• Mr Anderson
    5.4k
    kod Betisa nije pustio igrača nego se poskliznuo, a protiv Rijeke se ne sjećam situacije da ga je kao zadnjeg igrača pretrčao Ivanović. Isto tak, kad te igrač pretrči tko god to bio to nije kardinalna greška.Mali Zeus

    Nego kaj su to nego greške, pratio je igrača, pa se krenuo vraćati i na kraju poskliznuo ili se je krivo postavio kad ga je ovaj uspio na 20-30 metara prestići za 2-3 metra. Iz tih grešaka je pao gol i nastala situacija za potencijalni crveni.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Nego kaj su to nego greške, pratio je igrača, pa se krenuo vraćati i na kraju poskliznuo ili se je krivo postavio kad ga je ovaj uspio na 20-30 metara prestići za 2-3 metra. Iz tih grešaka je pao gol i nastala situacija za potencijalni crveni.Mr Anderson

    Kad se poskliznuo, protiv Rijeke ili Betisa?
  • Mr Anderson
    5.4k

    Ak si gledao, znati ćeš.
  • Orc123
    5.1k

    Fun fact of kad igra Max vise ne primamo toliko golova, a Misic se vise ni jednom nije spustio iza 2 stopera, kako to, kako to? Znaci toliko grijesi a d njim u kadru smo konacno povezali utakmice bez poraza i izbacili Betis,....

    A sta je prethodilo tome proklizavanju, cije greske su dovele do toga? Jel mozda Perkovic ispao u jednoj i drugoj situaciji? Jel netko Perkovica razapeo za ciste greske iz kojih smo primili gol? Dapace, ja mislim da je Perkovic top igrac i da ce biti odlican stoper, ali ne i bek!
  • Mali Zeus
    9.7k
    Ak si gledao, znati ćeš.Mr Anderson

    Gledao sam, zato i pitam.

    Kak je pratio igrača ak smo bili u napadu, oni su na brzinu izveli kontru, bio je malo udaljen od njega i krenuo trčati i zatvarati ga, bio je usporedno s njim kad je morao usporiti jer je Nevistić uletio. Ti to predstavljaš kao da je zujao okolo potpuno nesvjestan okoline.
  • Mlađi referent
    10.6k
    Svi naši stoperi krucijalno greške, a jedino Max zna iznijeti loptu.
    Jednostavna matematika radi koje Max mora igrati.

    Na ljeto možemo tražiti boljeg, trenutno ga nemamo
  • DiddyGuela
    945


    Premali uzorak utakmica da bi broj ne primljenih golova sveo na utjecaj jednog igraca.

    + pita se nesto i protivnika, Juric izlazi 1na1 i fula cijeli gol, Mierez pogađa stativu... dok je frajer iz Betisa gresku iskoristio zabivsi petom.
  • Orc123
    5.1k
    protiv Betisa je bila pogreska Perkovica i ne broje se greske vec prolaz, a tko ne vidi maxov doprinos u nasoj igri ne gleda objektivno i tu svaka rasprava za mene staje.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Na ljeto možemo tražiti boljeg, trenutno ga nemamoMlađi referent

    To stoji, ali budimo realni, ne bi Max dobio priliku da se nisu ozlijedili Šutalo, Perić i Moharami. Doveli su Živkovića jer je netko zabrijao da bude dečku od 19 godina isto igrati u Lokomotivi ili Dinamu. Max ima dobru loptu i zna iznijeti loptu. OK, a ostalo?
  • Mlađi referent
    10.6k
    OK, a ostalo?Mr Anderson

    Ostalo ništa, ali to je i dalje jedna kvaliteta više od svih naših ostalih stopera. Odnosno, stopera koji nisu Theo, on je fix.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Kak ništa? Šutalo i Perić kad su zdravi su bolji u skoku i duelu. Recimo da su onda izjednačeni po kvalitetama. Da ne pričam o Šutalu prije ozljede.
  • Mlađi referent
    10.6k


    I kaj je u modernom nogometu bitnije - osiguravanje kvalitetnog posjeda, generiranje više napada (ergo automatski manje prilika na tvoj gol) ili dobit duel?

    Dileme neme uopće. Ti s Boškom i Perićem zapneš na prvih 20 metara terena, tako se nogomet nekad igrao, i da su 80e bili bi oni okej, danas ne.

    Btw. Perić prije ozljeda > Boško prije ozljeda. Ali prije, i i jedan i drugi su ih imali, i to sad već fajn broj njih.
  • scooniepenn
    1.8k

    To da Max nije dobio priliku ranije je problem Belog i Jakira, a ne njega. Šutalo i Perić zajedno su najgori Dinamov stoperski par u jako dugo vremena, a s druge strane Teo i Max u kombinaciji našu su obranu učinili neusporedivo čvršćom, kompaktnijom i bržom. I ono što je ključno otkad je Max u igri mi napade iz zadnje linije razvijamo lakoćom, a istovemeno se Miš manje troši i puno bolje izgleda. I ne samo to, protivnikov presing razbijamo lakoćom, dok je ranije ove sezone situacija bila doslovce za 180 stupnjeva drugačija. To je za moderan nogomet ključna komponenta. Griješi li i Max, naravno, griješe i Van Dijk, Dias i Gvardiol pa gdje neće on koji sigurno nije ta razina. No, mislim li istovremeno da u kombinaciji s Teom donosi puno, apsolutno da.
  • Kaktus Car
    341
    Svi naši stoperi krucijalno greške, a jedino Max zna iznijeti loptu.
    Jednostavna matematika radi koje Max mora igrati.
    Mlađi referent

    To je sukus problema - osim KTC-a ostali stoperi nisu na razini Dinama, a ako se mora birati između dostupnih stopera onda je bolje izabrati onoga koji bar ne paničari s loptom u nogama i s kojim se može graditi napad od zadnje linije.

    Ako igra Bernauer Mišić se ne mora redovito spuštati do vlastite obrambene linije kako bi se iznijela lopta i pokrenuo napad i to ga čini korisnijim od ostalih opcija na stoperu.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Super mi je kad netko spominje Šutala prije ozljede.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.