• Dudu9
    816
    Barem 100 puta je napisano da je republika Hrvatska potpisala ugovor sa Vatikanom o povratu imovine tako da republika Hrvatska isplaćuje crkvu
  • Jaro
    7.4k
    Što se tiče ovog Tomicinog da Dinamo neće imat ništa pravo glasa, taj dio me užasava...mali M

    A najbolje da ce se pitat onoga koji jedini nis ne ulozi. Grad ce dat svoje zemljiste, investitor lovu, a dinamo bi se trebao nesto pitati... makni dinamo, stavi bilo sto ili bilo koga...
    Ovakvim dealom bi zapravo grad za zemljiste dobio stadion, investitor za lovu sobio hotele, parking i kaj vec. A dinamo moze rentat (ili mu grad moze dat u koncesiju stadion, ovisno o dogovoru).
    No i dalje je sve to jaaako daleko i na vaku ovotjednih najava stadiona, kampova - u sve to ne vjerujem ama bas nimalo...
  • Bosskovitz
    12k
    Model Država 30,Grad 30 Privatni investitor 30 i Dinamo 30 za 120mil eura imamo novi stadion MaksimirDudu9

    Ako je išta oko stadiona sigurno, sigurno je da ovo neće biti model kojim će se graditi stadion.

    Što se tiče ovog Tomicinog da Dinamo neće imat ništa pravo glasa, taj dio me užasava...mali M

    Nigdje Tomašević nije rekao da Dinamo neće imati pravo glasa oko ničega, koliko se bude uključio u priču - toliko će i dobiti. Jer Dinamo je tu u odličnoj poziciji - bio vlasnik stadiona grad ili privatni konzorcij, oni taj stadion nemaju kome dati u najam osim Dinamu. Zamisli imaš proizvod koji može kupiti samo jedna osoba - to ti dosta sužava pregovaračku poziciji. Doduše, nema ni Dinamo puno manevarskog prostora no mi tehnički možemo odbiti igrati na Maksimiru i tražiti od grada da nam renta Kranjču, preseliti se u Goricu, Sesvete ili Zaprešić, skupiti novac i graditi svoj stadion... sve je to malo vjerojatno do nevjerojatno, ali puno vjerojatnije od toga da se pronađe drugi klub koji će rentati Maksimir.

    Zato mislim da nema brige. Taj ugovor bit će prilično kompleksan i u njemu će sve biti definirano. Uostalom famozni "privatni investitor", na kraju krajeva, može biti konzorcij u kojem će Dinamo imati x posto udjela i biti de facto vlasnik tog stadiona narednih 50 godina. Ako će se to isplatiti većem investitoru, zašto ne bi i Dinamu? Ajax je vlasnik svega 13% Cruyff Arene pa funkcionira sasvim pristojno, možemo i mi.
  • 19hrvat86
    24
    Koliko bi mi sjedeći mjesta imali znali se
  • Patak
    2.9k
    A čuj znaš što je rekao Goebbels o 100 puta ponovljenoj ...

    Da, država se obvezala vratiti nacionaliziranu imovinu Crkvi u Ugovoru o gospodarskim pitanjima (jednom od četiri ugovora potpisana s državom Vatikan). U čl. 3. tog ugovora piše:

    Republika Hrvatska se obvezuje da će Katoličkoj Crkvi, u razumnom roku, vratiti u naravi imovinu koju je moguće vratiti prema zakonskim odredbama.

    I kak će to država vratiti imovinu u naravi ako u gruntovnici piše da je vlasnik grad Zagreb? To može samo grad Zagreb, a ne država. Država može propisati pravni okvir koji će natjerati grad Zagreb da vrati tu imovinu, i to je napravila sa Zakonom. I zato je Crkva poslala zahtjev gradu da joj vrati tu imovinu, a ne državi. I sad će povući taj zahtjev Gradu kad su uspjeli dobiti garancije za 10 drugih lokacija.

    I u obrazloženju Vlade ti piše da su upravni postupci u gradu u tijeku i da ih ne mogu prejudicirati, ali ako se dogovore itd da će Nadbiskupija povući te zahtjeve. Ako se ne može vratiti u naturi onda je država obvezna na drugi način obeštetiti Crkvu. Tih zahtjeva ima dosta, i za kazalište Komediju npr. pa grad oteže kao i sa ovim slučajem.
  • mali M
    5.2k
    Naravno da imaju pravo traziti nesto za njega. Ali Ckrva bi trebala biti religijska institucija koja je tu za svoj narod, svoje vjernike. Crkva nebi trebala biti nekretninski mogul :)jedan u nizu
    Pa za što je Crkva tražila zemljišta nego za religijske institucije za svoj narod. I to deset njih :snicker:
    Na kraju krajeva Crkva će i o omogućiti gradnju stadiona i dobiti zemljišta za gradnju crkvi. Vidiš kako se može gledati kako je Crkva na kraju napravila dobro za sve :rofl:

    mora garantirati da neće promijeniti prostorne planove na ovim lokacijama kao što je već pokušalo ili pokušavaPatak
    Zato i je Nadbiskupija za dnevnik izjavila da smatra da je to skoro pa riješeno ali neće davati službenu izjavu dok se ne potpiše sve što je dogovoreno..
  • serbus
    4.2k
    Ja se nadam da će arhitekti uklopiti spomenik palim navijačima u neki budući obilazak kroz stadion a ne da bude pokraj stadiona. To je nešto što nema svatko i treba to ukomponirati u stadion. Volio bi da nema katova jer i kad smo puni sjever gore recimo nemože pratiti donji kat u ničemu.. Nisam fan tih katova tribina..
  • wolfgang14
    1.6k
    gledao sam večeras na Otvorenom (HRT) je bila tema izgradnja stadiona. Veli čoek da će Kranjča započeti u drugoj polovici sljedeće godine i da će radovi trajati godinu dana, te da nakon toga kreće izgradnja maksimira i da će radovi trajati godinu i pol haha. Ne znam za vas ali nekako mi je to preoptimistično i teško za povjerovat, da ćemo u 2027. godini imati oba stadiona gotova
  • Endeavour
    588

    Samo rušenje Maksimira će trajato 8-12 mjeseci.
  • mali M
    5.2k
    ma ne brinem.. na istoku i zapadu samo izbi jednu ciglu i sami će se urušiti u kakvom su stanju :rofl:
  • Dudu9
    816
    Da je Zagreb morao vraćat imovinu crkvi, zašto onda država isplaćuje sve u tom poslu? a to da je crkva radi prosvjeda zatražila povrat imovine na maksimiru, ti misliš da nebi crkva tražila povrat 20mil eura zemljišta da nije bilo prosvjeda?
  • Mali Zeus
    13.2k
    Mislim da jednostavno moraju potpisati sporazum i to je to.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Ajmo bit izravni i jednostavni, koliko zemljista "mi" mozemo dat investitorima i po kojoj cijeni (po metru kvadratnom)NitkoBitan

    Pogledao sam po internetu i cijena m2 gradevinskog zemljista u Maksimiru bi bila izmedu 100 i 200 eura. Da se svih 300 tisuca m2 (mozda grijesim, ne znam koliko je na raspolaganju) da investitorima u najboljem slucaju bi to vrijedilo 60mil eura. Kako ovi misle da bi s tim iznosom dobili novi stadion, carobnim stapicem?
  • Papastrumf
    12.4k

    Ne znam što si ti gledao, ali za ovu cijenu koju si naveo zemljište možeš naći više niti u Sesvetama. Lokacija stadiona sigurno trenutno nije ispod 400 €/m2, a mislim da sam i to malo rekao.
  • kibic
    1.1k
    Potpisujem tvoje riječi. Upravo sve to kaj si napisal je i moje mišljenje.

    Nit je dobro imat stav "briga me ko i kak radi sam da naprave stadion" sam bu vratilo Dinamo u začarni krug. Takav socijalistički stav nemrem prihvatit nikak. Naravno da me briga kako se gradi i financira jer bu na kraju Dinamo podstanar ostal. Zato mi nikad nije jasno bilo kako se slabo iskomuniciralo svim navijačima da ostajanje stadiona na Maksimiru, kolko god ga volio i bio legendaran, znači podstanarstvo i nesigurnu budućnost.

    Stav "Vlada je dala, izglasala zakon, FIFA/UEFA, HNS odlučili poticat, Grad je odlučil pogurat (iako kako je Grad tu ikaj pogural, on je najviše profitiral)" apsolutno kao mačka u vreći treba gledat.

    Ova velika anketa koja je za stadion provedena na forumu - nema sad nikakve regulative koja bu naredila da ju investitor/graditelj pogleda. Dinamo da ju pošalje Gradu, on ju može ignorirat i nikom ništa.

    Vrlo jednostavno sažeto: ako si podstanar u svom stanu i želiš delat preinake u sobama il na instalacijama - moraš pitat vlasnika. Nisi svoj na svome i ne odgovaraš i ne krojiš sam svoju budućnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.