• Jaro
    5.4k
    vecinom "novinari" Novosti, par ovih glumaca, pisaca, redatelja, "feministkinja" (kad nemas kaj navest) - realno nebitna ekipa, ali jbg kandidatkinja za premijerku Hrvatske se zalagala za ukidanje hrvatskog jezika...

    P.S. za Sarnavku mi jasno, ona profesorica jugoslavenakih jezika pa valjda da moze nes raditi :rofl:
  • Bruh
    901
    popis novoj vlasti koga treba strpati u zatvor...
  • kibic
    1k
    Žalosno kaj ljudi tek sad otkrijavu taj popis. On se mora pred svake izbore ponovo stavljat da ljudi vide za koga glasaju.

    Al ni to ne pomaže, jer svi znaju za kog glasaju i briga ih, jer je bitnije bit urban i pravit se finjak. A reć istinu i budalu nazvat budalom kak i spada je nepristojno. Ne smije bit sram reć na glas kaj čovek vidi pred sobom. Al jebi ga, nekad se ljudima i ne da s frendovima i familijom stalno otvarat duge razgocore i ic u neke konflikte.
  • The Undertaker
    4k
    Jel ovo za jezik stručno ili političko pitanje? Ako je političko, onda je jasno što će naša politika definirati.
    Ako je stručno onda to ostavite stručnjacima.
    Meni bi bila vrhunska glupost da se npr. srpski mora prevoditi na hrvatski.
  • mali M
    3.4k
    Ma nigdje u svijetu nije zaživo na kraju "projekt" gdje se aktivisti, glumci, javne ličnosti uključuju u političke vode. Uvijek ispadne da se izgubilo vrijeme, ako ne i pogoršala situacija. Jednostavno nisu kapacitet za te razine odlučivanja. Ne kažem da je nemoguće, daleko od toga, sigurno ima fantastičnih primjera, ali u debeloj većini ispadnu klaunovi sa smješnim prijedlozima i paradiranjem po medijima. To se radi kad ste već tako ekonomski i društveno zbrinuti pa se igra populizma. Kod nas takvi samo unazade društvo. Da ne mislite da ciljam samo na neke, nije se "proslavio" ni Mirko Filipović, ni Drele, ni Šimenc, ni Škoro... Mi smo država koja je do nosa već potonula i grca.. Dok ti pola države nezna kako dalje financijski, druga polovica iseljava biti tuđi sluga, ti ne daješ konstruktivne prijedloge nego lupaš s loncima da želiš spasiti planet ili vratiti postavke na nekakav socijalistički model i slične gluposti koje današnjoj mami i tati sa dvoje male djece nikako i nimalo ne pomažu. Ma...
  • Sljeme
    1.8k
    Ako je stručno onda to ostavite stručnjacimaThe Undertaker

    Želiš stručno mišljenje o tome postoji li hrvatski jezik?
  • plavi72
    704
    U ovom nekom jeziku bi preovladavali srbizmi i turcizmi koji nemaju mjesta u standardnom hrvatskom jeziku,ali može se njih tisuće potpisati,moj jezik je pretrpio i preživio puno teža,opasnija vremana.
    Uvijek me zanimalo kako bi ga nazvali ?

    Ni brda nisu,
    ni doline, ni rijeke, ni more,
    ni oblaci nisu,
    ni kiša, ni snijeg nije moja Hrvatska…
    Jer Hrvatska nije zemlja, kamen, voda,
    Hrvatska je riječ koju naučih od majke
    i ono u riječi mnogo dublje od riječi,
    i ono dublje s Hrvatskom me veže...
  • The Undertaker
    4k
    Ne nego da li su hrvatski, srpski, bosanski tri jezika ili varijante istog jezika.
  • Krizy
    35.8k
    To pitanje ću ostaviti za stručnjake, ali znam da hrvatski nije inačica srpskog, kako istočni susjedi vole reći.
    FB-IMG-1707677300169.jpg
  • Sljeme
    1.8k
    Ne nego da li su hrvatski, srpski, bosanski tri jezika ili varijante istog jezika.The Undertaker

    Ako su hrvatski, bosanski(?) i srpski varijante istog jezika, onda hrvatski jezik ne postoji, jer nije jezik nego varijanta kak veliš.
    Gledam i ne vjerujem da moramo branit hrvatski jezik na Dinamovom forumu.
  • The Undertaker
    4k
    Ako niste stručnjaci, a mislim da niste, nemate vi što braniti i čuvati. Nije to posao ni za vas ni za mene.
  • Boogieman
    307
    Ovaj forum je fakat postao pretolerantan, pa svatko može doći ispoljavati unutarnji nemir kojeg osjeća zbog proteklog dana, a možda i nažalost nesretnog djetinjstva. Osobno mi je na Dinamovom forumu propitkivanje hrvatskog jezika razlog za trenutni i dugotrajni ban.
  • miro
    3.1k
    a tko to propitkuje hrvatski jezik? Ovdje se radi o komentaru na stručnu raspravu koja je potaknuta neoborivom činjenicom da većina stanovnika bivše države razumiju jedni druge. Imamo vrlo sličnu gramatiku i dijelimo većinu riječi. Ili su nam i to nametnuli?

    Samo da ne zabrazdimo, naravno da je hrvatski jezik naš, služben s višestoljetnom povijesti, ali zašto negirati nešto što je jasno svakom klincu u osnovnoj školi?
  • Deleted User
    0
    najjača je fora što mi imamo Zakon o uporabi jezika i pisma nacionalnih manjina u RH, ali je problem imati Zakon o hrvatskom jeziku :rofl:
  • Deleted User
    0
    ja se slažem da je svakom klincu jasno da svi oni pričaju neku iskrivljenu verziju lijepog hrvatskog jezika :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.