• Zagi
    7.9k
    Vidim japanci nemaju prevelikog problema doći ovamo ali mi smo zapeli za englesko-turskog đilkoša.
    Možda je to problem, naganjanje marki , "kapitalaca" ?
  • dumitrumitu
    1.3k
    Igračima koji će raditi razliku na terenu treba ponuditi jake ugovore. Iako novaca ima ove sezone, očito je politika kluba smanjivanje budžeta na razinu Hajduka i Rijeke.
  • Haza
    4.7k
    Nisam, znam ja šta vi želite, želim i ja to. Međutim kad strani igrači vide terene i stadione u RH, samo se okrenu. To nije zajebancija. Svi misle da im je HNL korak unatrag. Beljo recimo, on je sam rekao da je tek sad vidio šta je nogomet, kad ga ne igra pred 500 gledatelja. Ovo vam govorim na temelju iskustva, strani igrači prvo kad im se Dinamo ponudi guglaju stadion, gledaju videozapise lige, kad vide na šta to liči, odmah im Dinamo postane treća opcija. Nije stvar nekad niti u lovi, pa pročitajte austrijske medije na temu transfera Ljubičića u Dinamo. Oni su ismijavali činjenicu da ponajbolji vezni igrač njihove lige ide u HNL.
  • Peškaman
    4.5k
    Normalno da će se ismijavat, kapitalce u HNL se može jedino dovuć na emociju(naši stariji igrači).
    Pa tko će živ igrat u Turskoj di su travnjaci i dtadioni super pa onda doć u HNL i igrat utak na Drosini ,Kranjči,Stadionu Belupa.
  • superhik
    11.1k
    kad ga ne igra pred 500 gledateljaHaza

    Vidim da to jako brine igrače koji odlaze u Saudijsku Arabiju igrati na +40 pred 500 ljudi. Ne govorim da to nije faktor koji se uzima u obzir. Svakako da je. Ali nije presudan.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Vidim da to jako brine igrače koji odlaze u Saudijsku Arabiju igrati na +40 pred 500 ljudi. Ne govorim da to nije faktor koji se uzima u obzir. Svakako da je. Ali nije presudan.superhik

    I opet se vraćamo na pare. Saudijci mogu jedino parama sebi privući klasne igrače. Isto tako klasnog igrača koji može raditi razliku i birati npr između HNL-a i Austrije, Belgije i slično moraš platiti dosta više nego oni. Stalno se vrtimo u krug.
  • Mihaljević
    10k
    Koja debilana hahaha... Pa svaki igrač na ovom svijetu bi prije igrao u Dinamu nego u recimo Rapidu, Sturmu, Ferencvarosu itd... Recimo tvoj primjer Belje, očito je da je otišao u Augsburg jer je novčana ponuda bila bolja, a ne zato što ovdje igra na pašnjacima... Šta je Hajroviću problem bio doći iz npr. Werdera u Dinamo...
  • marcio amoroso
    36.8k
    Nitko ne traži da u Dinamo dođe Mbappe. Čak mislim da i Kent nije realan, ali moraš učiniti jebeno sve da dovedeš Jedvaja ili Uremovića koji su na tržištu i koji su voljni doći.

    Dinamo je dovodio Mišića, Ristovskog, Hajrovića iz ozbiljnih klubova i ne vidim razloga da se taj tip igrača ne dovodi. Na takve igrače treba ciljati.


    Edit: da smo na ljeto doveli Jedvaja i Uremovića stoperi bi nam bili riješeni za sljedećih 5 godina.
  • Captain America
    17.8k
    Vani nije lako dovesti dobrog igrača, da si ne znam kako sposoban, jel vi mislite da će neko jako ime htjeti igrati nogomet na pašnjacima našim???Haza

    Pierrot, Mensah, Wdowik, Omeragić. 4 ozbiljna igrača koji bi nam bili ogromna pojačanja i koji su htjeli doći, a koji su propadali zadnjih godinu dana zbog nesposobnosti uprave.

    Na osobi koja dogovara transfer je da igraču proda priču o kvaliteti projekta i uvjeri ga da je klub koji prodaje igrače u velikane i koji igra eurokupove konstantno 15 godina pravi izbor za nastavak karijere. Uvijek će biti igrača koji će odbiti doći poput Satriana, ali nije normalno da ti propadaju kapitalci poput gornje četvorke koji žele doći.
  • Haza
    4.7k
    Napisao sam zašto Jedvaj nije došao, razlog je tko mu je menadžer. Rapid Beč i Sturm imaju top nove stadione, natječu se u ligi koja je duplo jača od naše, svake godine imaju proljeće u Europi, ne znam zašto netko misli da je Dinamo puno atraktivniji od ta dva kluba. Plus, koje to klasne igrače ti klubovi imaju, prilično loša paralela.
  • scooniepenn
    3.3k
    Nigdje ne vidim da ćemo mi ići s budžetom ispod 50 milja tako da mislim kako si fulao s tom opservacijom. Mi da bismo došli na razinu Hajduka, a posebno Rijeke morali bismo 30 do 50 posto smanjivati ugovore igračima što baš i ne vidim kao izvjestan scenarij. Uglavnom shvaćam nezadovoljstvo sezonom, i ja sam očekivao i očekujem više i bolje, ali baš da nismo ništa napravili u odnosu na 1. polusezonu po pitanju novih igrača se baš i ne bih složio. I od Ogija i od Frank Kave očekujem da donesu ofanzivni potencijal, brzinu i agresivnost na bočne pozicije, a imam dobar osjećaj kako bi mogli iznenaditi. Na mene je Hoxha recimo ostavio jako dobar dojam u ove prve dvije utakmice. Ima muda, prodoran je, brz, agresivan s obaveznom igrom kakvu smo na lijevoj strani imali jedino od Oršića i očekujem kako će biti sve bolji i bolji. U odnosu na Vidovića koji nije krilo ne kužimm kako on nije upgrade. Povrh toga, spremni Teo je već značajan upgrade i smatram ga dodatnim pojačanjem. Uz Brodića koji je i više nego dobar kao rotacijski napadač i top potencijal u Živkoviću te mogućnost da se Perković kao najbolji stoper stavi na svoju prirodnu poziciju, ne vidim kako to nisu upgradei. No, poštujem različita mišljenja, ne moramo se slagati. Volio bih još jedno lijevo krilo jer mislim da bi Stojko bio odlična alternativa za Batka ako ode na ljeto pa ostaje vidjeti što ćemo tu napraviti.
  • superhik
    11.1k
    Nisam menadžer, ali da jesam kada bi radio analizu kluba svakako bi prije uzeo u obzir razvoj igrača kroz klub i odlazak u jače lige nego gledao statistiku posjete utakmica HNL-a i stanje travnjaka.
  • Kujtim Shalla
    3k
    Dobar dan svima, prodje i ovo stanje nazvanom prijelazni rok. H ala dragom bogu odmah da kažem.jos jedan dokaz kakvu upravu imamo. Kakvi hoštapleri ili neznalice. Kapitalca tražili, scoutirali 4 mjeseca kaže jakir. Jadno njihovo scoutiranje ako nam je kapitalac bil Kent i taktika, "naš je ako ga ne bude htio niko" . Lik je takav bio i u Rangers gdje ig je takodje zavlacio do kraja samog. Suma sumarum, nisu se riješili barem rate ugovora od drmica, nisu prodali ni jednog igrača na kojeg se ne racuna, sve neke posudbe itd. Ali doveli smo krilo, lijevog beka, desnog abd, tu je i mali Živković koji je po svima trebao ostati u loksi. Idemo dalje, pa možda nešto dobro iz svega izadje. Dva scenarija, ako ne nude dobro ode jakir, ode titula Li samo smo si krivi. Ako odemo do kraja i postanemo prvaci u ovakvoj situaciji kapa do poda. Na ljeto idu neki igrači, ostavlja se prostora za pojačanja.
  • Haza
    4.7k
    Što se tiče Belje, prodan je u Augsburg za manje love nego je nudio Dinamo, a plaća u Njemačkoj mu je skoro ista kakvu bi imao u Dinamu. Dečko jednostavno nije htio doći. Možda bi ga neka sposobnija tajnica nagovorila, ali naša nažalost nije;)
    Neću više o klasnim igračima, netko je spomenuo Mišića i Ristovskog, oni nikad nisu vani bili klasni, Ristovski je bio rezerva u Sportingu, Mišić je jedino bio ime u Paoku, ali je kod nas došao s tumorom testisa.
  • Efes Pilsen
    8.4k
    ne znam koliko placaju, ali s obzirom da je Ljubicic bez beda dosao ovdje, a da bi Gazibegovicu, ako po nicemu, korak naprijed bio u placi.. Moze se sve, ali mi trosimo ogromne sume na poluproizvode poput Jurica, Marina, Drmica, Spikica itd.
    Petkovic kao najbolji igrac i reprezentativac koji ti je vec donio hrpu toga se mora ciganit za bolji ugovor od poluinvalida. Struktura placa je ozbiljno narusena, ozbiljni SD i klub si tako nesto ne smiju dozvolit. To je jedan od vecih zadataka uprave da dovede u red..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions