nogometBanana 2

    Ti barem imaš visoke kriterije te nakon 2 poluvremena u Splitu bi čovjek očekivao da ćeš prvi reć da je ovo i dalje manjkavo.

    PAOK da ne spominjem, nijedan trener u Dinamu nebi smio preživjet 5 komada.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12k
    Njegov krimen nisu samo rezultati i loša igra, ajmo stvari staviti u kontekst. On je u najboljoj namjeri mislio da je on taj, glumio je SD-a uz to što je trener i skupa sa nesposobnom upravom su jebački zakuhali ovu sezonu.

    Mi smo se digli posjetom, ispoštovali navijački na max. nismo klubu dali da padne dok su oni glumili pijanog bogataša i igrali igrice iza kulisa.

    Da koji slučajem Dinamovo Proljeće nije imalo 31 ruku, ovi bi nam financijski razvalili klub kroz 2 godine i onda bi bilo plakanja za izbjeglicom u Međugorju. I ovako će biti teško sanirati sva sranja koja su nagomilali u protekle 2-3 godine.

    Trener je nakon odlaska Bišćana dobio odriješene ruke oko sportske/transfer politike. Daj mi Ademija, evo ti, ostavi mi Menala, daj mi Brodića, daj mi Kulena, daj mi Živkovića, daj mi Halilovića, ma može i Roga, daj mi Hoxhu, hoću i Brekala, daj mi Ogiwaru. Ima li kraja? Dovest ću sve šta valja iz HNL-a i bivše igrače Dinama pa će to već ići. Jebote daj i mene dovedi onda.

    Vlatka, lolek i bolek su mislili da je on spas i dali mu sve, uz to ne bi li se zamjerili igračima pitali ih što oni misle. Da nije bilo senatora i stopiranje otkaza bio bi bivši nakon lomotive, to vam je provjerena info. A mediji neka pumpaju priču o neviđenom trenerskom magu na ovim prostorima.

    Neka digne duplu krunu ako može, nakon toga hvala i doviđenja, da je po mome.

    Obećao sam si da neću kritizirati igrače i trenera do kraja prvenstva, zato ajmo svi skupa samo pozitivno i sutra na Maksimir. Toliko od mene, Ž
  • Banana 2
    469
    Ti barem imaš visoke kriterije te nakon 2 poluvremena u Splitu bi čovjek očekivao da ćeš prvi reć da je ovo i dalje manjkavo.austrijanac

    Vidim jasan napredak. Igra je tečnija i stvaramo mnogo kvalitetnih šansi po utakmici. Pritom smo se odmakli od pravocrtnih shema i hibridiziramo stvari.

    Prvo mi je bitno jer je odraz kvalitete same igre. Drugo mi je bitno jer mi pokazuje da Jakir može mnogo više od onog što smo dosad gledali. Možda me iznevjeri i poželi se vratiti nazad na staro na ljeto, ali nadam se da je ovo stvarna evolucija njega u Dinamu.

    PAOK da ne spominjem, nijedan trener u Dinamu nebi smio preživjet 5 komada.austrijanac
    Slažem se, ali u isto vrijeme vidimo i jasne promjene koje sam naveo iznad.

    Ne znam, meni su se tu stvari promijenile promjenom sistema. Ne mogu ga više kritizirati za ono što je prethodilo jer vidim reakciju i zadovoljan sam.
  • austrijanac
    2.7k
    poželi se vratitiBanana 2

    Vratio se u derbijima u drugom poluvremenu školski, s lošim zamjenama za početak.

    Živi bili pa vidjeli.
  • Banana 2
    469
    Ja sam bio jedan od ljudi koji su Jakira kritizirali jer Perkovića igra kao klasičnog beka umjesto da ga ostavi iza u trojci. Ne mogu sada reći da mi ne valja ovo što gledam. Osim toga sam zazivao i 2 napadača, zazivao sam više kombinatorike.

    Kužim da je donekle subjektivno, stvar osobne preferencije, ali za mene je ovo evolucija u ispravnom smjeru. Novi trener mi je pak totalna nepoznanica, lutrija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.