• The Undertaker
    5.4k
    Ok, razumijem i slažem se ali to je osnova za povrat.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ne drži me za riječ jer nisam stručnjak ali mislim da, prema ugovoru RH i Svete Stolice, povrat imovine (ili naknadu) Katoličkoj Crkvi rješava Država.
  • Patak
    2.9k
    Aha, to je možda tako zbog tog ugovora, ali znam da ostalu imovinu u Zagrebu vraća grad, jer je grad Zagreb i preuzeo tu imovinu koja se onda vodila kao društveno vlasništvo. Ako je danas upisana na Grad vraća ju u naturi, a ako je grad nešto prodavao i slično onda na drugi način. Ako stranka nije zadovoljna druga instanca je Ministarstvo pravosuđa.
  • DrawTube
    4.8k
    može netko objasniti kako je sada zapela Kranjča?
  • SAS1987
    14.7k
    Dal se u fazi arhitektonskog natjecaja definira izgled stadiona ili kasnije?

    ...Paralelno s tim treba provesti javni urbanističko-arhitektonski natječaj, koji je 90 posto spreman. To je dosta ambiciozan program koji ima sportski dio koji uključuje stadiona za 30-32 tisuće gledatelja...
  • Markelo
    2.6k
    Kad zapne na Maksimiru, pokrene se u Kranjčevićevoj i tako vice versa.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Paralelno s tim treba provesti javni urbanističko-arhitektonski natječaj, koji je 90 posto spreman.SAS1987

    Nisam arhitektonsko-gradevinsko-pravne struke pa ne znam kako su spremili 90% necega za Maksimir ako jos nije prakticki ni zapoceo prvi korak obnove Kranjce o kojoj Maksimir ovisi. Za Maksimir nije jos ni zemljiste rjeseno, a kamoli model financiranja.

    U zadnje vrijeme Senfovci stvarno briljiraju izjavama. Kako izgleda 90%tna spremnost urb-arhitektonskog natjecaja? Izostavili skice, modele i financije, a crtlc + ctrlv zakone i pravilnike?
  • The Undertaker
    5.4k
    Lupetanja. Bit će toga još, bliže se izbori a nemaju što pokazati.
    Kranjčevićeva je trenutno na 3% a Maksimir na 0,1% gotovosti.
  • Dudu9
    816
    Lokalni izbori su tek za godinu i pol tako da nema veze jedno sa drugim, ako obečavaš za izbore radiš to u toj godini a ne 2 godine prije
  • NitkoBitan
    17.6k
    Istina da, ali imaj na umu da prakticki samo na razini Zagreba mogu radit populisticke poteze prije izbora jer jedino tu imaju vlast (koliko ja znam).

    Tema stadiona ima puno veci utjecaj od lokalne razine.
  • Dudu9
    816
    Vjerujem da se radi na tome, samo kod nas problem birokracija, ide nažalost to sporije nego očekujemo jbg, ali bolje i tako nego nikako kao do sada.
  • Bosskovitz
    12k
    " Kaptol je pristao odreći se svog dijela zemljišta, kad im grad osigura svih 11 zamjenskih lokacija za izgradnju crkava."

    Napadalo nas se ovdje koji smo pisali kako je ovo vjerojatno bio najveći problem jer je i izgledalo kao najrealnije usko grlo u procesu, a čini se da smo bili u pravu: zadnjih otprilike godinu dana zastoja Maksimira prvenstveno je posljedica crkvenih zahtjeva glede zemljišta, odnosno definiranja čestica i prijenosa vlasništva s javnog (grad/država) na privatno (KC) kako bi KC maknula zabilježbu s dijela zemljišta na kojem je stadion, što će omogućiti daljnje proceduralne radnje za stadion.

    Vesele me nešto jasnije konture objektivnih rokova - ako se cilja da urbanističko-arhitektonski natječaj bude u prvom kvartalu, on bi objektivno trebao biti raspisan najkasnije do polovine godine, što znači da bismo do sljedećeg Božića realno mogli završiti i evaluaciju te imati odluku o arhitektonskom rješenju, odnosno definitivni vizual kako bi novi stadion i okolica trebao izgledati - ovaj put ne Barićeve ili Njirićeve mokre snove o 50.000 mjesta i lebdećim krovovima nego stvarno rješenje.

    Volio bih da je ovaj proces transparentniji, pogotovo jer se radi o javnoj vlasti, a ja sam porezni obveznik koji ju financira i volio bih znati koja to konzultantska kuća radi na studiji isplativosti i slično, no drago mi je da ovo zaista i realno napreduje.
  • Papastrumf
    12.4k
    može netko objasniti kako je sada zapela Kranjča?DrawTube

    Zapelo je na tome što su dobili dvije istovjetne ponude za glavni i izvedbeni projekt pa ne znaju koga odabrati, a da ne sjebu proceduru i da se ne ponisti natjecaj. Onda su se pametno dosjetili pitati Ministarstvo za misljenje, ali ovi naravno da nista ne odgovaraju jer im to ne odgovara. Nesposobnost, jedino objasnjenje.
  • NitkoBitan
    17.6k
    pa ne znaju koga odabrati, a da ne sjebu proceduru i da se ne ponisti natjecaj. Onda su se pametno dosjetili pitati Ministarstvo za misljenjePapastrumf

    Mislim da je ovo vise pokazetelj da im se bas i ne zuri sa Kranjcom nego da su toliko nesposobni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.