• mali M
    4k
    A bubica, on se onda jadan sam povukao. Inače bi sjajno prošao.Mali Zeus

    ma Zeus nitko ne veli da je on bio odličan, ali neću sigruno reć da je Možemo bolja opcija.. nije nikada niti je ikad ta rušilačka ekipa trebala doć u poziciju moći. Za jedan veliki glavni grad u džavi u razvoju reć da želiš napraviti "odrast" može samo osoba koja ne želi dobro, ne samo svojim sugrađanima, nego nikome u državi.. grozno grozno...
  • Mali Zeus
    10.5k
    ma Zeus nitko ne veli da je on bio odličan, ali neću sigruno reć da je Možemo bolja opcija.. nije nikada niti je ikad ta rušilačka ekipa trebala doć u poziciju moći. Za jedan veliki glavni grad u džavi u razvoju reć da želiš napraviti "odrast" može samo osoba koja ne želi dobro, ne samo svojim sugrađanima, nego nikome u državi.. grozno grozno...mali M

    Da, mislim da sam tvoj stav o Možemo shvatio.
  • mali M
    4k
    desničari su penavini, ovih 101 HSP koji postojiLudovic IX

    da, kako sam i rekao, jako velik i bitan faktor na političkoj sceni. Most nema veze sa desnicom.. Most pokušava progurati nekakvu zdravu okolinu i vrijednosti i zato nikad neće biti na vlasti.. je žalosno, ali tako je kako je.
  • mali M
    4k
    Da, mislim da sam tvoj stav o Možemo shvatio.Mali Zeus

    to nema veze sa mojim stavom o Možemo. Da li smatraš da je za Zagreb dobar projekt "odrast"?
  • Mali Zeus
    10.5k
    to nema veze sa mojim stavom o Možemo. Da li smatraš da je za Zagreb dobar projekt "odrast"?mali M

    Ne znam baš puno o tome, taj projekt se provodi na razini Grada?
    Jer vidim da si se na taj odrast baš zakačio.
  • SjevernaStrana
    1.2k
    nazovi ti mene kako hoces, ali lazno moraliziranje ili smatranje da je grijeh sto netko ima neki biznis nije bas moja salica caja...
  • mali M
    4k
    Ne znam baš puno o tome, taj projekt se provodi na razini Grada?
    Jer vidim da si se na taj odrast baš zakačio.
    Mali Zeus

    to je prijedlog i ideja čemu "trebamo težiti". Ma taj "odrast" mi stalno odzvanja jer mi je to nevjerojatno da netko predstavlja kao napredak.. u suštini zaustavljanje napretka grada pod krinkom brige za planet. Nisam se samo na odrast zakačio, bez brige, imam ja argumenata protiv trenutne vlasti, ali samo i jedino zato što ne podnosim dvoličnjake, lažna obećanja, neiskrenost u onome što predstavljaju i neizražavanje njihovih ciljeva. sve je u velu magle, a za doć do tog cilja je još veća netransparentnost. isto mogu reć i za državnu vlast i za lokalnu. zato mi je i smješno ovo kritiziranje HDZ-a, a imaju iste načine vođenja.
  • kibic
    1.1k
    Mislim da je na ovoj poveznici na hrvatskom objašnjeno ajmo reć detaljnije o čemu se radi.
  • mali M
    4k
    znači ovo je pristrano pisanje... tu su suprostavili tezu da protivnici odrasta žele iscrpiti sve ljudske i zemaljske resurse dok se sve ne uruši i svi pomremo, a to je u suštini netočno.. ovaj članak je politikanstvo. To može vrijediti za neznam Shanghai ili tako neko mjesto gdje je rast guran pod svaku cijenu pa i propadanja samog društva i okoline. svi su robovi kapitalu i napretku.
    Sam članak kaže: "Zagovornici teorije odrasta smatraju da bi bogate ekonomije trebale odustati od rasta bruto domaćeg proizvoda (BDP) kao cilja, smanjiti destruktivne i nepotrebne oblike proizvodnje..." Da li se smatra da je Zagreb bogata ekonomija!?!?!?! Ti zelenaši se iživljavaju na Zagrebu sa svojim priglupim teorijama o planetu, a ne da nismo razvijeni, nego naš rast je debela strelica prema dole na grafu. U čemu smo mi u Zagrebu toliko napredovali i razvili da ugrožavamo planet i resurse? Može li mi to itko odgovoriti na ovoj temi??
    Poanta je u ovoj gluposti "kontinuirani gospodarski rast i rast stanovništva iscrpit će Zemljine resurse i dovesti do globalnog ekonomskog kolapsa do 2070." koju gura ta ideološka ekipa koja je nasušto kriva i ničim potkrijepljena... To se tvrdi već zadnjih 100 godina i uvijek je procjena daleka narednih stotinjak godina kako nitko nebi zapravo doživio taj propast. To je tvrdnja koja nije utemeljena na nikakvoj znanosti i opovrgnuta je tisuće puta.. Jel možda spomenuto da cijelo stanovništvo zemlje stane u jedan Teksas? kad smo već na rastu stanovništva zemlje. Pa pogle samo Hrvatsku, naseljeni smo u par centara (gradova) ostalih 97% je prazno i neiskorišteno...
  • jedan u nizu
    6.8k
    znači ovo je pristrano pisanje... tu su suprostavili tezu da protivnici odrasta žele iscrpiti sve ljudske i zemaljske resurse dok se sve ne uruši i svi pomremo, a to je u suštini netočno..mali M



    Isto tako mozes reci da protivnici tog odrasta smatraju da pobornici odrasta zele smanjiti ljudsko stanovnistvo na minimum, nazadovati tehnoloski razvoj itd itd. Sto je netočno.
    Zbog svog političkog stava ti mozda to smatras tako (ili netko drugi). Druga strana zbog svog političkog stava smatra isto tako.
    Ali ti ces uvijek tvrditi da je njihova strana netocna.
    Oni ce tvrditi da je tvoja strana netocna.

    Istina nije ni jedna ni druga, vec je negdje izmedu.
  • mali M
    4k
    čitaj kompletno što sam napisao. ovo gore sam rekao jer je plačen članak. kao drugo, rekao sam da još mogu shvatiti tu teoriju na jednom Shanghaiu i sličnim mjestima na zemlji koji su doveli sve do ruba, ali samo njihovo objašnjenje kaže "bogate ekonomije", u što Zagreb, ma šta Zagreb, Hrvatska ne spada ni u najdoljnji dom.. Pusti sad političke strane, pričamo o zdravoj logici. Da li smatraš da je Zagreb toliko gospodarski i stanovništvom porastao da ugrožava planet? Da će centralna Hrvatska zbog njega za 50 godina kolabirati?
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    koliko ti je godina i sjećaš li se HR medija 90ih. o srbiji i srbima si čuo ako se zaista nešto bitno dogodilo , npr. nešto što bi bila vijest i da je iz vijetnama ili švicarske. nisi imao medijsku opsadu s istoka niti se ljude gnjavilo s tim. a što misliš o utjecaju obavještajnih službi na medije ?andrija91

    Ubaciti ću se samo da se referiram na ovu raspravu jer mi je pomalo već i neugodno čitati teze koje se ovdje bacaju bez ikakvog empirijskog dokaza. Iz prve ruke ću ti sad napisati nešto što je @Bosskovitz napisao u podužem odgovoru.

    Ponavljam, iz prve ruke ću ti napisati da se u jednom od hrvatskih vodećih medija, u jednoj od vodećih hrvatskih medijskih kuća, koja je u vlasništvu nama bliskih germanskih naroda, a ne nikakvih Srba, masona ili četnika, u redkaciji nalazi jedan ekran koji vrti 10 najčitanijih članaka na portalu. U svakom trenutku, ako nije neki breaking politički događaj (izbori, ostavke i smrti političara), utakmica reprezentacije ili nekakvo nogometno prvenstvo ili Olimpijske igre, od 10 najčitanijih članaka nalazi čak 6 iz showbiza i upravo su "Aleksandra Prijović", "sise Nives Celzijus" i "Maja Šuput". Nedjeljom navečer se samo u top 10 probiju oglasi za aute.

    Onda taj isti medij te ogromne brojke, a vjeruj mi na nekim medijima su i jasno vidljive, kroz svoj sales team plasira zakupcima medijskog prostora i nudi im pop up bannere upravo na tim člancima jer je tamo najbolji promet i njihov proizvod i reklama će biti najvidljivija.

    Ne kreiraju narativ skriveni četnici u domaćim redakcijama, niti Srbi na daljinski iz Beograda jer žele porobiti Hrvate bez ispaljenog metka, nego prosječni Hrvat koji guta taj sadržaj jer ga:
    a) u najvećem broju zanima
    b) ne zanima ali želi ostati informiran
    c) ne zanima i želi ostaviti bijesni komentar ali zapravo nabija traffic tom istom članku
  • jedan u nizu
    6.8k
    Naravno da ne. Ali ne smatram da je njihova tribina na tu temu pokusaj da oni proguraju 'svoju zlu sorosevsku' politiku' nad nama gradanima.

    Mi nismo tako razvijeni ali treba poceti razmisljati o mijenjanju nekih tehnologija i proizvodnje sa metodama koje vise štede na prirodnim resursima. Realno ako covjecanstvo ovako nastavi to ce imati vece posljedice u buducnosti. Mi to necemo kozda dozivjeti ali kao i za globalno zatopljenje treba neke stvari poceti dok ima vremena.
    Sa ozonskom rupom smo bili 5 do 12 i uvedene su tada radikalne mjere koje su upalile, i sada desetljecima nakon, ozonski omotac se obnavlja malo po malo.
    Nazalost sa emisijima co2 i zagrijavanjem atmosfere smo vec prošli davno tih 5 do 12 i sad svi pokusaju izgledaju bezuspjesno i smijesno. Da smo neke stvari uvodili prije 20-30 godina, sad bi vec mogli pricati da cemo usporiti zagrijavanje atmosfere.

    Ako zelimo u buducnosti smanjiti efekte prevelike industrijalizacije, treba poceti razmisljati o tome vec sada. Jer znamo da ideje i provedbe na takvoj razini traju desetljecima.
  • mali M
    4k
    ma naravno, ali treba staviti stvari i u kontekst okoline u kojoj živimo. Ovo je zbilja sad plastični primjer, ali neda mi se razmišljati. Ako životinjski izmet čini ogromnu količinu plinova, pa nećeš zabraniti susedi Barici jedinu kravu u široj i bližoj okolici, nego ćeš kontrolirati masovni uzgoj. A ovo za mjenjanje tehnologija i metode proizvodnje je najnormalniji razvoj nekog gospodarstva. nije to ničiji patent. Ali jedna od ključnih stvari je znati kako nešto unaprijediti ili zamjeniti. Nemožemo samo mahati kuhačama i loncima, a ne davati konstruktivne prijedloge. Nije poanta da njih sad nešto pljujem, ali Možemo je odličan primjer. Znači desetljećima su protestirali, otvarali "institute", zelene udruge, vriskali kako se mora bolje. I onda dođu na vlast i ništa ne riješe, nego neke stvari još i pogoršaju. Ako su išta trebali, ma jedino trebali znati, to su zelene politike. Apsolutno nisu ništa po tom pitanju napravili. Samo krive mrtvace kao da već nisu 4 godine na vlasti. Oni se bave ko je kriv za Jakuševac, a u ove 4 godine su već mogli sagraditi pet spalionica smeća sa svim mogućim ekološkim filterima i prilagodbama okolišu. Opće me ne zanima zašto je Bandić nije sagradio, ti si preuzeo vlast i još si pogoršao situaciju sa otpadom. Na "bio otpadu" u Jazbini sve puno plavih vrećica, divlje svinje se šeću po podsljemenskoj zoni i ruju po tom smeću, skupljaju se štakori kod tih otpada. Zato i kažem, manje lupati loncima i više mućkati glavom.
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ma sve jasno, ali ti govoris kao da oni guraju neku ekstremnu ideologiju odrasta u nas grad i da je to ne znam sta.
    Al ono, bas ekstremne teorije se tu navode.
    A oni imali jednu javnu tribinu u kojoj su govorili o odrastu. (Bar koliko sam shvatio jer nisam bas upratio previse).
    Ne kuzim zasto se odjednom ti, i neki drugi pojedinci hvatate kao da je ovima cilj da pobiju pola hrvaatskog stanovnistva da bi progurali neku zapadnu, sorosevsku zlu politiku.
    I vjerovatno usput naselili milijardu srba .
    U svemu se vide neke sulude teorije i neki evil master plan iza svega.
    Kao i ovo sa televizijama. Kolege su sve objasnile, ali ne, sve su to srbofili, mrziteljisvega hrvatskog i sl. A ljudi samo plasiraju proizvod koji se prodaje.

    Mislim, karikiram sad i idem u neke poluekstreme ali kuzis sta hocu reci.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.