• Ban
    698

    I gle čuda napravili europski iskorak kakav Dinamo u svojoj povijesti nije vidio, a onda na koncu utržili i Dinamov proračun za 5 godina. Ali ne, ispravan put je nakrcati ekipu polovnjacima i prodati svako ljeto tog jednog izvanserijskog talenta kojeg imaš čisto da namiriš praznu blagajnu.
  • Krizy
    43.5k
    Dinamo treba spasiti od populista nalik tebi. Kada god nemaš argumenata ni za što, odmah se hvataš nekih prošlih vremena u kojima btw. nije ni bilo toliko klinaca i imputiraš drugima neko fantomsko zazivanje Mamića.Ban

    Ja sam ti iznio argumente u vidu rezultata.
    Ali ti si za prodaju klinaca pa jedino to uzimaš kao argument. Dinamo nema novac koji imaju Salzburg i Ajax da potroši 15 milijuna godišnje samo za igrače u B momčadi, a ti nastaviti živjeti u iluziji.
    Ovo ostalo neću ni komentirati.

    Ali ne, ispravan put je nakrcati ekipu polovnjacima i prodati svako ljeto tog jednog izvanserijskog talenta kojeg imaš čisto da namiriš praznu blagajnu.Ban

    "Polovnjaci" kao Ristovski, Theophile, Lauritsen, Leovac itd su nam donijeli europski iskorak kakav klinci nisu uspjeli.
  • Ban
    698
    Ja sam ti iznio argumente u vidu rezultata.
    Ali ti si za prodaju klinaca pa jedino to uzimaš kao argument. Dinamo nema novac koji imaju Salzburg i Ajax, a ti nastaviti živjeti u iluziji.
    Ovo ostalo neću ni komentirati.
    Krizy

    Dva najskuplja izlazna transfera iz te Ajaxove momčadi su njihov vlastiti klinac i jedan doveden za sitniš.
  • Krizy
    43.5k
    Pogledaj s koliko novca su sklopili cijelu momčad i kolike su plaće imali kako bi ih zadržali u klubu. Plus Ajax ima najbolju školu na svijetu.
    Uspoređivati Dinamo s tom generacijom Ajaxa pokazuje koliko jednostavno gledaš na nogomet i koliko ga razumiješ.
  • Zagi
    7.7k
    To što mi ne možemo dati 50ak m eura za tadašnje Tadića , Ziyecha i Neresa ne znači da ne možemo napraviti nešto jeftiniju varijantu te momčadi.
  • Orc123
    8.1k
    Pa gdje smo mi od Ajaxa po pitanju svega! Oni iza sebe imaju 10 puta vise navijaca, sponzora, financija, infrastrukturu, poslozen skauting u cijelom svijetu i normalno da imaju i puno vecu bazu igraca i brend koji je konstanta vec godinama. Nikad nećemo moci raditi ovo sto oni rade i salzburg! Moramo se bazirati na vlastitoj skoli i popraviti skauting i dovoditi igrače srednje europske klase koji imaju iskustva...moze taj igrac imati 24, 27, 30 nebitno ako on donosi rezultat...mi nemamo mehanizme kojim bi mogli svake godine stvoriti tolike igrace da bi se bazirali samo na mladim igracima, jednostavno baza je manja mozda kvalitetnija ali je puno manja! Cilj nam treba biti da tezimo rezultatu i da ulazimo u EL i LP i onda necemo uopce biti ovisni o tolikim prodajama ili da se vratimo 10-15 g nazad i sluzimo ko praonica novca bez zelje za nekim europskim iskorakom. Dovodit mlade nase igrace jos dok su kadetskog uzrasta plus pokriti regiju gdje talenta ne fali i svake godine razvijat 2-3 igraca uz one iskusnije...
  • Zagi
    7.7k
    Nikad nećemo moci raditi ovo sto oni rade i salzburg!Orc123
    Ne razumijem ovo. Zašto nikad?
    Najlakše se u startu predati...
  • Ban
    698
    To što mi ne možemo dati 50ak m eura za tadašnje Tadića , Ziyecha i Neresa ne znači da ne možemo napraviti nešto jeftiniju varijantu te momčadi.Zagi

    Ekipu za prezimiti u LP sigurno možemo. Vlastitog Tadića ionako već imamo, jedino je problem što bi on lako mogao otići zbog manjka klupskih ambicija i ovog pretakanja iz šupljeg u prazno koje i kritiziram.
  • Orc123
    8.1k

    Samo jedna cinjenica ti je dovoljna da ti odgovorim...iz nas stoji PSK i rusevina Maksimir, a iza njih gigant Red bull i Red bull arena....
    Mi bi se trebali osloniti na provjerenu kombinaciju koja nas je nakon nezz kolko godina vratila na pravi put prezimljavanja u europi a to je sezona pod Bjelicom i 3 poslje toga ..
  • Krizy
    43.5k
    To što mi ne možemo dati 50ak m eura za tadašnje Tadića , Ziyecha i Neresa ne znači da ne možemo napraviti nešto jeftiniju varijantu te momčadi.Zagi

    Nije da nismo pokušali s dosta mladih pa smo bili kanta za napucavanje. Ne znam što je falilo iskusnim igračima iz regije i akademije, neki stranac ako baš fali na određenoj poziciji i par mladih iz akademije.
    Valjda nije zanimljivo kada nemaš nekog talenta na svakoj poziciji pa da gledaš kako se razvija, ali meni je bilo odlično jer smo se i tako borili za prolazak u LP i dosta daleko došli u EL.
  • Zagi
    7.7k
    Lokomotiva proizvodi jako dobre igrače,a nemaju niti stadion niti navijače niti sponzora.
  • Nolifer
    8.1k
    Stvar je vrlo jasna, nama treba kapital kao kaj imaju Ajax i RBS onda možemo pričati o kvalitetnim i pravim pojačanjima, ako se želi napravit značajan rezultat, jer klub mora imati jasnu viziju i misiju i uređenu situaciju
  • Orc123
    8.1k

    Zabiravio si dodati da nemaju nit rezultata....sluze za ono sto smo mi sluzili prije 10g a to je pretakanje iz supljega u prazno.....nemaju pritisak rezultata, a slozit ces se samnom da ne zelis gledati Dinamo samo preko zarađenih para vec i nekakvih kurcevih rezultata, a ne da dodjemo u Europu pa nas Bayern ili Lyon nakantaju do vrha!
    Sjeti se kako smo izgledali u LP kad smo igrali protiv Shahtara, Atalante i Citiya, pa peotiv Evertona, West Hama, Csk, Fenera, Anderlechta, Seville, a sjeti se kako smo izgledali prije toga i kako sad izgledamo!
  • Zagi
    7.7k
    Da ali naša varijanta bi logično bila mnogo jača .
    Imamo puno veči proračun, navijače , a i stadion.

    Treba nam puno kvalitetniji skauting da i mi možemo naći svog Onanu, Taglianfica, Schonea itd...
  • Orc123
    8.1k

    Jel ti to mozes zamisliti u skorijoj Buducnosti? Za to nam najmanje treba 10g i da imamo poslozen sustav na takav nacin jos jucer , a ne da nemamo pojma tko vodi sportsku politiku i tko dogovara i skautira igrace! Jedno su zelje , a drugo je realnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions