• Sajla
    3.2k
    U subotu su im na klupi sjedili kalinić, perišić i brekaloDroljo

    veli Balić da takvu klupu nema ni Real ;) neka njih takvih i dalje.
  • NitkoBitan
    11.7k
    U subotu su im na klupi sjedili kalinić, perišić i brekalo. I nije tak slabo...Droljo

    Dobro i? Perisic ozljeden a upitno je kakav ce se vratit poslije ozljede. Brekalo nakon sto je usao bio nevidljiv. Veteran Kalinic im je igrac za max 20-30 minuta, bit ce ga zanimljivo vidjet u prvoj postavi.

    Klupa im je jaca ako se gledaju iskljucivo imena, a to nema trenutno neko pokrice na terenu.
  • Neki tip
    19k


    Ima nešto i u tome. Nije sve, ali ima nešto. No povijest je puno kompleksnija (i zato tako zanimljiva) od izdvajanja onih njezinih dijelova koji služe za podupiranje neke interpretacije ili narativa.

    Fun fact je da je isti taj kasniji pročedo Anđelinović tih godina kada je bio predsjednik Hajduka - bio pravaš. :smile:

    Ali dobro, nije najava Kup utakmice tema za upuštanje u neko dublje tumačenje povijesti Dalmacije i Hajduka s početka 20. stoljeća, ne da mi se na našem forumu "branit" Hajduk od njihove prošlosti. :grin:

    Nek se nose s njom, a i poraz u polufinalu Kupa nek si sutra slobodno upišu u istu.
  • kibic
    997
    Dapače, meni je baš to dobra najava pričat o povijesti. A kak ima mnogo foliranta koji po netu ljepe meme kak su Hajduk osnovali pravaši, ne škodi poučit ih kakav je to pravaš bil.
  • Sljeme
    1.7k
    Fun fact je da je isti taj kasniji pročedo Anđelinović tih godina kada je bio predsjednik Hajduka - bio pravaš.Neki tip

    Da, bio je u frakciji Stranke prava koja se zalagala za suradnju sa Srbima i čiji je predsjednik na koncu u Beogradu poslao Hrvate u srpsku monarhiju.

    . No povijest je puno kompleksnija (i zato tako zanimljiva) od izdvajanja onih njezinih dijelova koji služe za podupiranje neke interpretacije ili narativa.Neki tip

    Pa sigurno forum nije mjesto za znanstvene radove. Zato sam ti na brzinu napisal par upečatljivih činjenica koje se vežu jedna za drugom jer u povijesti sve ima svoje korijene. U ovom slučaju korijeni sežu u 19. stoljeće i pojavu autonomaštva.

    No, kak i veliš ovo nije tema za tumačenje povijesti. Nek im naši zabe sutra čavel v lijes i nek im se raspadne klub. :victory:
  • Olmic
    2.7k
    Danas nema konferencije?
  • Bosskovitz
    7.3k
    Ne miješajmo kruške i jabuke.Neki tip

    Ja čak nemam ni s tim problem. Svaku ideju treba staviti u kontekst vremena i prostora, ljudi su se u Istri i u Slavoniji borili za gotovo identične ideale u potpuno suprotnim, međusobno zaraćenim vojskama - a govorimo o istom vremenu, kako li je tek u različitima.

    Mene kod njih najviše smeta to licemjerje i prekrajanje vlastite povijesti: kad su se nakon 60 godina našli neki tobože svjedoci utakmice na Visu koji su se nakon pola stoljeća "sjetili" da nije bio Hajduk NOVJ nego HNK Hajduk; kad guraju narativ da se u Kraljevini Jugoslaviji nisu odrekli prefiksa hrvatskog kluba i zamijenili ga prefiksom "jugoslavenski" nego se to tako moralo - iako su igrali u ligi s Prvim HRVATSKIM gradjanskim športskim klubom, HRVATSKIM akademskim športskim klubom i HRVATSKIM športskim klubom Concordia; kad krenu kmečati da bi se Dinamovci trebali odreći titula iz devedesetih i titula za vrijeme Mamića, a oni se diče titulama poput doslovno ukradenog prvenstva iz 1979. koje nisu niti osvojili ili onog kad su bili "prvaci" - a prvenstvo je bilo vikend turnir na kojem su oni bili jedini klub koji se natjecao.

    Licemjerje mi je najodvratnija ljudska osobina, a licemjerje je nukleus njihovog postojanja i tog fluidnog identiteta navijača koji slikaju murale s Wermacht šljemovima i šahovnicom s prvim bijelim poljem, a istovremeno se diče time što je klub odlikovan od Francuskog predsjednika za sudjelovanje u borbi protiv istih tih šljemova. Iako je i to mitomanija na kub, ali nije tema...
  • Infinity
    15.2k
    Nesto si kontam, ovo sto igramo dva derbija u nizu je nasa velika prednost. Hajduk nema iskustva igranja subota-srijeda, pogotovo nema iskustvo igranja velikih utakmica. Njih pored dvije utakmice s nama ceka i Rijeka u nedjelju. Klub koji ima rezultate Hajduka se ne nalazi cesto u takvim situacijama, nama je to skoro pa svakodnevnica. Oni ce u osam dana rijesiti sezonu, mozda pozitivno, mozda negativno, ali su kola vec krenula nizbrdo.

    Ne mogu se sjetiti da li smo u medjuvremenu jos jednom imali situaciju, ali prije desetak godina je liga za vikend bila 2-2, pa smo im srijedom u kupu dali pet komada. Ne ocekujem sad petardu, ali mislim da cemo ovu utakmicu dobiti s vise od 1-0.

    Njihova prednost je to sto nas vodi Jakirovic, doktor za poraze od losijih ekipa.
  • Iskrenjak
    93

    Ja kad se dotaknem s bilo kime u razgovoru tog njihovog tipičnog licemjerja - samo spomenem onaj njihov zidić na titu na kojem piše superkup 1995. Nema dalje. Cestom ponosa, do čistog zidića.
  • NKDZ86
    204
    Traži se mjesto za st.
  • Bosskovitz
    7.3k


    To sam i zaboravio. Najveći su licemjeri hrvatskog sporta, a uvjerili su sami sebe u gotovo božansku pravednost vlastitog postojanja.
  • Mihaljević
    7.9k
    Dd5ykr7UQAARfG5?format=jpg&name=medium
    maxresdefault.jpg
    Zadnja tekma protiv Hajduka u kupu, Dinamo - Hajduk 1:0 strijelac Gavranović, stadion Cibalije u Vinkulji, perfektna atmosfera i izbor stadiona za finale kupa. Po meni svaka utakmica se mora igrati na JEDNU utakmicu i na NEUTRALNOM terenu, i to ne samo u finalu već svakom dijelu natjecanja (polufinale, četvrtfinale, osmina itd). Ovakve utakmice kao što je sutrašnja je perfektna za npr. Opus Arenu, Drosinu, Rujevicu itd, mislim zašto bi u neko imao prednost domaćeg terena u Kupu? I to ne govorim zato što se igra na Poljudu, rekao bi isto i za Maksimir. Evo sutra dvije ekipe koje igraju prelijep nogomet Loksa i Rijeka, će u POLUFINALU kupa igrati na mrtvoj Kranjči, umjesto na nekom neutralnom terenu. Kup je kup, kakvi domaći tereni, kakvi nositelji, kakvi bodovi, sve u jedan koš i na kraju se mrtvi broje.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    mislim da bi za zavrsnicu kupa bilo idealno napraviti da se sve utakmice igraju na jednom stadionu kao po uzoru na kosarkaski kup gdje se polufinala i finale igraju u istoj dvorani, tako bi se recimo moglo polufinale i finale igrati npr. na Opus Areni ili bilo kojem drugom neutralnom stadionu.
  • Jaro
    5.4k
    kalinić, perišić i brekaloDroljo

    Penzic, igrac u oporavku od teske ozljede i propali talent koji ni u HNLu nemre spasiti karijeru...
  • DrawTube
    2.8k
    Ogroman ne zločin što su ukinuli finale na neutralnom terenu

    Pa Drosina i Pampas su doslovno stvoreni za finale kupa. Stadioni imaju simetrične južnu i sjevernu tribinu pa je lakše rasporedit kapacitet

    stadion-Pula-kona-no4-izmjenjeno-1.jpg
    Daj svakom klubu sjever i jug i sektore A i B tj I i H i to ti je otprilike 25% kapaciteta svakom klubu



    1998242.jpg
    U Osijeku je još lakše. Pa i Sjever i Jug imaju preko 3 soma mjesta, dakle samo da njih staviš bez Istoka ima svako 25%


    Po meni su trenutno samo Opus i Drosina dobri za finale kupa, imaju solidan kapacitet da se mogu lako popuniti i 2 jednake tribine iza gola.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.