• NitkoBitan
    13k
    Senf i senilni Biden su ociti pokazatelji kakvu mediji imaju moc u svijetu. Zato mi je u jednu ruku i drago da su postojali likovi kao Bandic, odnosno primitivci koji nisu jbali zivu silu i koji su bili uvijek 2 koraka ispred po pitanju kampanja i izbora.
  • Crle
    366
    Sposobni ste nać tekstove o esg urotama, rozim lezbama na semaforima... i ne znam čemu sve ne. A teško je nać npr. Škorinu povezanost sa Omegom i lagano zaključiti zašto je htio biti gradonačelnik nakon Bandića.

    Zvučite ko Peternel sa tim jugokomunističkim etiketiranjima (koja su čak bila namjenjena i nama) a teško je naći da je lik uvrijeđen jer je izvisio na nekoj znanstvenoj listi od SDP-a.
  • jedan u nizu
    6.5k
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/otkriven-uzrok-smrada-na-zagrebackom-srebrnjaku-ozbiljnije-je-nego-sto-se-mislilo/2540429.aspx

    za one koji ne zele otvarati.
    Smjesa organskih otapala u kanalizacijskoj mjeri, a uzrocnik je Institut Ruđer Bošković.
    Sustav je brzo ispran i nece biti posljedica za ljude, biljni i zivotinjski svijet.
  • Bosskovitz
    7.9k
    pazi, narod (napredniji od nas daleko) brani pretplatu i želi da se i dalje plaća kako bi imali svoj javni medijski servis.andrija91

    Apsolutno, zato što kad je medij neprofitan onda se vodi drugačijim motivima. Neprofitan portal nema guzice i sise, Maju Šuput i Vučića koji izlazi iz frižidera jer mu klikovi ljudi ne trebaju za preživljavanje, on se bavi isključivo kvalitetom, a ne šundom.

    Potpuno razumijem zašto su Švicarci to napravili. I Britanci razmišljaju na isti način, a BBC radi vrhunske sadržaj. Nepopularno mišljenje, ali čim se odmaknemo od dnevnopolitičko-vjersko-nacionalnih tema, HRT unatoč svim inherentnim problemima ima produkciju vrlo kvalitetnog dokumentarnog i pop dokumentarnog sadržaja. Ja se nikada nisam zalagao za ukidanje plaćanja HRT-a, ali ono što je HRT-u potrebno je apsolutna i potpuna urednička autonomija i neovisnost od strane države, što je nemoguće u sustavu u kojem oni koji su na vlasti postavljaju sebi podobne ljude na mjesta koja su im bitna.

    ne znam radiš li to namjerno ili ne ali tvrdiš da su mediji pod kontrolom države zlo a prešućuješ da većinu medija u svijetu drže multimilijarderi koji imaju svoj interes i koji vrlo agresivno i sustavno kroje javno mijenjeandrija91

    Ne, nisam to ni u jednom trenutku tvrdio. Kod nas su prisutna dva državna medija - za HRT sam već iskomentirao u čemu je problem, Al Jazeera doslovno postoji zato da bi se narativ maksimalno kontrolirao u interesu katarske dinastije Al Thani. Nisam rekao ni da većinu medija ne drže multimilijarderi sa svojim interesom, ali ne vidim kakve to sad veze ima s prvotnom tezom koja je bila vezana uz medije u Hrvatskoj? Vrlo je jasno tko drži koji medij u Hrvatskoj, barem kada govorimo o desetak najvećih, to nije tajna.

    vlasništvo večernjeg i još hrpe medija u HR poput 24 sata, story, elite,....nije onako kako si rekao tvrtke styria koja već jako dugo nema nikakve veze s katoličanstvom nego srpska tvrtka kćer Adria media grupa koja je kupila u zagrebačku podružnicu Adria media zagreb 2018. ili 2019.. ista tvrtka npr drži šljam medij kurir koji ima članke poput " thompson mrzi srbe jer ga je krajiški srbin vidio kako nateže kozu kao mladić" i slične priče.andrija91

