• mali M
    5.1k
    Čekaj, ako ja napišem da je Stari zavjet skup mitova - to vrijeđa tebe, ali kad ti kažeš da je Bog stvorio svijet u sedam dana - to ne vrijeđa mene? Zanimljivo :)Bosskovitz

    Ovakve stvari me ljute jer odbijam vjerovati da si ovako plitak i da ti je ovo argument. Kao prvo opet nemoj djelomično se izmotavati, nisi rekao mitovi,nego i izmišljotine i špageti čudovišta. Pokaži plitkoću svojih argumenata u cijelosti nemoj filtrirati... Tebe "vrijeđa" što piše u Bibliji pa je u redu ponižavat i ismijavati vjernike. Bravo Boss.. Di je sad onaj koji je rekao da imaš kvalitetne argumente... Kakvo dno ateističkog argumenta... A ova usporedba situacije tate branitelja u ratu sa dvije mame mi je na razini onih woke luđaka...
  • Bosskovitz
    11.8k
    Ovakve stvari me ljute jer odbijam vjerovati da si ovako plitak i da ti je ovo argument. Tebe "vrijeđa" što piše u Bibliji pa je u redu ponižavat i ismijavati vjernike.mali M

    Ne, baš potpuno suprotno od toga: mene uopće ne vrijeđa što piše u Bibliji, ali mnogi ovdje se uvrijede na svaki komentar koji Bibliju komentira s aspekta koji nije striktno religijski, odnosno konkretno katolički. Doslovno tvoj komentar "Ne možeš razgovorima o vjeri nabacivati termine poput izmišljotina, mitovi, špageti čudovišta" - ti si se uvrijedio zato što sam se uopće usudio spomenuti u istom komentaru nešto tvoje i nešto što se tebi ne sviđa.

    Da ti objasnim na praktičnom primjeru, jer imam osjećaj da me uopće ne razumiješ:
    • Ako ti kažeš da je bog stvorio svijet u sedam dana jer tako kaže Biblija - ja se s tim ne slažem, ali mene to ne vrijeđa. Ako ja kažem da se radi o židovskom mitu jer svijet sigurno nije nastao u sedam dana djelom božanske ruke - ti se uvrijediš i kažeš da sam ja provokator.

    Razumiješ me? Licemjerno je. Nema rasprave akoj se ti osjećaš uvrijeđenim samom činjenicom da sam ja izrekao nešto što se ne slaže s tvojim vjerovanjem.
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Boškoviću ne želim višestruko citirati pa ću ovako:

    1. Uspoređuješ situaciju u kojoj djetetu otac pogiba u ratu pa zato nema više tatu sa situacijom u kojoj dijete posvoje dvije lezbe pa onda ono također nema tatu. Ja bih rekao da je to zapravo dobra usporedba jer i prva situacija i druga situacija su velike nesreće za dijete. Mi kao društvo moramo sprječavati takve nesreće i ne smijemo dozvoljavati da djeca odrastaju bez oca ili majke (osim naravno u slučajevima kada otac ili majka umru/poginu).

    2. ''Dijete kaže da bi radije odrastalo sa dvije mame i dva tate nego u domu''. To uopće nije izbor. Mi imamo hrpu heteroseksualnih parova koji godinama čekaju dijete i oni bi uvijek trebali imati prednost. Ako ćemo na trenutak odbaciti političku korektnost onda ćemo vrlo lako uvidjeti da su u prosjeku homoseksualni parovi češće nesretni, češće se mlate, češće se ponašaju promiskuitetno, češće mijenjaju partnere, češće žive nezdrav način života, češće imaju psihičke probleme itd. Oni većinom žive odviše slobodan način života (i to u negativnom smislu) pa to ostavlja posljedice na njihov duhovni, psihički i tjelesni život. Na kraju krajeva dobrobit djeteta mora biti najvažnija i dijete bi trebalo imati mušku ruku u kući da nauči biti zaštitnik bližnjih i šire zajednice, da nauči biti fakin kada treba biti fakin, da nauči biti oslonac obitelji i netko na koga se svi mogu pouzdati kad je najteže ali dijete mora imati i majku da nauči što je to nježnost, topli majčinski zagrljaj, brižnost, osjećajnost. Ne može djetetu mušku ruku zamijeniti neka od dviju mama niti mu žensku ruku može zamijeniti Mirko koji je udan za Gojka. To je sve toliko prosto da mi je smiješno da se uopće mora plastično objašnjavati ali živimo u vremenima tolike relativizacije svega da evo čak moramo objašnjavati jednu toliko jednostavnu činjenicu koju su znali i pastiri prije 5000 godina a ta činjenica glasi: Djeci je najbolje kada imaju majku i oca. Čak i biologija to zna pa zato nije dopustila Gojku da zatrudni niti je dopustila Slavici da napravi dijete Mirjani.

    3. Gorući grm, mitovi, bajke...živiš u potpuno materijalnom svijetu koji je vrlo skučen i u kojem se ne može dogoditi ništa neobjašnjivo našim osjetilima. Svijet mjeriš po sebi, svojim čulima te sebe stavljaš u centar svijeta. To je razmišljanje u stilu ''ako ja i moja čula nešto ne možemo pojmiti onda to ne može ni postojati''. I ja sam nekad bio takav i vjerovao sam slijepo u znanost te samo u ono što mogu opipati vlastitim rukama i vidjeti vlastitim očima. No onda ti se dogode neke nadnaravne stvari i shvatiš da su svi ti znanstvenici i sva naša osjetila vrlo nepouzdane stvari, da oni ne znaju i ne mogu osjetiti niti 1 posto onoga što nas okružuje. Kao što neke životinje ne mogu vidjeti sav spektar boja tako i mi ne vidimo mnogo toga što postoji oko nas te posljedično ne možemo povjerovati da se dogodilo nešto što niti znanstvenici ne mogu objasniti. Kada shvatimo koliko su priroda, kozmos, Bog (ko god) veliki i moćni a koliko su znanstvenici (ljudi) zapravo sićušni čovječuljci tek onda nam se otvara put da povjerujemo i u najnevjerojatnije stvari. Ja sve ovo što pričam uopće ne govorim sa pozicije katolika, pravoslavca ili muslimana jer nisam ništa od toga. Odrastao sam u katoličkoj obitelji (na kraju krajeva navijam za Dinamo) no u ovom trenutku sam samo čovjek koji zna da je sve moguće i koji zna da ne treba tako lako odbacivati ni gorući grm ni razne natprirodne stvari.
  • mali M
    5.1k
    Ne, baš potpuno suprotno od toga: mene uopće ne vrijeđa što piše u Bibliji,Bosskovitz

    Doslovno si maloprije rekao da te vrijeđa da ti netko kaže da je Bog stvorio svijet u sedam dana. Doslovno! A to piše u Bibliji. Kao prvo, opet se praviš blesavim jer znaš da se to ne uzima za doslovno. I znaš to jer si načitan i nisi ovako plitak u svim drugim aspektima .. Ja neznam jel si se pogubio ili što.. baš sam sad razočaran plitkoćom tvojih argumenata... Sad si na razini dječjih... Ti vrijeđaš nečiju vjeru, koji dio ti nije jasan. I to ju vrijeđaš jer se tebi ne sviđa... Tužan si Boss sada, baš tužan lik...
    Ti ne kažeš nešto što se meni kao vjerniku ne sviđa, jer to sad pokušavaš zakamuflirati kao da si rekao neki argument. Ne, ti samo kao i ostala woke lijevica vrijeđaš tuđu vjeru. Nisi rekao činjenicu koja mi se ne sviđa jer izrugivanje sa nečijom vjerom nije činjenica. To te samo čini malim sebičnim čovjekom koji ne da drugome pravo na njegovu vjersku slobodu. Baš si me razočarao... "Liberal", kako da ne... Ja mislim da bi ti sad svaki ateist koji se trudi bit argumentiran rekao da prestaneš jer se sramotiš
  • seljak86
    2.6k
    Odbijam vjerovati da je život ovoliko kompleksan bio on ljudski, životinjski, biljni ili od gljive nastao slučajno i da su svi biokemijski procesi koji se događaju upravo sada i drže nas živima se događaju spontano i da nisu inteligentno dizajnirani. Pogledam motor auta i samo kreten može reći da on nema svog dizajnera, pogledam onda kako složeno i precizno funkcionira jedna jedina stanica u našem tijelu, pa nije mi baš logično niti normalno reći "da, to je nastalo slučajno i bez namjere". Možda sam glup i neobrazovan pa ne razumijem visoku znanost, ali svaki instinkt u mom tijelu mi govori da ova veličanstvena priroda mora biti djelo nekog stvoritelja. Tko on je je na svakom pojedincu da sazna. Ja ipak mislim da je to Bog Jahve iz Biblije, jer tvrdnje Isusa Krista su toliko nenormalne da s njim imaš 2 opcije:

    1. Laže
    2. Luđak je i neuračunljiva budala
    3. Govori istinu (Da je Put, Istina i Život, nitko ne dolazi Ocu osim po njemu i na desetke drugih tvrdnji zapisanih u 4 Evanđelja)

    E sad, da je cijeli vjerski sustav Europe i šire izgrađen na riječima luđaka ili lažljivca kojih je bilo nebrojeno prije i nakon Isusa Krista mi je malo teško za vjerovati. I uz to da su apostoli umirali u teškim mukama za neistinu mi je u najmanju ruku upitno. Ne znam, mislite o tome što hoćete, ali iz sebe ne mogu izbiti sentiment da sam stvoren sa namjerom, svrhom i razlogom.
  • Patak
    2.9k
    @Bosskovitz Boss, točno barataš s odgovorima koje je netko smislio prije nego je krenula ta propaganda. Tamo u toj kuharici odgovora piše da smekšaju sumnjičave: Bolje je djetetu s dvije tate nego u domu - nije Boss, zato što ima dovoljno heteroseksualnih partnera koji čekaju na dijete. Onaj slučaj od neki dan je bio iz Australije, a ovaj je iz SADa. Koliko djece bi ovako trebalo stradati dok shvatite da taj eksperiment ne valja?
    https://www.dailymail.co.uk/news/article-11658079/Gay-Atlanta-couple-charged-raping-adopted-sons-pimped-local-pedophiles.html
  • FBOY Thot Leader Supreme
    37
    Ne, baš potpuno suprotno od toga: mene uopće ne vrijeđa što piše u Bibliji, ali mnogi ovdje se uvrijede na svaki komentar koji Bibliju komentira s aspekta koji nije striktno religijski, odnosno konkretno katolički. Doslovno tvoj komentar "Ne možeš razgovorima o vjeri nabacivati termine poput izmišljotina, mitovi, špageti čudovišta" - ti si se uvrijedio zato što sam se uopće usudio spomenuti u istom komentaru nešto tvoje i nešto što se tebi ne sviđa.Bosskovitz

    Stari, mene susramlje hvata kad ćitam kako recikliraš ovaj progresivno-ateistički šund star 20 godina i namijenjen urbanim američkim srednjoškolkama.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Ajde istinu na sunce, da ti dođe dijete doma i kaže "Tata, kako to da Ana ima dvije mame, a nema tatu?" - kaj bi joj ti odgovorio? Jer bilo to "biološki moguće" ili ne, izuzev promijenjenog imena ovo je situacija identična situaciji koja se dogodila frendu s njegovom malom kad je krenula u školu. Nemoj se izmotavati, slobodno stavi u navodnike svoj odgovor svom sedmogodišnjem djetetu.Bosskovitz

    Pa rekao bi istinu... zašto bi skrivao bilo što?
    Kao prvo, do toga u normalnom svijetu ne bi smjelo ni doći, jer je nakaradno na preko nekoliko razina. Nitko ne može imati dvije mame! Ana ima mamu i tatu, ali iz nekog razloga tata ne živi s njima, a možda ni mama...

    Rekao bi da Ana ništa nije kriva, već ljudi koji su to dopustili. Rekao bi da Ani ne govori ništa ružno, ako je netko zadirkuje da joj pomogne, da je uvažava, surađuje s njom, ali i da se u normalnim situacijama drži podalje od nje.

    Svoje dijete ne bi puštao na druženje u takvu zajednicu, Ana ne bi dolazila kod nas doma, niti bi na bilo kakav način (van roditeljskog sastanka) komunicirao sa ženama s kojima Ana živi. Ne postoji samo mržnja i apsolutna ljubav, leptirići i sve je divno-krasno, između je čitav spektar mogućeg ponašanja u kojem svi mogu egzistirati.

    Osobno se tako ponašam i sada, susretao sam se sa LGBT populacijom za vrijeme školovanja i na poslu. Nije bilo nikakvih problema, striktno profesionalni odnos, surađivanje, uvažavanje... ali bez diskusija, bez svađa, bez provociranja, bez spominjanja privatnog života i jasna distanca van profesionalne domene. To je "best I can do"!

    Ne treba koristiti ružne riječi, niti provoditi fizičko nasilje... ja taj način života smatram sodomijom i čistim propadanjem, otvoreno to kažem. osobe koje tako žive ću pustiti na miru, svatko ima pravo živjeti onako kako želi. Međutim, za sve ostalo....distanca!

    Isto radim i sa čitavim nizom drugih osoba koje mi ne odgovaraju i čije životne navike smatram lošima.
  • GaijiZG
    1.3k

    Kao liberal, kao neko ko se zalaže ta što manje regulativa, što misliš o ovome?

    https://www.google.com/amp/s/english.elpais.com/lifestyle/2024-01-17/is-the-european-union-going-to-ban-repairing-old-vehicles-to-force-the-purchase-of-electric-ones.html%3foutputType=amp

    Naime EU planira zabraniti popravak starijih automobila. Gdje je tu sloboda tržišta, gdje je tu liberalizam, ovo nisu obične regulacije, neko zabrana korištenja nečega što su ljudi platili i što je njihovo vlasništvo.
  • Patak
    2.9k
    A što reći o ovoj Klaus Schwabovoj ideji da nećete imati ništa i bit čete sretni? U EU su ga shvatili ozbiljno pa će sve zgrade do 2050 u toj umjetnoj tvorevini usrane usrulje trebati biti isključivo dekarbonizirane zgrade. Dakle, živiš u zgradi koja nije energetski učinkovita? E pa nećeš moći još dugo...

    https://energy.ec.europa.eu/topics/energy-efficiency/energy-efficient-buildings/energy-performance-buildings-directive_en

    Ali izlazak iz te tvorevine ovdje u Hrvatskoj nije tema. Dok svi ne završimo golih gaća bez auta i kuća.
  • DrawTube
    4.8k
    izlazak iz te tvorine i lijepo u grupu s Istočnim susjedima

    Orban ide kontra ali je dovoljno pametan da zna koliko su bitni euri iz Brisela
  • Deleted User
    3
    čuj ovo. di ćeš na bizant kolega. postoji nešto što se zove samostalnost. zvuči gotovo pa nadrealno u današnjim vremenima ali ja i dalje vjerujem da je moguće. tko me j... kad volim maštu :)
  • NitkoBitan
    17.3k
    izlazak iz te tvorine i lijepo u grupu s Istočnim susjedimaDrawTube

    Velika Britanija, Norveska, Svicarska... Pa gdje nas pobogu guras medu susjede :joke:

    Btw. u 11 godina clanstva u Europskoj Uniji koliko smo to vise napredovali u odnosu na istocne susjede? Ocu konkretne podatke.
  • Petar86
    887
    Btw. u 11 godina clanstva u Europskoj Uniji koliko smo to vise napredovali u odnosu na istocne susjede? Ocu konkretne podatke.NitkoBitan

    Nemam konkretne podatke ali znam da Hrvati ne idu raditi u BiH i Srbiju ali oni zato ovdje dolaze itekako, najjednostavnije je otici ziviti u Banja Luku, Sarajevo ili Beograd pa da vidis sto je neimastina i zaostalost
  • NitkoBitan
    17.3k
    Ne kuzis ti kaj sam ja htio rec. Pa ljudi idu i iz Njemacke u Svicarsku radit, ili iz Svedske u Norvesku. Mi smo clanica EU i umjesto da postajemo sve "bogatiji" u odnosu na susjede jaz izmedu nas i njih se samo smanjuje. Koji je onda smisao clanstva? Da nismo usli u EU mozda danas ne bi bili nista siromasniji, ali daleko neovisniji svakako da.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.