• Maksim Maksimirski
    5.4k
    gubitkom titule slijedi drastičnije rezanje troškova, do sada smo funkcionirali na rubu održivosti jer smo svake 2 sezone igrali LP gdje bi zaradili oko 30 mil., a 2 godine izbivanja iz LP bi ozbiljno utjecalo na našu financijsku sliku, nema šanse da ćemo u tom slučaju zadržati klasne igrače poput Petka, a svi smo vidjeli koliko nam znači. Ajde, nije problem ako idemo u remont i slažemo kockice opet ispočetka kao što je bilo 2018., ali je problem što su ovi s juga itekako ozbiljni i oni bi s osvajanjem titule samo narasli financijski i privukli kvalitetna pojačanja (čitaj: Bašić, Perišić) što bi nam još više otežalo vraćanje titule na Maksimir.DAVID03

    Petković će svakako otići. Mislim da je sa njim dogovoreno isto kao i sa Oršićem da ostane još ovu sezonu a onda će mu klub izići u susret štono se kaže.

    Mi smo već krenuli u remont i dobrim dijelom smo ga odradili. Otišli su nositelji igre, pripadnici zlatne generacije koja je Dinama dovela do 1/4 EL i umjesto njih su tu Bulat, Baturina, Perković, Kaneko itd. Naš je problem što se tako naglo dogodila smjena generacija ali jebiga dogodila se i sada treba izvući maksimum.

    Hajduk i ukoliko osvoji titulu dugoročno nema bolju perspektivu od Dinama. Oni nakon Pukstasa i Sigura nemaju koga prodati. Pustite šta mediji pišu da će Pukstas otići za ogromne novce, realna njegova cijena će vjerojatno biti 7-8 milijuna (TM ga cijeni na 6) a za Sigura ste mogli čuti šta kaže menadžer Naletilić u podcast Tribini. Ne očekujem ni ja tu neki ogroman transfer, 3-4 milje maksimum. Od njih će pokriti jednu sezonu i šta onda poslije Pukstasa i Sigura? Oni nemaju nikoga u rotaciji ko bi mogao biti i približno financijski naplativ poput njih i neće nikoga izmisliti preko noći. Te priče da će im u prvih 11 upasti netko od juniora i da će već za godinu dana vrijediti 10 milijuna su SF. Njihovi juniori nisu niti među 10 najboljih igrača BH, slovenske i 2 HNL a neki čak sjede i na klupi Širokog, Radomlja i Solina (to su njihovi klubovi partneri). Nema tu materijala za ništa i upitno je je li itko od njihovih juniora dovoljna kvaliteta i za klub poput Belupa. Oni će doći u istu situaciju poput onih ciparskih klubova (Anorthosis, APOEL) koji su zasjali jedno-dva ljeta pa se ugasili jer su se nakrcali 30-godišnjim iskusnjarama, kratkoročno su uspjeli a dugoročno su naravno pali. Ni Dinamo si u svom peaku kad igra LP ne može priuštiti da mu igra jedanaest 30-godišnjaka a kamoli će to moći Hajduk.

    Druga stvar je njihov novac od ''euforije''. Ovo je njihov vrhunac kojeg mogu imati od marketinga, ulaznica, članarina i mogu samo ići prema dolje čak i ako osvoje prvenstvo. I mi smo 2006. euforično osvojili prvenstvo pa smo dogodine imali pad gledatelja. Kada se nakon dugo vremena neki cilj ostvari onda ipak malo padne želja i ne živiš više toliko za taj cilj. Najgluplje su mi one teorije koje su se mogle čuti a glasile su: ''Da je Hajduk prvak svake godine 20 godina u nizu imao bi 35 000 na svakoj utakmici a Dinamo da je drugi ili treći svake godine imao bi prosjek od 300 gledatelja''. Evo sad vidimo da nije tako. Dinamo je treći i ima prosjek 7500, duplo veći prosjek nego kad smo bili prvaci. Da ne osvojimo 10 godina i da jedanaestu godinu budemo konkurentni imali bi prosjek 20 000 a Hajduk da je 10 godina zaredom prvak imao bi prosjek 5000. To je normalno. Tako da i oni mogu svakako očekivati blagi pad od tih prihoda jer ovo zadnje razdoblje je incident a ne pravilo. Neće Hajduk uvijek imati 20 000 gledatelja u prosjeku, niti ih je imao prije niti će ih imati poslije. To je nemoguće imati u kontinuitetu a isto vrijedi i za ostale stvari vezane za marketing.

    I da ponovim ključno: oni nakon Pukstasa i Sigura nemaju nikog na vidiku a mi i nakon Baturine imamo Stojkovića, Perkovića, Kačavendu, Bulata, Živkovića, Čavlinu, Sučića a od toga se živi, od transfera. Mi imamo skoro sve šta vrijedi od mladih hrvatskih igrača a oni imaju 30-godišnjake.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Dinamo sa proračunom od 55 milijuna ima momčad kakva se može složiti i sa proračunom od 35. Ne tresite se bezveze. Zbog jednog izgubljenog naslova nećemo propasti niti ćemo od tog jednog osvojenog naslova odjednom postati Real Madrid.

    Naravno da je važno i naravno da moramo uložiti sve moguće napore da ga osvojimo, ali neće biti kraj svijeta ni da ga ne osvojimo.
  • plavac173
    2.6k
    Nema potrebe za nikakvom negativom... Na -1 smo.
  • Droljo
    8k

    U realnom svijetu smo na minus 7.
    To što brojiš zaostale kao pobjede je podcijenjivanje...
  • plavac173
    2.6k
    Pa ako nismo u stanju pobijediti takve utakmice "pod mus", onda tu titulu ni ne zasluzujemo. Naravno bit ce kikseva ove polusezone, bit ce ih i u hajduku.
  • Droljo
    8k
    ako nismo u stanju pobijediti takve utakmiceplavac173

    Da jesmo bili bi na + 15
  • marcio amoroso
    36.4k

    Gdje je u mom postu negativa?
    “Osvajamo naslov sto posto” može napisati ili izjaviti samo naivac ili osoba koja nema veze sa realnosti.

    I dalje smo favoriti, ali smo samo blagi favoriti i to je činjenica.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Da se nadovežem na svoje drage kolege @plavac173 i @"marcio amoroso i jesmo favoriti, blagi jer smo osvojili toliko titula u posljednjih 18 godina, ali u međusobnim dvobojima su tovari bolji, fact. Vec sad su riješili mega pojačanje ma koliko to mnogi pričali i potcjenjivali laciku. Po meni njihovo najveće pojačanje unazad 5 godina i jače. Možda nije igrao toliko, ali kad dobije par utakmica u cugu lacika je brutalan. Za malo para, líder na terenu. Oni ne kriju ambicije, i ne slažem se da je samo jedna titula u pitanju. Fond od uefe nikad veći. Moramo zagristi i svi se trgnuti počevši od ove jebene uprave. Ne trebamo puno. Imamo iskusne igrače koji znaju osvajati titule. Ali moramo se pojačati da ne bude tolika razlika kad mijenjamo ili kod ozljeda. To smo vidjeli kad nema petka, kad nema miška. Lijevi bek, krilo, stoper I napadač. Pa nije to atomska fizika.
  • Izet Hajrović
    2k
    slažem se, neminovnost je da gubitkom titule mi financijski padamo, a oni rastu pa makar minimalno. Ako se sad mučimo, kako će nam tek biti teško u takvom slučaju? Kao što si rekao, ne radi se tu o jednoj tituli. Nije to pesimizam, to su samo činjenice "što ako?". Zato treba ozbiljno shvatiti ovaj prijelazni rok. Paradoks mi je da se nedavno u medijima spominje kako idemo u otkup Vidovića i Kačavende koji ukupno koštaju oko 7 mil., a danas se piše da nemamo za otkup Brekala koji bi vjerojatno bio max 2.5 mil. tako da ne treba vjerovati svemu i svačemu. Vjerujem da ćemo se kvalitetno pojačati, shvatili su u upravi da je vrag odnio šalu nakon ljetnog roka, barem se nadam da je tako.
  • Jurki
    11.7k
    vec je milijardu puta objasnjavano da titula nikome ne donosi nikakav "advantage" u odnosu na konkurenciju u sljedecim sezonama bez obzira na "jaci" nagradni fond Uefe.
    Mi eventualnim neosvajanjem titule idemo u kvale za EL. I s nasim koeficijentom bi mogli uci u EL. Dok nasa konkurencija bi osvajanjem naslova isla u 2.pretkolo LP kao nenositelj. I takvi bi se tesko doteglili i do KL.
    Pa tko bi onda bio u "prednosti"?
    Edit: isprike na off topicu ali ta mantra o nekakvoj dominaciji bilokojeg kluba u narednim sezonama mi ide vec na zivce.
  • plavac173
    2.6k
    Uglavnom hajduk ne smije uzeti naslov i treba napravit sve sta je u nasoj moci da prvak bude Dinamo
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Tovari navodno potpisu Mađara, odma smo se uskomešali, a kao boli nas za tovare. Ako je moglo ono govno zalizano ljubit naš grb…i njima doli sad prodavat priču da je najveći Dalmatinac, možemo i mi Brekalu oprostit koju dječju bolest. Ajmo bit realni njegov dolazak bi puno jače njih zamislija nego nas Mađar famozni!
  • jedan u nizu
    8.3k
    Opet, opet i opet.

