• mali M
    5.2k
    ovo je bandicevo brdo smecaFićo1986
    Daj ne lupaj, to je smeće građana Zagreba, da se izmjenilo 10 gradonačelnika svi bi dalje tovarili na Jakuševac, kao između ostalih i zeleni Tomica. Nitko nikad nije ozbiljno planski se pozabavio smećem u Zagrebu nit neće dok ne krene gorit opasno pod nogama.
  • Fićo1986
    1.1k
    okej slazem se u pravu si,ali moras znat da je Bandic bio 20 godina gradonačelnik grada,a ovaj je jebenih godinu i nekaj ili koliko i svi seru po njemu a bandica su svi zaboravili.... Jel ovaj u 20 godina mogao nekaj napraviti ili ovaj u ovo doba?
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    zahvalite svi velikim plijeskom gospodinu Milanu Bandicu......p.s. nisam nikakav fan tt,nesposoban je,al ovo je bandicevo brdo smecaFićo1986

    Milan Bandić je umro prije 3 godine.

    https://www.vecernji.hr/vijesti/umro-milan-bandic-1472496
  • Fićo1986
    1.1k
    znaci Jakuševečko brdo smeca postoji 2 i pol godine? Ili kaj mi oces rec?
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Ljudi slusaju sto slusaju, sta vas boli kurac tko koga slusa, vi nemojte to slusati i bok, slusajte sta volite.
    Cinjenica je da vec valjda vec 50 godina zagrebacka i hrvatska publika vecinski slusa narodnjake.
    Naviknite se vise na tu cinjenicu.
    jedan u nizu

    Da je problem samo što ljudi slušaju, problema ne bi bilo... problem je ta "kultura" kiča, neukusa, razmetanja i seljaštva kojoj je ta vrsta glazbe samo jedna od komponenti...

    Trend kojeg ima svugdje u svijetu, samo je kod nas još začinjen tom cajka dimenzijom, seljaštvom, ja bi rekao i ciganlukom...

    Kombinacija nekakvih modernih trendova (koji dolaze kao lančane reakcije i jašu na valu društvenih mreža i medija te rezultiraju balonima razne vrste koji su općenito popraćeni vrlo lošim ukusom) te klasičnog balkanskog seljaštva... sve skupa rezultira da nam se grad i društvo općenito ubrzano pretvara u stupidnu balkansku palanku.

    Da nije aleksandra prijović, bio bi netko drugi, treći, četvrti...ona se samo našla na pravom mjestu u pravo vrijeme...

    Bez komponente cajki i seljaštva bi bili samo stupidni...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Milan Bandić je umro prije 3 godine.Maksim Maksimirski

    Problem Jakuševca postoji odavno, kao i 1000 drugih problema koji su nastali ili se povećali za vrijeme Bandića. To ne znači da senf i ekipa nisu već mogli i trebali nešto poduzeti, ali uvijek treba iznova i iznova ponavljati koliko je bandić uništio i unazadio grad u svakom pogledu, pljačku da ne spominjem.
  • mali M
    5.2k
    ma je Zeus, al daj ti meni reci zašto treba ponavljati Bandićevu "ostavštinu"? Koja je korist i kako doprinosi našem sadašnjem i budućem životu u Zagrebu? Pusti mrtve da budu gdje jesu, sadašnji su u tri godine još pogoršali situaciju u gradu, al ajmo se vraćat na mrtve. Što trebamo i njima davati 20 godina uništavanja da bi "zaslužili" pravo da ih se kritizira? Gledaj to kroz perspektivu Dinama, jel "idući Mamić" ima pravo krasti toliko vremena kao i glava ili želimo statutima i izborima izbjeć da se više ikad takav pojavi? Pa ljudi budite pametni, daj se manite glupih retorika "i ovaj je užasan, al onaj je bio užasan 20 godina"...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Čini se da nisi baš shvatio bit onog što sam rekao.
    Evo kažeš preslikaj na Dinamo. Znači trebalo bi zaboraviti sve kaj je bilo za vrijeme Mamića i što je sve napravio klubu?

    Naravno da ću se vraćati na mrtve tj. Bandića jer se Jakuševac nije pojavio jučer. Što ponavljam ne izgovara sadašnju gradsku vlast, ali takve stvari treba reći.
  • mali M
    5.2k
    ne kažem da se treba zaboraviti, ali ne vidim korist.. ja neću sigurno ponavljati svojim klincima crne bajke o Bandiću ili glavi. Postoje stvari koje doprinose životu i njegovoj kvaliteti i one koje ne doprinose. Dok god si Zeuse ponavljaš ŠBB/KBB ostaješ u prošlosti i vječno ćeš bit nezadovoljan.. ja sam sretan što nema glave i proživljavam ove male pobjede da smo ušli u strukturu kluba, da radimo na boljem sutra, šta ću brate gunđati cijeli život i gledat u nazad... Al dobro, svatko bira svoj put...
  • Mali Zeus
    13.5k
    Al dobro, svatko bira svoj put...mali M

    Tako je. Ti pričaj svojim klincima što želiš i svaka čast, a to hoću li ja biti zadovoljan ili nezadovoljan je moj problem koji tebe ne mora mučiti.
  • NitkoBitan
    17.9k
    U 4 godine na vlasti oni ne da nece zavrsit nego nece ni zapocet niti jedan znacajan infrastrukturni projekt.

    Do kada cemo slusat price o kosturima iz ormara i Bandicevoj vladavini? Dobar dio gradova je u dugovima pa funkcioniraju i napreduju, ja u Zagrebu vidim samo nazadovanje.
  • miro
    4.5k
    Senfu najviše zamjeram potpuni nedostatak političkog talenta. U situaciji gdje mu je prethodnik gradio zlatne wc-e, fontane i rihtao projekte zločinkačkim organizacijana, on igra ovakvu defenzivu?

    30 godina nečinjenja i bacanja para, a on (debil da mi oprostite) igra na klupice u duginim bojama, pješačke zone od 15 i pol metara i ekipu koja baca vijence u Vukovaru na krivi datum. Ali nemojmo si lagat, ovi svi kaj ga napadaju, napadaju ga gotovo isključivo radi ideologije, jer se boje da će im djeca (koju baj-d-vej oni sami još nemaju) postat pederi i lezbe.

    Jakuševec, odnosno točnije - odvoz i zbrinjavanje smeća je rak rana grada Zagreba, za čije rješenje ćemo se morat dobrano zadužit i dić jebački kredit. S lovom koju je Zagreb imao od samostalnosti, mi smo mogli imat sve - ali to je teško kad se dogovoraš s ljudskim talogom kako maznut milijarde na kolektoru, na građevinskim zemljištima, žičari i kad penisom razmišljaš kako kurvicama kupit bundice.

    I jedni i drugi su zalužili poraz - Senf jer nema hrabrosti i zato što i dalje ne shvaca s kim ima posla (prosječan glasač u ZG), a ovi kojima smetaju dugine boje treba jedan HDZ-ov mandat na čelu grada, pa da vide što su prave pederčine
  • jedan u nizu
    8.5k
    Jakuševec, odnosno točnije - odvoz i zbrinjavanje smeća je rak rana grada Zagreba, za čije rješenje ćemo se morat dobrano zadužit i dić jebački kredit.miro

    ok kako cemo dici kredit kada je grad zaduzen do bola i nema prebijene pare? Tj bilo je tako prije 3 godine, a sada je ipak nesto bolje stanje. Dugovi se vracaju, likvidnost je dobra, i agencije vec neko vrijeme samo dizu kreditnu sposobnost grada.

    Ja sam jedan on onih sto tvrdi da je vecina problema koji se zamjeraju TT doslo od bandica, i ne samo njega, nego zadnjih 50 godina upravljanja grada. Vecina, ne svi problemi. Smijesno mi je kako ljudi padaju na medijske natpise i propagande protiv ove vlasti i ponavljaju se ko papagaji.
    Ocigledno je da ga se napada i trazi on kao zrtveno janje od prvog dana. Ne kazem da nije 100% nevin ali ajmo ispocetka.
    Kada je dosao na vlast, problem je bio smece, smece se ne odvozi. Zaboravljamo da je tako vise puta bilo i za vrijeme Bandica. Takoder, dobar dio smeca odvoze privatnici medu kojima je Pripuz i govorili su ljudi kako su namjerno ostavljali smece i nered kako bi se to pripisalo gradu. Pripuz je odbijao odvlaciti glomazni otpad. I onda se odjednom nasao mesija Pripuz koji je rekao da ce oni to pocistiti kada grad nece. Slucajnost? Ne bi bas rekao. Medijski spinovi i propaganda. Da li je TT to mogao bolje iskomunicirati i ishendlati? Je, ali ne onako kako mi zelimo - savrseno.
    Druga stvar, kada se to primirilo i palo u zaborav, kada se grad ocistio, odjednom su pocele pucati cijevi po gradu. Da se razumijemo, svako malo pukne cijev, jer je sustav star 80 godine i nista se nije obnavljalo iako smo mi svi skupa placali masnu lovu za odrzavanje. Kad odjednom, svako pucanje cijevi je popraceno u medijima, i za sve je kriv TT. Na koju logiku on moze biti kriv za to? Pucalo je i prije, pucalo je i kasnije. U tom razdoblju je pucalo vise nego inace. Takoder se govori da je tu stari kadar namjerno slao vodu pod vecim pritiskom kako bi to puklo, da bi se okrivio TT, nesto slicno kao Pripuz sa smece. Malo nategnuto, sigurno, ali nebih vjerovato tome niti bih to odbacio.
    Nakon sto se to odjednom smirilo i problem nestao, dosli su na red roditelji odgajatelji. Tu nemam sta raspravljat, apsolutno sam za ukidanje te mjere, ako se netko ne slaze sa mnom, nema smisla raspravljati, kada se necemo sloziti.
    Kada se to malo primirilo krenuo je strajk u cistoci. Cinjenica je, i to je potvrdena, da je grad ubrzo pristao na uvjete sindikata i da su brzo nasli dogovor. Kada odjednom dolazi oporba, futra prosvjednike i sindikate, preuzima te prosvjede i trazi nemoguce stvari. Naslikavaju se na sjednicama, zastupnice u stiklama dolaze u radnim odijelima cistoce. Odvratni, odvratni medijski spinovi. Prosvjed se nastavlja i za sve je kriv TT.
    Odjednom je taj problem nestao, ne prica se o tome, onda dolazi do problema kosnje trave. Dvije godine prije toga se normalno kosilo i nije bilo problema, dakle nisu nesposobni. Odjednom se ne moze pokositi i TT i ekipa ispadaju nesposobni. Sigurno je problem kisa i padaline, ali samo pola problema. Drugi dio problema je nedostatak ljudi. Zasto se na to nije reagiralo na vrijeme ne znam. Poklopilo se da dva problema zajedno zavrsavaju sa zaraslim gradom. Da je bilo vise radne snage nebi bilo problema, isto tako da nije bilo takvih padalina opet nebi bilo problema.
    Odjednom taj problem nestaje, a sada dolazi Jakusevac na red. Prvi odron je bio na mjestu na kojem se godinama nije odlagao otpad, znaci nimalo povezano sa ovom gradskom vlasti. Ovaj drugi odron, nazalost, imao i ozljedene. Tko je kriv? Ne znamo jos, tu se odlaze od 2017 godine, problem nije nastao na povrsini odlagalista nego unutra. Kada se odlagao taj otpad, to jos ne znamo. Takoder, na to mjesto odlazu i privatne kompanije i opet postoji mogucnost da grad nema veze s tim. Mozda je i grad kriv, tj mozda pojedinci. Vidjet cemo, nadam se da postoji dovoljno dobri nadzori da se vidi tko je, kada i sto odlagao tamo i da ce se naci krivac. Pa i ako je sam gradonacelnik kriv, treba ga smijeniti. Ali govoriti odmah da je on kriv za odlagaliste koje je problem vec barem 30 godina je besmisleno.
    Takoder, prica se da je problem biootpad medu mijesanim otpadom. Kako to da se to nije desilo nikada do sada, kada se nije odvajao biootpad? Kada medu tisucama tona otpada na odlagalistu je sve puno biootpada, jer su ljudi tek nedavno poceli razvrstavati. O tome nitko nista ne govori.
    A evo sada i ovdje se spominje lisce na cesti i sliske ceste. Ne kuzim, lisce nikad nije padalo? nnikad nije stigla jesen i zima u gradu? Oprostite ali to mi je jedna od najvecih nebuloza koje sam procitao, neke optuzbe mogu shvatiti ali ovo sa liscem nikako.

    Sve u svemu, za svaki problem se krivi trenutna vlast, a vecina tih optuzbi nema ciste logike o tome. Svi ponavljaju medijske natpise, a i sami znate kakvi su novinari i kakva su to placena gamad. Svi znate to kada je rijec o dinamu, navijacima i BBB, ali kada je rijec o politici onda im se apsolutno vjeruje. Kao kada pisu o BBBima, tako i sada, vjerujte svojoj prosudbi i dobro se informirajte. Siguran sam da se dio ovih problema mogao rijesiti da su u gradu politicki iskusniji i da su znali ishendlati neke situacije. Neke stvari su mogli puno bolje, od razvrstavanja otpada, tj bokseva i kazni (apsolutno podrzavam odvajanje i placanje po odvoijenom), do kosnje trave.
    Na kraju, gradani ce odluciti, ili ce ga izabrati ponovo, ili nece.
    Mene ujedno fascinira, i brine taj Stockholmski sindrom gradana, svi se zele vratiti na stanje od prije, a svi zaboravljaju kako je bilo zivjeti prije, na sta se trosio novac, gdje je isao i sta se sagradilo.
    Najvise se nadam da ce od ovog svega zapravo doci neka nova opcija, a nije HDZ, SDP ili netko slican. Zelim demokraciju, zelim da ljudi koji seru da se odluce za nekog novog, a ne da imamo dvije iste opcije 30 godina. Ako Mozemo nije ekipa za voditi grad, idemo onda na novu opciju, idemo sve njihove greske promijeniti i napraviti nesto bolje. Ako ni ta opcija ne bude dobra, za 4 godine idemo sa jos novijom opcijom. Samo nemojmo glasati za istu gamad koja je upropastila grad na koji smo se nekad ponosili.
  • miro
    4.5k
    možda nisi skužio skroz što sam napisao, jer u većini se slažem s tobom
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.