• Paggini
    19.7k


    Pa alternativa je slagati zdravu momcad bez stvaranja Boga unutar momcadi.
  • The Undertaker
    5.1k
    Njihov minus nije realan jer im se članarine ne vode kao prihod već kao pozajmica. Inače im je bilanca prilično uravnotežena sve do prošle godine (ovu sezonu) kada su svjesno išli na rizik. Ako su pametni a mislim da jesu, sigurno su osigurali padobran u slučaju neuspjeha. Njima je za financije bitnije igranje u Europi nego titula iako je i to djelomice povezano (lakši put).
  • Purger
    360
    56 mil eura s posuđenim igračima ili samo svojimandrija91

    Mislim da je vrijednost puno puno veća od 2019/20 čak i ako makneš sve posudbe
    koliko je meni poznato 3 godine zaredom financijski minus, ova 99% također minusandrija91

    Točno, ali nije se još knjižio transfer Vuškovića, a i iz to akademija je proizvela Pukštasa i Sigura kojeg mogu prodati za ozbiljne novce ako ne izbore sad Europu.
    Mali Hrgović isto sad izgleda kao ozbiljna mlada nada.

    Akademiju je dosta poboljšao, stvaraju igrače koji su osvojili Ligu Prvaka za mlade i već su jednog prodali za €11mil.
    gdje je europa koju dinamo igra svake godine ?andrija91

    Pa gle ako Perišić ostane i iduću sezonu, mogli bi zaigrati Europu, ali čak i ako ne, mi govorimo o klubu koji je u skoro 30 godina ostvario 3 boda u europskim natjecanjima.

    Ali čak i uz to, hajduk je dobio vitoriu guimaraes koji je ozbiljan europski klub, a izgubiti od PAOKa i Villarreala nije nikakva sramota.

    Digao je klub na terenu i izvan njega.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mislim da debelo potcjenjujete Lukšu. On se još uvijek uči u nogometu ali uči brzo. Najveće pojačanje za Hajduk bi bilo da ostane još 4 godine ali mislim da neće.
  • Jurki
    11.7k
    Njihov minus nije realan jer im se članarine ne vode kao prihod već kao pozajmicaThe Undertaker

    Tocno imaju 100 tisuca clanova ali trebas uzeti u obzir kolko jedan nogometni klub ima troskova oko 1 clana. Štampanje iskaznice, postarina, poklon.. besplatne karte. Dinamo po clanu ako zaradi 5 eura cistog je plafon.
    Svi vide prihod a troskove nitko.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mislim da je trošak 2022. bio oko 500.000 kn. Otprilike 1/5 prihoda od članarina. Ne drži me za riječ jer vadim iz glave.
  • Captain America
    17.6k
    Ja ne mislim da su oni u toliko lošoj situaciji. Pukštasa uvijek mogu prodati za 10ak milijuna (makar u MLS), za Sigura mogu dobiti 5 milijuna, za psihopata sahitija 3 i pokrili su se. Ako tamo ima imalo pameti, dat će najtalentiranijim mladim igračima priliku do kraja sezone. Buljan, Prpić, Hrgović, Skoko i Brajković su talenti o kojima se dosta pisalo (nisam ih gledo osim Prpića jučer) i tu vjerojatno ima materijala za prvu momčad. I dalje imaju Uremovića, Šarliju, Žapera, Melnjaka, Krovinovića i livaju koji su garancija kvalitete. Par posudbi, pokoji free agent, novi trener i opet bi mogli biti opasni.

    Veliko pitanje je što će biti s nama i odlascima Brune i Batija. Mi još nismo našli nasljednike Šutala i Ivanušeca, a vrlo izvjesno je da ostajemo bez još 2 igračine. Mišković će isto gledati kako zaraditi na ljeto.

    Ako mi ne odradimo prijelazni rok na razini ljeta 2018., lako moguće da nas opet čeka ovakva sezona. Kad vidim ko je doveo RPGa, ipak mirnije spavam po pitanju SD i optimist sam da bi se mogli značajno pojačati.
  • Purger
    360
    Ovaj forum najavljuje Hajdukovu propast na ljeto već cijelu sezonu (ne svi ali definitivno većina), a zapravo je veća šansa da nama slijedi veća "propast" od njih , jer je očito da će nam otići Bruno i baturina na ljeto, a još uvijek ne znamo koliko je loša financijska situacija u klubu , pogotovo ako ne osvojimo titulu
  • Jurki
    11.7k
    Mislim da je trošak 2022. bio oko 500.000 kn. Otprilike 1/5 prihoda od članarina. Ne drži me za riječ jer vadim iz glave.The Undertaker

    Boysi su uclanili oko 7 tisuca ljudi lani a lani je bilo 30ak tisuca clanova.. znaci da smo 2022 imali oko 25 tisuca.. to je po clanu 20 kuna troska kaj je nemoguce jer je samo postarina prek 15 kuna.. plus poklon za uclanjenje i rođendan..iskaznica itd.
    Ko je upuceniji nek veli ak zna kolki su troskovi kluba po clanu (besplatne karte da izuzmemo iz te matematike).
  • The Undertaker
    5.1k
    U njihovom revidiranom financijskom izvješću postoji detaljan obračun. Mislim da se isto može naći i u izvještaju udruge Naš Hajduk. Pišem sa mobitela pa mi nije zgodno sad tražiti.
  • Deleted User
    3
    ma digao ih je , slažem se. koliko ih je digao o tom se može pričati. ja ne vidim financijsku perspektivu u mufiju,odjijiju, dialu, trajkovskom, dajakuu, kalinićima, šarliji. od posuđenih igrača nemaš meda ubuduće. hoću ti reći da dinamo igra ispodprosječnu sezonu , iz vlastitih upravljačkih xy razloga, i da se samo o tom radi zašto su bili bliže nego inače. njihov model bi bio ispravan da rade ono što su radili 90ih ili ono što smo mi radili 2x u zadnjih 20ak godina. reset momčadi i vlastiti igrači + 5-6 iskusnih, pa za godinu dana imaš kostur ekipe koja ima vrijednost. sve drugo je pogrešno i ne donosi bolje sutra. također, ako imaš 3 ili 4 godine minusa i planiranu prodaju vuškovića , ti s tom prodajom samo krpaš minuse prethodnih razdoblja. gdje je tu zarada za sutra ? da sumiram. da , digao je hajduk jakobušić ali nije to med i mlijeko niti iz bliza. ono kad si loš i jadan svaki pomak je pozitiva pa tako i lukšin. o PR neću pričati jer to meni nije nogomet, to je nešto drugo. editiram...još ću dodati igrače dovedene za lukšinog mandata...mikanović, Bernahou, ferro, lovrencic, fossati, anello, katić, awaziem, kačaniklić, borevković, atanasov,lopez, čolina, dolček, todorović, simić, dimitrov, diamantakos, mujakić. hahahahahhahahha teški level up !
  • The Undertaker
    5.1k
    Koliko ja pratim, financijski plan ove godine uključuje igranje u Europi i, posljedično, veće prihode od povećane cijene igrača. Ako to izostane, morati će više prodavati.
  • NORTE
    11.4k
    svako malo puni stadionPurger
    Mitomanija.

    stvaraju igrače koji su osvojili Ligu Prvaka za mladePurger
    "Vice prvaci".

    hajduk je dobio vitoriu guimaraes koji je ozbiljan europski klubPurger
    Shit of the day.
  • Jurki
    11.7k
    Mislim da se isto može naći i u izvještaju udruge Naš HajdukThe Undertaker

    Udruga i šdd su dvije razlicite pravne osobe. I oni uplacuju clanarinu udruzi a ne klubu direktno. To kaj udruga pozajmljuje klubu pare u zamjenu za dionice je sasvim stota stvar.
    Ako smo mi u financ. kurcu kaj su tek onda oni.. bez prodaja (Vuskovicev transfer navodno ide 30 posto njemu) Europe nema.. Bogdanoviceve zaduznice.. a ni Luksa nije sigurno cist i sebi je nekaj mrknul..
    nemaju koga prodati osim jenkija i Sigura.. a to je plafon 10 milja ako i tolko.
    Hrpetina igraca u zenitu karijere i jos k tome losih na jebenim ugovorima.
  • Purger
    360
    ok Vitoria nije ozbiljan europski klub ali igra 5. ili 6. najbolju ligu u Europi i u toj sezoni je bila 6.

    Zaboravio sam da su bili vice prvaci ok

    A sad činjenice:

    Igrat finale lige prvaka za mlade je uspjeh.

    Prodat igrača za €11mil je uspjeh (pogotovo ako igrač ima 16 godina).

    Imat preko 100 tisuća članova je uspjeh.

    Imat 32k + navijača na tribinama 10ak puta u sezoni je uspjeh.

    Imat 2-3 mlada igrača pred kojim su veliki milijunski transferi iz akademije (Sigur pukštas i Hrgović) je uspjeh.

    Imat godišnji proračun od €27-28mil i momčad koja vrijedi €56mil je uspjeh.

    Osvojit 2 kupa zaredom je uspjeh.

    Imat 72 i 71 bod zaredom je uspjeh (nakon što si bio 4. i 5. dvije je sezone prije toga)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.