• Nolifer
    6.9k
    Nadam se da nisu finalni, jer ovo je teška sprdnja od prvog dresa i kao korner zastavica mi djeluje :lol: Drugi ajde koliko toliko može proć, al zar je tako teško da neko iz saveza se angažira oko toga i da da striktne upute Nikeu što želimo?

    Jer gledam kak se jedan Adidas trudi oko Njemačke, Italije i Francuske, e pa takav tretman hoću od Nikea i za Hrvatsku. Zašto? Pa zato jer spadamo u sam vrh svjetskog nogometa i ne želim da se netko sa nama sprda na taj način...
  • Jaro
    5.9k
    Jer gledam kak se jedan Adidas trudi oko Njemačke, Italije i Francuske, e pa takav tretman hoću od Nikea i za Hrvatsku.Nolifer

    Neces to nikad dobit jer - zakon trzista...
  • Bosskovitz
    7.9k
    Evo procurila je i prava fotka, ne render, u visokoj rezoluciji:

    GInHdjWWgAA5wTD?format=jpg&name=4096x4096

    Ne znam, čudan je ali mi se sviđa. Kragna mi je odlična, ne sjećam se kad smo zadnji put imali dres s kragnom, cijela stvar mi odmah djeluje jako vintage. Bit će malo čudno vidjeti izbliza, no mislim da će puno bolje izgledati na igračima, a i prvi put ikad će se valjda vidjeti kvadratići na televiziji i kad nije zumirano hahaha

    Očekivao sam nešto tradicionalnije, ali ne mogu reći da mi ovo nije fora.
  • Iskrenjak
    100
    Prvo sam mislio da je ovo odmak prema tome da prvi dres bude primarno jedne boje, pa da možemo igrati protiv npr. bijelih u njima... Ali gaćice vjerojatno ostaju bijele, tako da očito ništa od toga. I protiv crvenih i bijelih repki ćemo i dalje nositi drugi dres.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Jer gledam kak se jedan Adidas trudi oko Njemačke, Italije i Francuske, e pa takav tretman hoću od Nikea i za Hrvatsku. Zašto? Pa zato jer spadamo u sam vrh svjetskog nogometa i ne želim da se netko sa nama sprda na taj način...Nolifer

    Zašto misliš da se Nike sprda s nama? Kad pogledam dresove prvog ešalona Nikeovih repki - Hrvatska, Engleska, Francuska, Nizozemska, Brazil, Portugal, SAD, Južna Koreja - ja bih rekao da se poprilično trude oko naših dizajna, jednako kao i kod ostalih, pogotovo ako uzmeš u obzir da se naših dresova proda uvjerljivo manje nego engleskih, francuskih, brazilskih ili američkih.

    Ok, nekome se više sviđa Nikeov dizajnerski pristup, a nekome Adidasov, ali to ne znači da se Nike sprda s nama. Kad pogledam kakve dresove je Adidas dao repkama za 2024-2026 - izuzev Argentine i Njemačke svi su napravljeni po istom templateu kao kad Dinamo bira dresove i boje iz kataloga, a nije baš ni da su neke ljepote:

    Germany%20Euro%202024%20Away%20Kit%20%20%2811%29.jpg

    spain%202024%20away%20kit%20%281%29.jpg

    Belgium%20Euro%202024%20Home%20Kit%20Leaked%20%20%283%29.jpg

    mexico-2024-home-kit%20%282%29.jpg

    sweden%20euro%202024%20away%20kit.jpg
  • Efes Pilsen
    7k
    jel ima drugi? Drugi mi se bas svida, posebno taj detalj sa crvenim crtama.
  • Bosskovitz
    7.9k


