• mali M
    3.3k
    Da... Ponavljam, skandirat ću mu ime, nosat ga na ramenima, nazdravljat sa pokličem Jakire majstore, ako osvoji HNL (plus kup bi bio bonus), ali HNL sa Dinamom su osvojili i mnogo lošiji treneri, ja kvalitetu trenera za Dinamo mjerim prema europi, a tamo se propisno osramotio ili provlačio na guzove. I onda papčinski bacao igrače pod autobus i krivio prošlog trenera. To Dinamov trener ne radi, Dinamov trener pokaže zašto je dopeljan i zauzme gard pobjednika. Ako zgubimo naslov to neće biti radi nikakavog Bišćana ili igrača, on se sramotio sa taktikom i prosipao bodove po hnl-u
  • Mali Zeus
    9.3k
    Svaka mu čast, malo je promijenio taktiku i definitivno izgledamo bolje prema naprijed. Treba još srediti igru u obrani, ali drago mi je vidjeti da nije netko tko se drži jedne te iste formacije kao pijan plota nego se ipak prilagođava.

    Samo eto, dobio je Hajduk na poljudu pa mu se ne smije prigovorit, sve js odlicno napravio.
    Nemojte me j.bat
    jedan u nizu

    Nitko to ne kaže. Ali reći da pobjede nisu i njegova zasluga je isto glupost.

    Evo recimo u subotu je zamjena Bulat zabio gol. Treba kritizirati, ali i pohvaliti kad treba.
  • Zagi
    4.9k
    Kako mu je sada krimen i vraćanje Bulata?
    1. Bulat igra dobro i jedan je od najpodcjenjenijih igrača u kadru.
    2. Ako želimo imati ikakve šanse za ostankom Baturine i iduću sezonu, Bulat mora napraviti dobar transfer i za to treba minute.
    Proračun se neće zatvoriti sam od sebe.
  • scooniepenn
    1.8k

    Stvarno sam uvijek za konsktruktivne kritike, ali reći da pobjede protiv Hajduka i uvjerljivi trijumfi protiv Gorice i Istre uz more promašenih šansi nisu zasluga trenera je blasfemija. Je li onda i debakl protiv PAOK-a zasluga igrača ili se to selektivno promatra? Jakir ima puno putra na glavi gdje smo zbog nekih taktičkih lutanja imali ozbiljnih rezultatskih podbačaja, ali reći da za sadašnju seriju kvalitetnih igara i rezultata nema njegovih zasluga je smiješno, da ne kažem neku drugu riječ.
  • The Undertaker
    4k
    Trener ima velike zasluge u zadnjim rezultatima, prije svega u promjeni formacije koja očito daje rezultate. Ne vidim razlog da mu to ne priznamo. Još uvijek stoji pitanje da li je on trener sa kojim možemo napredovati i koji nas može uvesti u LP. Po meni nije čak i da osvoji oba trofeja.
  • Captain America
    13.3k
    Najveći krimen Jakiru je ona Lokomotiva (mnogi smo pisali još ljetos o debilnosti odluke o otkazivanju te utakmice). S 9-2-0 u prvenstvu nakon te utakmice, vjerujem da bi rijetki dovodili u pitanje njegov ostanak iduće sezone. Ovo je Čačićeva statistika iz jeseni 2022. s moćnijim rosterom i nemoćnijim protivnicima.
  • Noel
    4k

    Slažem se,njegova je zasluga. Problem je kaj on nije ništa revolucionarno izmislio u takitici nego je samo napravio ono kaj je 90% nogometnih laika na ovom forumu pisalo mjesecima. Rekao bi da je promjenom formacije samo sebi bacio lance pod noge jer se pokazalo da je za lošu Dinamovu igru mjesecima prije isključivo krivac on kao trener prve momčadi a ne loši igrači kako je on pokušavao stalno to komunicirati. Zato mislim bez obzira na ishod sezone na kraju on mora bit bivši trener Dinama kojeg će se nadam se na kraju priče Dinamovi navijači sjećat i pamtit po dobrome.
  • mali M
    3.3k
    Čak I maknuvši sve na stranu, užasno loše vodi utakmicu. Sve mu se svodi na miš bijeli sreću djeli. Nije mi to za hvatanje rezultata u Europi
  • Zagi
    4.9k
    Problem je kaj on nije ništa revolucionarno izmislio u takitici nego je samo napravio ono kaj je 90% nogometnih laika na ovom forumu pisalo mjesecima.Noel

    Pusti ti to kaj smo mi mjesecima piskarali po forumu. Treba to izvest u praksi.

    Podsjetio bih na činjenicu da je Čačić dobio epitet spasitelja sezone čisto promjenom iz sistema sličnog ovom sada u dinamu "prirodnih" 4141.
    Leko nakon par mjeseci u tovarlandu "nikad više 3 iza u HNLu".

    Treba hrabrosti u tim okolnostima se odlučiti za 352.
    I najbitnije, treba to uigrati. Trener u klubu nije izbornik da napiše imena igrača na ploču i "ajmo dečki, hrabro" . Nije ovo FM.
  • mali M
    3.3k
    sve ok Zagi, al nismo mi to predlagali jer se igramo FM-a, nego profil igrača koji imamo je najkompatibilniji sa time. O tome se govori i to se zamjera Jakiru. Pa nije dobio diplomu na Dolcu nego je valjda nešto i naučio. Forsanje igranja sa krilima u trenucima kad krila nemamo i ono što imamo je srednja žalost je pucanje u nogu. I to se i događalo 2/3 sezone. Kakva hrabrost, radi se o čistoj logici i razumu.
  • Orc123
    5k
    Jasno da treba uigrati neke stvari ali svi igraci koji su npr. igrali sada protiv Gorice u 352 su i inace igrali taj sustav. Dinamo je to igrao pod Bjelicom, kasnije je igrao i kod Krznara neke utakmice, pa i kod Kopica. 352 nije ništa novo ovim momcima koji trenutno to igraju jer su svi u tim formacijiama igrali. Obrana pogotovo, veza isto tako, jedino možda Vidovic nije igrao Wing backa...u globalu da, staviš igrace na pozicije, dogovoriš koji je plan igre a za sve se oni pobrinu, tako to meni sad izgleda. Da se razumijemo, bili smo i protiv Hajduka u prvoj, ali i protiv Istre, pa cak i protiv Gorice dosta ranjivi u obrani tak da nije da smo nešto uigrali. Naprijed ja nisam vidio uigrane akcije osim individualne kvalitete naših igraca, ali i opcenito Bati i Petko u tom sustavu su dobili maksimalnu slobodu i zato kreiramo dosta šansi. Ajde pogledajte da gotovo sve golove u ovom sustavu su zaslužni baš njih dvojica koji su iskreirali te šanse. Vidi se jako puno loših preuzimanja kad izgubimo loptu i da je bilo koja kvalitetnija Europska momcad u Hnl, jako bi se loše proveli. Ovo je ok formacija za Hnl ali u Europi ako se to ne uigra bilo bi pogubno i ja sam ipak zagovaratelj 433 u Europi, a i gotovo sam siguran da cemo nastaviti igrati u toj formaciji sljedece godine, mozda tu i tamo u hnl prebacimo sa dva napadaca ali u globalu mislim da cemo ostati u prepoznatljivom sustavu 433 ili protiv jacih u Europi mozda neka defanzivna 352 postava kao protiv Atalante.
  • Banana 2
    397
    Razumljivo je da je gurao sa svojom formacijom jer je očekivao da će Hoxha riješiti njegove probleme. Njegova greška je što je ikada od Hoxhe očekivao da bude that guy. To mi je nepojmljivo i dan danas ne razumijem što je vidio u njemu.

    Mi se danas sa Jakirom krećemo u pravom smjeru. Koja je njegova vizija za sljedeću sezonu ne znamo, ali ja se nadam da će nastaviti graditi na ovoj bazi koju je pronašao.

    Ako dovedemo novog trenera, vrlo vjerojatno ćemo ponovno gledati isti film. Sada nije vrijeme za bilo kakve smjene, sada smo pronašli tlo pod nogama i na uzlaznoj smo putanji. Nema smisla vraćati se u lutanje nekon što smo napokon izašli iz pustinje.
  • Zagi
    4.9k

    Koje to profile?
    Nisam baš vidio da epika predlaže Špiku i Vidovića na bekovima već se zaziva Ogiwaru i RPGa, a to je nešto potpuno drugo.
    Prije Ogija , zazivalo se povratak Pere jer eto Pero je bek pa je idealan. Nije.
    Ekipa želi 2 napadača jer je to eto, ofenzivno. Nije bitno kak pa se zazivao 442, a kad god smo to probali protivnici su nam radili dar mar po sredini.
  • Banana 2
    397
    Velim, jedino što ja od Jakira u sljedećoj sezoni želim vidjeti su manje distance između igrača sa boljom popunjenosti sredine terena. Manje pozicijskog zabijanja na protivničku zadnju liniju i više orijentacije na loptu sa fokusom na dinamičnu manipulaciju suparnikom odnosno eksploataciju emergentnih prostora kroz tehničku superiornost.

    Želim emergentne rombove, kombinacije i smanjene distance. Više driblinga, pass and move kombincija i slično. Funkcionalna sinteza pozicijskih i relacijskih elemenata.

    Mislim da je to put naprijed i želim da Dinamo bude avangarda.

    Možemo se pitati je li Jakir kapacitet za to, ali pitali smo se i je li kapacitet za ovakve hibridne sustave pa ih je najednom diplomirao. Samim time, napravio je više nego što bih od prosječnog Dinamovog trenera očekivao. Mislim da ima viši plafon nego što smo dosad mislili.
  • cibona
    1.4k
    Svima vama koji govorite da jakira moramo zadrzati iduce sezone samo zato što smo nakon 8 mjeseci zaredali nekoliko utakmica bez poraza predlažem da još jednom pročitate Kriziyevu objavu od prije dva dana. Evo vam je ovdje


    Ps - govorimo o kojekakvom odlicnom nizu za nas, a u svakoj utakmici smo bili zreli primiti par komada da nam na golu nije bilo nevistica, kojeg je jakirović mjesecima šikanirao zbog poluveterana koji vise nije niti na klupi, vec je na tribinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.