• Mandelinho
    376
    Štef i Mirko mise da još malo pa budemo imali dres Feyenoorda a ne repke :lol:
  • Nolifer
    8.1k


    Upravo to htio napisati. Točno
  • Mali Zeus
    12.9k
    Gdje točno piše da prevelike kocke nisu u našoj tradiciji?
  • Eduardo
    20.2k
    ne, nego u stilu neke sitne promjene da budu neprimjetne, a opet bude nova garnitura dresova.Nolifer

    Kako ćeš nešto neprimjetno predstaviti pod novo?

    Svako vidi svojim očima na svoj način, to što ti misliš ne misle isto Štef ili MirkoNolifer

    Ovaj tvoj obrambeni mehanizam je već podosta iritirajući.
  • Facke
    3.6k
    Bas su dobri dresi opce mi nije jasne zake neki imaju takuv negativen stav koj se prvuga dresa tice? Cem decki obleceju taj dres zgledale bu bas dobre. Nije mi jasne kak se more izjaviti da se Nike ne trudi? Pa pogledaj si drese Adidasa. Zivi uzas. A Adidasovi dresi su vec duze bas nikakvi koj se tice reprezentacija. Tak da palec gore za nove drese. Plavi bum majm kupil el je bas bas dober.
  • Nolifer
    8.1k
    Ovaj tvoj obrambeni mehanizam je već podosta iritirajućiEduardo

    Zašto bi bio obrambeni? Ne moramo se slagati, ali ni napadati. Već poštovati jedni druge ma koliko god su nam mišljenja različita, jer o ukusima se ne raspravlja i onda dolazi do ovakvih stvari...

    A na prvo pitanje znaš i sam odgovor. U prezentaciji dresova se sve lijepo objasni što je novo na dresu kao i do sada...
  • Riot
    1.9k
    Ovaj tvoj obrambeni mehanizam je već podosta iritirajući.Eduardo

    Pošao ti je zalijepit screenshot pravila foruma ali se sjetio da si ti admin
  • Ali
    2.2k
    Naši novi dresovi su mi ok, bijeli/crveni je malo neobican i treba se privknuti, ali je definitvno drugačiji od dosadašnjih. Dok mi je plava garnitura top, efektan, a opet prepoznatljiv. Baš mi je sjeo na prvu.

    I samo još na temu kak nas Nike podcjenjuje, pa kaje sa glavom. Jeste vidjeli Englesku drugu od nike ili Njemacku drugu od adidasa ??? Pa kaj je ono majko mila, pomislio sam da su golmanski ili sala neka. Ak nas podcjenjuju njih u najmanju ruku sprdaju.

    A kad vec spomijem druge, naj naj od svih kaj sam vidio mi je adidas Italy i to obje garniture... vrh, jednostavan i prepoznatljiv na prvu
  • Bosskovitz
    12k
    Imao sam osjećaj da budeš reagirao. Nemoramo se slagati, ali dopusti da imam mišljenje i da ne sviđa mi se prvi dres jer su prevelike kocke/kvadrati nije u našoj tradiciji. Da su manji kao nekada bilo bi top.Nolifer

    Pa nisam nigdje rekao da se moramo slagati ili da ne smiješ imati mišljenje, dapače napisao sam da je skroz okej da se nekome više sviđa jedan dizajner pristup, a nekom drugom neki drugi. Sve ok.

    Odgovorio sam ti jer si naveo tezu da se Nike sprda s nama, što bi značilo da Nike namjerno za nas radi loše ili smijšne dresove kako bi nas izvrgao ruglu, a to naprosto nije istina.

    Što je naša tradicija? Pa svima su bili lijepi dresovi naši iz 1998 iz Francuske, gdje je Lotto pogodio sa patternom "u sridu", što ne znači da su kasnije dresovi bili ružni. Bili su u redu, ali ovi novi i prošli mi nisu po guštu da bih nosio svaki dan.Nolifer

    Zaista, što je naša tradicija? Imali smo dresove s minijaturnim kvadratima, imali smo dresove sa srednje velikim kvadratima, imali smo dresove s kvadratima unutar kvadrata, s kvadratima različitih veličina, s kvadratima koji kao da vijore, s neravnomjerno raspoređenim kvadratima, s kvadratima kojima su rubovi bili nazubljeni, s kvadratima koji vijugaju...

