• Nemrem igra Dinamo
    625

    Slažem se, ne treba raditi ražanj dok je zec u šumi... Ipak, poslije ove fešte večeras, ulovila me neka pozitiva i nadam se sutra isto tako dobrom pristupu :grin:
    Da konačno uzmemo i to Rabuzinovo sunce!
    Pogotovo zbog važnosti Kupa za EL ove godine...
  • Nolifer
    6.7k


    Upravo to promjena pristupa čini čuda i sve je na njima sad :strong:
  • jedan u nizu
    6.1k
    https://www.index.hr/sport/clanak/ovo-su-vjerojatni-sastavi-hajduka-i-dinama-za-derbi-u-kupu/2553031.aspx?fbclid=IwAR2BqVaEtgCZcAXJtMnBfiJJReXsrVTjFI9Eh3N7ThNOyt69nZUKYReHXAc

    ukratko za nasu postavu progrnoziraju dvije promjene i to Sučić - Ademi i Špikić - Kaneko.

    Mene cisto zanima do kada ce Hoxha igrati u prvoj? Uvjerljivo najvise prilika je dobio, a daleko najmanje pokazao.
    Evo usporedit ću njega i Vidovića ovdje.

    Hoxha

    Covjek je od transfera odigrao ukupno 14 od mogucih 15 susreta.
    Jedino gdje nije igrao je u kupu protiv Gorice.
    Dva puta je ulazio sa klupe i dobio po pola sata.(Belupo i Varazdin)
    Jednom je izvaden na poluvremenu (PAOK)
    U 11 preostalih utakmica je startao i u prosjeku odigrao 75min po utakmici.

    Ukupno provedenih minuta : 928
    Učinak : 1 gol, 1 asist
    G/A svakih 464 minute


    Vidović

    Od dolaska Hoxhe odigrao ukupno 11 od mogucih 15 susreta.
    Ukupno 4 puta je sjedio na klupi i nije ulazio.
    Sedam puta je ulazio sa klupe.
    Četiri puta je startao, i u prosjeku odigrao 64 minute

    Ukupno provedenih minuta: 409
    Učinak: 2 gola i 1 asist
    G/A svakih 136 minuta



    Iako ni Vidovic nije bas u nekoj formi, daje puno vise nego Hoxha u kojeg se ima beskrajno povjerenje.

    Neki govore kako Hoxha doprinosi obrani, ali ja to jednostavno ne vidim. Njegovo područje igre je jednostavno bliže beku i samim time olakšava posao beku kao jedna od opcija za odigrati. Da je nešto posebno u obrani - jednostavno nije. Da li ima uputu da ostaje niže, ili se prirodno tako pozicionira - ne znam.
    Vidović je sam po sebi više desetka i logično manje je navikao sudjelovati u obrambenim zadacima. Kada je na krilu onda je jednostavno neki tip krilnog napadaca koji ulazi prema sredini terena i odigrava sa desetkom (Baturinom) ili bekom u drugom planu. Kako je najčešće igrao sa Perkovićem, koji je ofanzivno nevidljiv i nema ga, Vidoviću ostaje opcija uglavnom Baturina, koji ipak ima glavnu riječ u tom dijelu napada skupa sa Petkovićem, pa učinak jednog Vidovića nikad neće doći do izražaja uz takav stil igre i takvu formaciju.
    Vjerujem da bi mu puno više koristilo igrati sa Ogiwarom kao potporom.

    Vidović možda nije opravdao očekivanja koja smo svi imali, ali veći dio toga ću pripisati neprirodnoj poziciji i taktici koju naš trener vodi, a to je totalno ubijanje igre sa krilima.
    U svakom slučaju je pokazao više nego raketa iz Prizrena, ali i dalje minute dobiva na kapaljku.

    Zato se pitam, dokle će Hoxha imati prednost nad Vidovićem??
  • rioda
    2.6k
    Možda me statistika može demantirati, ali moj dojam je da Vidović nije dobio priliku u kontinuitetu, a sad je praktički već prekasno da je i dobije do kraja prvenstva.
  • hardek
    1.4k
    Mi moramo dići krila više, ne možemo igrati u duplom bloku gdje se krila i bekovi praktički sudaraju. Čak i da uzmemo loptu i idemo u tranziciju u trenutnim postavkama krila moraju pretrčati 60,70 metara da uopće dođu do prilike nešto napraviti. Ako ćemo već igrat u duplom bloku, gotovo sam siguran da je Ogiwara korisniji onda na lijevom krilu od Hohxe. U onom malom uzorku što je igrao čini mi se da je puno bolji u kombinatorici od Arbera koji jedino zna zabit glavu u pijesak i gurat na lijevi bicikl
  • Iskrenjak
    100
    A sta ćeš kad raketa mora igrat.
    Ovo sve ostalo je stara priča, krila ovise o bekovima i obrnuto. Kod nas to nikako da sjedne. Rile ide s špikom, al onda špika briljira zadnjim potezom. Isti taj Rile nikako s kanekom se skužit.
    Na drugoj strani još veći kaos jer nismo ni imali pravog beka do ogija.
    Rezultat je da krila zabijaju najmanje u zadnjih neznam kolko sezona.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Nervoze ni u tragovima. Imamo vise energije i pozitivniji smo.

    Vjetra nece bit tako da cemo napokon gledat vise nogometa kaj svakako nama vise odgovara. Eventualni produzeci i penali nam isto vise odgovaraju jer su tovari kondicijski u k i imaju goreg golmana nego mi. Ziheraska igra koju inace gledamo od strane Dinama na Poljudu me ovaj put nece zivcirat zbog kup formata od jedne utakmice.

    Prvenstvena pobjeda i prolaz u kupu na Poljudu u razmaku od nekoliko dana bi tovare toliko ponizilo da je to rijecima nemoguce opisat. Jos da nakon toga spuste gace na Rujevici i bojim se da ce doc do kolektivnih samoubojstava juznije od Sv. Roka :sweat:
  • Dalmatinec
    585
    bojim se da ce doc do kolektivnih samoubojstava juznije od Sv. RokaNitkoBitan

    Easyyy, kako ko? :grin:
  • Praskaton
    1.8k
    napokon gledat vise nogometa kaj svakako nama vise odgovara. Eventualni produzeci i penali nam isto vise odgovaraju jer su tovari kondicijski u kNitkoBitan

    Ova teza se stalno ponavlja i sam sam nekad vjerovao u nju.
    Mi vise nismo ekipa koja tezi posjedu i igri,dapače najbolje predstave ove sezone bile su kad bi loptu prepustili protivniku.
    Da smo nesto kondicijski vrh nebi rekao bar to ne pokazujemo,proslu utakmicu drugo poluvrijeme je baš bio pad igre i trke.

    Ne kazem da nismo bolji od njih i nadam se pobjedi vec u 90min al to ce manje vise bit slicna utakmica kao i sve izuzev ovih davljenika hnl-a.
    Jakir je vidio da mu je proslo zatvorit pozadi a naprijed ce vec Petko ili Baturina nesto napravit na individualnu klasu.
  • Kaj je
    220
    I pape i dida umrijet će od stida! DAAAAJ MI SAMO POBJEDE
  • đole
    270
    Ako doguraju do penala, smrdi mi na Perišićev debi od 119. minute. A onda bi bilo jako da ga baš on fula.
  • seljak86
    2.4k
    Jel se u slučaju iksa ide odma na penale ili produžeci?
  • Mr Anderson
    5.4k
    Jel se u slučaju iksa ide odma na penale ili produžeci?seljak86

    Produžeci.
  • rioda
    2.6k
    Piše Germanijak da Jakir Ademija nije ni vodio u Split
  • dinamo u srcu
    1.3k
    Za mene Bernauer i KTC se odlično nadopunjuju, vidi se da leže jedan drugome.

    Uz njih sve bolji i Gabriel tako da nam je obrana za sad vrlo čvrsta i vjerujem da će to do kraja sezone bit na visokom nivou. Naš problem je realizacija. Stvaramo šanse ali promašujemo. Hoxha jako puno promašuje i to treba popravit.

    Očekujem pobjede dinama( i u kupu) sve do utakmice sa Rijekom(hnl). Protiv Rijeke bih bio zadovoljan da ne izgubimo, ako baš ne možemo pobjedit i onda do kraja sve pobjedit i čekat kiks Rijeke, možda baš u zadnjem kolu protiv Osijeka na radost krcatog Maksimira.

    Kako je izgledalo do prije par mjeseci, ovo je odlično,.

    u naletu smo, ako danas dobijemo, imamo se pravo nadat dvostrukoj kruni!

    Neka živi i dinamo i majka Hrvatska.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.