• db-izbjeglica
    12.6k
    Maksimir će koštati minimum 130M eura, vjerojatno i više, neka mi netko kaže na koji način klub to može financirati, uz fiksne godišnje troškove od 50M.Endeavour

    jesi čuo za nešto što se zove kredit?

    banke naprosto obožavaju poslovati sa instiucijama kao što su gradovi, države, čak i nogometni klubovi? zašto? zato što će ljudi u ovom gradu živjeti, stvarati novu vrijednost, plaćati porez i za 25, 50, 100, 150, 300 godina. ljudi koji će tu živjeti će gledati nogomet pa će postojati i nekakav nogometni klub, za koji će ljudi navijati, koji će proizvoditi i prodavati igrače, koji će generirati nekakvu lovu...i trebati stadion. zašto banke to vole? zato jer je rizik za nepovrat uloženih sredstava - praktički nikakav!

    također, živimo u nekakvoj ogromnoj europskoj zajednici iz koje se mogu izvući i razna nepovratna sredstva

    ovo je pitanje u rangu kako da si jedna obitelj u hrvatskoj priušti stan u zagrebu.
    osvrni se oko sebe, stanovi se grade i ljudi ih kupuju...
  • Nevo7
    570
    Iako je ovo teški off topic za temu "Dres", guglajte si dobit neprespektivnog shopping centra West gate koji je usred ničega napravljen. Onda si guglajte onaj horvatinčićev na Cvjetnom. Za 15 godina bi se samo sa dobiti novi Maksimir sagradio i sam se isplatio. Od Cvjentog do Žitnjaka živi puno ljudi, a na tom potezu imaš samo Garden mall u Dubravi i CCO east na Žitnjaku. Doslovno imaš šoping rupu između dva centra, a u blizini žive deseci tisuća ljudi, a stotinjak gravitira i prolazi.
    Jebo koncesije, treba zasukati ruke, napraviti dobar projekt, dobiti kredit, sam izgraditi. Neka Maksimir bude novi trg koji će se sam isplaćivati.
  • jedan u nizu
    5.7k

    Rijetki su ljudi koji ce se autom zabijati u centar da bi isli u soping.
    Zato i jesu soping centri na rubovima grada i industrijskim zonama, gdje osim sto mogu privuci ljude koji zive istocno (npr Sesvete i sl), ce vecina ljudu u potezu od centra do istoka ici na CCO East. Ista stvar sa CCO west.
  • jedan u nizu
    5.7k
    jesi čuo za nešto što se zove kredit?

    banke naprosto obožavaju poslovati sa instiucijama kao što su gradovi, države, čak i nogometni klubovi?
    db-izbjeglica

    sa gradom i drzavom da. Sa jednim klubom kojem skoro 50% godisnjeg budzeta ovisi o jednoj/dvije tekme, ponekad minutama ili penalom, stativom, produzetkom, teze.

    Evo netko je spomenuo Valenciu, ima i drugih klubova. Evo ti jedan Everton, grade stadion pa imaju ogromnih problema sa financijama, cak im i oduzimaju bodove jer su maltene u stecaju. Samo sto su oni u Premier ligi, dobit ce 100mil samo ako ostanu, dobar dio ce dobiti cak i ako ispadnu u championship. A i imaju momcad vrijednu 336 mil eura, pa ce u nekom slucaju i prodati igrace,

    Ja da sam banka, nebi nikad Dinamu dao kredit od 100-150mil eura, kad se moze desiti da ne udu u LP, cak niti da osvoje HNL sljedece godine. A da budu sposobni vracati, trebalo bi 10 godina ulaziti u skupine LP da mogu vracati nekakav kredit.
    Doduse, mi trebamo ulaziti u LP samo da bi mogli zavrsiti na pozitivnoj nuli, da pokrijemo operativne troskove (naravno sa novim proljecem ce se i to promijeniti).

    Takoder, taj stadion ima samo jednog potencijalnog kupca. Kada si spomenuo stanove, banke sakom i kapom daju kredite jer ako ne vracas dug, njima ide stan, a stan ce prodati da niti ne trepnu.
    Kome ce banka prodati ili iznajmiti stadion osim dinamu?
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa jesam lijepo rekao, sinergija grada i kluba... ako treba i države. Doslovno svim nabrojenima treba stadion...

    Ako se ne može naći način da svi skupa izdvajaju par milja eura godišnje u tu svrhu, onda nas sve skupa treba polit benzinom i zapaliti.
  • Bruh
    887
    Ili zaš se ne organizira nešto poput ciboninih ciglica kad već govorite o sinergiji grada i kluba...
  • superSantos
    2.6k
    Ili zaš se ne organizira nešto poput ciboninih ciglica kad već govorite o sinergiji grada i kluba...Bruh

    ne može to, bune se ovi iz Dubrave, oni imaju monopol na prodaju cigli, a njima nije za zamjerit se
  • Endeavour
    396
    Mi smo govorili o stadionu koji će sigurno biti samo popratni sadržaj. Shopping centar, poslovni tornjevi i garaže su ključ profita. Ali u tom slučaju zaboravite brojku od 130M eura, već govorimo sjeverno od pola milijarde eura.
  • Draž
    1.1k
    FB-IMG-1708337584756.jpg

    Da se vratimo na temu. Dolazi nam Castore, na stranu to kaj su igrači nezadovoljni dresovima, meni je važnije da ostala roba za navijače bude dobre kvalitete, a prema pvoj slici imam opravdane sumnje da to tak ne bude...
  • Infinity
    15.2k
    Castore je smece i vidjet cemo to iz prve ruke. 'Vidjeli su gresku', 'popravit ce', 'bit ce kvalitetniji' i slicno su lazi za samoga sebe. Castore je godinama los i nikada nista nisu poduzeli, pa nece ni sad, pogotovo nece zbog nas. Vjerujem da smo im gotovo pa nebitan klub, mozda cak i najmanje bitan nogometni klub. Da cemo dobiti njihovu prvu klasu? Vjerojatno hocemo, ali ju dobiju i ovi kojima se oprema raspada. Uostalom, prva klasa Castorea ne znaci da je to kvalitet prve klase Adidasa.

    Castore je nesto poput Jakirovica. Nedavno su se pojavili, umislili su si da se mogu nositi s velikim igracima, cak su neke i uvjerili u to, ali rezultati pokazuju drugo. Njima se raspada oprema, Jakiru igra. Pa nije ni cudo da smo dobili i Castore i Jakira, iste naivcine su slusale istu pricu.

    Mi smo mozda trebali preci na neki manji brend, ali brend s tradicijom i ljudima koji znaju sta rade. Steta sto je Adidas prodao Reebok, mogla se tu napraviti neka kombinacija, nesto kao sto Liverpool ima s Nikeom i Converseom, sad da ne sanjam o Converseu.
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    Puma je recimo u zadnje dvije tri godine imala neke odlicne dresove tako da ne znam zasto barem nismo o njima razmisljali, kroz povijest smo imali pumu na dresu u vise navrata a meni je i do dan danas najljepsi bio i ostao onaj plavi iz 82.
  • Bruh
    887
    najbolji dres dinama je bio 19-20 sa onim lijepim bijelim linijama po plavom bar meni
  • dinamozivivjecno
    1.5k
    taj mi je najdrazi od adidasa, dan danas zalim kaj ga nisam uzeo umjesto onog europskog :meh:
  • xavier
    11.1k
    tako da ne znam zasto barem nismo o njima razmisljalidinamozivivjecno

    A vi ste, kolega, u upravi kluba pa znate o kome se razmišljalo ili nije?

    Kad odlučiš kupiti majicu, izbor je sasvim tvoj. Pogledaš po dućanima i izabereš onu koja ti se najviše sviđa (ako ti nije preskupa naravno). Kod izbora dobavljača opreme za profesionalni klub to ide malo drugačije odnosno mora postojati volja i s druge strane s obzirom da su u tom slučaju oni ti koji plaćaju.
  • Batigol
    50
    Meni zao sto nismo pokusali s NB....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.