    Svi govore o najjacem Hajduku ikad. Realno da, imaju najvise bodova u zadnjih 20 godina valjda. Da li su jaci nego ikad? Mozda, ali nategnuto. Igra im je ocajna kao nasa. I protiv slabih protivnika, samo sto uglavnom pobjeduju, tj vise nego mi.
    U utakmicama sa nama su izvukli 2-1-0 ali nijednu tekmu nisu bili bolji, niti su dominirali igrom, imali vise prilika, vecu zelju za pobjedom. Malo im se posrecilo, a malo smo si sami krivi.
    Oni ove godine imaju +3 u odnosu na proslu godinu.
    Prosle godine su nakon 19 kola imali 11-5-3 i 38 bodova
    Ove godine nakon 19 kola imaju 13-2-4 i 41 bod

    Razlika od 3 boda je nikakva. Ne mozemo govoriti da su miljama iznad nego sto su bili proslih godina. Mozda su iskusniji pa uspiju neke tekme izgurati, ali najvise sto im ide u prilog je euforija. Euforija takva da oni sa +3 boda pricaju kao da su space shuttle.
    Oni ako zele naslov moraju igru poboljsati jednako kao mi. Ako ovako nastave sasmo ce vise kiksati. A kako ce dinamo smanjivati razliku u bodovima, njima ce pritisak biti veci, pogotovo kada se desi neki kiks.

    Najveci problem smo mi sami. Mi smo ti koji imamo -8 u odnosu na proslu godinu.
    Prosle godine smo nakon 17 kola imali 13-3-1 i 42 boda
    Ove godine nakon 17 kola imamo 10-4-3 i 34 boda.

    Igra nam je za kurac, i iz tekmee u tekmu je sve veci kurac. Nadam se da ce se trgnuti nakon pauze i poceti igrati jebeni nogomet.
    Mi smo sami krivi sto oni imaju legitimno pravo nadati se tituli. Mi smo im poklonili nasih 8 bodova. Samo da smo na razini prosle godine, trenutno bi bili na +1 i dvije tekme manje. I nitko nebi sumnjao da osvajamo titulu.
    Imamo daleko kvalitetniji kadar od njih, puno vise iskustva, i kolko god to mozda ne izgledalo sada, ali daleko manji pritisak nego oni.

    Da Hajduk ima igru, makar i sa ovim brojem bodovima bilo bi drugacije. Da oni lakocom prolaze protivnike, bila bi druga prica. Ali oni se jednako muce sa protivnicima kao i mi.
    Na zalost, mi smo pali na njihovu razinu, nisu oni nikako dosli na razinu na kojoj smo mi zadnjih 15-20 godina.
  • Jurki
    11.7k
    nemamo mi kaj Brekalu oprostiti/ne oprostiti. To je sve biznis. Nek covjek dojde na posudbu, posudbu+otkup, otkup odmah tak je svejedno jer je covjek klasa za Hnl. Nek nam pomogne osvojiti naslov i svi sretni i zadovoljni.
  • Jurki
    11.7k
    slazem se. Najveci protivnici smo si mi sami i nitko drugi. Vjerujem da bumo pravi na proljece.
    Ide to na +10 do kraja sezone.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions