• db-izbjeglica
    15.3k
    Mantra o lošem suđenju je najjača iz jedne druge perspektive.

    Suci su loši! OK, jesu! Naši suci ne sude nigdje! Istina, ne sude, tu i tamo dobiju europsku utakmicu. Međutim, jesu li toliko loši da to odudara od ostalih komponenti lige?
    Zašto oni očekuju da suci budu fenomenalni?

    HNL je trenutno po koeficijentu dvadeset i neka liga u europi. Tu poziciju drži praktički samo zbog dinama, na kojeg otpada debelo preko 70% osvojenog plijena. Rijeka je još koliko-toliko vrijedna spomena u međunarodnim okvirima, ostali klubovi su statistička pogreška.
    Znači, loši su! Od kud im pravo nekoga prozivati da je loš, kad su i oni sami takvi? Ako oni mogu ispasti od gzire, tobola, dile gori, ako oni mogu imati niz od 13 neuspješnih sezona u kvalifikacijama za skupine europskih natjecanja, zašto suci moraju biti izvrsni? Zašto netko tko nije izvrstan očekuje izvrsnost od drugih aktera iste priče?

    Iz kojeg bazena se regrutiraju suci? Što napraviti, koje je rješenje? Maknut će se bruno marić, ajmo maknuti bebeka iz VAR-a, ajmo maknuti pajača, bela, zebeca, jovića i ovih par novih sudaca - sudit će tko? Jel uopće postoji alternativa? Netko stvarno misli da bi suđenje bilo bolje ako trenutne suce iz elitne skupine zamjenimo onima koji sada sude drugu, treću, četvrtu ligu?

    Tko uopće želi postati sudac? Koliki broj ljudi vikend želi trošiti na suđenje nižih liga, gdje ti pijane budale po raznim selima j...u mater? Nagrada je što? Preseliti na višu razinu da te iskompleksirani debili po gradovima razvlače po medijima i vrijeđaju gdje god da stignu? Kad završiš sudačku karijeru, ne smiješ ni prokomentirati nešto jer ti debili prijete, žele ograničiti kretanje po državi. Pa jbt u hrvatskoj ni jedan bivši sudac očito ne želi doći na HRT, jednom tjedno komentirati suđenje i uzeti fin honorar. Što to nekome treba u životu? Pretpostavljam da je to zbog reakcija navijača istre, gorice, varaždina i slaven belupa.

    To lajanje iz njihovih redova traje godinama. Kad su toliko sposobni, zašto se nisu potrudili da iz njihovog nogometnog središta dođe jedan vrhunski sudac? Duje strukan je stvarno najbolje što mogu ponuditi?

    Također mi nije jasno da postoje ljudi koji svojim kognitivnim sposobnostima ne mogu dokučiti da u nogometu i suđenju postoje situacije koje nisu egzaktne, već ovise o procjeni i što god sudac dosudio, neće pretjerano pogriješiti. Mislim, o čemu ja pričam... oni egzaktnu stvar, poput zaleđa, ne mogu i ne žele shvatiti i problem je kad se donese ispravna odluka.

    Odvratni su, najgora nakupina iskompleksiranosti, zavisti, ljubomore, otrova, mržnje i gluposti koja se može pronaći na kugli zemaljskoj.
  • Time
    855
    Sad se žale zato sto jakirovic nije zelio komentirati ista oko ovog cirkuza :lol:
  • Jurki
    11.7k
    Sad se žale zato sto jakirovic nije zelio komentirati ista oko ovog cirkuza :lol:Time

    Pametna odluka Jakira kaj to sranje nije htel komentirati i dolijevati ulje na vatru.
    I ne vidim razloga zakaj bi to Jakir trebal uopce komentirati.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Pa nisu ni oni ništa komentirali do ove umjetno stvorene afere jer se nema što komentirati.

    Igrali loše, prosuli bodove sa igračem više...
  • superhik
    11k
    Insajderska žgadija u komentarima po portalima slavi kako je Marić smijenjen
  • San Lorenzo
    15.4k

    Hns se saginje pred tim klubom zadnje tri godine, ponavljač Livaja je dobio sramotnu jednu utakmicu kazne nakon divljanja po završetku kupa, zbog njih se promjenio format završnice kupa, najviše sudačkih grešaka ide u njihovu korist, sudačke nadoknade na poljudu su postale predmet sprdnje tihe većine...a smjena Marića u ovom trenutku bi bila trešnjica na vrhu torte ulizivačke politike.
  • bbb medimurje
    3.2k
    Insajderska žgadija u komentarima po portalima slavi kako je Marić smijenjensuperhik

    Ako je istina da je nakon nasih penala na pampasu pustio namjestene VAR snimke i treba biti smjenjen
  • Zagi
    7.6k
    Bome, stvarno ispada najbitnija sezona od kad pratim dinamo. Ali ne zbog lige prvaka.

