• deda
    27.6k
    Ja vam kazem da se "G" neće nikad maknuti iz imena. :cool:
  • xavier
    11.1k
    Inace za mene je to G potreba dokazivanja nekome necega, apsolutno nepotrebno.NitkoBitan

    Tako misliš iz razloga što slušaš one čija briga ne bi trebala biti naziv našeg kluba. Tvojom logikom nema potrebe ni da se zovemo Dinamo...jer kome trebamo dokazivati da smo Dinamo...

    Ako već idemo u tom smjeru, a ne volim to jer me stvarno nije briga kako se drugi klubovi zovu, onda je puno logičnije G kao elegantna poveznica s Građanskim, koji je nesretno ugašen da bi se odmah ponovno rodio kao Dinamo, nego H koje je dodano nakon što smo dobili našu državu. Da se razumijemo, H u prefiksu hrvatskog kluba u BiH itekako ima smisla. H u prefiksu kluba u državi gdje su svi klubovi hrvatski, puno manje. No kako sam napisao na početku, to je stvar tih klubova, ne pada mi pamet određivati im što je ispravno ili nije.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Zašto je Zona odlično mjesto?

    Među ostalim i zato jer se 'ideja' tj. činjenica da je Dinamo slijednik Građanskog na ovom mjestu proširila među plavim pukom, myself included. Prije sam bio stava da je godina osnutka Dinama 1945., među ostalim i zbog bučkuriša i kaosa koji je bio napravljen mijenjanjem imena u HAŠK Građanski, slavljenjem više rođendana itd., bio sam i dosta skeptičan da se blago izrazim dodavanjem slova G ispred NK zbog činjenice tko je to učinio i kada, ali u velikoj mjeri putem Zone sam spoznao da Dinamo nastavlja tradiciju i povijest velikog Građanskog na 100 načina zbog čega se nikako ne može sporiti veza između 2 kluba tj. to je jedan klub. Netko će reći dosta toga je trebalo znati i prije i bit će u pravo, ali okolnosti u i oko kluba su bile takve kakve su bile i sami sebi smo i na ovom polju bili najgori neprijatelji.

    Bilo je tu, kao i kod mnogih drugih, vjerujem i određene samokritike i samokažnjavanja, zbog svega kaj se događalo u klubu plus sprdanje protivničkih navijača (samo treba pogledati objavu o retro dresu od neki dan), al na kraju priče kako @xavier veli, nije me briga kaj oni misle i govore, možeš im dati 150 dokaza oni će i dalje trubiti o tome da se želimo prikazati starijima nego što jesmo, da širimo mitove (tko o čemu) itd.
    Dijelom sam bio skeptičan i prema tom G zbog te neke samokrivice i zbog tog kaj su drugi pričali i pričaju o tome, ali nema tog više.

    Trenutno čitam Kibice purgera (odužilo se jer ne stignem svaki dan) i pravi gušt je to čitati, em zato da vidiš kakvo je nogometno središte Zagreb bio u ono vrijeme, europsko pa i svjetsko top mjesto što se tiče nogometa i koliko je slavan i moćan bio Građanski.

    Na kraju posebne pohvale za @BluePhone67 koji neumorno radi na širenju istine o poveznicama Građanskog i Dinama i koji je iskopao onaj isječak iz Slobodne iz 1945. nedavno. Dakle, nakon tog nema dalje realno. :D
  • NKDZ86
    208
    Uopće nije pitanje da li je i nije slijednik Gradjanskog naš dinamo. Duh gradjanskog nikad nije ni otišao, niti će otići, ali ime je jedno i jedino NKDZ i nadam se da će se G maknuti što prije.
    Ne treba mi slovo G u prefiksu da bi ja ili bilo tko treći znao da je duh Gradjanskog u Dinamu.
    Kome da se dokazuje to?
    I za kraj, Gradjanski je ime kluba bio, ne prefiks našeg imena, tako da je i to bespotrebno i nepotrebno.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Ja vam kazem da se "G" neće nikad maknuti iz imena. :cool:deda

    I to je jedino ispravno, trebamo se baviti budućnošću kluba, a ne voditi polemike o slovu koje itekako ima smisla da bude tu gdje je.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ako već idemo u tom smjeru, a ne volim to jer me stvarno nije briga kako se drugi klubovi zovu, onda je puno logičnije G kao elegantna poveznica s Građanskim, koji je nesretno ugašen da bi se odmah ponovno rodio kao Dinamo, nego H koje je dodano nakon što smo dobili našu državu. Da se razumijemo, H u prefiksu hrvatskog kluba u BiH itekako ima smisla. H u prefiksu kluba u državi gdje su svi klubovi hrvatski, puno manje. No kako sam napisao na početku to je stvar tih klubova, ne pada mi pamet određivati im što je ispravno ili nije.xavier

    Da ne govorim o klubovima koji imaju H, a prije su imali J. :snicker:
  • dumitrumitu
    502
    Meni će dinamo uvjek biti samo dinamo. Neću nikada reći da idem gledati GNK, građanski, Croatiu itd.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Tako misliš iz razloga što slušaš one čija briga ne bi trebala biti naziv našeg kluba. Tvojom logikom nema potrebe ni da se zovemo Dinamo...jer kome trebamo dokazivati da smo Dinamo...xavier

    Promasio si ceo fudbal. Briga mene sto drugi misle o Gradanskom kao preteci Dinama. Pa nisam ja negirao da je Dinamo potekao od Gradanskog, odnosno da se radi o istom klubu sa istim navijacima na istom stadionu i da ne nabrajam dalje.

    Ono iz cega je proizaslo moje misljenje je kao prvo nacin na koji je G dodan, pa onda i sam odnos novije GNK verzije Dinama prema navijacima. I dan danas dobar dio nasih navijaca koji nisu komformisti i imaju solidno pamcenje ne prihvacaju to GNK.

    Kako vrijeme prolazi tako vjerujem i da sve manje navijaca ima nesto protiv GNK, ali sam siguran da to dolazi zbog prolaska vremena i zaboravnosti a ne s nekim valjanim argumentima koji s s vremena na vrijeme pojavljuju. Ja svoj stav za razliku od nekih necu mijenjat do kraja zivota po ovom pitanju.
  • xavier
    11.1k
    Da ne govorim o klubovima koji imaju H, a prije su imali J. :snicker:Mali Zeus

    Ma to je njihova stvar. Kako sam napisao, niti najmanje me ne zanima jesu li u ovom trenutku hrvatski, jugoslavenski ili južnoafrički klub...kako se osjećaju, tako nek si pišu. Njihova stvar.

    Isto kao što je ovo naša stvar i ne pada mi na pamet tovarima dokazivati bilo što. Dobar dio ih ionako smatra da dananašnji Dinamo nije isti klub kao onaj od prije 30 godina, a kamoli Građanski. No davno su prošla vremena kad sam imao energije, volje i vremena raspravljati s njima...
  • NitkoBitan
    11.8k
    I za kraj, Gradjanski je ime kluba bio, ne prefiks našeg imena, tako da je i to bespotrebno i nepotrebno.NKDZ86

    Nikako da ljudi shvate... gradanski kao i radnicki moze stavit svaki klub u svoj prefiks. Nama je Gradanski bilo ime.
  • xavier
    11.1k
    Ja svoj stav za razliku od nekih necu mijenjat do kraja zivota po ovom pitanju.NitkoBitan

    I to je apsolutno tvoje pravo.

    gradanski kao i radnicki moze stavit svaki klub u svoj prefiks. Nama je Gradanski bilo ime.NitkoBitan

    Razmisli malo bolje odnosno pročitaj ponovno postove koji su napisani ovih dana. Je li "građanski" bilo ime ili ipak pridjev? :wink:
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ma to je njihova stvar. Kako sam napisao, niti najmanje me ne zanima jesu li u ovom trenutku hrvatski, jugoslavenski ili južnoafrički klub...kako se osjećaju, tako nek si pišu. Njihova stvar.xavier

    Ma znam, slažem se u svemu.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Nogometni klub Gradanski Dinamo, kaj kazete :chin:
  • badjibadara
    1.6k
    Gledajmo u budućnost, poštujmo prošlost.

    Gradjanski, to smo mi.

    Ako ga mi cijenimo i poštujemo, ako se educiramo i spominjemo važne datume u povijesti, obučemo dres Gradjanskog, zagrnemo se šalom Gradjanskog, ako klub u suradnji sa Castoreom izbaci neku posvetu Gradjanskom, kao treći dres, kao specijalni dres, zastavu sa motivima Gradjanskog, jačamo cijelu priču, Gradjanski ostaje, Gradjanski živi i Gradjanski jača svaki dan skupa sa svima nama.

    Zato mi je neopisivo drago vidjeti zastavu Gradjanskog na svakoj tekmi na Sjeveru, bilo mi je drago čuti skandiranje Gradjanski Zagreb, jer Zagreb i svi mi to zaslužujemo.

    Ponavljam, Gradjanski to smo mi, i sve ovo što se događa oko kluba, ne bi se dogodilo bez svih nas.
  • badjibadara
    1.6k
    Nogometni klub Gradanski Dinamo, kaj kazete :chin:NitkoBitan

    Bio je prijedlog negdje u onom topicu - koje ime bi naš klub trebao nositi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.