• Paggini
    10.1k
    Brzo se zaboravilo da je Čačić isprosipao toliko bodova da su tovari došli jako blizu na proljeće.
    A zaboravlja se i da je Bišćan s 4, pa 3 reprezentativca izgubio od Hajduka, AEK-a dvaput (tehnicki jednom, al ajd) i s Goricom doma odigrao 0:0, ekipa je na početku sezone i nakon priprema hroptala nakon 60e minute... Započeo jr cijeli ovaj grozan ciklus polusezone i opravdano je letio.
    Njegovo sudjelovanje u prijelaznom roku ne mogu komentirati jer jedini infosi su došli od jebenog Podnara, ali sumnjam da je absolviran krivice i po tom pitanju.
  • Neki tip
    19.6k
    Ovo me sjetilo na jedan nogometni termin davno. Igrač protivničke momčadi opali loptu s 15-ak metara i lopta ode valjda 10 metara od gola. Na pitanje zašto je to uopće pucao, ovaj će "da je ušla, čisti gol" :rofl:xavier

    Top! :lol:

    Meni baca na temu Kladionica ovdje na Zoni prije nekog vremena gdje je jedan forumaš podastro svoj listić na kojem je fulao 2 X-a iliti remija u nogometu i zaključio da bi "dobitak bio XY eura" da je to pogodio. :eyes:
  • Ali
    2k
    Mene kod Jakira najvise smeta sto nema plan B ali za niti jednu jedinu utakmicu.
    Nacrta sve dan prije utakmice i ostaje do 90 u nadi da ce sreca ga pomaziti.

    Jucer je jos na poluvremenu morao u svlacioni ostaviti Baturinu i Spikica. Prvi nije kriv ali je totalno out, malo je falilo da njegovim krivim predajama u drugom fasujemo kontru. Jos mozda isto na poluvremenu umjesto Ademija unutra Sučića. Tako da Misic proba vise ofenzivnije u drugom.
    Ako i to nebi urodilo onda bih tamo oko 65 minute Ljubu umjesto Mišića . I ako ni to nebi dalo rezultat zadnjih deset minuta bi otraga presao na tri Perkovic-KTC-Rile , a Perića bih poslao naprijed na skok. Jer i protiv Balkanija i jucer su najopasnije situacije u protivmickih 16m bile sa njegovim dodirom i skokom.
    Zasto tri , pa zato jer je ovima samo Livaja se setao oko centra svi ostali su bili u duplom bloku.
  • Ban
    698
    Igra sa dva napdaca bi nam daleko vise odgovarala, pogotovo uz Petka.jedan u nizu

    Također ovo zagovaram, ali ne sa Kulenom.

    Osobno bih volio da u napadačkoj fazi igramo na osnovi 2-1-3-4.

    Igrao bih sa košćevićem nominalno na krilu, ali bi u napadačkoj fazi on zauzimao poziciju do Petkovića. Kaneko široko sa desne, napadački bek bi davao širinu lijevo.

    Iza ima više varijacija i odabrala bi se ona koja je kadrovski moguća i pritom pozicijski najekonomičnija. Može drugi bek ulaziti u sredinu, a da Sučić drži tempo i razigrava ispred stopera. Može i bek ostati nazad u paru sa stoperom, a da neko novo progresivno stopersko pojačanje zauzme poziciju zadnjeg veznog u napadačkoj strukturi, dok Sučić i Mišić odlaze više prema naprijed.

    Stvorio bih romb od tog zadnjeg veznog do desetke za lakši protok lopte kroz središnjicu. Inzistirao bih na bržim i kraćim dodavanjima. Podigao bih i vratara mnogo višlje dok smo u fazi napada i preferirao bih Nevistića za tu rolu.

    Košćević je najbolje što je naša škola, kada su u pitanju napadači, u zadne vrijeme proizvela. Moderan je napadač, također i brz te odlično napada dubinu, nalik Ivanoviću u Rijeci. Razdvojio bih prednju četvorku u vilicu i otvarao prostor u središnjoj zoni, kako za naš romb tako i za Petkovo spuštanje koje bi otvaralo prostor za Zlatanovu i Kanekovu eksploataciju dubine.

    Zasad se Kaneko koristi više-manje isključivo kao izolacijsko krilo, ali on ima nos za dubinu i njegova se brzina može koristiti kroz više dimenzija.

    Sa dolaskom Hoxhe, ista se stvar može raditi i na suprotnoj strani ako Kaneko izađe, ozlijeđen je ili odmoren koju utakmicu. Moguće je sa Hoxhom igrati i klasičnih 4-3-3 ili 4-2-3-1, imamo prostora za taktičku varijabilnost. Imamo tu i Brodića koji može biti alternativa kako Petku tako i Zlatanu.

    Osobno mislim da bi ovo najviše odgovaralo Dinamovom kadru, a i da se radi o sustavu/filozofiji koja je dugoročno održiva.
  • Rex Ramae
    2.7k
    Mene kod Jakira najviše smeta što je trener Dinama.
  • Ban
    698


    Čačić igra skroz drugačijim stilom od Bišćana i Jakira. Mislim da vi gledate rezultate, a ne trenere. Zato sam i spomenuo da je otkaz Čačiću trebao biti popraćen dovođenjem trenera koji ne odstupa previše u fundamentima svoje igre.
  • Blueshadow86
    1.2k
    Totalno limitiran trener, lutalica, neznalica, svojeglav, a uz to i izraziti ziheraš, kukavica, a mogu i neku goru riječ upotrijebiti koju dotični zaslužuje.
    Jakire, vodiš klub Dinamo iz Zagreba, okani se ćorava posla!
  • LaznjakProsineckog
    512
    Vrijednost igraca kod Jakira opada + nitko ama baš nitko nije napredovao u 31. utakmici, imao je 31 utakmicu u polusezoni i sad ce on u par pripremnih nesto promijenit? Daj nemojte zajebavat, dovedite normalnog trenera, ovaj ce otkaz popusit prije Uskrsa, i onda u sred sezone opet dovlaciti navrat nanos nekog novog kojem opet isprika moze biti kadar, nije prosao pripreme s njima, itd itd
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Glave su se ohladile nakon jučerašnjeg remija. Nakon odspavane noći ide kratak rezime dosadašnjeg učinka trenera Jakirovića.

    LIGA:

    omjer 9-3-2 to jest 2,14 bodova po utakmici. Kada bi Dinamo cijelo prvenstvo igrao na toj razini osvojio bi na kraju 77 bodova. Za usporedbu, u sezoni 20/21 smo osvojili 79 bodova a u sezoni 22/23 smo osvojili 81 bod. Moramo napomenuti da su u te dvije sezone u Dinamu igrali Livaković, Oršić, Ivanušec, Šutalo i da je Jakirović dobar dio ove polusezone morao igrati bez najboljeg igrača Petkovića. Kada sve to ukalkuliramo onda shvaćamo koliko je ovaj omjer 9-3-2 zapravo odličan i vidimo da je Jakirović i nakon odlaska 4 stožerna igrača i hrvatska prvotimca održao gotovo jednak ritam osvajanja bodova kao da su oni i dalje tu. Liga: ocjena vrlo dobar (4).

    EUROPA:

    Dosta laka skupina i na kraju drugo mjesto sa 9 bodova. Bilo je tu nešto i nesreće jer se izgubilo iz sumnjivih penala obje utakmice protiv Plzena te nam je poništen čisti gol u Češkoj ali najveća zamjerka je ipak poraz u Prištini na onoj oranici. Sve u svemu minimalni cilj je ispunjen ali se ipak očekivalo više bodova i osiguravanje prolaska prije zadnjeg kola. Europa ocjena dovoljan (2)


    Sve u svemu, kada zbrojimo HNL i Europu dao bih treneru ocjenu 3+ jer je liga ipak važnija (pogotovo ove sezone) i učinak tamo je majka svega. Radujem se drugoj polusezoni u kojoj će Jakir posložiti stvari i dovesti par novih igrača i tu mislim na bekove prije svega. Već se i bez novih igrača vidio napredak (zadnjih 5 utakmica omjer 4-1-0) ali tek kada dovedemo dva prava beka dobit ćemo dodatnu raznovrsnost u napadu i neće se sve svoditi na igru kroz sredinu koju protivnici redovito zgusnu i na Kaneka koji mora bez pomoći beka sve sam rješavati. Još očekujem dolazak lijevog krila koje će tražiti dubinu i sve to skupa će nam dati dodatnu ubojitost. Protivniku neće biti dovoljno zgusnuti sredinu, zatvoriti Mišića i Petkovića jer nas više tim taktičkim manevrom neće potpuno ugušiti nego će dolaskom novih okomitih igrača opasnost prijetiti sa puno više strana i ponovno ćemo lakše stvarati šanse. Od listopada naovamo (pogotovo tokom Petkovićeve ozljede) je samo bilo važno da se Hajduk ne odvoji previše i to se nije dogodilo. Hajduk ide na pauzu sa samo +1 na onoj imaginarnoj tablici, kladionice i dalje vide Dinama kao glavnog favorita (1.90) i ne treba širiti pretjerani defetizam. Vidjet ćete da će Dinamo biti puno bolji u nastavku sezone.
  • marcio amoroso
    33.7k

    U Europi si zaboravio ispadanje od Sparte Prag.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Ja cu dodati jos neke ocjene:

    Dojam igre

    jako slab, zapravo kriminalan. Nijednu utakmicu nismo pregazili protivniku, nijednu pobjedu u tih 9 pobjeda nismo bili puno nadmocniji (osim slavena doma). Dosta njih smo visili i izvukli se na kraju.
    Ocjena 2-

    Formacija i iskoristavanje pozicija igraca

    Jako losa, ne prilagodava formacije igracima koje ima i stilu igre koji nam pase. Bekovi igraju stopere, stoperi bekove, halfovi bekove, desetke krila, napdaci igraju krila
    Ocjena 1

    Vrijednost igraca

    svi igraci propadaju pod njim, nijedan nije zabiljezio neki skok. Ako cemo formalno, pricekat cemo novi update transfermakta pa cemo osudivati.
    Ocjena 3-

    Uz Maksimove ocjene to je 4+2+2+1+3, prosjek 2,4.
    Cista dvojka. :D
  • Kujtim Shalla
    2.4k
    Igrao protiv hajduka dva puta, Ko da smo gledali identičnu utakmicu, po golu pukli nismo. Iznenadio ga hajduk parkirani autobusom igrajući na konture, alo. Jednostavno ne zna promijeniti formaciju. Tempo i situaciju tokom utakmice. Dobar je čovjek sigurno, ali ne pamtim kad smo imali goreg trenera. Mislim nikad. Izmjene znaju svi forumaša ovdje kad i koga mjenja, mene je iznenadio samo sa ove dvije izmjene i ziheraski pristupom svih 95 minuta. Da nije riskirao bar zadnjih 15 minuta. Lošiji smo u međusobnim susretima, samo pobjeda ide. I ti onako odigras. Ja ga više neću komentirati, za mene ova tema ne postoji sve dok ne dobije nogu. A bojim se dato znači da smo se pozdravili sa titulom na žalost. Najbitnijoj u modernijoj povijesti. Tolika je lova u igri sljedeće godine i malo nam treba za direktan ulazak u ligu prvaka. Ali ovi blage veze nemaju o tome očigledno jer nas taj redikul vodi.
  • Guinness
    2k
    Igrao protiv hajduka dva puta, Ko da smo gledali identičnu utakmicu, po golu pukli nismo.Kujtim Shalla

    Igrao je tri put ove sezone, sa dvije različite ekipe.
    Prve dvije utakmice su bile identične i opisao bi ih istim riječima kao i njega - alibi i kukavičluk.
  • Crusades1986
    10.1k
    Točno to. Njegova prva utakmica s Rijekom na Brozu i s nama su identične po kukavičkom pristupu.
  • marcio amoroso
    33.7k
    Inače će Betis biti prva momčad protiv koje igramo ove sezone, a da ima veću vrijednost od naše.

    Oni sigurno neće parkirati autobus.

    Zanima me kako će se postaviti protiv njih. Možda se bolje snalazi kada nije favorit.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.