• The Undertaker
    5.2k
    Na novoj Kranjči se mora napraviti zaseban sektor (kavez) za gostujuće navijače inače će biti problema.
  • Riot
    1.9k
    Znaš koliko je sati i koliko preziremo goste kad je čak i Undertaker počeo prijetit ovuda :razz:
  • The Undertaker
    5.2k
    Mislim na probleme oko organizacije i održavanja reda pri čemu to vrijedi ne samo za HNL već i za Europu.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Već smo vodili ovu raspravu na temi o novom stadionu u Kranjči i zaključili kako nitko nema neko genijalno rješenje ako grad ne otkupi i neku od onih parcela prema Adžijinoj, pa da gostujući sektor bude na sjevernoj tribini i da se na njega ulazi iz Adžijine. Sve ostale opcije znače da se u nekom trenutku u Kranjčevićevoj ulici treba sigurnosno razdvojiti 500-600 protivničkih od domaćih navijača jer svi dolaze na stadion iz iste ulice.
  • Common Sense
    796
    Slažem se. Kao što svi znamo, trenutno se ulaz u gostujući sektor nalazi na 40-50 metara od glavnog ulaza. Problem je u tome što je stadion sa sjeverne starne većinom ograđen zemljištem Hrvatskog narodnog kazališta i na tom zemljištu se upravo sada uz među sa stadionom grade i proširuju njihova skladišta. Postoji još jedno zemljište na sjevernoj strani, zemljište bivše tvornice svile "Bubare" kojemu su vlasnici H. Petrač i neki njegovi suradnici.
  • miro
    4.4k
    Pa dobro, budu gosti pričekali pol sat, sat prije nego ih se pusti
  • jedan u nizu
    8.3k

    da, vec smo raspravljali o problemu u temi 'kranjceviceva'.
    Ja se nadam samo da ce se pristupiti tom problemu kod izgradnje/ prije izgradnje i da ce se pozabaviti time.
    Da se nece samo napraviti stadion bez imali dogovora sa sportskim savezom/klubovima. Da nebi ostalo na tome da dinamo kao korisnik stadiona mora sam rijesavati problem gostujucih navijaca jer ce se taj problem onda rijesavati iskljucivo sa masom policije ili ce jednostavno morati biti primorani uvesti gostujuce navijace minmalno 2 sata prije utakmice na stadion.
    A svi znamo kako ce to zavrsiti sa takvim tretmanom navijaca (makar bi novi stadion trebao imati sve normalne uvjete, od wca do ponude hrane i pica)
  • Common Sense
    796
    Da, klub je po tom pitanju potpuno nemoćan. Bilo bi zaista teško izvedivo organizirati bilo kakvu utakmicu visokog rizika s visokom posjećenošću (12000 mjesta je predviđeni kapacitet nakon rekonstrukcije) ukoliko jedini pristup stadionu ostane Kranjčevićeva ulica.

    Dobro sam upoznat s problematikom tog dijela grada jer živim na Trešnjevci. H. Petrač je na zemljištu sjeverno od stadiona planirao napraviti poslovno-stambeni kompleks, višekatnicu poput Eurotowera kojega je taj isti Petrač gradio s Mamićem. Kad bi nešto takvo bilo izvedeno, vjerujem da bi potpuno zagradili pristup stadionu s te sjeverne strane, tim više što bi ustupanje nekakvog pristupa stadionu predstavljalo vrlo visok rizik za oštećenje imovine. Ne znam koliko se grad tu išta pita, riječ je o zemljištu koje je kompletno u privatnom vlasništvu Petračeve tvrtke Taxi Remont.

    Postoji još jedna opcija koju sam vidio u Britaniji, ne znam koliko je izvediva kod nas. Naime, tamo su stadioni većinom smješteni u rezidencijalnim četvrtima, među kućama, i s vremenom su širili tribine koliko je to bilo izvedivo. Kako bi omogućili pristup svim tribinama, ponekad bi klub kupio kući ili prizemnu etažu nekog objekta kako bi omogućio pristup stadionu. Npr, evo sporednog ulaza za stadion QPR u Londonu: link

    Ili Portsmouth: link

    Livada koja se nalazi istočno od stadiona u Kranjčevićevoj je također vlasništvo grada. Možda je izvedivo osigurati kakav prolaz od ulice Ivana Broza do te livade?
  • Robi T
    243
    očito se još nije našao dovoljno ozbiljan pravilnik da to pobije.
    :smile:
    Kao što sam napisao bumo vidli kaj nosi nova Kranjča tj. koliko će biti mjesta predviđeno za gostujuće navijače.
  • Dalmatinec
    623
    https://www.vecernji.hr/vijesti/uhicena-petorica-za-jednim-se-tragalo-nakon-sukoba-navijaca-u-grckoj-1737846

    – Navijač sam Dinama otkad znam za sebe, ali ovo nisu nikakvi navijači Dinama. To su klošari i huligani. Žao mi je što se još uvijek nisu oglasili BBB-ovci koji bi se ispričali u ime ovih huligana pa ni Dinamo – kaže nam ovaj roditelj.

    Bilo bi lijepo.
  • NitkoBitan
    17.1k
    Kaj bi bilo lijepo?

    Cetnici i tovari, to su ti roditelji, nema im se kaj ispricavat.
  • Dalmatinec
    623
    Nema problema. Ja smatram da trebamo pozitivnim gestama širiti bazu navijača, ali ako je za to kazna ban, lupaj ban, nema problema.
  • austrijanac
    4k
    Kaj bi se Dinamo trebao ispričati nekome?
    Glupost. Obicni attention whore lik koji će sad srat po svemu.
  • NitkoBitan
    17.1k
    Ma impulzivno sam reagirao, nikakav ban ne dolazi u obzir.

    Fini smo prema njima zadnjih 10ak godina pa su se nakotili kao zohari u ovom dijelu Hrvatske.

    Treba zbrojit 2 i 2. Danas svaki k koji donosi klikove zavrsi u medijima + navijaci Dinama su vec neko vrijeme na tapeti. Od totalno normalne stvari u navijackom svijetu se pravi halabuka kao da je ne znam kaj. Oni klinci nisu nevinasca kakvim ih predstavljaju roditelji. Boze moj oporavit ce se, nisu invalidi postali.

    Na kraju krajeva ovo nisu stvari o kojima bi se uopce trebalo pisat po internetu, pogotovo od strane navijaca. Kakvo osudivanje i ispricavanje...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.