• Cosey
    435
    Jedno je sigurno, netko je ovdje u deluziji. 15 soma godišnjih, a još donedavno par stotina ljudi na sjeveru. Već sam spomenuo primjer Gorice doma iz 2019. kada nas je bilo jedva 300-400 na cijelom stadionu, a ak je neka ekipa Dinama u zadnjih 30 godina zaslužila maksimalnu podršku onda je to ta odnosno tih zadnjih par sezona.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Kako onda objasnjavas da je danas sjever pun na 3-4 zadnje male utakmice zaredom? To se nije dogodilo nikada otkad postoji neka forma organiziranog navijanja.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Zašto je bitna gorica, a ne YB, atalanta, city, šahtar, fener, plzen ili benfica te godine?
  • Cosey
    435
    Bumo vidli za dalje. Pogotovo ako uslijedi par grdih godina.
  • Papastrumf
    9.7k
    Nema sumnje da dinamo na novom stadionu može prodati 15.000 godišnjih ulaznica. Ako uskoro dočekamo tu Kranjčevićevu, tamo bi sigurno otišlo 10.000 godišnjih, samo što se klub sigurno neće odlučiti prodavati više od 4-5.000 iz razumljivih razloga.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Ako je tako onda nema neke razlike za tu “Goricu” jel se igra na stadionu od 25 ili 35 soma.
    Na 5 soma posjete dojam je isti, stadion je prazan.

    Za europske utakmice je skroz druga prica.
    Matematicki, logicki, financijski, posebno navijacki ne postoji dovoljno dobar argument zasto bi Dinamo izabrao stadion od 25 ispred stadiona od 30-35.

    Preko 35 vec i razumijem, 40+ su vec mastodontski stadioni i to je pretjerivanje. Ali 30-35… to su brojke koje su idealne.
    Hajduk ima 20 bez problema vecinu malih utakmica, svaki derbi, Rijeku pa i Osijek ce rasprodat. Europske da ne pricamo.
    A ako netko misli da je u nekim normalnim relacijama Split navijacki jaci i ima jacu perspektivu od Zagreba taj se vara. Vidjet ce se uostalom brzo sve.
  • rob ljubavi
    774
    Dok se ne izgradi novi stadion imamo dobrih par godina da se kvalitetno iskoristi potencijal navijacke baze koji ce se vratiti/krenuti ici na utakmice.

    Prvenstveno bi nova Kranjceviceva trebala biti katalizator jer nece svatko moci doc na nju zbog ogranicenog kapaciteta, a onda kad dode novi Maksimir od minimalno 30k onda ce to biti kako treba.

    Naravno, ako nas opet ne snadu nekakvi problemi, ali nadajmo se kako smo mi svoju kalvariju prosli.
  • Cosey
    435
    Meni je najbitnije da nema atletske staze. Čak je bolje da su istok i zapad veći radi komfora gledanja. Isto bi bilo dobro da su tribine strme, ali to ovisi isto od stadiona do stadiona.
  • Ijayi Atiemwen
    430
    jedna od najsiromašnijih zemalja na svijetu je uspjela izgraditi moderan stadionMathiasovi Chageri

    nije ti Ruanda baš siromašna. U top 3 najbogatije afričke zemlje je i u top 5 najčišćih država svijeta je. Ljudi Afrika je kontinent, ne država.
  • Ijayi Atiemwen
    430
    bi nova Kranjcevicevarob ljubavi

    priče s novom kranjčom su utihnule zadnjih mjesec dana, ili barem ja nisam ništa čuo/pročitao
  • Nino Bule
    11.5k
    Ne znam sta se ima za cut, zasad to ide polako i prognozira se pocetak radova 2025.-e
  • Cexon-86
    25
    Za novi Maksimirski stadion mi je prva i najvažnija želja da na njega kročim u ovom desetljeću skupa sa 30-35k dinamovaca!
    Od ostalih "nijansi", volio bi da stadion ne bude copy-paste nekih tipskih "lidl" stadiona, već nešto bar donekle arhitektonski unikatno i posebno. Mislim da to zaslužuje svaki dinamovac i građanin ovog grada.
    Još jedna stvar, kad bi barem Sjever, a moguće i ostale tribine imale određeni "curvature", to bi po meni bilo extra.
    Mali kompromis u udaljenosti od terena, ali zato kad vidiš oko sebe ekipu u transu atmosfera ide za još jedan nivo gore.
  • dzis
    575

    Zatvaranje Istoka je pridonijelo dizanju brojke Sjevera. Daleko od toga da je glavni i jedini razlog,ali je jedan od razloga sigurno
  • Bosskovitz
    7.5k


    Točno to, prečesto zanemarujemo činjenicu koliko je Maksimir zapravo hostilan stadion prema vlastitim posjetiteljima: nesiguran je, užasno nekomforan i tribine su mu zasrašujuće daleko od terena. Svi mi koji smo relativno redoviti na utakmicama tu smo unatoč stadionu, ne zbog njega - kada stadion postane dodatni razlog za dolazak, a ne otegotna okolnost, onda će cijela percepcija odlaska na utakmicu biti drugačija.
  • Bosskovitz
    7.5k
    nije ti Ruanda baš siromašna. U top 3 najbogatije afričke zemlje je i u top 5 najčišćih država svijeta je. Ljudi Afrika je kontinent, ne država.Ijayi Atiemwen

    Nije bitno za ovu raspravu, ali Ruanda je po BDP-u per capita negdje oko 165. mjesta u svijetu i 35. mjesta u Africi. Definitivno ni blizu top 3 najbogatije afričke zemlje, ali s obzirom da je išla usporedba s nama ni to nije toliko važno jer najbogatija Afrička zemlja - Sejšeli - ima BDP per capita u razini hrvatskog, odnosno dvadesetak puta veći od Ruande.

    Koja je napravila stadion. Doduše, obnovila stadion koji su davno napravili Kinezi, ali ipak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.