• DrawTube
    5k
    Ako sam kod cajki nešto naučio to je da ih slušaju ljudi najraznovrsnijih političkih orijentacija i najraznovrsnijih zanimanja.

    Znam i one licemjere koji bi bili spremni u utorak otići na Cecu a u četvrtak urlati na Thompsonu
  • Gelipter
    3.7k
    Koliko je moralista i estetičara koji će se prvom prilikom izvijati na idiotske ritmove tih kurvetina. Svi nekaj seru di god se okrenem, a ja među tom masom u Areni vidim ekipu svih mogućih sojeva. Koji se krc čudimo kad gradom odjekuju cajke u većini klubova po centru, a tako je i u svim hrvatskim gradovima nažalost. To je mainstream. I ukus se mora odgajati. Kakav narod takva vlast i glazba/muzika.
  • Noel
    6.4k
    Svakog na poslu ko je rekao da je bio na Prijovički sam iskreno pitao jel ti neugodno? Svako od njih me malo čudno pogledao ne,zašto? Al su kasnije imali zamišljene face. Oke možda sam ja njima ispao čudak al je bilo zanimljivo gledat face njihove na moje pitanje. Ostali su u šoku jer vjerojatno žive u takvom svijetu di to nije sramota nego normalna stvar.
  • jedan u nizu
    8.5k
    Zasto bi nekog bilo neugodno ako je isao na koncert od nekoga kog slusa??
    Ne kuzim vas vecinu. Mislim i ja ne mogu smisliti cajke, em su jadne, em su bezlicne, em je muzika teski sund, zajedno uz tekst. Ali ako nekog to zabavlja nek slusa.
    Netko slusa metal/hard rock, pa je vecini ljudi to degutantno. Jel bi se i ti ljudi trebali sramiti toga?

    Ljudi slusaju sto slusaju, sta vas boli kurac tko koga slusa, vi nemojte to slusati i bok, slusajte sta volite.
    Cinjenica je da vec valjda vec 50 godina zagrebacka i hrvatska publika vecinski slusa narodnjake.
    Naviknite se vise na tu cinjenicu.
  • Deleted User
    3
    "Cinjenica je da vec valjda vec 50 godina zagrebacka i hrvatska publika vecinski slusa narodnjake. Naviknite se vise na tu cinjenicu." jbn ti je činjenica :) ne znam koliko imaš godina ali prije 20-30 godina tzv cajku je slušalo možda 5% ljudi koje sam ja poznavao i nije postojala u medijima koji su tad bili u hrvatskim rukama. u mom gradu je doslovno postojalo jedno mjesto , tj. rupčaga gdje si mogao čuti narodnjake. to si još mogao čuti samo po seoskim birtijama i to ne svakoj. hrvatska nikad nije bila turbofolk niti imam takve izvođače zadnjh 50 go. danas se glazba i zabava prodaju putem PR medija, a to je 99% onog što svi čitaju i gledaju. majmun radi što majmun vidi, manje više uvijek bilo i ostalo. naravno, postoje i ljudi koje to ne dotiče ali su u tišini i debelom zaleđu. ništa se nikad ne dogodi slučajno pa ni kiša koja padne s neba.
  • NORTE
    11.6k
    Na poslu čovjek ostao bez ruke zbog poluilegalnog odlagališta smeća.

    Senf kaj te nije sram?
    Daj povucite neki potez pa ovo je neviđena sramota i čovjek je postao invalid.

    Zatvorite to smetlište, nađite rješenje i dajte odštetu čovjeku.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Hrvatski glazbenici nisu u stanju parirati Aleksandri Prijović. Jedini hrvatski glazbenici koji danas mogu napuniti dvoranu su sada već djedice (Thompson, Prljavci, Bare) i kada ta ekipa ode hrvatska glazba će ostati na Damiru Kedži, Niki Turković, Marku Kutliću i sličnim nepopularnim imenima. Ja ne znam nikoga ko na pitanje ''šta slušaš'' odgovara sa ''slušam Kutlića'' ili ''slušam ''Niku Turković''. To je tragedija hrvatske glazbene scene i samo dokaz u kakvom bezidejnom društvu živimo.

    Ne treba se pjeniti zbog Aleksandre Prijović. Ljudi se tu dođu napiti, zabaviti i pustiti mozak na pašu. Ja ću biti iskren pa ću reći da se čovjek, kada malo popije, bolje zabavi uz melos nego uz neku visoko kulturnu glazbu. Tu visoko kulturnu glazbu se sluša nasamo ili u društvu jedne posebne osobe a kada si u masi i gužvi među 20 000 pijanih ljudi bolje je da na pozornici skače mlađahna vesela djevojka uz lagane note nego da Arsen Dedić uz klavir izvodi svoje šansone. Za sve postoji mjesto i vrijeme.
  • jedan u nizu
    8.5k
    prije 20-30 godina tzv cajku je slušalo možda 5% ljudi koje sam ja poznavaoandrija91

    svi smo najcesce okruzeni slicnim ljudima. Vecina mojih poznanika i prijatelja slusa rock, hard rock, metal,hip hop, poprock,punk. Takoder bi primjetio da mozda 10% ljudi koje ja znam ili se povremeno podruzim s njima, slusa cajke.
    I onda kada izades iz kruga tebi bliskih i srodnih ljudi naides na one koje misle drugacije i shvatis da ima ljudi koji slusaju cajke. Eto noel vidi na poslu da ima ljudi koji su bili na prijovicki.
    Takoder. ljudi koji slusaju cajke su okruzeni takvih ljudima. velika manjina njihovih prijatelja slusa rock,metal itd itd i onda se zgrazavaju kad cuju takvu vrstu muzike.

    btw mozda nije bilo takvih klubova, ali se je slusalo.
    Ja sam ratno dijete, i od negdje 2005 pa sve do sad, u vrijeme kada sam poceo 'izlaziti' uvijek je bila oskudica klubova a da ne pustaju cajke. Imao si 4-5 opcija u gradu i to je bilo to. I to su mahom bila manja mjesta, nepopularnija i nekad opskurna mjesta. Zato se to uvijek zvala alternativa, jer ne cini vecinu.

    Edit, mozda jesam pretjerao u godinama, 80ih je sve bilo u znaku novog vala
  • Deleted User
    3
    možda treba napraviti razliku između narodne glazbe i cajke, turbo folka, turskog melosa koji gaje srbija i bih. ti ljudi koji slušaju danas cajku nekad su slušali pejakovića, zečića, vucu, kuliša i takvu ekipu. takav sam ja imao dojam 90ih. pa i tamburica je narodna glazba na kraju krajeva. ovdje se radi o medijskoj ofenzivi srbije putem tzv medija u hrvatskoj, pa posljedično tom i srpske cajke. tako ti ja to gledam. čista reklama i gomila ovaca koja puši reklamu. hrvatska nikad nije imala popularnog izvođača turbofolka zadnjih 50 god, što ti govori da kod nas to nikad nije većinski se slušalo. uglavnom, narod nam je upravo od tih tzv medija prilično zatupljen i primitivan, zabavljen jeftinočom 24/7 i onda me i ne čude ovakve spike. usporedi samo dolazak ed sheerana i brenine snajke. 2 prema 1022 članka za brenu od tzv medija. sjećam se kad je umro keith flint iz prodigy a isti dan je umro šaban šaulić. čovjeka kojeg poznaje cijeli svijet hrt niti spomenuo nije ali šaban je dobio prilog u centralnom dnevniku hrta. jbg to je današnja realnost i krkanizam na svim razinama. jbl ih srbija i jugoslavija. ukratko :)
  • Noel
    6.4k

    Usporedio si i stavio Zečića sa ovim balvanima! Čovjek sa velikim Č. I nikad nije cajke ni narodnjake pjevao. Da ne govorim da je pjevao za vrijeme rata određene pjesme kojih se dan danas ne srami i ne odriče.
  • Deleted User
    3
    čovjek je imao pjesme lakih nota, o tom ti pričam. dobro znam njegov lik i djelo, pa i od pejakovića i vuce. nekad su lakonotaši slušali naše zabavnjake, danas srpske. kuiš. edit: MEA CULPA ZEKO :)
  • Noel
    6.4k
    Zeko to nije bio niti će bit. Užas kaj si reko. Ne poznaješ njegov lik i djelo ni malo. Da znaš onda nebi rekao lake note nego bi znao koje je on i kome prekrasne tekstove pisao od naših glazbenika.
  • jedan u nizu
    8.5k

    pa vidis, takve ljude ne zanima odakle im dolazi muzika. Slusaju zabavno, pa ih brigaa s koje strane dunava dolazi. Cisto jednostavno.
    Ja recimo takoder slusam i postujeme neke izvodace s one strane dunava koji ne pjevaju narodno/zabavno, nego rock/punk. I bas me boli briga odakle dolaze, dok god o meni kao Hrvatu ne misle nesto lose.
    Imamo i mi svoje cajke zadnjih godina. Sta su postali Maja Šuput i Severina i takvi izvodaci? Nista drugo nego cajke, samo sa ijekavicom.

    I mora se priznati, srbi su uvijek bili ispred nas kada su u pitanju umjestnosti, ponajvise film i glazba. (izuzevsi nekog novog vala). Tako su i njihove zabavne 'kvalitetnije' od nasih, i ima ih daleko vise
  • miro
    4.5k
    Po glazbi nisu sigurno nikad bili ispred nas, osim po narodnjacima.

    Šlager, šansona, rock, punk, pop, rap, dance
  • Fićo1986
    1.1k
    zahvalite svi velikim plijeskom gospodinu Milanu Bandicu......p.s. nisam nikakav fan tt,nesposoban je,al ovo je bandicevo brdo smeca
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.