• LaznjakProsineckog
    662
    Ako nemamo za Brekala, pa tek onda nemamo ni za Hoxhu, pa to je tu negdje financijski,očito bi Jakir radije Hoxhu nego Brekala onda (pa onda nema ni za Miereza!?) Na Wyscoutu svaki igrač izgleda kao Messi, pa se ne bi iznenadio da Jakir dovede Pršira, Krizmanića, Banića. Ako su to rakete onda ajme meni, pa ne kužim da kod Jakira izgledamo tako ispuhano, nije mi jasno da imaš Baturinu, Vidovića, da baš obojica tako loše izgledaju. Možda jednostavno ne voli takve igrače (primjer Halilovic u Rijeci, potjerao ga), možda je njemu brija Ristovski, Ademi, Hoxha, Mierez, Miško. Udri, nabij, trči, duga, izbij, e moj Jakire... Uvjeren sam da bi Bjelica s ovom ekipom imao barem 5 bodova prednosti, uz dužno poštovanje Jakiru
  • bbb medimurje
    3.2k
    Znaci tresemo se jer su se tovari pojacali lacikom koji je najbolji nogomet karijere igral u Osijeku i nikad vise od 3 miljuna nije vrijedio i jos je k tome svako malo bil ozljeden dok se s druge strane raspravljamo ako bi nam bio pojacanje igrac koji je najbolji nogomet karijere igrao u prosjecnom bundesligaskom klubu s 35 nastupa za reprezentaciju koji je rijetko kad ozljeden i jos je 4 godine mladi od lacike

    Stvarno smo ponekad gori od tovara
  • Ban
    698
    Uglavnom se slažem s tobom jer vidim na šta ciljaš u smislu selekcije igrača i načina igre koju bi Dinamo trebao preferirat, ali ne mogu se složiti s ovim. Radije 6 mjeseci posudbe Brekala, i za to vrijeme tražiti dugoročno riješenje nego kupovina Hoxhe za 2 milje eura + ugovor na 3,4 godine po cca 400 000 eura godišnje.

    Brekalo iako mi nije skroz po šmeku po načinu igre, činjenica je da će s lakoćom u HNLu isporučiti 4,5+ golova i toliko asistencija za polusezonu.
    hardek

    Mislim da bi Jakir više izvukao od Hoxhe, ali slažem se da je 2m previše za njega.

    Brekalo nije krilo koje će nam davati ne znam kakvu širinu. Uvlači se unutra poput Ivanušeca, ali ima znatno lošiji dribling, kombinatoriku i obradu lopte.

    Ljudi se referiraju na njegovu sezonu kod Jurića, ali Torino ne igra sa klasičnim krilima. Bio je dobar centralnije i to za relativno siromašnu ekipu koja je u direktnoj usporedbi lošija od Dinama, a u talijanskom kontekstu ne napada bunkere. Pjaca je bio tamo i uživa mnogo ozbiljniji pedigre pa danas ne dominira HNL-om, Vlašić i Radonjić su tamo, a jesu li to igrači koji bi totalno transformirali Dinamo? Vlašića smo (ne)srećom imali priliku redovno gledati u reprezentativnom dresu i standardno bi odigrao ispod svih standarda.

    Brekalo može podvaliti loptu kao i Ivanušec i mogao bi odraditi dobar posao ako će ga se koristiti na način koji će to maksimizirati i ako će mu glava biti na mjestu. Koliko je takav kapacitet nama sa lijevog krila potreban je upitno jer već imamo Petkovića i Baturinu za to. Zato i mislim da bi Jakir više izvukao od Hoxhe. Brekalo je svojedobno odbio ostati u Torinu jer je smatrao da je dovoljno dobar za klub koji redovno igra Ligu Prvaka. Na kraju je završio otpisan u Wolfsburgu i sada u Fiorentini. U Fiorentini je konsenzus da ne igra nikako. Koliko je njemu glava na mjestu je pitanje.