    Ja bih reko da su naša tradicija crveni i bijeli kvadrati. U razno raznim kombinacijama. Neki dizajni su bili bolji, neki lošiji, na kraju krajeva stvar je ukusa pa je ocjena potpuno subjektivna jer nema objektivno najljepšeg dresa.

    Da mislim da se "sprda" jer ne poštuje ono što bi svi na neki način htjeli,Nolifer

    To što ti nešto želiš ne znači da svi žele. A još manje znači da se netko sprda s reprezentacijom zato što razmišlja drugačije od tebe.

    ne, nego u stilu neke sitne promjene da budu neprimjetne, a opet bude nova garnitura dresova.Nolifer

    Ovo nema veze s dizajnom, nego s financijskim aspektom. Ako su promjene neprimjetne, onda većina navijača nema potrebu kupovati novi dres :)

    Vidim da si stavio druge garniture dresova od Adidsa no ne i prve, prve su top i drže do svojeg modnog izražaja.Nolifer

    Stavio sam, prema mom mišljenju, nekoliko iznimno ružnih Adidasovih dresova za 2024. godinu jer si naveo Adidas kao odličan primjer. Za domaće sam ti napisao da su svi napravljeni po istom katalogu kao za Kutiju šibica 2002. godine, samo su boje i grbovi različiti, nula duha i originalnosti:

    italy-2024-home-kit%20%282%29.jpg

    spain-2024-home-kit%20%282%29.jpg

    Sweden%202024%20Home%20&%20Away%20Kits%20Leaked%20%20%281%29.jpg

    wales%202024%20kit%20%284%29.jpg

    I opet ponavljam: ako se tebi takvi konfekcijski dresovi sviđaju više od Nikeovih koji su personalizirani za svaku repku - to je skroz okej. Ne moramo se složiti i nema tu ispravnog ili pogrešnog mišljenja.

    Jedino oko čega ti kontriram je tvoja teza da nas Nike izvrgava ruglu dizajnom dresova. Navijači ih kupuju i nose, a iz natjecanja u natjecanje naš dres diljem svijeta redovito rangiraju među top 10, a često i među top 5 dresova na SP/EP-u i ne sumnjam da će isto biti i ove godine. To što se tebi ne sviđa je legitimno, ali definitivno ne znači da se Nike sprda s Hrvatskom.
  • Mandelinho
    376
    Mi ionako imamo problem sa tim domaćim dresom jer u njima ne možemo igrati protiv reprezentacija koje imaju bijeli ili crveni dres u kombinaciji što je i do sada često bio slučaj, pa smo tako SP 2018 jedino protiv Nigerije (Zeleni) i Francuske (Tamnoplavi) igrali u našim klasičnim dresovima. Protiv Islanda i Argentine nismo bili domaćini, a kod Danske, Rusije i Engleske smo se upravo suočili s tim problemom, uz to da smo protiv Rusije bili nominalno gosti.

    Na EURU 2024 sigurno protiv Albanaca igramo u gostujućoj garnituri, kao i protiv Španjolaca jer su nominalni domaćini u toj utakmici pa čisto sumnjam da će odabrati igrati u žutima.

    Od takvih reprezentacija na turniru se nalaze još i:
    • Danska
    • Srbija
    • Austrija
    • Češka
    • Portugal
    • Turska
    • Engleska (Možda i ne, jer je leakan drugi dres koji je tamno-ljubičasti)
    te ovisno o Playoffu;
    • Wales
    • Poljska
    • Gruzija
  • Nolifer
    8.1k
    Jedino oko čega ti kontriram je tvoja teza da nas Nike izvrgava ruglu dizajnom dresova.Bosskovitz

    Pa čitajući komentare ispod objavljenih dresova na footy headlinesu dođeš do istog zaključka. Nekome se sviđaju, nekome su sprdnja da skratim priču i opet isto smatram da se sprda, radi samog patterna, zar je bilo tako teško u fotošop programu povuć pattern na srednje ili manje kao na plavom drugom dresu i bilo bi top, ovako mi sve više liči na Feyenoord ili Ajax, a ne na Hrvatsku.

    Neki su istu stvar primjetili promjenu i da nije ok, samo prenosim komentare i sa nekima se slažem da nije ok dizajn od Nikea, sve je stvar ukusa.

    A Adidas je pogodio sa tim prvim dresovima, jednostavno a moderno...
  • Mali Zeus
    12.9k
    Nike se sprda, a ovi adidas dresovi izgledaju kao oni generički koje kupiš u Hervisu..
  • Bosskovitz
    12k
    zar je bilo tako teško u fotošop programu povuć patternNolifer

    Da, ovakav dizajn je jer je nekom dizajneru u Nikeu bilo teško smanjiti uzorak. Poslali su mu u petak u 16:55 da mora napraviti dres za hrvate i taman je otkucalo 17:00 kad je stavio preveliki pattern file pa je ostalo tako.

    Shvati da zato što se tebi nešto ne sviđa, ne znači da je objektivno loše ili ružno, ili pak da netko ima tajnu agendu da sprda Hrvatsku. Završit ću ovdje ovu raspravu s tobom, ali samo za usporedbu evo drugih Nike dresova za 2024. - jer siguran sam da i kod njih ima netko tko isto tako tvrdi kako, eto, Nike samo za njih radi sprdačinu, kao kaj i oni na Adidasu kukaju da svi imaju iste dresove jer ljudi naprosto vole prigovarati:

    Englezi:

    00%20nike%20england%202024%20kit%20%281%29.jpg Nike%20England%20Euro%202024%20Away%20Kit%20%20%284%29.jpg

    Francuzi:

    france%20euro%202024%20kits%20%2811%29.jpg Nike%20France%20Euro%202024%20Away%20Kit%20%20%281%29.jpg

    Nizozemci (samo gostujući za sada):

    netherlands%20euro%202024%20away%20kit%20%281%29.jpg

    Portugal (samo gostujući):
    Nike%202024%20National%20Team%20Kits%20Leaked%20%20%281%29.jpg

    Brazil:
    nike-brazil-2024-home-away-kit%20%2813%29.jpg nike-brazil-2024-home-away-kit%20%286%29.jpg
  • Riot
    1.9k
    Jel se i ovaj "fit" posebno bira ili su za sve isti? Jer ovaj brazilski mi se čini baš slim fit a ovaj francuski normal
  • Nolifer
    8.1k
    Da, ovakav dizajn je jer je nekom dizajneru u Nikeu bilo teško smanjiti uzorak. Poslali su mu u petak u 16:55 da mora napraviti dres za hrvate i taman je otkucalo 17:00 kad je stavio preveliki pattern file pa je ostalo tako.

    Shvati da zato što se tebi nešto ne sviđa, ne znači da je objektivno loše ili ružno, ili pak da netko ima tajnu agendu da sprda Hrvatsku. Završit ću ovdje ovu raspravu s tobom, ali samo za usporedbu evo drugih Nike dresova za 2024. - jer siguran sam da i kod njih ima netko tko isto tako tvrdi kako, eto, Nike samo za njih radi sprdačinu, kao kaj i oni na Adidasu kukaju da svi imaju iste dresove jer ljudi naprosto vole prigovarati:
    Bosskovitz

    Nema potrebe za sarkazmom ili ironijom i ne vidim da je tvoje mišljenje objektivnije od mojeg. Tu smo negdje, sredina visi u zraku i najbolje da tako ostane, nego da idemo u dubinu kopati ili se svađati.

    Tak da i ti trebaš shvatiti neke stvari, da ne misle svi jednako ili moderno, valjda je to legitimno. I ovaj moj zadnji upis ti vrijedi za dresove koje si postavio.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.