    A gle, lažeš. Ne znam kako da to ljepše kažem nakon što sam već naveo službene stranice koje dokazuju kako ovo nije istina, ali ti to i dalje ponavljaš. Adria Media Grupa za početak više ne postoji, danas se zove Wireless Media Group. Wireless Media Group nije vlasnik Večernjeg i 24 sata, njihov vlasnik je Styria Grupa. Styria i WMG nisu ni u kakvom vlasničkom odnosu, nit je WMG tvrtka-kćer Styrije niti obrnuto. WMG na hrvatskom tržištu ima isključivo lifestyle mjesečnike i tjednike: Story, Elle, Cosmopolitan, National Geographic, Men's Health... ne baš kreatore javnog mijenja.

    Da ne ispadne da ovo govorim napamet:

    o dobrodošlici za ljubitelja četnika u HR medijima me ne vuci za jezik bolje :)andrija91

    Evo povlačim te :D ne da bih te zajebavao, nije mi to namjera, nego jer si rekao "ljudi iz srbije s otvorenim četničkim stavovima imaju otvorena sva vrata HR medija" i pitao sam te tko to, a izbjegavaš odgovor. Ili navedi primjer ili reci da si se zajebao.

    s druge strane jedan thompson ili škoro su UGAŠENI i ELIMINIRANI iz tzv hrvatskih tzv medijaandrija91

    Thompson je političar po svemu osim po bavljenju politikom, a Škoro i po bavljenju politikom, a takav tretman imaju.
  • jedan u nizu
    6.5k
    KAd smo vec kod Škore.
    Ja se slažem da je biznis - biznis.
    Ali meni je sramotnije to kako je on došao do tog zemljišta i koja je pozadina svega toga.

    Parking je otvorio sa svojim kumom.
    Zemljište je bilo u gradskom vlasnistvu, tj u vlasništvu bolnice Merkur.
    Grad je dao to zemljište za trampu Marici Žibrat (majka Škorinog kuma) u zamjenu za zemlište na Resniku (koje je trebalo za izgradnju pročistača voda).
    Škoro kasnije sa kumom otvara parking na tom zemljištu.

    Dakle manje vrijedno zemljište na Resniku je otkupljeno drugim, jako vrijednim zemljištem.
    Inače se otkupljuju novcima a ne drugim parcelama.
    Također, navodno je u pozadini kompenzacija za Škorine nastupe za HDZ (u to vrijeme je bio njihov zastupnik u saboru)

    Visoki politički izvor blizak HDZ-u za Nacional je nedavno izjavio:

    „Miroslav Škoro osobno mi je rekao da je zamjenu zemljišta Žibratovoj mami zagrebački gradonačelnik Milan Bandić isposlovao u dogovoru s tadašnjim premijerom Ivom Sanaderom i da je to Škori bila svojevrsna ‘kompenzacija’ za njegove nastupe i podršku Sanaderovu HDZ-u u kampanji.“


    Miroslav Škoro, koji je najavio nastavak političke karijere na desničarskoj platformi Suverenista, a tijekom kampanje za predsjednika Republike pozivao HDZ-ovce da glasaju za njega i najavljivao raspuštanje Vlade i Sabora, što podrazumijeva i rušenje Andreja Plenkovića s vlasti, tvrdio je da nije nikad bio dio HDZ-ova establišmenta i da je sve što je stvorio u životu, stvorio sam. Tvrdio je i da nije imao nikakve koristi od saborskog mandata koji je obnašao 2008. godine.

    https://www.nacional.hr/skorin-skupi-parking-supruznici-skoro-kod-bolnice-merkur-aktivirali-stecevinu-iz-sanaderove-ere/


    Meni je zato ova priča dosta sramotna, i mogu reci da mi je Škoro poprilicno pao u ocima.
    Ako je biznismen, ok. Glupo je reci da zaraduje na bolesnima. Ali nacin na koji je dosao je jedna tipicna HDZovska afera, a sam je pozivao na rušenje vlade tog istog HDZa. Usudio bih se reci samo kako bi vise razjedinio oporbu i glasovi se rasipali na vise strana.
    (ovo zadnje je moj zakljucak i ne mora biti ni blizu istine)
  • Deleted User
    0
    lažem ? Poznato je da je Styria vlasnik hrvatske Adria medija grupe isto kao i srpske. evo link kolega kad već lažem , u njemu ti piše tko je vlasnik koga :) https://narod.hr/hrvatska/kako-je-u-vlasnicku-strukturu-styrije-koja-posjeduje-vecernji-list-usao-bivsi-celnik-nogometnog-i-kosarkaskog-kluba-crvena-zvezda
    loviš u mutnom zato jer su stvarni vlasnici medija vrlo teško prosječnom čovjeku čitljivi. gomila firmi koje su osnivaju iz dana u dan a trag vodi do nekoliko vlasnika.
    fanovi četnika dobrodošli u HR medijima ? kompletna srpska politička scena, četnici jedan kroz jedan, se 24/7 kroz tzv medije u HR citira i predstavlja kao nešto relevantno. hoćemo sportaše ? novak đoković npr.. hoćemo pjevače ? miroslav ilić, lepa brena koja je pevala borcima na frontu. hoćemo cecu i što radi njezin sin, snaha, nećak , jetrva ? postoji jedna stranka nešto SDSSSSS koju su osnovali četnici u HR ranih 90ih. ne da su u medijima, oni su u vlasti i oni imaju svoj medij koji ja plaćam iz svoga đepa kao i svi mi. hoćemo porifirija metropolita koji pjeva četničke pjesme javno pa nikome ništa ? u centralnom dnevniku HRTa ti je bila vijest da je umro šaban šaulić koji je poznat da na nastupima, pa čak i na javnoj tv srbije, nastupa s četničkom kapom. hoćemo o njemu ? baš me vučeš za jezik. ali daj me podsjeti što je ono škoro napravio da je ELIMINIRAN iz tzv hrvatskih tzv medija ? vjera, ljubav, domovina ? uffff. a tek thompson, kako si rekao političar. jbg kad si domoljub i jasno kažeš tko je izdajnik svog naroda u pravo vrijeme i na pravom mjestu ti si "političar" i tebe treba ELIMINIRATI iz javnog prostora. baš me vučeš za jezik.
  • Deleted User
    0
    uložiti svoj novac u mladu IT firmu iz osijeka koja za 10 godina postane tvornica novca je tipična HDZ afera. tu priču nećeš istaknuti kad pričaš o škori ? ili treba žicati novce od sorosa i glumiti neovisni GONG financiran od istog lika i njegovih kompića , pa onda postati političar i to je onda OK. usput studiraš 15ak godina. i to je ok.
  • mali M
    3.6k
    Most nema veze s centrom, Most je čista moderna, konzervativno-populistička stranka.Bosskovitz

    Nećemo se složiti, ali vidiš koji je tvoj problem. Kažeš Možemo je lijevo, HSLS centar, a Most je konzervativno POPULISTIČKA stranka. Šta nisi zaljepio onda etikete kao antifa ili fikus?
    I druga stvar, pa šta mi zbilja hoćeš reć da je tebi konzervativno istoznačnica sa desno?!? Jel liberalno isto što i lijevo??
  • Patak
    2.3k
    Nominalno desni HDZ i ekstremno lijevi nemožemo imaju potpuno istu politiku, "razlike" služe za cirkusiranje po medijima i Saboru. To se nikako ne može objasniti kroz anakronu podjelu lijevo-desno-centar, jer nije ovo više vrijeme francuske revolucije. Međutim prema podjeli globalisti - suverenosti jasno je da i jedni i drugi spadaju pod globaliste, tj. globalističke potrčke koji samo slušaju "centralu" i provode usruljinu politiku. Tu se nalaze praktički i sve ostale stranke i svi mediji. Mi suverenista ni suverenističkih stranaka praktički i nemamo (bez obzira jel se netko nazvao takvim), samo nekoliko pojedinaca. U Europi je ista podjela, s tim da suverenističkih stranaka ima nešto malo.
  • Crle
    366
    Hehe a srbobran?
  • Bosskovitz
    7.9k
    Kažeš Možemo je lijevo, HSLS centar, a Most je konzervativno POPULISTIČKA stranka.mali M

    Koji dio sam fulao? I Radnička fronta je socijalističko populistička stranka. I Nova ljevica također. O Domovinskom pokretu da ne pričam. Definicija populizma je "ideologija i društveni pokret koji povlađuje predrasudama, strastima i duhovnim dometima širih društvenih slojeva" - doslovno to je politika Mosta, s naglaskom da odabiru one koje su popularne na desnom ideološkom spektru, dok RF ili NL odabiru one na lijevom. što je vojska na granici nego konzervativni populizam? Znaš da se to neće dogoditi, znaš da to ne rješava nikakav problem jer nećeš ratovati protiv ilegalnih migranata, ali svejedno udaraš po tome zato što postoji kritična masa koja to želi čuti - to je populizam. K vragu, samo ime im je populizam jer su politička stranka koja funkcionira kao politička stranka, ali se zovu "Most nezavisnih lista" jer ljudi generalno imaju averziju prema političkim strankama.

    Da se razumijemo - rade odličan posao. S profesionalne strane, a imao sam doticaja s njima, vrlo impresivno, taman prljavo koliko njihovi birači toleriraju i ciljano, proračunato po onim temama iz kojih mogu izvući najveću medijsku pozornost i najveću korist.

    Ne vidim u čemu je problem ako stvari nazovem pravim imenom? Ti si rekao da su liberalna stranka. Kako su oni liberalna stranka?

    Šta nisi zaljepio onda etikete kao antifa ili fikus?mali M

    "Populistička" nije etiketa nego pridjev koji objašnjava njihovu ideologiju i pristup politici. Antifa isto nije etiketa nego je odrednica politike, nažalost vrlo dubiozna i različitih značenja. Fikus je etiketa. Kao što sam HSLS nazvao "uguženima", a Fokus "idealistima" - znam ljude iz obje stranke i isto sam i njima rekao, samo ljepšim riječima. Fokus ima odlične ideje i dobre politike iz moje, liberalne perspektive, ali pristup politici na način "mi nećemo surađivati ni sa kime i bit će onako kako mi hoćemo ili neće biti" ih osuđuje na vječno nebitnu oporbu. HSLS je pak potpuna suprotnost: imaju jednako odlične ideje i dobre politike, ali su pretjerano pragmatični i uništavaju si rejting i opstojnost time što si pucaju u noge, ruke i glavu glasajući za sramotne i ne rubno liberalne nego antiliberalne politike HDZ-a, da ne govorim o korupciji, sretni jer zauzvrat dobiju dvije ili tri manje reforme u mandatu.

    I druga stvar, pa šta mi zbilja hoćeš reć da je tebi konzervativno istoznačnica sa desno?!?mali M

    Nego s čime je? Anićev Veliki rječnik hrvatskog jezika: dèsnica, ž; 1. desna ruka [dajem desnicu u vatru jamčim, kunem se], 2. političke opcije i skupine konzervativnih načela

    To je doslovno definicija desnice. Desnica predstavlja ideološke konzervativce. Oni mogu biti umjereni konzervativci kao HDZ, mogu biti ultrakonzervativci poput poljskog PiS-a, mogu imati snažan utjecaj liberalnih ekonomskih i demokratskih ideja pa biti liberalni konzervativci poput Margaret Thatcher, mogu imati snažan utjecaj autoritarnih i fašističkih ideja pa biti autoritarni konzervativci poput Francisca Franca, mogu poput Domovinskog pokreta biti nacionalistički konzervativci... ali definitivno su konzervativci. Konzervativizam, socijalizam i liberalizam su tri temeljne ideološke odrednice politike od razvitka moderne demokracije u 19. stoljeću.

    Jel liberalno isto što i lijevo??mali M

    U SAD-u da. Kod nas u Europi ne, kod nas je liberalno spektar na centru. Liberalizam ima svoj ideološki i ekonomski aspekt, no i jedan i drugi se baziraju na slobodi pojedinca kao vrhovnom idealu, privatnom vlasništvu i ograničenju državne regulacije na ono što je nužno potrebno za funkcionalno društvo (ali nikako ne i njezinom odsustvu).
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    "ideologija i društveni pokret koji povlađuje predrasudama, strastima i duhovnim dometima širih društvenih slojeva"Bosskovitz

    Meni ta definicija zvuči kao definicija demokracije.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Meni ta definicija zvuči kao definicija demokracije.Maksim Maksimirski

    Ni blizu :) Demokracija je vladavina naroda, ne povlađivanje predrasudama. Populizam doduše jest dio demokracije, ali osim toga ti pojmovi nemaju doticaja.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Tako je. Demokracija je vladavina naroda a narod ima predrasude.

    MOST je populistički jer ''govore ono što narod hoće čuti'' i meni uopće nije jasno zašto se to predstavlja kao nešto negativno. Mišljenje naroda (kakav god narod bio, koliko god predrasuda imao, koliko god bio glup) bi trebalo biti najvažnije i vladajuća stranka bi trebala provoditi politike kakve od nje traži svjetina. Sve drugo je prosvijećeni apsolutizam.
  • Bosskovitz
    7.9k
    MOST je populistički jer ''govore ono što narod hoće čuti'' i meni uopće nije jasno zašto se to predstavlja kao nešto negativno.Maksim Maksimirski

    Za mene je to neodgovorno. Uloga odgovornih političkih stranaka je u tome da nadilaze predrasude i stihijsko razmišljanje rašireno u određenim skupinama i provode (ako su vlasti) ili predlažu (ako su oporba) konstruktivne politike.

    Dao sam gore primjer s vojskom na granici: ako 100 ljudi kaže hoćemo vojsku na granice - Most će zajahati temu i održati presicu kako Plenkovića nije briga za ljude koji su u opasnosti jer ga je briga samo za Brisel, neka hitno pošalje vojsku na granicu ili će oni organizirati naoružane, paravojne straže. To je povlađivanje strastima, odnosno populizam - vojska neće ništa riješiti i sigurno neće krenuti u oružani sukob, a naoružane straže se neće organizirati ali rajcaju ruralne ljude jer "preuzimaju stvar u svoje ruke". Konstruktivna politika bi bila pozvati na veću pristunost policije na granici i u naseljima blizu granice te modernizaciju nadzora granice - to bi smanjilo broj prelazaka i povećalo osjećaj sigurnosti ljudi blizu granice.

    Svaka ideološka odrednica politike može biti konstruktivna, a može biti i populistička - to su metode bavljenja politikom. Metoda Mosta je populistička.

    Mišljenje naroda (kakav god narod bio, koliko god predrasuda imao, koliko god bio glup) bi trebalo biti najvažnije i vladajuća stranka bi trebala provoditi politike kakve od nje traži svjetina.Maksim Maksimirski

    Vladajuća stranka upravo to i radi. "Svjetina" je izabrala HDZ da provodi svoje politike i HDZ ih provodi do sljedećih izbora kada će opet birati između stotinjak stranaka, a ona koju najviše njih izabere će izvjesno formirati Vladu. Izbori su jedino mjerilo mišljenja "svjetine", sve ostalo je stvar percepcije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.