• Noel
    4k
    Nemojte čovjeka vrijeđat da je Marko Lozo. Postoje neke granice.
  • Tongo Doumbia
    2.2k
    Postoji velika razlika u "mi smo po forumu zazivali dva napadača pola godine" i u tome da netko tko je trener Dinama gurne dva napadača u derbiju na Poljudu. Velika razlika koja se naziva odgovornost. Odgovornost u kojoj si zapravo šef stručnog stožera Dinama, prvaka Hrvatske, a mi tu možemo udarat po tastaturi i ispoljavati vlastite zamisli do beskraja.

    Ja tu sad mogu napisati da iduću utakmicu trebamo izići na teren sa šest stopera i dvojicom golmana. Tko će to uzet zdravo za gotovo? Koga to uopće briga?

    A s druge strane imaš trenera, kojem svaka odluka o "glavi radi". On mora pazit na to jel Baturina dobro doručkovao, jel se Ristovski kući posvadao sa ženom, kako će Vidović reagirat na pressing...

    Sigurno da su on i stožer, analitičari i tko je sve zadužen za slaganje postavki, tražili neku racionalnu jedanaestorku koja će prema naprijed biti fluidnija i opasnija. Činjenica je da je u Kulenoviću dobio asa iz rukava, koji otvara prostor Petkoviću i Baturini. Da, istom onom Kulenoviću kojeg je više od pola foruma nazivalo panjem.

    Apsolutno me ne zanima u kojoj će postavi i formaciji on izići sljedećih sedam utakmica. Jedino što me zanima je svih sedam pobjeda i titula. Što će nakon toga bit? Mene to u ovom trenutku nije briga. Za takva pitanja su ljudi u klubu, kojima sam, na kraju krajeva ja dao glas, i koji će se znojiti da bi svi tu bili sretni u konačnici.

    Želim im, kao i treneru i momčadi, svu sreću ovog svijeta!
  • Paggini
    5.7k
    Unistio je karijeru Šutalu, iskaljuje se na Ogiwari i Vidovicu, a na jadnog Ljubicica su vec svi zaboravili.

    Usporava razvoj vrbancica samo zato da bi veteran ademi mogao dobiti svojih 10 minuta slave na terenu.

    Ne smijemo zaboraviti što je sve radio nevisticu, perkovicu, kaneku i bernaoeru.
    cibona

    Nisam fan ni apologet Jakirov, dosta toga kod njega mi smeta, ponajprije patološki strah kojeg ima, ali ne znam točno kako je kriv za išta od ovoga? Na koji način je uništio Šutala? Kako znaš da se iskaljuje na Ogiwari i Vidoviću? A Ljubičić na lijevom beku nije njegova ideja, nego je samo nastavio di su Čačke i Beli stali.

    Ovo za Vrbančića ne znam koliko bi se složio jer nije ni bilo utakmica gdje bih ga uvodio, ali sigurno ne bih uvodio ni Ademija.

    A šta je sve točno radio Nevistiću? Dečko je bio po natpisima i po njegovim vlastitim riječima u rupi gdje mu je falilo samopouzdanja što se prelilo i na njegove obrane. Perković? Šta je njemu Jakir napravio osim što ga je ustalio u prvoj momčadi (silom prilika i ne svojom zaslugom, ali ga je ustalio). Slična stvar i sa Kanekom i Bernauerom, silom prilika ih je morao ubaciti i ispalo je super i ustalio ih je u momčadi, ne vidim tu problem neki. E sad, jel Kaneko u groznoj formi ili je Jakir kriv za to, ne znam i možemo samo pretpostavljati.
  • Mali dioničar
    14k
    Znaš ono kako Luka, Kova i Broz igraju za repku? Jesi gledao kad Tribinu pa čuo njihove kritike da se Luka, Kova i Broz previše uvlače jedni drugima u krilo? Ja želim da upravo to radimo, da smanjimo distance i kombiniramo intuitivno te da to bude i značajnije nego što je za repku kod Dalića, da više igrača u tome sudjeluje.Banana 2

    Osobno volim igru posjeda, ali ova tri vrhunska veznjaka istovremeno u ekipi su najbolji recept za zaspati za vrijeme utakmice.

    Pri osvajanju srebra je tu idilu razbijao Rakitić koji je (bio) okomit i egzekutor, a sad se nadam da će ta uloga pripasti Majeru kao više tehnički potkovanom igraču ili Pašaliću kao igraču izvrsnog tajminga za ulazak u međuprostor.

    Najbolji primjer su bile utakmice dosadna za popizdit Hrvatska-Tunis i zanimljiva i efikasna Hrvatska-Egipat.

    Posjed bi trebao tražiti upravo taj ulazak u half space, a ne biti sam sebi svrha.

    Iskreno, ni od Dinamovih veznjaka ne mogu zamisliti takav posjed niti od Hoxhe i Špike ulazak u half space. Rukavina i Vidović možda,ali iz ove perspektive i s ovim kadrom gdje osim Petkovića i Baturine u ekipi nema top klase teško.

    Možda ako se Rog vrati na postavke od prije 3 operacije.
  • Noel
    4k

    Mene zanima europski Dinamo. Moderan i jak Dinamo. Sa idejom i vizijom. Kaj nam vrijedi titula ako nam je cilj uć u Ligu Prvaka zaradit novac od ulaska i sramotit se? Nama treba cilj bit jasan. KOMPETITIVNOST. Kako na samom terenu tako i u proizvodnji mladih igrača. Daj ti nama pravog trenera. Solidan HNL Dinamo kakav je Jakirovićev Dinamo trenutno može imat svaki trener skoro u HNLu. Zekić,Sopić,Čabraja i takvi likovi.
  • jedan u nizu
    5.7k
    Postoji velika razlika u "mi smo po forumu zazivali dva napadača pola godine" i u tome da netko tko je trener Dinama gurne dva napadača u derbiju na Poljudu. Velika razlika koja se naziva odgovornost. Odgovornost u kojoj si zapravo šef stručnog stožera Dinama, prvaka Hrvatske, a mi tu možemo udarat po tastaturi i ispoljavati vlastite zamisli do beskraja.Tongo Doumbia


    oprosti, ali to mu je posao.
    Nije on napravio riskantan potez, nego radi svoj posao.

    Trener je tu da radi promjene, da vodi momcad i da cita protivnika i da cita utakmicu.

    Da, Jakir je pogodio malo izmjenjenom formacijom u zadnje vrijeme.
    Ali koliko mu je trebalo za to? 9 mjeseci? 8 poraza? 20 utakmica koje smo visili i izvlacili se??

    Pa ljudi moji, jedan trener treba prilagoditi momcad trenutnoj situaciji na terenu, ritmu utakmice, formaciji protivnika. A ne sada vidjeti da nam nesto steka, pa za 9 mjeseci cemo probati nesto drugo, jer ovo forsira 9 mjeseci i ne ide. Pa idemo onda promijeniti.
    Bit ce da mu je 9 mjeseci plafon za zadrzavanje neke svoje ideje..

    Sada ako ova formacija bude procitana i budemo se mucili, gledat cemo ju negdje tamo do Bozica, a onda ide promjena u neku drugu formaciju pa ce mu se ljubiti stopala jer je takticki genije.


    Da je covjek ovakve promjene napravio nakon Balkanija, Gorice, onda ok, mijenja, trazi. Ali ne covjek gura istu ideju, isto sve i ne ide mu.
    Onda panicno trazi sve moguce sastave, iz utakmice u utakmicu, dok ne pogodi. I onda kada pogodi, opet mijenja i na klupu stavlja igrace koji dobro odigraju, a on vraca senatore pa to opet izgleda za kurac.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Svašta se dalo ovod pročitati al da uništava karijeru Šutalu i iskaljuje se na ne znam koji način na Ogiwari i Vidoviću je baš teški hit.

    Imao je svojih velikih grešaka i ima ih i još i zazivao sam otkaz još u zimu al od lokse doma u veljači čovjek nije izgubio utakmicu. Povremeno smo izgledali i slabo i porozno, ali činjenice su činjenice. Veli gore čovjek to mu je posao i kaj nije napravio tad i tad. Pa još gore bi bilo da nije napravio uopće. Svi smo očajavali zašto uvijek jedno te isto igra, čovjek promijeni sustav, izgledamo bolje, stvaramo prilike, zabijamo golove, ali ne! problem je što to nije napravio prije.
  • Banana 2
    380
    Osobno volim igru posjeda, ali ova tri vrhunska veznjaka istovremeno u ekipi su najbolji recept za zaspati za vrijeme utakmice.Mali dioničar

    U redu, ali to je dijelom do Dalićevih ziheraških postavki, a dijelom i do neuravnoteženog kadra. Svi znamo da nam u repki fali brzine i dubine. Ono na što se ja referiram je specifično način na koji tercet u vezi međusobno djeluje. Njihovo međusobno razumijevanje i kombinatorika na malom prostoru su dobar način i za vertikalniju igru. Kod nas za repku to najviše dolazi do izražaja u tranzicijskim i nekim drugim specifičnim situacijama gdje iste te kombinacije najednom postanu eksplozivnije.

    Moja ideja je vertikalnija, ali inspirirana načinom na koji to radi reprezentativni tercet.
  • jedan u nizu
    5.7k
    ovjek promijeni sustav, izgledamo bolje, stvaramo prilike, zabijamo golove, ali ne! problem je što to nije napravio prije.Mali Zeus

    Pa još gore bi bilo da nije napravio uopćeMali Zeus

    evo, jedno kazes, a onda isto spomenes pa ok je jer moze i gore.

    Gle nismo zadnji, dobro je.
    Gle dobili smo drugu utakmicu kosovare, mogli smo i to izgubiti, dobro je.

    Argument da je nesto napravio bolje ikad nego ikad, ne stoji.
    Ne za klub poput dinama. Za jedan Slaven Belupo mozda, ali za dinamo ne.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Argument da je nesto napravio bolje ikad nego ikad, ne stoji.jedan u nizu

    Izgleda da nisi baš shvatio. Nije taj argument nego zašto se nemre reći bar za nešto da je napravio dobro. Nego i kad napravi dobar potez onda svejedno ide niz kritika.

    Pobjede su i njegova zasluga, kao što je i za poraze kriv ili nije tako?
  • Mihaljević
    7.9k
    Nije normalno da Vidović i Ogiwara idu u istu rečenicu. Vidović je klasa, ovaj Ogiwara u Dinamu je 80% ozljeđen, a meni sve smrdi da je ovo još jedan propali lijevi bek u Dinamu.
  • Majki2111
    2.6k
    Iskorištavanje prostornih rupa kako se igrače kreću po terenu :smile:
  • San Lorenzo
    11k
    Sa zaključcima da se dižemo i igramo dobro treba usporiti jer podsjećam da je od ovih pet pobjeda u nizu, njih četiri došlo protiv ekipa čije su pozicije na tablici sljedeće: 8., 10., 9., 6.
    Lokomotiva je pravi test dižemo li se isto kao što je gostovanje u Solunu bio test gdje smo u odnosu na početak sezone i Prag.
  • Zagi
    4.9k
    Fino odabrano.
    Za pet pobjeda ćemo izabrati samo HNL i time zaboraviti jednu od dvije vezane pobjede na Titu.
    A za europu ćemo uzeti samo Prag i Solun, a zaboraviti Sevillu.
  • cibona
    1.4k
    Mozda sam se krivo izrazio, ali definitivno je jakir djelomicno kriv za trenutacno Šutalovo stanje.

    Znaci decko nije igrao godinu dana i jakir umjesto da ga postepeno uvodi u igru da stekne formu, on ga je odmah gurnuo u vatru u najjacim europskim utakmicama. I što se dogodilo? Sutalo nije bio spreman i grijesio je. Umjesto da ga jakir posjedne na klupu i da mu dozira minutazu, on ga je neprestano forsirao iz dana u dan, iz utakmice u utakmicu, a jadnog bernauera je zacementirao na klupu i ignorirao ga.

    Zatim nakon tko zna koje u nizu utakmice u kojoj je Šutalo bio direktan krivac za prosipanje bodova, jakir ga odluci posjesti na klupu, a u prvih 11 gura bernauera. Naravno, to nije dugo trajalo i na prvu francuzovu pogresku (dvojbeni penal protuv vuktorie) jakir ga je vratio na klupu i ponovno uveo Šutala koji je odavno psihicki potonuo zbog silnih pogresaka.

    Na zimu jakir s posudbe vraca zivkovica iako smo svi znali da ce ti kociti njegov razvoj.

    I na samom kraju, u nedostatku drugih rjesenja (svi stoperi su se ozlijedili), jakir je bio prisiljen uvesti Bernauera i eto danas je ustaljen u prvoj postavi.

    Znaci jakir je zasluzan za pad forme nasih dvaju stopera (Sutalo i Zivkovic), a malo mu je nedostajalo da unisti i Bernauera.

    Takav trener nam ne treba, cak i ako pobijedi sve do kraja prvenstva, zazivat cu njegov odlazak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.