    Netko je napisao da će se ljudi koji od Brekala očekuju da niže suparničke braniče ozbiljno razočarati i samo po tom komentaru je jasno da je ta osoba Brekala gledala. Ljudi zamišljaju poletno krilo, ali u biti na dečka projiciraju svoje osobne želje i fantazije. Ako pak i Brekalo HNL-u tako pristupi, to neće završiti na dobro.

    Rekoh, meni se ni Brekalo ni Hoxha ne sviđaju, da ne bi bilo da sam neki veliki zagovaratelj Hoxhe.

    Kada su nas povezivali za Tekpeteya iz Ludogoreca, rekao sam da mi se svidio Caio Vidal koji za njih igra lijevo krilo. Ovo govorim za one koji iz stranice u stranicu prigovaraju da ljudima poput mene nitko ne odgovara i da želimo Mbappea. Da taj dečko dođe, ja bih bio jako zadovoljan.
  • NORTE
    11.4k
    Znaci tresemo se jer su se tovari pojacali lacikombbb medimurje
    Za njih i Hnl on bi bio pojačanje. Upravo ono što im treba.
    Naši tek trebaju pojačat momčad, jer ovo je žalost.
  • badjibadara
    3.1k
    Lacika zasigurno donosi odredjenu energiju u sredinu i dobar je igrac..., no samarali smo Astanu 2018. sa Lacikom, samarali smo Osjecane sa Lacikom, samarat cemo i tovare sa istim tim Lacikom :cool:

    Sa druge strane Ivanovica moramo pokupti:

    Franjo Ivanović (Rijeka)

    Još jedan mladi as Rijeke skrenuo je ove sezone na sebe pažnju odličnim igrama i efikasnošću. Prošao je nogometno školovanje u Augsburgu, da bi na Rujevici eksplodirao i ostvario sjajan golgeterski učinak od 12 utakmica u 25 nastupa u svim natjecanjima. S 400 tisuća cijena mu je u kratkom vremenu narasla na milijun i pol eura.

    Vrijednost na TM: 1,5 milijuna eura (SN)

    Koji jos napadac ima 12 utakmica u 25 nastupa a vrijedi samo 1,5 milijunceka? :cool:
  • Miro Vugrinec
    4.7k

    Kolega Ban rekao bih da znaš dosta o nogometu, dosta tvrdnji si točno napisal, a dosta fulal. Prva glupost po meni Pjaca ima jači pedigre od Brekala vani, Brekalu je pjaca bio debela rezerva u Torinu, Brekalo 5 puta bolja statistika i bolji klubovi (osim Juventusa gdje je zbog ozljede bilo sto je bilo) od Pjace. Druga stvar Radonjic je igrač koji bi se sprdal s našom ligom, on je vise glava pa zbog toga u ozbiljnim ligama poput serie a ne uspijeva, Al kvalitetom je čudo. Treća stvar koju moras znati kad kažeš da Brekalo ne dribla dobro, složil bih se s tobom da je njegov dribling puno vise obecaval, al i dalje sasvim solidno dribla i protiv Turske je jedini par puta driblao i radio višak. Uz to sve u serie a driblas crnce, najbrže na svijetu, ovdje driblas jednog Boseca. Pjaca nikoga nije mogao predriblati u Italiji, ovdje je avion. Jednostavno se radi o razlikama između hnl i liga 5. Jedan Pasalic uzmimo za primjer je u 3.bundesligi bil debela rezerva, dal je samo 4 gola, a ovdje u top 5 najboljih igrača lige. Brekalo nije ispao svjetska top klasa kao sto je nas pola mislilo da će biti, ali i dalje je sasvim solidan igrač na europskoj razini, a za hnl da ne govorim. Tu je 5 klasa iznad lige, tu driblas Boseca, Vranjkovica i slične, a u serie a Dumfriesa, Thea Hernandeza i takve
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Malo se pretjeruje sa tim ''Marco Pašalić je bio rezerva u trećoj Bundesligi a u HNL-u je u top 5 igrača''. To bi onda značilo da kad bi Dinamo doveo recimo Franka Kovačevića (bivšeg igrača Rudeša koji je preko Domžala došao do Wehena) i Ivana Prtajina (Dugopolje- Olimpija - Wehen) da bi oni izdominirali HNL, bili uvjerljivo najbolji igrači i imali svaki po 20 golova i 15 asistencija. Ipak su oni igrači iz druge Bundeslige i čak tamo dobivaju minutažu a Marco Pašalić je bio zabetoniran na klupi u trećoj Bundesligi.

    To se isto radilo i sa Oršićem i Petkovićem koji su za male novce došli iz korejske lige i Serie B pa se onda taj argument dan danas koristi za svakog igrača koji dođe za male novce iz nekog žnj kluba.

    Takvi primjeri su teške iznimke, 1 od 100 kao što je i slučaj Marca Pašalića 1 od 100. Ne može se od iznimke raditi pravilo i smatrati da bi sada Dinamo trebao dovesti 10 igrača iz treće njemačke lige i misliti da bi sa tim igračima izdominirao HNL.
  • Miro Vugrinec
    4.7k


    Dobro si rekao Oršić je tako, Petković je tako, Pasalic je tako, Franjo Ivanović je tako. To ti je već 5 primjera koji vani nisu uspjeli( Orsa je i poslije slave otišao van pa nije ništa napravil u klubu koji je ispal u drugu ligu) , ne govorim da su loši igrači dobri su, kroz hnl su dobili priliku i pokazali se. Samo govorim koliko je se vani teško probiti i netko tko se tamo probil i igral dosta bitne role ne može bit slab za HNL razinu
  • Ban
    698

    Miro Vugrinec to govori u stilu kao vidi ovog Pašalića koliko je dominatan, a došao je iz treće njemačke, zamisli koliko je tek onda prosječan igrač Serie A kvalitetom iznad HNL-a. Njegova poanta nije da treba dovoditi igrače iz žnj liga, sasvim suprotno. Problem je što se ja ne slažem da je prosječan igrač liga petice iznad HNL-a, a kamoli iznad Dinama. Dinamo bi se u ligama petice uredno držao sredine tablice pa prema gore, pogotovo ako podrazumijevamo da bi tada bili privknuti na tempo.
  • Keyser Soze
    10k
    Neki ne shvaćaju da je igrač Brekalovog pedigrea nešto najbolje što Dinamo može dovesti. Svršavalo se na potencijalno dovođenje onog Iaga iz Augsburga, a kladim se da vas većina nije pogledala niti jednu njegovu utakmicu, zato kad se dovodi Brekalo ne valja, stvarno ne znam zašto. Ako netko misli da je Dinamo rang Ajaxa ili Porta da može propuštati igrače poput Brekala onda vas moram razočarati, nije i ne može! Baš bi zbog takvih bilo zabavno čitati forum kad bi se doveo Arber Hoxha, ni ne zaslužujemo bolje od krila Slaven Belupa s 11 golova kad se neki nećkaju oko dovođenja Josipa Brekala koji ima 35 utakmica za reprezentaciju i preko 200 nastupa u ligama petice.
  • Facke
    3.6k
    Vazne je za igraca i da se oseca dobre i ugodne. I oni su same ljudi. Pogledajte si de je Petkovic bil prije Dinama. Imel je 2015/2016 jednu jedinu dobru sezonu vu Trapaniju. I to je to. A pogotve je teske vu Italije. A Joza Brekalo ima super sezone u Bundeslige i super sezonu vu Italije kad je igral pri Juricu. A sva ta druga leva krila u Fiorentine imaju 1 gol i po jednu asistenciju. A Brekalo ima 1 gol. I po cemu su oni bolji? Jeden je Talijan i normalne da bu taj vise igral. Drugi je crnec brz ko strela. El je to fer prema Brekalu? Nije. Zate el nije nis losiji igrac neg Sottil i Kouanme. Bitne da se celi dan sere o Joze da mu ne valja karakter itd. On bu dosel doma. I uvjeren sam da bu tu igral dobre. Same zate kaj se bude osecal ugodne i lepe. Ista prica kak i s Orsicem i Petkovicem. Dej boze da bu se funkcionerale kak treba i da nam Joza zabi 10 gola i doda jos 10 asistenciji.
  • Miro Vugrinec
    4.7k