    Ne vidim drugi, ali potvrdili su na footyheadlinesu da je render točan. Oni imaju jako dobar track record oko 'pogađanja' dizajna dresova.
  • Mali Zeus
    10.3k
    Ok, nekome se više sviđa Nikeov dizajnerski pristup, a nekome Adidasov, ali to ne znači da se Nike sprda s nama. Kad pogledam kakve dresove je Adidas dao repkama za 2024-2026 - izuzev Argentine i Njemačke svi su napravljeni po istom templateu kao kad Dinamo bira dresove i boje iz kataloga, a nije baš ni da su neke ljepote:Bosskovitz

    To mi je super, kad izađe dres koji se nekima ne sviđa odmah bude da se Nike sprda s nama i ne poštuje nas.
    Sjećam se da je bilo dosta skepse i oko onog dresa iz 1998. pa je taj meni osobno top 5 svih dresova repke. Ovaj na drugi pogled nije tak strašan, nigdje ne piše da mora biti puno kockica, svakako je drugačiji i po meni ne bi trebalo dirati previše u to. Netko će reći i ovak se ne dira, samo su veće kockice, al eto.
    Argentina stalno vrti varijacije na istu temu, svijetlo plave i bijele pruge. Sad sam vidio nove dresove, dakle mrak.
  • Eduardo
    17.8k
    dobar dres. Bude to na igračima super izgledalo. Još ako na leđa uklope neki dobar font :ok:
  • Nolifer
    6.9k


    Imao sam osjećaj da budeš reagirao. Nemoramo se slagati, ali dopusti da imam mišljenje i da ne sviđa mi se prvi dres jer su prevelike kocke/kvadrati nije u našoj tradiciji. Da su manji kao nekada bilo bi top.

    Što je naša tradicija? Pa svima su bili lijepi dresovi naši iz 1998 iz Francuske, gdje je Lotto pogodio sa patternom "u sridu", što ne znači da su kasnije dresovi bili ružni. Bili su u redu, ali ovi novi i prošli mi nisu po guštu da bih nosio svaki dan.

    Da mislim da se "sprda" jer ne poštuje ono što bi svi na neki način htjeli, da su manje kockice/kvadratići i da nisu premoderni, a opet da imaju taj retro štih u sebi.. Recimo i Mainz je pogodio sa svojim dizajnom dresova u stilu kvadratića/kockica.

    Vidim da si stavio druge garniture dresova od Adidsa no ne i prve, prve su top i drže do svojeg modnog izražaja.
  • Noel
    4.2k

    Imaš na footy headlines stranici i drugi..
  • Eduardo
    17.8k
    Da mislim da se "sprda" jer ne poštuje ono što bi svi na neki način htjeli, da su manje kockice/kvadratići i da nisu premoderni, a opet da imaju taj retro štih u sebi..Nolifer

    Koji svi? Opunomoćen si da pričaš u ime par milijuna ljudi?

    Pa nisu maknuli kvadratiće da pričaš o nekakvom nepoštovanju. Tu su, samo u nešto drugačijem izdanju. Ja ovdje i dalje vidim tradicionalne elemente HR dresa reinterpretirane na suvremen način.

    Vrijeme ne stoji. Ide naprijed kao što ide i evolucija dizajna. Kao i sve ostalo 'nogometna moda' se mijenja i prilagođava novim trendovima i tehnologijama. Ovaj dres bez sumnje zadržava svoju suštinsku ulogu u afirmaciji identiteta i nacionalnog ponosa.

    Šta bi trebali cijelu vječnost furati jedan te isti stil?
  • Nolifer
    6.9k


    Dobro u pisanju se dogodio možda lapsus,

    ne, nego u stilu neke sitne promjene da budu neprimjetne, a opet bude nova garnitura dresova.

    Svako vidi svojim očima na svoj način, to što ti misliš ne misle isto Štef ili Mirko.
  • xavier
    11.2k
    to što ti misliš ne misle isto Štef ili MirkoNolifer

    Nego Štef i Mirko misle kao ti? :cool:
  • kibic
    1.1k
    Prvi bi bolje zgledal da je u stilu plavog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.