    Ove dolje se jednostavno mora zaustaviti, sada.
  • Brusa
    1.5k
    kakve namještene var snimke?
  • kibic
    1.1k
    sudit će tko? Jel uopće postoji alternativa?db-izbjeglica

    Upravo to. Zato i imam filing da tolko žele udrugu prvoligaša kak bi imali utjecaj na izbor sudaca. Ne znam jel prije ta udruga imala takve utjecaje ili samo na one financijske podjele.
  • San Lorenzo
    15.4k
    Oni su digli medijsku hajku jer im nije priznat gol iz zaleđa.
    Nek si svatko to ponovi 10x u sebi, a potom i naglas...pogotovo predstavnici medija.
  • Jurki
    11.7k
    Da se razmemo smjenom Brune Marica niti bi suđenje bilo bolje.. niti bi Kolaric, Pajac, Zebec, Bel itd manje grijesili.
    Imamo suce takve kakve imamo.. suci vani sude i gore nego u nasoj ligi.. al jebiga treba nekad pogledat i neku tekmu iz drugih liga a žgadija dole misli da se samo njih zeli pokrasti i da nasi suci zive za to da pokradu tovare.
    Suci su samo ljudi, grijese, sve je to nogomet, sport..
    kaj je najzalosnije u toj tekmi su sve dvojbene situacije ispravno dosuđene osim drugog zutog Dabri i jos se zale.
    Nek placu ko ih jebe jer mi idu vec na zivce.
  • Mali Zeus
    12.7k
    @db-izbjeglica je dobro rekao, ovi dole žele da odstupi sudačka komisija i svi suci. Koja je alternativa, tko će doći umjesto njih, hoće li ih Hajduk birati. Strani suci, nešto treće.
    Čak i kad bi se tako nešto dogodilo i svi suci bili promijenjeni opet bi oni kmečali da ih se krade jer to im je debelo u krvi.

    Dont get me wrong suci su loši, a glavni je Bruno Marić koji ima putra na glavi. Protiv Varaždina je pukom srećom ispalo da je ofsajd što se vidjelo iz drugog kuta koji nije pokazan. Ali što da je gol bio priznat, Varaždin bi bio oštećen a oni nemaju medije i vojsku komentatora iza sebe da se izbore za pravdu. Znači samo kad je Hajduk oštećen, a ovdje nije ni bio diže se sve na noge i rade afere i prijeti nasiljem.
    I ajd da se pojavljuju razne snimke, a ovo je tovarska kuhinja koja želi dokazati da ih se krade i da će biti prvi ako im se dopusti.

    Inače, umro sam od smijeha kak Jakobušić brine o hrvatskom nogometu, to licemjerje i ta mantra koju još uvijek guraju je prejadna. Frajeru, ne brine tebe hr nogomet nego činjenica da nisi prvi, bar budi vjerodostojan. I ta sranja o nekoj 'hajdučkoj javnosti' :D. Torcida bar ne brije na takve stvari, oni se žale da je Hajduk oštećen i pozivaju na nasilje, a to će kod medija proći kao da ništa nije bilo, mediji prenose te poruke bez da su iste osudili ili išta napisali o tome.
  • mali M
    5.1k
    Meni je nevjerojatno da ih HNS još nije kaznio. Nevjerojatno! Ma oduzmi im 10 bodova i spiči financijsku kaznu da se izuvaju. Pa neka istupe ako ih žulja briga me. Pa nesmije se dopustiti da se ovako ponižava sve momčadi, suce, ligu. Pa imajte malo obraza ekipo iz hnsa. Otvoreno prijete ljudima, pozivaju na neregularnosti u svoju korist, cijeloj ligi se od njih već sere, pa daj napravite nešto...
  • mali M
    5.1k
    Koja je alternativa, tko će doći umjesto njih, hoće li ih Hajduk birati.Mali Zeus

    Vjerujem da misle da je najbolje kao na školskom sami si sudimo i to naravno oni fizički jači i glasniji i spremni na šoru određuju što je faul, a što nije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.