    Po meni je to ogromna razlika. Doslovce ne Pamtim da je neki igrač iz lige 5 s ozbiljnijim renomeom došao na Balkan i nije bil prevaga. Fernandes u Leverkusenu van sastav, ovdje klasa iznad lige. Asano u Partizanu 25 golova u sezoni zabio, vani rezerva bil u Stuttgartu(nisam siguran čak jel s Brekalom tamo igral). Evo sad jedan Uremovic koji je igral u herthi neredovito i ispal u drugu ligu, ovdje je klasa za ovu ligu. Doslovce 99 posto igraca iz liga 5 da su kolko tolko igrali su u balkanskim ligama se sprdali. Evo još jedan primjer tipa Soudani nije bio dominantan u Championshipu(vise klupa nego prva postava) a ovdje se rugao s ligom.
  • Ban
    698
    Po meni je to ogromna razlika. Doslovce ne Pamtim da je neki igrač iz lige 5 s ozbiljnijim renomeom došao na Balkan i nije bil prevaga. Fernandes u Leverkusenu van sastav, ovdje klasa iznad lige. Asano u Partizanu 25 golova u sezoni zabio, vani rezerva bil u Stuttgartu(nisam siguran čak jel s Brekalom tamo igral). Evo sad jedan Uremovic koji je igral u herthi neredovito i ispal u drugu ligu, ovdje je klasa za ovu ligu. Doslovce 99 posto igraca iz liga 5 da su kolko tolko igrali su u balkanskim ligama se sprdali. Evo još jedan primjer tipa Soudani nije bio dominantan u Championshipu(vise klupa nego prva postava) a ovdje se rugao s ligom.Miro Vugrinec

    Nisu to velike razlike. Možda su bile veće nekoć, a možda je i to samo moj dojam jer sam kao klinac također bio uvjeren da se radi o ogromnim razlikama. Kada imaš 10 godina onda ti se čini da je igranje u Njemačkoj ili Španjolskoj vau i to sigurno moraju biti velike igračine, ali u biti se radi o nijansama.

    Vidi se to i golim okom, ali to potvrđuju i svi igrači koji su u zadnjih nekoliko sezona iz Dinama otišli putem liga petice. Slobodno prelistaš intervjue Majera, Ivanušeca i Oršića i uglavnom ćeš pročitati iste stvari: vani je tempo brži, intenzitet jači, ali Dinamo bi u tim ligama dobro stajao i tehnički može parirati. Ako već ne vjeruješ meni, valjda onda oni znaju što govore.

    Ne znam kaj da velim za ove primjere koje navodiš. Soudani je u Championshipu bio ozlijeđen cijelu sezonu, Uremović je bio apsolutno standardan za Herthu u Bundesu i otišao je pretpostavljam jer nije imao želje igrati drugu ligu. Osobno Uremovića rejtam, nije mi iznenađujuče da igra dobro u HNL-u.

    Ima tu puno faktora koji utječu na to kako će se određeni igrač uklopiti kada ode van. Beljo je dovoljno dobar da uredno igra u Bundesu, ali promjenom trenera je zakucan na klupu. Nije to dokaz da Beljo nije dovoljno dobar za Bundes. Idealno bi trebalo svakog igrača procijeniti zasebno, ali ako pričamo općenito onda su te razlike između liga petice i ostatka prenapuhane. Gledam redovno lige petice i vidim svojim očima koliko odrona tamo redovno igra. Ne može mi onda netko tvrditi da je x igrač ekstra klasa za HNL samo zato što je igrao za žnj klub iz liga petice. To su bezvezni argumenti na kojima uopće ne bismo trebali tratiti vrijeme.

    Tako su me na ovom forumu i za Austriju uvjeravali da je kopljima iznad HNL-a. Jednostavno su ovdje ljudi uvjereni da mi imamo lošu ligu i vani je sve neka puno viša razina. Grgić iz Hajduka uredno skuplja minute u austrijskoj Bundesligi, Ljubičić kod nas ne može ući ni u konkurenciju u veznom redu, Hajdukov Ljubičić igra standardno u jednom od boljih austrijskih klubova. Možemo se mi koliko hoćemo navlačiti sa takvim primjerima, ali igrače treba procjenjivati zasebno - prema njihovim vlastitim kvalitetama, a ne površno po ključu lige u kojoj nastupaju. Liga je tu tek širi kontekst za interpretaciju igračevih predstava, ali onda treba imati i realan pogled na te lige bez napuhavanja kvalitativnih razlika.
  • Miro Vugrinec
    4.7k

    Dosta dobrih stvari si napisal, dosta se slažem s tobom, ali i dalje mislim ds je to velika razlika. Moj je samo dojam da imaš nekaj protiv Brekala jer tipa pišeš uremovic je bio standardan, a on odigrao 22 utakmice u bundesligi, a za Brekala si pisal ako se sjećam da nije igral bas u wolfsburgu a on tamo svake sezone igral preko 25 utakmica. Kaj se tiče orse, ivanuseca pa naravno da će reci da nije neka razlika da ne padnu u ocima navijača. Orsa kaže nije neka razlika, a nije odigral ni 90 min. Tipa jučer je u sn rekao da bi Dinamo bio sredina Premiershipa( realno ako bi opstanak uspili izborit, to je čudo) A kaj se tiče austrijske Bundeslige to se slažem s tobom, to je liga minimalno jača od hnl, ništa specijalno.
  • Ban
    698
    Dosta dobrih stvari si napisal, dosta se slažem s tobom, ali i dalje mislim ds je to velika razlika. Moj je samo dojam da imaš nekaj protiv Brekala jer tipa pišeš uremovic je bio standardan, a on odigrao 22 utakmice u bundesligi, a za Brekala si pisal ako se sjećam da nije igral bas u wolfsburgu a on tamo svake sezone igral preko 25 utakmica. Kaj se tiče orse, ivanuseca pa naravno da će reci da nije neka razlika da ne padnu u ocima navijača. Orsa kaže nije neka razlika, a nije odigral ni 90 min. Tipa jučer je u sn rekao da bi Dinamo bio sredina Premiershipa( realno ako bi opstanak uspili izborit, to je čudo) A kaj se tiče austrijske Bundeslige to se slažem s tobom, to je liga minimalno jača od hnl, ništa specijalno.Miro Vugrinec

    Imam "protiv njega" to što je traljav igrač i nije sazrio kako se nekoć očekivalo. Ne sumnjam ja da Brekalo može "odraditi posao" za Dinamo, pogotovo ako mu se stvari dobro poklope, ali mislim da mu je to kod nas plafon. On HNL-om nikad neće dominirati u toj mjeri da ga se jednog dana, ako bismo ga otkupili, za značajan profit može prodati klubu koji će biti voljan preuzeti njegovu plaću.

    Vidim to tranferom koji će zahtijevati ozbiljan financijski paket od Dinama, a ne vidim upside koji to dugoročno opravdava. I to govorim u najboljem slučaju. U najgorem slučaju će doći ovdje prenapuhano i ležerno jer misli da je iznad HNL-a, razočarat će i imat ćemo novu verziju Boška Šutala na našim rukama.

    Opet dovodiš u pitanje Uremovićeve minute za Herthu, ali Brekalo je od svih svojih sezona u Bundesu samo jedne odigrao više minuta od Uremovića prošle sezone. Bilo je tu ozljeda, bilo je suspenzija, ali van toga je bio standardan za Herthu. Kada si ga otvorio na Transfermarktu i vidio da je odigrao 22 utakmice, mogao si odmah pogledati i minute. Nema potrebe za takvim selektivnim citiranjem podataka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions