• Ban
    698
    Što je za vas konkretno europski iskorak?Krizy

    Osmina finala LP, četvrtfinale pa i polufinale EL ako ne upadnemo u LP. Kandidat za osvajanje u konferenciji ako slučajno završimo tamo kao ove godine.
  • Krizy
    43.5k
    Takve rezultate smo imali pod Bjelicom s "polovnjacima".
  • Efes Pilsen
    8.3k
    ako se ne varam Pukstas je dosao Borinim vezama. Mi smo kampove radili po Amerikama pa nismo izvukli doslovno niti jednog igraca za nas. Jesmo radili s krivom strukom ili je tamo stvarno tesko ubost tko zna..
  • Ban
    698
    Jedan od većih problema u klubu ako ne i najveći je loša skautska služba a nekad trebas imati i sreće kao splićani pa im dođu dva strašna talenta besplatno na probu kao Sigur i PukštasCastAway1986
    Apsolutno. Ponovit ću opet, Dinamo je sa svojim razvojnim renomeom itekako konkurentan u borbi za bilo kojeg top talenta iz IE ako ga se nanjuši dovoljno rano. Salzburg kupuje klince na osnovu fizikalija, naš forte je tehnika. Tu postoji prostor za Dinamo.
  • Zagi
    7.7k
    No dobro.
    Zaključili smo da trebamo napraviti ono što je i Ajax napravio par sezona prije te 18/19.
    Dovesti kvalitetnog predsjednika (v.d. Sar) koji će postaviti kvalitetnog SDa (Overmars) i posložiti skauting te dovesti kvalitetnog trenera (Ten Hag).
    Omladinski pogon imamo.
    Fali nam znanje struke.
  • Eduardo
    20.3k
    nekad trebas imati i sreće kao splićani pa im dođu dva strašna talenta besplatno na probu kao Sigur i PukštasCastAway1986

    Nije to sreća već Boro Primorac koji uveo red i posložio Hajdukovu akademiju.
  • Sajla
    5.1k
    Mislim da je čovjekova poanta da ih se prodalo i bez rezultata za podjednake pare koje smo mi dobili za hrvatskog reprezentativca.Ban

    onda smo mi bolje prošli ako smo dobili iste novce i imali rezultat, zar ne?
    ne vjerujem da možemo imati rezultat kakav želimo s u21 ili u23 ekipom. postoje takvi igrači na svijetu, ali mi ne možemo ni stvoriti ni kupiti kompletnu takvu momčad koja bi osvajala trofeje doma, a u europskim natjecanjima prolazila skupinu. ekstremi su rijetko dugoročno održivi. niti nam treba ekipa 30+ kao što su prije dosta godina imali ciprani pa odigrali par neloših sezona u LP i onda nestali, ali ne može se ni samo s klincima.
    najbitnije je skupiti ekipu u kancelarijama i na klupi koja će znati pronaći optimalan miks iskusnijih igrača koji donose stabilnost i konstantu, pa da se može istrpjeti "dječje bolesti" klinaca koji će s njima igrati, a da rezultat ne trpi. jer dio proračuna moramo popunjavati lovom od europskih natjecanja, dio planiranim prodajama. IMHO samo jedno ili samo drugo će teško funkcionirati na dulje staze.
  • Zagi
    7.7k

    Možda , a možda je čista sreća kao i Olmo.

    Da bi to bio produkt sistema morati će to replicirati par puta.
  • Ban
    698
    12 jako perspektivnih klinaca u rotaciji (ne računajući alibi klince koje pošalješ na posudbu pa app), računaj da 6 budu nominalno prvotimci + 4 iskusnija standardna igrača. Skroz adekvatan mix. Ostalih 5 igrača po potrebi i prilikama. Kvalitetan roster.
  • Mihaljević
    9.8k
    Momci vi bi pravili Ajax i RB Salzburg, a bez Petkovića je upitno jel možemo praviti OFK iz Beograda.
  • Ban
    698
    Momci vi bi pravili Ajax i RB Salzburg, a bez Perkovića je upitno jel možemo praviti OFK iz Beograda.PlavaSlavonija86d

    :rofl:
  • Krizy
    43.5k
    Najmlađe momčadi u grupnim fazama LP i EL zadnje tri godine:

    LIGA PRVAKA:

    22./23.
    Kopenhagen - ispali u grupnoj fazi s 3 boda
    Salzburg - 3.mjesto, ispali odmah u 1/16 finala EL

    21./22.
    Salzburg - ispali u osmini finala
    Shakhtar - ispali u grupnoj fazi s 2 boda

    20./21.
    Dynamo Kijev - 3.mjesto, ispali u osmini finala EL
    Shakhtar - 3.mjesto, ispali u osmini finala EL


    EUROPSKA LIGA:

    22./23.
    PSV - ispali u 1/16 finala
    Feyenoord - ispali u četvrtfinalu

    21./22.
    Leverkusen - ispali u 1/8 finala
    Monaco - ispali u 1/8 finala

    20./21.
    Sparta Prag - ispali u grupnoj fazi s 6 bodova
    Nice - ispali u grupnoj fazi s 3 boda


    DINAMO u istome razdoblju s "polovnjacima" ima četvrfinale i 1/16 finala EL te borbu za 3.mjesto do zadnjeg kola u LP.
    Ali neka sam ja populist po nekima koji pišu o europskom iskoraku s klincima, što očito teško postižu i puno bogatije momčadi.
    Još jedanput, nije nogomet Football Manager nego se ponekad jako bogatim momčadima poklopi da s klincima doguraju daleko. Klincima koji su plaćeni puno iznad naših mogućnosti.

    Ajax je trenutno s klincima među zadnjima u ligi, Basel zadnji. Samo prvo što mi je palo na pamet u trenutnoj sezoni.
  • CastAway1986
    1.5k
    I ako već spominjemo RB Salzburg treba spomenuti i njihovu skautsku službu u Africi odakle dovode puno mladih igrača ponajviše iz Malija..
  • Ban
    698

    Ajax loše stoji zbog ezoterike koja nadilazi ovu raspravu.
  • Facke
    3.6k
    Decki..treba miks ekipu. Nemres ti igrati europska natjecanja bez igraca koji imaju te izkustve. Kaj bume igrali same s klinci i v europe sake lete zgoreli? Iste vredi i za HNLa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions