• Eduardo
    17.2k
    SIR ALEX FERGUSON: NEVER GIVE IN

    Kada govorimo o Alexu Fergusonu, o životu jednog od, ako ne i najboljeg nogometnog menadžera svih vremena, jasno je da svaki film o njemu mora biti uzbudljiv.

    S obzirom na to da je ovaj dokumentarac režirao njegov sin Jason, koji je bio prisutan u gotovo svakom aspektu očeve karijere, teško da možemo dobiti bolju perspektivu iz koje bi se ispričala ova priča.

    Ovaj dokumentarac se osvrće na život i karijeru Alexa Fergusona, ispreplićući dan njegovog moždanog udara 2018. s njegovim putovanjem iz teške radničke četvrti Govan u Glasgowu, do njegovih nogometnih dana u Rangersu, pa sve do njegove malo je reći uspješne menadžerske karijere u Aberdeenu i Manchester Unitedu.

    Ono što je meni bilo najzanimljivije su sljedeći dijelovi - pa oni koji nisu gledali neka preskoče ovaj odlomak: Izjava uživo na televiziji nakon pobjede koju je smatrao nezasluženom u finalu Škotskog kupa 1983. protiv Rangersa. Zatim njegov rani nedostatak uspjeha u Unitedu kada je primao telefonske pozive da se vrati u jebenu Škotsku. Tu je priča o Ryanu Giggsu i Ericu Cantoni, pa izbacivanje vratara Jima Leightona iz momčadi za finale FA kupa, što je rezultiralo time da njih dvojica nikada više nisu razgovarali.

    Tu je naravno i priča o teškom odnosu s ocem koji ga je doveo do toga da rezervira kartu za emigriranje u Kanadu, loše iskustvo u Rangersu jer su ga optuživali za primljeni gol u finalu škotskog kupa i diskriminaciju zbog njegovog braka sa zaručnicom koja je katolkinja.

    Šteta je što je sve završilo slavnim povratkom u finalu Lige prvaka 1999. protiv Bayern Münchena, i što nismo vidjeli ništa o razdoblju nakon toga.

  • Mr Anderson
    5.3k
    "Odmori se, zaslužio si" i "Stipe u gostima"
    — Mr Anderson

    Serije za gerijatriju...ne znam zakaj se tu spominju...možda vas ima!
    masacusec

    Jako bistar komentar! Ko napoj.

    Počeo gledat "3 body problem", prvi dojmovi jako dobri. Jeli netko pogledao cijelu?
  • superhik
    10.2k
    Serije za gerijatriju...ne znam zakaj se tu spominju...možda vas ima!masacusec

    Već nekoliko puta se spominjalo da se prilagodi način pisanja forumu, samoj njegovoj kvaliteti i poštivanju pravila foruma. Pa čak i kad se radi o šanku.
    Ban.
  • boyfromthecapital
    0
    Pozdrav, postoji li itko tko bi prodao knjigu Kibici purgera?
  • Jaro
    5.4k
    Nema dovoljno proizvoda na zalihi
  • boyfromthecapital
    0
    Tak je, nazalost. Pito uzivo, kaze cura da je rasprodano
  • jedan u nizu
    5.6k
    Netko gledao 'Sunderland till i die' ?

    Pogledao prije godinu dvije, bas je bilo zanimljivo. Nedavno izasla jos jedna 'sezona'.
    Fascinantno gledati 'iznutra' jedan klub koji ispadne u drugu ligu, ima velika ocekivanja za vratiti se nazad, a na kraju ispadnu u trecu ligu.
    Nesposobno vodenje kluba, transfera i financija dovedu do toga.
    A onaj dio kada u zadnjim satima prijelaznog roka pregovaraju sa nekim igracima mi tako stvara sliku da su se i nasa zadnja 2-3 prijelazna roka tako odradivala, sa Vlatkom u prvom planu
  • Efes Pilsen
    6.7k
    nisam jos gledao najnoviju sezonu, trentuno sam na F1 Drive to survive, ali da.. Meni je jos zanimljivije bilo ono s Rodwellom, znaju da imaju preskupu konjinu koja ne vrijedi bas nista i ne mogu ga se rijesit. :grin: Koliko god nevjerojatno zvucalo moras imat neke klauzule u slucaju ispadanja jer nikad ne znas..
    To je opet kao slucaj Drmic, svi znamo da to nije to, u klubu znaju da to nije to, Drmic zna da nam ne vrijedi tih novaca i svejedno ne mozes nist ako igrac nece.
  • San Lorenzo
    11k
    Dune 2
    Razočaran.
    Nije da sam bio ogromni fan prvog dijela, ali onu ulogu koju je taj film imao, da uspostavi likove, motive i politiku svemira, je film ispunio.
    Ovaj je i zbrzan i spor u isto vrijeme, likovi, osim baruna, nezanimljivi, zlikovci kao iz crtića...čitajući recenzije, uglavnom su visoke ocjene jer je film blockbusterčina, baš spektakl, sa tehničke strane se stvarno nemože naći nikakva zamjerka i ovo je nešto što je vjerojatno najbliže savršenstvu što trenutna tehnologija može ponuditi.
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Meni je prvi dio bio zamoran, drugi zabavan..

    https://9gag.com/gag/amADzej?utm_source=Whatsapp&utm_medium=post_share

    Nisam ga planirao ici gledat u kino, al na kraju nisam razocaran izasao.
  • Mrvica
    3.1k
    Pokušao sam par puta pogledati Dune 1 i zaspao svaki put. :rofl:
  • Droljo
    4.7k

    Ista stvar. Srećom tu je netko od kolega stavio kratak sažetak koji bi trebao pogledati prije dvojke da pohvatam bit. Još se ni na to nisam odlučio :rofl:
  • Mrvica
    3.1k
    možda još jednom pokušam ali sumnjam da ću uspjet odgledat do kraja. Ne znam, nekako mi je naporan film a vidim da ga hvale na sva zvona. :lol:
  • Droljo
    4.7k
    Stavio je kolega na 84. stranici za nas pospance :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.